היום הוא היום הגדול - אפל מכריזה על האייפון 5 - עמוד 30 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

היום הוא היום הגדול - אפל מכריזה על האייפון 5

Nyromith

Recommended Posts

בתור אחד שנוהג 30,000 בשנה Waze זה בולשיט אחד גדול.

א. ב-Waze חסרות אפשרויות ניווט בסיסיות ביותר כגון מידע על מהירות חוקית בקטע בו אני נוהג. מה עוזרת לי התראה "מכמונת מהירות לפניך!" אם לא יודע מה המהירות החוקית בקטע בו אני נוסע? אין אפשרות לנווט לפי קורדינציות (שימושי מאוד בחו"ל), מאגר נקודות עניין עלוב, אין אפשרות לתכנן מסלול נסיעה עם עשרות עצירות וביצוע סימולציה. (שימושי מאוד בתכנון טיול בחו"ל) בקיצור חסר המון אפשרויות שהיו קיימות עוד ב-iGO 2006. מסכים

ב. דיווחי תנועה בזמן אמת - בולשיט. קודם כל רוב העומסים בארץ מתרחשים בקטעים קבועים ובשעות קבועות. אני יודע שיש עומס בכניסה לתל אביב בשעות הבוקר. אני יודע שיש עומס ביציאה מתל אביב בשעות הערב. אני יודע שיש עומס בכביש 4 בקטע בין תחנת הדלק הסיירים לראשון לציון. אני יודע שיש פקק בין יבנה לאשדוד. (יש תאונה כמעט כל יום) אני צריך דיווחי תנועה של Waze בשביל זה? אולי בארצות הברית/אירופה יש עשרות כבישים שונים לאותו יעד Waze יכול להיות שימושי, אבל בישראל? בדיחה. זה שימושי מאוד לא משנה באיזה ארץ. זה מנע ממני לא פעם ולא פעמיים לנסוע בכביש פקוק עקב תאונה או סתם כי אני לא מכיר את כל הכבישים בארץ כמוך כנראה.

בהתחלה באמת לא יחסתי חשיבות ונסעתי לפי איך שאני מכיר ולא איך שהאפליקציה אמרה לי ונתקעתי חצי שעה בפקק של מחסום פתע משטרתי בנמיר.

ג. דיווחים על מפגעים - בולשיט. 99.9% מהדיווחים מיותרים לחלוטין וסתם מלחיצים את נהג. מפגע לפניך! עומד נהג בשוליים ומשתין. וואו. מה הייתי עושה בלי הדיווח הזה. דיווחים על משטרה - מיותרים לחלוטין. אם אני נוהג במהירות חוקית באותו קטע אני לא צריך דיווח משטרה לפניך. כאילו מה זה יעזור לי? גם ככה אין לי לאן לברוח. אם בנאדם חוזר עייף מהעבודה והוא משתמש באפליקציה רק בשביל פקקים למרות שרוב ההתראות הן שווא, זה עדיין מספיק טוב לשמור את הנהג עירני יותר ומוכן יותר ותתפלא נהג שיותר עירני לסביבה שלו הסיכוי שיעשה תאונה קטן יותר.

דיווח על משטרה - כמו בנושא הקודם, זה יכול להיות גם מחסום משטרתי, ובכל מקרה זה לא מפריע לשום דבר.

ד. מאגר מידע שגוי. למשל מצלמות מהירות בקטע בין יבנה-אשדוד מצלמות דמה לא עובדת בערך 4-5 שנים. העיקר כל אידיוט עם Waze דופק ברקס מלחמה לפני המצלמה (והוא בכלל נוסע במהירות חוקית, אבל מאיפה לו לדעת Waze לא מציגה את המהירות החוקית). מאגר של Waze מלא בדיווחים שגויים. ככה זה כשנותנים לנהגים לבנות מאגר מידע. זה אחת הבעיות שכל משתמש יכול לדווח על מה שהוא רוצה בלי קשר לטיב הדיווח, אבל עדיף להזהר גם ממצלמת דמה מאשר יום אחד היא תהיה פועלת ואכלת אותה.(ובקשר לאינדיקציית המהירות הסכמתי איתך)

