מחפש המלצה לנעלי ריצה טובות - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה לנעלי ריצה טובות

achiya1

Recommended Posts

נעליי ריצה יכולות לשמש אותך ליום-יום. "ההבדל" בדר"כ בין נעליים שממותגות לריצה לבין הליכה, הוא שבאלו שמיועדות לריצה יש "קפיציות" ודגש רב לבולמים מפני שבריצה הגוף חוטף יותר גליי הלם בין צעד לצעד לאורך עמוד השדרה והברכיים, דבר אשר נקרא בשפת העם- "זעזועים".

נעליי הליכה נראות מכוערות לטעמך כי הן לרוב מיועדות לאוכלוסיה מבוגרת שבדר"כ עושה הליכות ומחפשות נעליים פחות "צועקות" כמו שעושים בתקופה האחרונה בנעליי (אם שמתם לב באולימפיאדה , נייק חילקו לספורטאים נעליים בצבע זרחניי שתפסו את תשומת לב הצופים יותר מהחסות הרישמית של אדידס על האוליפיאדה).

רבים מהאנשים בדר"כ ביום-יום השיגרתי שלהם לא הולכים בנעליי יקרות, כי זה מאיץ את קצב התבלות שלהן שגם ככה מהיר בגלל שימוש בחומרים מנדפים שנקרעים יחסית מהר בנעליים (שילוב של רשתות אווריריות במקום בד עבה ובלתי נושם שגם מכביד על משקל הנעל).

מבחינת חברות, נגעו פה לפני בחברות הטובות והמומלצות. אישית יש לי סאקוני נהדרות שקניתי לפני שנתיים במגה במבצעיי החגים. הצוות שם לא מבין בתחום בעליל, אבל המחירים לא רעים ויש מבחר. מנקודת מבט של היום אני חושב שהיה שווה לי להוסיף עוד 50 שקל ולקחת את הדגם היקר יותר שכלל גם GRIP (אחיזת כביש) טובה יותר.

אז אתה אומר שאם אני רוצה לקנות נעלי ריצה למטרת הליכה ביום יום, עדיף לי לקנות נעל לא כ"כ יקרה?

יש לי פלטפוס ואני הולך עם נעלי ריצה של אדידס שעולות בחנות פאקינג 700 שח (קניתי אותם ב-420 באילת אחרי 30% שהיו לי), בחנות הם היו לי נוחות מאד, אבל היום אני מרגיש שזה לא הכי נוח שיכול להיות, ואחרי הרבה זמן שאני הולך, או בעיקר כשאני עומד, מתחילות לכאוב לי הכפות רגליים (ויש לי בהם מדרסים גם). השאלה אם יהיה הבדל כ"כ גדול ביניהם לבין נעל של סייקוני, והאם כדאי לי לקנות דגם יקר של סייקוני או זול, כמו שציינת? הבעיה העיקרית שלי בנעלי ריצה האלה היא שהם מכוערות רצח!! הם פשוט לא מתאימות לבגדים של יום יום, אלא רק לבגדי . בגלל זה קניתי את האדידס שהיו לי נוחות וגם נראו נורמליות יחסית, אבל אני מת לקנות נעל שתהיה לי כבר ממש נוחה ותפתור לי את הבעיות ברגליים =/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני אומר לך תמדוד, הכי חשוב זה ההתאמה לרגל שלך.

בשביל להתאים לך את הנעל הכי חשוב זה לקחת את הזמן ולעשות סיבוב בחנות ולא להקשיב למוכר שמקשקש לך "אתה תתרגל", ו"הנעל מתאימה את עצמה לרגל שלך" - נעל ריצה צריכה להיות לך נוחה מלכתחילה.

יכול להיות שחנות היית נתון ללחץ מצד המוכר או מיהרת ושיכנעת את עצמך שהנעליים בסדר ואתה תתרגל וכל מיני דברים כאלו.

ההבדלים בין החברות זה הטכנולוגיות שהן משתמשות, בגלל זה עדיף למדוד ולהיות בטוח בקנייה שלך, למשל אסיקס משתמשים בג'ל וסקוני משתמשים בפרוגריד וברוקס משתמשים גם בסוג של ג'ל ולמשל סקוני מרגישות קצת יותר קשיחות מברוקס, אבל זה לא גורע או מפחית מטיב הנעל אלא פשוט מתאים לאנשים שונים.

המחיר משתנה בהתאם לטכנולוגיות המוטמעות בנעל וכמובן בהתאם למעמד הנעל מבחינה שיווקית והכי יקר לא הכרח אומר הכי נוח.

מתאים או לא לבגדי היומיום זה פשוט נוח, ואולי בשבילך הנעליים מכוערות אבל זו החלטה שלך מה יותר חשוב לך.

