החלפת כרטיס מסך במקום רכישת מחשב חדש - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת כרטיס מסך במקום רכישת מחשב חדש

dkaro

Recommended Posts

זה כרטיס של ATI.

הבעיה איתו, שהוא לוקח כמעט 80 ואט יותר מ-8800GT במאמץ.

אז אם תיקנה כזה ותפעיל משחק, יש סיכוי טוב שהספק הגנרי שלך לא יעמוד בזה.

סליחה, הוא בטוח שלא יעמוד בזה.

כי כתוב עליו 20A במסילת ה-12V, ואתה צריך לפחות 30 (וגם על מה שכתוב אי אפשר לסמוך בספקים האלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא הבנת את השאלה שלי.. הוא המליץ לי על הכרטיס הזה (במילים שלו). אני שאלתי אותו האם הוא מתכוון לכרטיס שהעלתי כאופציה מספר הודעות לפני כן..

בכל מקרה, תודה לכולם על העזרה ! אני אסכם עם ניסיון אחרון לשאול:

האם בכל זאת יש סיכוי לכרטיס שמהווה שדרוג ל-9600 שיש לי כרגע, ושמתאים לספק כח המעפן שיש לי ? (שוב, לא כזה אכפת לי אם הכרטיס יישחק תחת הספק כי זה ספק מעפן. עוד שנה-שנתיים אני גם ככה קונה מחשב חדש. העיקר שיחזיק עד אז. ה-9800 למשל החזיק לי כמעט 3 שנים תחת הספק הזה.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל כרטיס שיהיה יותר חזק מה-9600GT גם ירצה יותר חשמל.

ספק ש"נשחק" יכול לעשות קצר ולשרוף לך את הכונן הקשיח ובמקרה הגרוע ביותר גם את הבית.

ספק זה רכיב שמתבלה. ספק בן 5 לא חזק כמו ביום שקנית אותו.

והספק שלך גם חלש וגם ישן...

עדיף לך להשקיע בספק שתוכל לסחוב למחשב החדש.

אין כרטיס מסך שתוכל להוסיף למחשב כרגע בכדי לשדרג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. טוב תודה !

נראה לי שאחכה וזהו.. עד לא מזמן התכוונתי לקנות ממש בקרוב מחשב חדש. אבל הגעתי למסקנה שזה פשוט מיותר. גם המשחקים החזקים ביותר כיום עולים לי על המחשב בהגדרות נמוכות, ובמילים אחרות למרות שהמחשב שלי ישן ופרמיטיבי, כנראה בגלל הקונסולות החדשות שפשוט מסרבות להגיע גם הגראפיקה במשחקי המחשב תקועה במקום כבר תקופה ארוכה. זו לפחות התיאוריה שלי.

נחכה כשיצא הסוני הבא. אז כבר נקנה מחשב חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, עשיתי קצת חושבים. קשה לי להאמין שאני אצליח להמשיך ככה עוד שנה-שנתיים, וממש חבל לי לקנות מחשב חדש שלא לצורך. עם כרטיס מסך חדש הכל יעבוד לי כמו שצריך כל עוד מדובר רק בשנה-שנתיים הקרובות. (נכון?)

מהי העלות המשוערת של ספק כח וכרטיס מסך המינימליים ביותר הנדרשים לצרכים שלי ?

שוב, בבקשה לקחת בחשבון שעוד שנה-שנתיים אני קונה מחשב חדש לגמרי, ואין לי כוונה להשתמש בספק כח והכרטיס מסך הללו.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנך עושה שגיאה צרכנית שנובעת מחוסר ידע בתחום חומרת המחשבים, ונוסף על כך מלווה בחוסר הבנה כלכלי.

אפשר לדחות את רכישת המחשב החדש, עד כאן אתה צודק.

אבל כל שקל שתכניס לרכישת רכיבים זמניים עתה, הוא שקל שיכולת לשריין לטובת המחשב העתידי.

במידה ואתה רוכש חלקים זמניים, אתה למעשה זורק את השקלים הללו לפח - לא חבל ?

לפיכך המסקנה:

רכוש כיום את אותם רכיבים בודדים שיהיו במחשב החדש בעוד שנה והם:

א. ספק הכח

ב. כרטיס המסך

ספק כח מעולה ממותג כמו seasonic (יש שיומרו אולי המותג הטוב ביותר בתחום) אשר יספק את כל צרכיך עולה לא יותר

מ- 350-300 ש"ח שאותו תעביר למחשב החדש בעוד שנה (או מתי שזה לא יהיה).

אתה יכול להסתפק גם בספק של (נאמר רמה של "סובארו" - מותג אמין וידוע) באזור 250 ש"ח.

כרטיס מסך סביר HD5830 שהציעו לך יד שניה עושה יופי של עבודה.

אגב יש לי אותו והוא מריץ כל משחק באשר הוא גם הכבדים ביותר ברמת FPS מספקת, או מקסימום אחת מתחת לכך.

*משחק כמו BF3 רץ בממוצע שבין 35-45FPS אחרי של הכרטיס הגראפי ובמוד גראפיקה אחד מתחת למקסימלי.

את שלי רכשתי יד שניה ב- 300 ש"ח לפני כמעט שנה, כך שאין סיבה לשלם עליו היום 350, תאמר את זה למוכר...

