660TI vs 670 vs HD7950 כולם מומהרים למקסימום האפשרי - הגיע הזמן לסדר - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

660TI vs 670 vs HD7950 כולם מומהרים למקסימום האפשרי - הגיע הזמן לסדר

nec_000

Recommended Posts

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

א. אתה טועה. מבצעי ה-OC בכרטיסי מסך הם מיעוט כ"כ קטן... גם בקרב כרטיסי high end.

ב. תעבור על הביקורת הזאת. אתה מוזמן גם לדלג לסיכום מבחני הביצועים (ממוצע של מגוון המשחקים והתוכנות ברזולוציות שונות)

ג. להמליץ באופן גורף על 660TI על פני 7950? לא קורה כאן בכלל. לכל משתמש מתאים כרטיס אחר.

ד. אני מזמין אותך לעיין בפורום מפרטי מחשב ולספור בעמוד הראשון כמה מפרטים כוללים 7950 וכמה 660TI (אין לי מושג)

א. הנני חולק עליך - מקריאה מקרית נתקלתי פעם במקור שערך מדגם על המהרות כרטיסים (ככל הנראה מקור שבחן את ההתייחסות

של יצרני הכרטיסים לסוגיה - עד כמה יש להם אינסנטיב לפתח אותו כחלק מתהליך השווק) ומצא, שבקבוצת רוכשי כרטיסים ברמות גבוהות,

"אחוז הממהירים" מקבוצה זו גדול. ההסבר לממצאים היה, שבדר"כ מי שרוכש מאיצים גראפיים יקרים מבין ברמה כזו או אחרת,

ולכן יודע שישנה בדר"כ רזרבה חבויה במוצר שניתן לפתוח אותה באמצעות .

ב. השעה מאוחרת ואעבור יותר לעומק מחר. כרגע שמתי לב רק:

שהם לא השתמשו בדרייבר 12.8 האחרון שמציג שיפור משמעותי בביצועים גם בכותר BF3, וכמו כן הוא מדבר על תדר 800mhz לכרטיס

7950, ולא 925 העדכני. לאחר אינטרפולציה בשל העלאת התדרים + הדרייבר העדכני, ביצועי 7950 עולים כדי16-17% סדר גודל

למיטב זכרוני המהיר: כ- 12-13% בשל התדר, ועוד 3% בשל עדכון הדרייבר לגרסת 12.8.

או אז יוצא ש- 7950 בסטוק החדש עוקף 660TI בסטוק.

ג. תעבור כאן בפורום דווקא על כמה שרשורים שבהם הוזכר 660TI ותראה מה "מספר חברה" טובים המליצו.

ד. אבצע בהזדמנות.

לבנתיים לילה טוב והכל כמובן ברוח טובה, אה גיל :beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

alkjdhhaljksdbhalsjkb dalkhfdgkjasfdhalsknd;ljasgdbaslobdgasbdlj;ashgdal;s

asdkhjsajhkdkasdvgbaskjdakjsgdkgdkjhasbdkjasgdkja s

טוב אחי.

guys plz dont feed the troll

גם הכרטיס הזה וגם הכרטיס הזה משתלמים רק חבל ש7950 ב1150 ליבה יכול לקחת 200W בזמן משחק

תוסיף לזה מעבד SB ב140W וכבר אתה סותם 30A

נ.ב

660TI זה כרטיס של NV

זה GEFORCE מקורי !!!!!!

כל הכרטיסים של זה גרוע!!!!!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

hardocp מציינים בסיכום המאמר שה-7950 לעיתים קרובות יושב בכסא האחורי, וכי אוברקלוקינג הוא זה המציל את כבודו.

נאמר כי בעבר נתקלו באוברקלוק מסכן לכרטיסי 7950, וכי מדובר פה בגרסאה כזאת שלא כל כרטיס 7950 יכול להשיג.

התוצאות מייצגות את המקרה הכי טוב שניתן עם 7950 custom. לא רק כרטיסי ה- נבחרו שם בקפידה.

רשום שהופתעו משיפור הדריבר אחרון, אך מצד שני לא השתמשו בדריבר אחרון למתחרה.

עוד נרשם כי 3 הכרטיסים, למרות הובלה מספרית כזאת או אחרת סיפקו חוויית משחק זהה, בכל ההגדרות הנבדקות.

^ למרות שתכלס - בעלי gtx660ti מן הסתם שב-batman יפעילו את האפקטים של PhysX, עם FXAA (ו\או 2xAA) במקום 4xAA ללא פיזיקס.

