עלייה בפינג ב-VDSL 30MB - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עלייה בפינג ב-VDSL 30MB

avinin1

Recommended Posts

אז אחרי שלא זכיתי ליחס בנושא ה-JITTER בתשתית ה-VDSL של . חודש+ אחרי, החלטתי להשתדרג ל-30MB והפעם נתקלתי בעליה מסתורית של הפינג בשרתים ישראליים.

מפינג של עד 11m/s (ממוצע של 8 בערך תוך כדי משחק) הפינג עלה לעבר ה20-25m/s כבר כמה ימים.

המרחק מהבית אל הארון של הוא פחות מ-100 מטר, המרכזייה בוודאות אפשר להגיד שזה בעיר ופחות מקילומטר

הפורט (VDSL) בחוץ הוחלף ביום שישי

רוב שרתי המשחק שאני משחק בהם נמצאים אצל וואלה! (בארץ..) התוצאות זהות בכולם ללא יוצא מן הכלל, הבעיה גם קורת בשרתים אחרים שמאוחסנים על חברות אחרות

ראוטר הוחלף היום בבוקר ל-6740U החדש של בזק

פילטרים חדשים מהטכנאי (על כל הטלפונים בבית)

מחשב אחד רק על הרשת,נעולה עם סיסמא, מחובר בצורה קווית/כבל ישירות אל המארז מהראוטר

אייפי סטטי מוגדר (10.0.0.20) בשביל STREAMER בעת הצורך..

DNS ראשי של (10.0.0.138), חלופי של גוגל

מחשב עבר פורמט מלא

משחקים עברו התקנה מחדש והוגדרו מחדש גם כן

בכל אופן, ניסיתי ליצור קשר עם ובזק בנלאומי והם מאשימים אחד את השני - בזק אומרים שזה קשור לניתוב של בזק בנלאומי, בזק בנלאומי אומרים שזה בתשתית ובציוד של בזק

אני מבין שהבעיה לא קריטית, אבל ללא ספק אפשר להרגיש במשחקים את העלייה בפינג כשמתרגלים ל4-11 והסיבה העקרית שעברתי לשירות ה-VDSL היא הפינג בעיקר

יש לציין כי ניסיתי את שירות ה-GAMER בנוסף ל-VDSL ולא היה שום הבדל, לא משהו שאפשר היה לראות או להרגיש בו לפחות, אז חבל על ה-8 ש''ח האלה בכל חודש שיורדים מהאשראי

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תבקש שיעבירו אותך לrate adaptive

ניסיתי פעמיים

בפעם הראשונה נאמר לי ששמים את זה רק לאנשים שיש להם בעיות עם קו הטלפון

בפעם השניה אמרו לי שזה אוטומטי לכל מי שברשת הNGN

אבל מאוד מוזר לי..גם כשלא הייתי על RATE ADAPTIVE (ז''א, לא היה צורך בשום שיחה לבזק) הפינג היה נמוך כמו שצריך.

בלי קשר הבנתי שזה גם זמני וממש לא בראש מעייני להתקשר אליהם כל כמה שעות ע''מ להפעיל מחדש

adiz:

אני מניח ש-RA = RATE ADAPTIVE... ידוע לך אולי משיחות איתם מתי זה אמור להסתדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עושה רושם שלאחר שבוצע עדכון קושחה ל MSAGים מסויימים, זה התחיל. יתרה מזאת, ה Attainable rate באפסטרים אצלי פחת בצורה די משמעותית, מבלי שבצעתי שינויים כלשהם על הקו.

Rate Adaptive לא מוגדר באופן אוטומאטי לאף אחד. תתקשר שוב ותקווה שתיפול על נציג שלא מפחד על התחת שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי בבעיה דומה. עברתי מהוט לבזק וקיבלתי מודם VDSL (שזה בעצם הנתב הדפוק NETGEAR VVG 2000 במצב של BRIDGE) והייתי בהלם. אחרי פינגים הנמוכים לתשתית בהוט בבזק קיבלתי 29 MS לתשתית. לא ידעתי כבר מה לעשות ובפורום המליצו לי לנסות את RATE ADAPTIVE. פעמיים נפלתי על נציגים שהיו פשוט דבילים (אחד אמר לי שפינג זה העברת נתונים ובזק לא אחראית על זה ו 29 MS לתשתית זה מצוין). בסופו של דבר נפלתי על נציג טוב ששם אותי על RATE ADAPTIVE והפתעה מיד הפינג שלי לתשתית ירד ל 8 MS. אנשים עם DLINK מקבלים אפילו 4-5 MS. אז אל תוותר. תדרוש את זה, כי אחרת תסבול ב VDSL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז החלטתי לפתוח פה משתמש ולהגיב על זה כי ראיתי שלא רק אתה נתקלת באותה הבעיה. ראשית אני רוצה לאמר שאני לא מבין גדול במחשבים, באמת שלא. והבעיה הזאת הפריעה לי בדיוק כמו שהיא הפריעה לך ולאחרים ששמו לב אליה.