ה. תכנון מסלול חלופי של Waze עובד איום ונורא. הרבה פעמים המסלול החלופי היה כל כך גרוע (ועמוס! אבל Waze לא יודע כי אף אחד לא דיווח) שהצטערתי שלא המשכתי לעמוד בפקק. Waze שולחת אותי דרך כל מיני סמטאות בלי לקחת בחשבון מהירות נסיעה נמוכה מאוד, רמזורים, סיכוי גבוה להתבלבל ועוד. בפעמים המעטות שיצא לי להשתמש במסלול חלופי (בגלל שניסיתי דרך שאני מכיר ולא דרך שהוא נתן) לא הייתה שום בעיה עם המסלול והוא 99.9% מהפעמים נתן לי מסלולים נוחים ומהירים.

זה עוד בולשיט של Waze. כל תוכנת ניווט מדווחת זמן הגעה משוער. שנית אין שום דיוק. בדקתי עשרות פעמים. Waze מוסיפה זמן בשושו. היא מדווחת על האטה רק כאשר נוצר פקק רצינית אבל מזה עוזר לי? אני כבר ברכב! חוץ מה זה משנה אם יקח לך 40 דקות להגיע ליעד או 60 דקות? כבר יצאת לדרך. אתה נוהג ברכב. אתה על הכביש. מה תעשה? תגיד "מה?! עוד עשרים דקות נוספות?! לקוחות שלי יכולים ללכת להזדיין! אני חוזר הביתה!" לך אולי זה לא חשוב, אבל לאנשים שמאוד חשוב להם הזמן שלהם זה מעולה, זה גם גורם לנהג להיות רגוע יותר שכן כשאתה ממהר ובחוסר וודאות מתי תגיע אתה תהיה לחוץ ולנהוג כשאתה לחוץ זה רע מאוד. כשאתה רואה כמה זמן יקח לך אתה הרבה פחות לחוץ.

מה גם שב100 אחוז מהפעמים שבחנתי את הדיוק של זמן ההגעה, הייתה סטיה של בין חצי דקה לדקה ככה שדיוק יש לדבר הזה וזה גורם לי להיות מופתע כל פעם מחדש.

בקיצור יש לי הרבה מה לשפוך על התוכנה הזאת. היתרון היחיד שלה על פני המתחרים זו חינמיות.

רוצים תוכנת ניווט אמיתית?

http://www.sygic.com/en

תוכנת ניווט מעולה. מתעלה על בכל פרמטר אפשרי.

היתרון הנראה לעין של סיג'יק הוא מפות אוף ליין לאנשים שלא משתמשים בחבילת גלישה גדולה/בלי מוגבלת.

מעבר לזה לא יצא לי לבחון אותה אבל מתישהו אני אנסה.

התכוונתי להגיד שהבסיס (יסודות) של התוכנה מעולה.

מצטער לסתור את הנסיון שלך אבל אתה מדבר כמו ילד קטן.

הדבר היחיד שאני מסכים איתך זה שבאמת חסר אינדיקציה למהירות מותרת בכביש וזה משהו שממש קל לבצע אז אני לא מבין למה אין את זה עדיין.

פרט לכך, אתה מדבר כאילו אתה הנהג היחיד על הכביש והיחיד שיודע מה צריך ומה לא.

אז לא, אתה לא הנהג היחיד ולהרבה נהגים כל האופציות שירדת עליהן שימושיות ביותר, וזה שאתה לא צריך לא אומר שמישהו אחר לא צריך.ראה למעלה באדום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 512
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

sygic טובה רק בגלל המפות אוף ליין

בשאר הדברים פשוט גורעה- חיפוש לא נוח, אין אפשרות לבטל כבישי אגרה וגם כשמוצאים היא לא עושה את זה,מחשבת מסלולים איך שבא לה ובאמצע משנה.

בקיצור ממש גורע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי איפה היתרון בזה שהמפות נמצאות אוף ליין.. אם כבר זה חיסרון, צריך תמיד לוודא שהכל מעודכן וכל השיט הזה.. עברנו כבר את התקופה הנוראית הזאת ב-2006 עם אייגו וחוסר העדכונים שלהם, למה שוב? :(

היתרון היחיד שיכול להיות למפות אוף ליין זה אם אתה לוקח את המכשיר לניווט בחו"ל, ואין לך שם חבילת גלישה.