אז יש לנו כאן השוואה של "best case scenario", ל 3 משחקים, כאשר ההפרשים אינם רלוונטים למשחקיות.

ועל סמך ביקורת זאת אנו אמורים תמיד להמליץ 7950 ? מממ... לא נראה לי, אבל תודה על ההצעה. (אל דאגה אני לא מרבה להמליץ על כרטיסים באופן כללי)

מעדיף להסתמך על תוצאות כרטיסים נורמטיבים בכמה שיותר משחקים. עם התייחסות לאוברקלוק ממוצע כאל פוטנציאל לבונוס ביצועים שאינו מובטח, גם בכרטיסי custom.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוברקלוק זה אופציה, לא חוק טבע.

כדאי להבהיר שתוצאה X של מקסימלי לכרטיס Y לא תמיד תהיה X (אפילו כשמדובר באותו הדגם)... לא כדאי תמיד להסתמך נטו על האוברקלוק, הרי איש לא מבטיח להגיע לאותם הנתונים בסופו של יום. נתקלתי לא אחת באנשים שפוטנציאל האוברקלוק שלהם לא היה זהה ואפילו לא קרוב לזה שנרשם בביקורות. אם ישנה העדפה לאוברקלוק אז HD 7950, כשלא מתבצע או כשיש העדפה ל-NV אז GTX 660 Ti, זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

hardocp מציינים בסיכום המאמר שה-7950 לעיתים קרובות יושב בכסא האחורי, וכי extreme אוברקלוקינג הוא זה המציל את כבודו.

נאמר כי בעבר נתקלו באוברקלוק מסכן לכרטיסי 7950, וכי מדובר פה בגרסאה כזאת שלא כל כרטיס 7950 יכול להשיג.

הם גם מציינים את אותו הדבר לגבי גרסאות ה 660 וה- 670, שהגיעו ל 1.3Ghz!!! שזה נדיר בדיוק באותו באופן ש- 1195mhz

נדיר על 7950 (ליאור אגב לא יסכים עם זה שכן הוא מצליח כמעט עם כל כרטיס 7950 לעבור מעל 1200).

דהיינו: אם הנך רומז (אני כמובן שואל לא קובע) שבבדיקה שלהם הדוגמא היא לכרטיס 7950 פנומנלי בעוד שה 660/670 היו רגילים,

אתה טועה.

כל הכרטיסים שבבדיקתם הומהרו לגבול העליון משני צידי המתרס של התחרות - ההשוואה אכן תפוחים לתפוחים.

אגב, בטוקבקים דברו בדיוק על כך: שההשוואה יותר מאשר הוגנת בתחום ההמהרות - תעבור עליהם (על הטוקבקים) מומלץ מאד

שכן אלו סוגרים את השאלות שנותרו (למי שעוד נותרו) בנדון.

**אם תשאל את דעתי: המהרת סדרת קפלר ל- 1.3ghz נחשבת נדירה יותר בסיכויה להצלחה מאשר המהרת 7950 ל- 1195Mhz,

כך שאם כבר אז להפך, ההשוואה שלהם מוטה לטובת 660/670 .

התוצאות מייצגות את המקרה הכי טוב שניתן עם 7950 custom.

ליאור יחלוק על כך נחרצות ואני אסכים עימו - ישנה הוכחה הרי רק פה בכתבות שבאתר כי לא כך הוא הדבר

לא רק כרטיסי ה-geforce נבחרו שם בקפידה. רשום שהופתעו משיפור הדריבר אחרון, אך מצד שני לא השתמשו בדריבר אחרון למתחרה.

ראשית כל, הם כן השתמשו בדרייבר אחרון נכון ליום המבחן - ראה את התאריך שבו עלה הדיו על הנייר - אוגוסט.

שנית, אין שום שיפור ביצועים בדרייבר האחרון שיצא מאז לכרטיסי NV, (תעבור על הטוקבקים).

הערכתי גם שלא צפוי שיפור רב בהמשך - פשוט מפני ש- NV בדר"כ (אך וודאי שלא תמיד) מוציאים דרייבר די אופטימלי עוד

בהתחלת הדרך - מחלקת פיתוח הדרייברים שלהם מאד טובה.

מנגד לא כך הוא הדבר מצד , שבדר"כ לוקח לה איטרציה או שתיים עד שהם מדביקים במחלקת הדרייברים את החומרה שכבר

שוחררה לשוק כמה חודשים קודם לכן.