אתה יכול לנסות גם את הניו באלאנס 993 שמאוד אהוד בקרב אנשים עם בעיות רגליים למיניהם, נעל מאוד רכה, הרבה רופאים משתמשים בה, אני אישית פחות אוהב אותה מפני שהיא רכה מדי לטעמי.

אם יש חנות שמודדת באופן מדוייק את אופן הליכתך וריצתך זה שווה ללכת רק בשביל הבדיקה גם כמו שהמליץ זה שהגיב מעלייך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהלכתי עם האדידס די הרבה בחנות והן היו לי מאד נוחות, אולי גם הספידות שלהן נתנו לי הרגשה של רכות כזאת ברגל- היום כבר הוצאתי אותם ויש לי במקומם מדרסים שקשיחים יותר.

הבעיה זה שנעל יכולה להיות נוחה לי מאד בחנות אבל ביום אחר אינטנסיבי עם הרבה שעות עמידה וכו' זה ירגיש לי אחרת אתה מבין?

אבל תכלס, נעל עם יותר טכנולוגיות לרוב יותר נוחה לא?

מדדתי את הניו באלאנס האלה ולמען האמת הן לא היו כאלה נוחות, לא הרגשתי בהן שום דבר מיוחד. ההבדל ביניהן לסייקוני הוא שמים וארץ. דווקא לא הרגשתי בהן כזאת רכות... מוזר.

מה יתנו לי תוצאות הבדיקה? זה יעזור לי לבחור לבד נעל שמתאימה לי גם לאו דווקא מאותה החנות? הם לא פשוט אומרים לי- "ההליכה שלך היא ככה וככה ולכן ממליצים לך על הנעל הספציפית הזאת מהחנות שלנו"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרשה לי לחרוג מעט מנושא הת'ראד, אך אתה מתאר מצד שהרגל שלך "לא יציבה" כי יש לך פלאטפוס והכאב רגליים עובר לך לכל הגוף. לכן אתה צריך לתמוך את הרגליים. איך? נעליי טיולים! כן, שמעת נכון! אישית אני מחזיק נעליים גבוהות שהינן אידיאליות למטרותיי של עבודה מואמצת בחוץ לאורך הרבה זמן על הרגליים שכוללת קצת תיזוזים וריצות קצרות. אבל נעל טיולים טובים תומכת בצורה נהדרת את הרגל, בולמת זעזועים בצורה אומנם דלה ביחס לנעליי , אך עדיין, יש להם לרוב סוליה של VIBRAM, שזה כמו צמיג של טרקטור למטייל ( ;D ) במקום נעליים. והחשוב מכל- בשביל לגרום לנעל שכזו להישחק, תצטרך הרבה הרבה עבודה קשה, אך קודם הבולמים ימותו.

בנוסף, אם תלך על נעליי טיולים, הקומבינציה שלהן עם נעליי יאריכו את חייהם של הנעליי ספורט! ;)

אישית, הקניה שעשיתי של הנעליי טיולים שלי (של חברת קארימור הבריטית) בזמנו, היא לדעתי אחת הקניות היותר טובות וחכמות שהשקעתי עליהן את הכסף שלי.

בדיקת הליכה/עמידה תבדוק את פיזור הלחץ שהרגליים שלך מפעילות על הקרקע בעת , כך ידעו בהתאם לסוג המדרך שלך, איזה נעל תומכת לך את הרגל בצורה הטובה ביותר. יש אנשים לדוגמה שיש להם קריסה חיצונית של הרגל או לחילופין, פנימית (זה יחסי לקו הסימטריה של הגוף). תוכל לקרוא עוד פרטים בנושא באתר של סאקוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורך החיים של נעלי ריצה הוא בין 400 ל-700 ק"מ בערך תלוי בנעל/חברה/טכנולוגיה...

יש לך מקור להערכה זו?

נראה פסימי - נניח מישהו שרץ 3 פעמים בשבוע כ-6 ק"מ, הוא אמור לקנות נעליים חדשות כל חצי שנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בדיקות פשוטות שראיתי שעכשיו סאקוני התחילה לספק לחנויות נעליים כמו קרש שתופס את הלחץ שהרגליים מפעילות עליו ואז משנות צבע בהתאם לאיפה שהופעל יותר/פחות לחץ. זה למעשה דיאגנוזה פשוטה למנח כף רגל בעמידה. ככה בחנויות, מוכר פשוט שהוא לא אורתופד יכול להתאים לך בצורה קלילה נעליים קצת יותר מתאימות מאשר הייתה בוחר על המדף.

יש בדיקות שהן בעת ריצה על הליכון ושם מדובר במוכרים/אנשיי מקצוע שקצת יש להם הבנה בנושא.

בכל אופן, לרוב הבדיקות בחינם אם תראה נכונות לקנות בחנות הזו. כמובן שאתה תמיד יכול לתת ברז ולקנות את אותו הדגם בכל חנות אחרת.