מצד שני, בפעם האחרונה שהייתי בארה"ב קניתי סים מקומי בלתי מוגבל בשיחות/סמס/גלישה במחירי בדיקה יחסית לחופשה בחו"ל (2$ ליום או משהו כזה, זניח כשאתה משלם ~100$ ליום רק על המלון.. אז תוסיף עוד 2 דולר ותהיה חופשי) והשתמשתי ב- גם שם - ולמרות שהיה איתי גם מכשיר עם igo, בקושי השתמשתי בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אידיוט...?

:lol: :lol: :lol:

אדיר!

לב-27, באמת הגזמת. אתה לא מודע למהירות מותרת בכביש? שלטים? תאוריה עשית?

סתם בכדרך אגב כזה, מה הקשר בין זה לבין 5?

OMRIJ - אתה חושב שתקנה את האייפון 5? אני ממש מתפתה להחליף את הנקסוס שלי בו.

מה תוכניות השדרוג העתידיות שלך בתור מכור לגאדג'טים כמוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמיד יש שילוט. לא תמיד זוכרים אותה. הצגת מהירות מותרת זו אפשרות בסיסית ביותר שקיימת בכל תוכנת ניווט ב-6-7 השנים האחרונות.

Sygic העדכנית שונה לחלוטין מ-Sygic הישנה. מדובר בתוכנה אחרת לגמרי שמפותחת ע"י חברה שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OMRIJ - אתה חושב שתקנה את האייפון 5? אני ממש מתפתה להחליף את הנקסוס שלי בו.

מה תוכניות השדרוג העתידיות שלך בתור מכור לגאדג'טים כמוני?

לא סביר שאני אקנה אותו

כנראה אחכה לנקסוס הבא או שאלך על הלומיה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמיד יש שילוט.

אתה לא צריך שילוט בשביל לדעת מה המהירות המותרת בכביש. תגיד אתה בטוח שיש לך בכלל רישיון נהיגה?

נהג שצריך תוכנת ניווט בשביל לדעת מה המהירות המותרת בכביש.... פחד אלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה מהירות המותרת בכביש 42?

או איזה פחד אלוהים... אין אתה חייב להגיד את המילה האחרונה. גם אם אתה טועה, גם אם אין לך מה לענות, אתה חייב להגיד משהו. תגיד אם מדובר בפיצ'ר כל כך מיותר שאף נהג לא צריך למה בכל תוכנת ניווט יש את פיצ'ר הזה? כלומר חוץ מ-, אבל כבר הסכמנו שמדובר בתוכנת ניווט גרועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשנהג ממוצע ינהג בכביש 42 הוא יגיד לך את המהירות המותרת. בהנחה שזה כביש בין עירוני, אם יש הפרדה פיזית בין הכיוונים השונים אז המהירות המותרת היא 90, אם אין אז היא 70 (בהנחה שכבר שינו את החוק - אחרת 80) ואם יש שלט אז היא כמצוין בשלט. אם זה כביש עירוני - 50 כל עוד לא צוין אחרת. רואה? לא צריך להיות גאון גדול כדי לדעת. אתה הרי גם ככה מסתכל על התמרורים בדרך (אני מקווה) ולמען האמת יותר מסוכן לאבד ריכוז מהכביש ולחפש את סימון המהירות ב- מאשר להוריד קצת את המהירות במידה ואתה לא בטוח בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזה אני מסכים עם לב. כולנו יודעים בכל כביש בערך את המהירות המותרת.

הבעיה היא שזה רק בערך, ותמיד יש קטעים שבה המהירות משתנה.

אז כן, יש תמרורים, אבל במיוחד כיום לפעמים התמרור מגיע צמוד למצלמה, (נראה שישנם כבר מאות, לא?) ואתה יכול לחטוף דו"ח.

נכון, זו לא הפונקציה העיקרית מבחינת חשיבות בתוכנת , ואפשר בקלות להסתדר בלעדי זה. אבל גם אפשר להסתדר בקלות בלי פונקציות של עומסים, ציוני דרך ועוד פונקציות אחרות. וגם אפשר להסתדר בלי תוכנת בכלל.

כל הרעיון זה לבוא ולהקל לך על החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...