AMD פועלים בתו"ל - של קודם כל להוציא לשוק חומרה חדשה ולהקדים את המתחרה בכל מחיר (גם אם הדרייבר איננו בשל),

בשעה ש- NV נוקטים בתו"ל של להוציא מוצר בשל יותר, הווה אומר כולל דרייבר בשל (בשל הרצון למזער סיכונים בהשקה חדשה).

AMD חייבת לקחת יותר סיכון בתור ה- underdog בתחרות, שכן רק נטילת סיכונים מסוימים (בתקווה שההימור יצלח) תסייע

בידהם להמשיך ולזנב ב NV

ראה למשל סיכון ש- לקחה ולא הצליח לה:

היות והם השיקו ראשונים בכשלושה חודשים, הם לא ידעו מהם הביצועים הצפויים של קפלר.

משכך, הם הימרו את תדרי עבודה שמרניים ונמוכים מדי לסדרת 7900, ובכך מבלי דעת חרצו במידה לא מבוטלת את גורלה

התודעתי של הסדרה, שכן עוד ביום ההשקה של סדרת 670/680, נראה היה ש- NV נותנים להם פייט רציני ואולי אף מהירים יותר (אם כי רק בנקודות).

אילולי מיהרו עם ההשקה והיו ממתינים ראשית לראות מה NV מוציאים, היו יכולים או אז להשיק את סדרת 7900

במהירויות העדכניות (כפי שהם יודעים לעשות נכון יותר כיום) של מעל 1Ghz, ובכך להצטייר לפחות פסיכולוגית ותודעתית בשוק,

כמהירים יותר מאשר סדרת 680/670 כפי שאכן הם.

עצם העובדה שנקודת הזמן ליצור את התדמית הנדרשת פוספסה, משלמת היום במחיר שוק לא מבוטל: הרי ברחבי האינטרנט

יש כבר יותר מדי כתבות ישנות מלפני כמה חודשים, ומעט מאד מבינים שיש הכרח להתייחס רק לכתבות העדכניות עם המהירויות החדשות כולל השיפורים הגדולים בדרייברים. אתה רואה את tom או anand הולכים אחורה לכתבות ממרץ ומינואר ומעדכנים אותן בהתאם ? לצערנו לא.

את הנזק התדמיתי הזה כבר לא ניתן לעצור, את הסוסים שברחו מהאורווה כבר לא ניתן להשיב. את הלינקים באמצעותם מוביל

קוראים תמימים לכתבות לא רלוונטיות כיום, לא ניתן לעצור.

זו דוגמא למשמעות של נטילת הימור "בהשקת ראשון בכל מחיר" - עשויים להיות לכך מחירים כבירים מבחינה עסקית.

NV מנגדת (ובחוכמה) המתינה לראות מה ראשית תעשה AMD, ונטלו לעצמם פרק זמן של 3 חודשים לבצע finetuning למוצר

שלהם (זה כולל דרייבר גם) תוך בחירת מהירות ריצה כזו, שתעפיל על היריבה (מספיק אפילו בנקודות).

לאחר מכן (בחוכמה) היכתה בברזל בכל מחיר ודאגה שבכל מקום מערכת ה- PR תעבוד באופן מיטבי - שהאינטרנט תהייה מוצפת

בחומר הנכון ובמלל הנכון. זו החוכמה והסבלנות של NV שאני אוהב ומעריך - סבלנות משתלמת.

NV מנצחת במידה לא מבוטלת בשל בחירת עיתוי נכונה, כמו גם עבודת PR מהשורה הראשונה ואני מוריד בפניהם את הכובע.

בחיים לומדים: לא תמיד הטוב מנצח - אלא מנצח זה שיודע לצייר את התדמית הנכונה, במקום ובזמן המתאימים.

----------------------------------- off topic ---------------------------------------------

זו אגב טכניקה שאנחנו בתעשיות הבטחון בארץ יודעים לעשות היטב כלפי גורמי חוץ. לא סתם (כיום) סדר גודל של 10% מסך

כל היצוא הישראלי בשנה (8 מיליארד דולר מתוך 80) הוא של תעשיות הבטחון, מי היה מאמין.

בכדי לסבר את האוזן למי שלא בקיא וקצת גאווה ישראלית על הדרך:

ישראל מכהנת כיום כיצואנית השלישית בגודלה בעולם בתחום הבטחוני, אחרי ארה"ב שבמקום הראשון ורוסיה שבמקום השני.