אני מניח שיש בדיקות מיקצועיות אצל אורתופד שיכול לתת תוצאות יותר טובות, אבל בנושא הזה מעולם לא נגעתי כי הרגל שלי תקינה. :P

מידע בנושא יש בשפע, בצע חיפוש כאן בפורומים ובגוגל. לא חסר.

חברות של נעליי טיולים יש הרבה, אני ממליץ לך כעיקרון לקפוץ לחנויות מטיילים (למטייל/ריקושט הם המוכרים והגדולים) ולנסות נעליים של שלל המותגים שנמכרים שם. אני מניח שרוב החנויות מחזיקות ב- דה נורת' פייס, קולומביה, קארימור, סולומון, רד בק, קאטרפילר וכו'... (חלק הן יותר נעליי עבודה מאשר טיולים). אחריי שתבדוק את הנעליים שם בחנות, לפי הצורך שלך- נעליים גבוהות/רגילות, חסינות לכניסת נוזלים או לא, תוכל לעשות השוואה בין מגוון חנויות והמחירים, כשאני בראיה של היום ממליץ, לפנות לסיטונאות/יבואן ולבדוק מה המחירים מולו מכיוון ונעליי טיולים טובות עולות סביב ה-600 שקל בערך.

אגב, יש חנויות (אני מכיר במטייל שאני קניתי בו) שמחזיקות רמפה כדי שתוכל ללכת עם הנעל ולבדוק איך היא מחזיקה לך את הרגל בקרקע שלא אופקית.

אישית אני מחזיק בנעליים גבוהות של קארימור שהן WATER PROOF, והסיבה שבחרתי ספיציפית באלו, כי חיפשתי נעליים נעליים לחו"ל שלא ירטיבו לי את הרגל בשלג/שלוליות. בנוסף אחריי נסיונות של החברות המתחרות, הנעליים שלהם היו צרות לכף רגל הרחבה שלי ואלו היו אידיאליות לצורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מקור להערכה זו?

נראה פסימי - נניח מישהו שרץ 3 פעמים בשבוע כ-6 ק"מ, הוא אמור לקנות נעליים חדשות כל חצי שנה?

http://www.runningfit.com/index.php?option=com_content&task=view&id=129&Itemid=85

http://running.about.com/od/shoesapparelandgear/f/replaceshoes.htm

http://www.runnersworld.com/community/forums/runner-communities/marathoners/average-running-shoe-life

הקרש שסקוני משתמשים נועד לברר את גובה הקשת של כף הרגל ולהתאים את הנעל המתאימה.

לפי מה ששמעתי בחנות היבואן של סקוני יש להם אפשרות לנתח את אופן הריצה שלך ע"י צילום וניתוח ע"י תוכנה, לא יודע איפה יש עוד בדיקות כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את הכתבה במלואה אלא רק ריפרפתי, בעיקרון אתה נכנס פה לדיון שאני לא חושב שיש לו תשובה נכונה.

לאחרונה יש הרבה עניין בריצה ללא נעליים או ריצה עם נעלי five fingers ודומיו, הטענה היא שהאדם נועד לרוץ ללא נעליים בשל צורה הריצה - עם נעליים דורכים קודם על העקב וללא נעליים רצים עם קדצת כף הרגל בשימוש כריות כף הרגל הקדמיות.

הדעות חלוקות בנושא ואם באמת רוצים לדעת אין מנוס מלנסות את שני האפשרויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק אומר שבתור רץ לא מקצועי שרץ לא מעט, עם נעלי ריצה פשוטות שמתחלפות אחת לשנה+ (NIKE RUNNING ב300 שקל) לא נתקלתי אף פעם ב"פציעות ספורט" וחיות אחרות, אולי יש פה עניין של גנטיקה ועיצוב כף רגל סוג המשטח שרצים עליו ותנועה נכונה באופן טבעי (כי תמיד חשבתי שריצה היא מהלך טבעי של הגוף, וזה נראה לי קצת מוזר ללמוד דברים שהאדם אמור לדעת באופן טבעי)

אגב, לא הבנתי את הנקודה שעם נעל נוחתים קודם כל על העקב, מאוד לא סביר בזמן ריצה עם נעל או בלעדיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל חברה "גדולה" יש דגמים שמתאימים לרצים (לתיקון קריסה, כאלו שמעדיפים ריצה יותר מנימלסטית וכו')

אני כרגע רץ עם brooks ghost 3 והיום קיבלתי את reebok realflex transition(קלות מאוד!) דרך USHOPS - אחרי שמדדתי בארץ.

המחירים בארץ הם שחיטה - על הברוקס שקניתי לפני 10 חודשים רצו 650 ש"ח(אחרי הנחה) וקניתי אותם ב65 דולר כולל משלוח. המחיר של הריבוק אחרי הנחה בארץ היה 400 והזמנה מארה"ב יצאה 71 דולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...