רוצה ללמוד תכנות בסיסי ולא יודע מאיפה להתחיל - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה ללמוד תכנות בסיסי ולא יודע מאיפה להתחיל

lev-27

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעתי יש כבר הרבה מאוד נושאים עם אותה הכותרת בפורום, שווה לך לחפש, תמצא שם כבר דיון מעמיק יותר.

בגדול, מן הסתם בוחרים ספר לפי שפה ולא ההיפך. לגבי שפה ראשונה, זה אחד הויכוחים הנפוצים בקרב מתכנתים.

בד"כ תשמע שמות כמו C,C++,C#,JAVA,Python. בכל מקרה תגלה מהר מאוד שיש הרבה מהמשותף בין השפות, ולכן ששאלת השפה הראשונה היא חשובה אבל לא קריטית כ"כ. ברגע שלומדים אחת ברצינות, אם תחליט לעבור לאחרת זה יהיה די פשוט.

אישית הייתי ממליץ לך להתחיל מלימוד פרונטלי כלשהו. אם אתה אחרי בי"ס, יש הרבה קורסים במכללות/אוניברסיטאות שיעזרו לך (ועוד הרבה יותר שיבזבזו לך את הזמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.coursera.org/course/programming1

יש פה קורס "Learn to Program: The Fundamentals" שהולך להיפתח ביום שני הזה.

אני נירשמתי ;-)

אגב אתר שווה ביותר, יש שם אוסף קורסים מאוניברסיטאות בעולם, והם מוספים עוד.

יש כאלה שממליצים על SICP. אפשר למצוא את הספר באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ להתחיל משפת C, משם לעבור לשפת C++ שהיא מונחת עצמים... ומשם השמים הם הגבול.

אם אין לך בעיה עם אנגלית, מומלץ ללמוד מהאינטרנט, יש המון אתרים עם חומר מעודכן יותר מהספרים עם דוגמאות וכמובן פורומים עם שאלות ותשובות.

ואם יש לך את הכסף והזמן תירשם לקורס, זה אף פעם לא מזיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.coursera.org/course/programming1

יש פה קורס "Learn to Program: The Fundamentals" שהולך להיפתח ביום שני הזה.

אני נירשמתי ;-)

אגב אתר שווה ביותר, יש שם אוסף קורסים מאוניברסיטאות בעולם, והם מוספים עוד.

יש כאלה שממליצים על SICP. אפשר למצוא את הספר באינטרנט.

דורש תשלום?

איך הקורס מועבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא ג'אווה יכולה להיות אחלה שפה להתחלה - גם מובנת יחסית ובלי עקרונות של ניהול זיכרון וגם אפשר תוך כדי לשחק קצת עם פיתוח לאנדרויד

מה שיכול להוות אחלה מוטיבציה (חשוב מאוד).

זה אחד הדברים שצריך להכיר. מי שבא מג'אווה ל-C או CPP ולא יודע לנהל - יש לו בעיה.

להגיד שזה יתרון למי שרוצה ללמוד שפה, זה כמו להגיד שלנקות אפשר גם בלטאטא הכל מתחת לשטיח. זה עובד, אבל כשתזיז את השטיח תהיה חייב לנקות שוב.

פותח הדיון, לרוב לא "בוחרים שפה" ורצים משם. הדבר הנכון לעשות הוא לדעת מה סוג הדברים שאתה רוצה לפתח ומשם להתאים את השפה.

שפת תכנות היא כלי עבודה. וכמו שלא "בוחרים מברג" ואז מנסים להרכיב משהו (כי המברג לא בטוח יתאים בצורה טובה) לא בוחרים שפה ורצים משם.

לכל שפה יתרונות וחסרונות. אי אפשר להשוות עדיפות של פייתון על C או JAVA או כל שפה אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דורש תשלום?

איך הקורס מועבר?

הקורס בלי תשלום כמו כל שאר הקורסים שם.

הקורס מועבר בסרטונים קצרים, משהו כמו 10 דקות כל אחד, עם שאלות מובנות.

Course Format

The class consists of 1 to 2 hours of lecture each week, which are made up of videos that are generally shorter than 10 minutes each. Each video contains integrated quiz questions. There are also weekly standalone exercises that are not part of the video lectures and a (non-optional) final exam.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אחד הדברים שצריך להכיר. מי שבא מג'אווה ל-C או CPP ולא יודע לנהל - יש לו בעיה.

להגיד שזה יתרון למי שרוצה ללמוד שפה, זה כמו להגיד שלנקות אפשר גם בלטאטא הכל מתחת לשטיח. זה עובד, אבל כשתזיז את השטיח תהיה חייב לנקות שוב.

לא מסכים. אני עברתי מג'אווה ל-C\CPP והמעבר היה חלק יחסית. התחביר בהתחלה דומה ואחרי שיש ידע בסיסי בתכנות, הלמידה של ניהול זיכרון

פשוטה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון, לרוב לא "בוחרים שפה" ורצים משם. הדבר הנכון לעשות הוא לדעת מה סוג הדברים שאתה רוצה לפתח ומשם להתאים את השפה.

שפת תכנות היא כלי עבודה. וכמו שלא "בוחרים מברג" ואז מנסים להרכיב משהו (כי המברג לא בטוח יתאים בצורה טובה) לא בוחרים שפה ורצים משם.

לכל שפה יתרונות וחסרונות. אי אפשר להשוות עדיפות של פייתון על C או JAVA או כל שפה אחת.

הבנתי אותך.

אני רוצה לקבל מושג בסיסי מה זה תכנות. אני רוצה להרגיש תכנות ולבדוק אם אני בכלל מתחבר לתחום. יש המון שפות ורציתי להתייעץ מאיפה כדי לי להתחיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...