כן, חלפנו ועברנו בדרך על פני יצואניות בטחוניות קלאסיות כדוגמאת גרמניה וצרפת. ואם המגמה תמשך נעבור את רוסיה אוטוטו,

שנמצאת מבחינת סך הייצוא הבטחוני רק מיליארד או שתיים מעלנו (לא ממש רחוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק איך זה קשור לשימוש בליבות CUDA בתוכנות של creative suite?

תבין שגם לכרטיסים של NVIDIA ול-660TI בפרט יש פלח שוק.

http://www.techpowerup.com/164743/AMD-and-Adobe-Creative-Suite-6-Innovate-With-OpenCL-and-GPU-Acceleration.html

http://semiaccurate.com/2012/04/24/adobe-accellerates-cs6-with-opencl/

לשאלתך בנדון התשובה היא, כי adobe suit שמחזיקה האצת חומרה רק עבור מעבדי NV עד גרסא 5,

(ולכן לא מתפלאים אנו על כך שכוונת ספציפית למדד זה), כבר לא כזו מגרסה 6 - גרסא בה ההאצה עוברת לתמיכה גנרית ב open CL.

*ראה הלינקים לעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec, בתגובתי ציינתי "לא רק כרטיסי ה- נבחרו שם בקפידה". הכוונה היתה להזכיר כמה נקודות (מתוך הסיכום שלהם) לגבי גרסאת ה-7950 הנבדקת, מאחר ושכחת נתון זה בפוסט הראשי, בעוד דאגת להזכיר אודות גרסאת ה-660TI. נראה לי שנכנסנו ללופ שכזה :)

עריכה:

לגבי Adobe CS6, קח בחשבון ש-opencl נכנס רק למס' אפקטים מצומצם ב-Photoshop, בעוד עדיין בשימוש רחב בשאר האפליקציות.

http://www.nvidia.com/object/adobe-cs6.html

אולי נראה שימוש רחב יותר של OpenCL ב-CS7...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי תמיד עיניין הפוטנציאל המקסימאלי ולא ביצועים בתדר סטוק... נתנו תדרים נמוכים מידיי לכרטיסים שלהם מראש...

:xyxthumbs: הרשה לי להצטרף אליך ולהגדיל לציין, כי זה מעניין את מרביתנו, וודאי החובבים/מקצועיים בנישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec, בתגובתי ציינתי "לא רק כרטיסי ה- נבחרו שם בקפידה". הכוונה היתה להזכיר כמה נקודות (מתוך הסיכום שלהם) לגבי גרסאת ה-7950 הנבדקת, מאחר ושכחת נתון זה בפוסט הראשי, בעוד דאגת להזכיר אודות גרסאת ה-660TI. נראה לי שנכנסנו ללופ שכזה :)

... :hi: ...

עריכה:

לגבי Adobe CS6, קח בחשבון ש-opencl נכנס רק למס' אפקטים מצומצם ב-Photoshop בלבד, בעוד עדיין בשימוש רחב ובלדעי בשאר האפליקציות.

http://www.nvidia.com/object/adobe-cs6.html

אלו הם בדיוק הנקודות שעלינו להזהר מהם בבואנו לבחון , בחירת מגרש משחקים שאינו מאוזן או אינו מייצג נכונה

את הכלים של כל אחד מהצדדים, במיוחד כאשר צד אחד חבר למפתחת האפליקציה ויצר ביחד עימה שימוש יחודי ביכולות

החומרה שלו.

אז מה עושים בשל חוזר איזון במקרים פרטניים ? טורחים לבצע השוואות במגרשים (מסלולים) בהם אין יתרון חד צדדי - למזלנו לא

חסרים מגרשים שכאלו. כמו שאם יש צרכן של מסוימת והוא נאלץ/חייב לעבוד עימה, אזי בחירתו בחומרה היחידה

שמתאימה לאפלקציה זו הופכת "לבעיה שלו" בהעדר תחרות ראוי על אותה נישה.

אולי נראה שימוש רחב יותר של OpenCL ב-CS7... אולי.

נקודה זו מזכירה לי על כך שבעוד ש- NV מחזיקה יתרון גדול מאד (אם לא ממש התמחות יחודית) בנישת שיתופי הפעולה עם מפתחי

אפליקציות, ניתן להבחין כי מדי שנה לומדת מהם ולוקחת עוד נתח מהפרוסה.

כיום ניתן לצפות בלא מעט התחלות של שיתופי פעולה דומים גם מצד שלא משאירה את הזירה מיותמת,

מה שישפר את התוצר לצרכן מבחינת ביצועים בהמשך וחשוב לא פחות גם את התחרות שבין הצדדים.

