רוצה ללמוד תכנות בסיסי ולא יודע מאיפה להתחיל - עמוד 3 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה ללמוד תכנות בסיסי ולא יודע מאיפה להתחיל

lev-27

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בוא נכתוב באסמבלי או בינארית וזהו...

בוא ניקח טיעון ובמקום לנסות לדון בו, פשוט ננפח אותו בצורה מגוחכת ולא קשורה למציאות.

עבור מישהו שרוצה ללמוד תכנות בסיסי ולא בטוח אם הוא יאהב את זה או לא, אני חושב שג'אווה תתאים יותר מאשר C.

אני מסכים שלמטרה שהצבת יש שפות יותר טובות מC, רק שאני לא חושב שג'אווה היא אחת מהן. הסינטקס הבסיסי שלה זהה לזה של C, כך שאתה לא מרוויח פה. כתיבה של דברים פשוטים בג'אווה מסורבלת יותר (כמות הקוד המיותר שצריך לכתוב גדולה יותר משמעותית, וזה שלא באמת צריך להבין בהתחלה למה עושים את זה לא אומר שזה לא מסרבל את התהליך). מה שאתה מרוויח הוא קוד מנוהל שלא צריך להתעסק בו בהקצאות וניהול משאבים. אבל בכל מקרה בקורס תכנות בסיסי עובר זמן רב עד שמגיעים לנקודה שצריך את זה בכלל (אולי למעט התעסקות עם מחרוזות).

לכן מי שרוצה כדבריך ללמוד קצת עקרונות בסיסיים כדי להבין בכלל האם התחום מושך אותו - עדיף לו להתחיל משפה שהיא באמת פשוטה (פייתון, פסקל, אפילו בייסיק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב למתחילים גם ב-C יש לא מעט ללמוד. החל בכיצד לקמפל (דגלים, קבצי o, תלויות או ליצור קובץ makefile) וכלה בהפרדה לקובץ h ו-c, include guards וכו.

תשתמש בIDE נורמלי בסיסי ולא צריך לדעת שום דבר בשביל לקמפל (חוץ ממקשי הקיצור של Build וRun). :) תלויות בין קבצים, makefile ואפילו H file אלה דברים שאין שום סיבה וצורך להתעסק איתם כדי לכתוב תוכניות פשוטות. בשביל ()main ועוד שתי פונקציות עזר מספיק קובץ אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת? כמה שורות צריך כדי לכתוב hello world ב-c וכמה ב-java?

ב-c מספיקה שורה אחת, ומעטפת של 2 שורות (שורה לשם הפונקציה main, ושורה ל-{ )

ב-java צריך להתחיל עם class לפני שכותבים חצי מילה

public class Main {

public static void main(String[] args) {
System.out.print("Hello World)

}

}

וואו איזה קוד ארוך ומסובך נכון?!

ותנחש מה כמה שורות... 1+2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ על סדרת הקורסים של סטנפורד:

http://see.stanford.edu/see/courses.aspx

cs106a - מבוא קליל, מרצה סימפטי. מתחיל מההתחלה. משתמש בגרסא קלילה של JAVA.

cs106b - קורס המשך שמתבסס על c++ ומתמקד בחצי הראשון בשימוש בקלאסים, ובחלק השני בכתיבתם.

cs106L - אין את ההרצאות בוידאו אבל ספר הקורס נותן הרבה ידע פרקטי בc++

cs107 - יותר הארדקור. מתחיל בלהבין מה קורה בlowlevel. מתחיל בC ואז שפת מכונה. בהמשך תכנות מודרני.

כל המרצים לא פחות ממדהימים. בסיס מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...