החלפת כרטיס מסך במקום רכישת מחשב חדש - עמוד 10 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת כרטיס מסך במקום רכישת מחשב חדש

dkaro

Recommended Posts

טוב, סימפטום חדש עלה, כאשר נראה לי אני מתקרב להבנת הבעיה.

ביום האחרון המחשב עבד לי מצוין עם 2 הזכרונות, כך שעלתה לי תיאוריה חדשה: אולי השעון כל הזמן היה מתאפס לא בגלל הוצאת הזכרונות, אלא כי מתישהו בתהליך הוצאת והחזרת הבטרייה שלי משהו נדפק?

וממחשבה למעשה: כיביתי את המחשב, והפעם בלי לפתוח את המחשב, פשוט ניתקתי אותו מהחשמל, ולחצת על כפתור ההדלקה כדי לשחררו משאריות הכח. עכשיו, לאחר שהוא נקי לחלוטין כל כח כלשהו, הדלקתי אותו שוב, והפלא ופלא: המחשב במשך כמה פעמים דאג, שוב, סתם לאתחל את עצמו כל הזמן, והודעה חשובה חדשה בזמן עליית המחשב: "אזהרה: כשל בטרייה".

כשהמחשב עלה סוף כל סוף לאחר הודעה הכשל בבטרייה (אתחול אחרון לאחריו), גיליתי שאכן השעון והתאריך התאפסו שוב. האם מחשבים מסוגלים לעבוד גם ללא בטרייה בלוח אם, כאשר המשמעות היא פשוט שלאחר ניתוקו לחלוטין מכח חשמל השעון והתאריך ייתאפסו?

במידה וכן, נראה שנדפקה לי הבטרייה כשהוצאתיה והחזרתיה (או שאולי יש מצב שפשוט לא החזרתי אותה טוב? כי היא יושבת בפנים והכל נראה בסדר..), אבל זה עדיין יהיה מוזר, כיוון שלמה שבטרייה דפוקה או לא מוכנסת נכון תגרום לאתחולים ולתקיעות?

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
  • 3 שבועות מאוחר יותר...

טוב, מסיבות כאלה ואחרות עד עכשיו לא יצא לי לקנות בטרייה חדשה לצורך הבדיקה..

בכל מקרה, לצערי החלפת הבטרייה לא עזרה והבעיה נשארה בעינה. לאחר ניתוק המחשב ממקור כח כלשהו המחשב עושה לעצמו ריסטרט אוטומטי בהעלה פעם או פעמיים, מדווח על איפוס שעון, תאריך וכו' ונותן הודעה "כשל בטרייה". או שהבעיה היא לא בבטרייה, או שאני פשוט עושה משהו לא נכון? (אין מה לדעת "איך" להכניס את הבטרייה, נכון? פשוט לדחוף אותה?)

יש למישהו רעיונות?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...