חברס, חשוב לזכור: בלי תחרות אפשר לסגור את הבסטה - השוק אמנם דואפול ותחרות מי יודע מה אין,

אך אם המעט שקיים יהפך חלילה למונופול - אבויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ אבל תזכור שלא כל ילד שאבא שלו קונה לו כרטיס מסך הולך לעשו OC ולכן כנראה שלא תמיד 7950 תיהיה הבחירה בשבילו או ההמלצה שלו בשביל אוו אדם.

וחוץ מזה אני כבר קורא את החפירות האלה שלך על 7950 די הרבה זמן, והאמ שאתה כבר כמו טרול שחוזר על עצמו.

Guys please! Stop feeding the TROLL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.techpowerup.com/164743/AMD-and-Adobe-Creative-Suite-6-Innovate-With-OpenCL-and-GPU-Acceleration.html

http://semiaccurate.com/2012/04/24/adobe-accellerates-cs6-with-opencl/

לשאלתך בנדון התשובה היא, כי adobe creative suit שמחזיקה האצת חומרה רק עבור מעבדי NV עד גרסא 5,

(ולכן לא מתפלאים אנו על כך שכוונת ספציפית למדד זה), כבר לא כזו מגרסה 6 - גרסא בה ההאצה עוברת לתמיכה גנרית ב open CL.

*ראה הלינקים לעיל.

כמו שנאמר לגבי ה-CUDA וזה אמור להסביר לך למה יש אנשים שכן יעדיפו NVIDIA ולא . אני כן מסכים שאילו אני הייתי קונה כרטיס, הייתי לוקח היום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec, לדעתי, בבואנו לבחון טכנולוגיה, אין להתעלם מהיקף הטמעתה בזירת התוכנה, שכן מהיא טכנולוגיה ללא שימוש מעשי ?

בחינת הטכנולוגיות במגרשים ללא יתרון חד צדדי זה טוב לפרוטוקול, אך רכישת חומרה רק על פי הפוטנציאל הגלום בה, עלולה להתברר כטעות.

ידוע ש nvidia חזקים מאוד בדחיפת הטכנולוגיות למפתחי התוכנה, והשקעה אדירה זאת צריכה להשתלם ללקוחותיה ולמפתחי התוכנה, ע"מ שתשתלם לה עצמה.

שמירת בלעדיות או יתרון כלשהוא על התוצר היא הדרך הנכונה עבורה, כך שהמתחרה (ומה לעשות, גם לקוחותיה) לא תחלוק עימה את כל העוגה שהיא טרחה לאפות.

בכל פעם שאתה רואה תמיכה בלעדית להאצה גראפית בתוכנה כזאת, כדאי לזכור שאילולי nvidia, ייתכן מאוד שלא הייתה קיימת האצה כלל.

דוגמא טובה לכך היא כל המשחקים עם האצת חומרה לפיזיקס, מוסיפים תוכן גראפי ל-PC, שכלל לא קיים בקונסולה - ז"א אין פה מפסידים, יש רק מרוויחים.

AMD נוקטת בגישה של תקן פתוח. כנראה זאת הדרך הנוחה יותר עבורה. OpenCL חוסך לה לא מעט כאב ראש,

אבל מסתבר שלא בהכרח חוסך מהמפתחים כשצריך להתאים את הקוד לשאר יצרניות השבבים.

למעשה - בניגוד לדעה הרווחת, המצב הנוכחי לא כזה רע לנו. אם אתה רוצה תמיכה כוללת, לך לירוקים. לאדומים יש יתרונות אחרים.

האלטרנטיבה (תקנים פתוחים מכל הצדדים) - אם בכלל תשנה משהו, זה לא ש- ישקיעו יותר במפתחות, אלא ישקיעו פחות.

לפחות ככה אני רואה את הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וחוץ מזה אני כבר קורא את החפירות האלה שלך על 7950 די הרבה זמן, והאמ שאתה כבר כמו טרול שחוזר על עצמו.

ילד, מצא בבקשה פורום לבני גילך ובמטוטה ממך, אנה - השאר לנו המבוגרים להתפלפל בעניננו.

באם אינך לך דיעה קונסטרוקטיבית ועניינית לתרום בנדון, את דיעותך על חבר פורום זה או אחר - השאר מחוץ לגזרה.

זהו פורום בתחום ולא בתחום "מה אני חושב על חבר פורום אחר" (אם לא שמת לב).

חג שמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...