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין גדול בתחום, לכן אני מעדיף להתייעץ כאן לפני שאני פועל.. :)

תראה, כשאני מסתכל כיום על כרטיסי מסך חדשים מומלצים למחשבי מדובר על כרטיסים באיזור ה-1,000 ש"ח. בהנחה וכשאקנה מחשב חדש אני מתכוון לשים כסף על המקסימום, סביר להניח שכרטיס מסך יד שנייה שארכוש כיום ב-300~ ש"ח לא יספק אותי בעוד שנה-שנתיים. הגיוני, לא?

האופצייה השנייה היא להסתפק במה שיש לי היום לשנתיים האלה, אך הבעיה היא שמשחקים חדשים רצים אצלי חצי כח (אם בכלל לא היו רצים הייתי כבר קונה כיום את המחשב החדש), ולכן אני כן מוכן לשים סכום כסף קטן תמורת התענוג של הרצת משחקים באופן נורמלי למשך השנתיים הללו. נשמע לי סביר סה"כ.

בכל מקרה, אז לפי מה שאתה אומר, אני יכול לרכוש את הספק כח שהצעת + כרטיס מסך יד שנייה (נגיד הדגם המדובר, אם כי המוכר לא חזר להודעה שלי, אולי אתקשר אליו מחר) סביר, שיספק אותי לשנתיים הקרובות - באיזור ה-500-600 ש"ח?

אתה לא מסכים שמדובר בהוצאה סבירה להארכת אורך נשימה של מחשב?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מעוניין בכרטיס מסך חדש שיהיה איתך לאורך שנתיים? זה לא ממש "זמני"... הייתי ממליץ לקחת כרטיס מסך כמו GTX 660 או HD 7850 2GB בתקציב של 1200~ ש"ח, שמהירים באופן משמעותי מ-HD 5830. בפרק זמן כזה בהחלט עשויים לצאת משחקים כבדים יותר, אבל אני לא נביא ולכן אפשר רק לשער.

בסופו של דבר אתה בוחר כיצד לנצל את הכסף שלך, אני אישית לא מציע לקחת כרטיס פחות מ-HD 7850 2GB אם אתה מעוניין לקבל ביצועים טובים לאורך זמן על הגדרות גרפיות מקסימליות (שזאת השאיפה לרוב ואני מניח שגם אצלך, תקן אותי אם אני טועה).

ספק כוח כשם SEASONIC 520W תוכל לרכוש כעת ולצרף אותו למחשב החדש העתידי, זה לא משנה בגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעוניין לכרטיס מסך שישמש אותי עד ל"דור הבא". משחקי המחשב (והקונסולות) תקועים במקום ויישאר תקועים כנראה כל עוד ומייקרוסופט יסרבו להמשיך הלאה. משחקי המחשב, עד כמה שאני יודע, לא אמורים להשתנות יותר מדי מבחינה גראפית עד היום בו הדור הבא של הקונסולות יגיע. או אז המשחקים הכבדים החדשים ייצאו, ואז אני כבר ארכוש מחשב חדש לחלוטין. לזו הכוונה שלי ב"שנה-שנתיים", ולכן גם לא סביר שבכרטיס המסך שאני אקנה יהיה לי שימוש הרבה יותר כבד מאשר משחקים כגון BF3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעוניין לכרטיס מסך שישמש אותי עד ל"דור הבא". משחקי המחשב (והקונסולות) תקועים במקום ויישאר תקועים כנראה כל עוד ומייקרוסופט יסרבו להמשיך הלאה. משחקי המחשב, עד כמה שאני יודע, לא אמורים להשתנות יותר מדי מבחינה גראפית עד היום בו הדור הבא של הקונסולות יגיע. או אז המשחקים הכבדים החדשים ייצאו, ואז אני כבר ארכוש מחשב חדש לחלוטין. לזו הכוונה שלי ב"שנה-שנתיים", ולכן גם לא סביר שבכרטיס המסך שאני אקנה יהיה לי שימוש הרבה יותר כבד מאשר משחקים כגון BF3.

תשובתי הקודמת אליך בנדון, עונה בדיוק על ההגדרה והצרכים כפי שתארת מעלה:

את הספק כח תעביר למחשב הבא והוא אכן ישרת אותך לטווח הארוך (כך שאותם 250-350 ש"ח לא יזרקו לפח).

את כרטיס המסך המשומש בכ- 300 ש"ח תנצל בשנה שנתיים הקרובות עבור הכותרים (אפליקציות) שיש כיום בשוק,

וכאשר הדרישות תעלנה - תשדרג לכרטיס מסך הבא שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה הגדולה היא: מתי אתה מתכנן לקנות מחשב חדש?

כשיצא דור הקונסולות הבא. ההיגיון מאחורי זה הוא שככל הנראה עד אז לא נראה שיפור גדול, אם בכלל, ברמה הגראפית של המשחקים. מה אתה אומר?

nec_000,

תודה, ייתכן מאוד וזה באמת מה שאעשה. בכל מקרה, כשהדרישות תעלנה (כמו שכתבתי, כנראה רק כשיצאו הסוני והאקס-בוקס הבאים) אני כבר אקנה כנראה מחשב חדש לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...