הכל אשמת . כשדיברתי איתם וניסיתי להסביר להם את הבעיה הם לא הבינו בכלל באיזו שפה אני מדבר. וכן גם עם טכנאים "בכירים" דיברתי. כל המושגים שדיברתי עליהם היו להם זרים לחלוטין. נו טוב מה אפשר לצפות, אנחנו הרי חיים בישראל

לפני כחודש וחצי ככל הנראה שינו משהו בהגדרות הDSLAM, ככל הנראה כמו שהבחור שמעלי ציין, הייתה להם עדכון קושחה.

בזק לא טרחו לסדר את ההגדרות לאחר העדכון הזה, ונוצר מצב שעל כל החבילות גלישה שלהם (חוץ מחבילת הגלישה הדינאמית, אשר "פותרת" את בעיית הפינג) הופעל "פרופיל רעשים" הנקרא Interleaving שזה בעיקרון שיטה לעיבוד אותות וכשזה מופעל מתבצע תיקון כלשהו למידע שמתקבל או נשלח, ומכאן בא ה-delay. על חבילת הגלישה הדינאמית (או "אדפטיב") לא הופעל הפרופיל הזה ולכן לא נוסף שום delay.

אם תסתכלו בסטטיסטיקות של הראוטר שלכם, תחת DELAY תוכלו לראות את כמות ה-delay ב-ms וכך תוכלו לדעת אם מופעל לכם על הקו אותו פרופיל רעשים. במצב שאין, רשום delay 0 בערוץ העולה והיורד.

דוגמה לסטטיסטיקות של קו שמופעל עליו Interleaving :

2jc7uy1.jpg

ודוגמא לקו שלא מופעל עליו Interleaving :

o855k6.jpg

אפשר לקרוא בלינק המצורף על כל דבר ודבר בסטטיסטיקות של קו ה-ADSL

http://www.kitz.co.uk/adsl/linestats_errors.htm

כל המידע הזה נשלח במייל לשני טכנאים "בכירים" של לפני כחודש. אך עדיין אם תתקשרו לבזק ותתלוננו על הבעיה, הנציגים יגידו לכם שלא ידוע להם הבעיה הזאת. לכן, עד שיתקנו את החבילות גלישה הרגילות, בקשו חבילת גלישה דינאמית ואימרו שאתם מודעים לכך שהקו עלול להיות לא יציב.

מקווה שעזרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

סחטיין על המידע המועיל. :xyxthumbs:

ייתכן שאפשור ה Interleaving בוצע ברמה גלובאלית בעדכוני הקושחה האחרונים שנשלחו ל MSAGים במטרה לשפר את יציבות הקישוריות של משתמשי ה VDSL, בלי קשר לתקלות הקשורות לסנכרון.

זה מעניין, מאחר וכל אותם בעלי ה VVG2000 חוו את התופעה הזו מלכתחילה ולאחר ששוחררה קושחה למכשיר שכבר לא מוגדרת כנסיונית (מלפני מס' חודשים בודדים), משתמשים מדווחים על כך שהתופעה הסתדרה, בעוד הם אינם מוגדרים על חבילה אדפטיבית. ייתכן שזה פיצ'ר שניתן לשליטה גם בצד של הראוטר (או יותר נכון, קושחה של הראוטר), או שמא מדובר ב MODE שמופעל אוטומאטית במעמד הסנכרון בצד של ה MSAG כשמזוהה ציוד מסוג x, הפועל באפנון y (קושחה ספציפית) בצד המשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המידע הזה הוא מעל ומעבר להבנתו של נציג שהוא איש רגיל אשר מלמדים אותו את עבודתו ולא מעבר לכן אין לצפות לא מטכנאי רגיל וגם לא מטכנאי בכיר להבין זאת, הבעיה מתחילה כשצריך להגיע לטכנאי DATA שמבינים בזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על המידע חבר'ה, ללא ספק אתקשר אליהם אחרי החג ואדרוש RA

שאלה נוספת - ברגע שהנציג בתמיכה מגדיר RA, ההגדרה הזו נשארת קבוע או שיש להתקשר כל פעם בכמה זמן ע''מ לדרוש שיפעילו אותה שוב

אגב הסטטיסטיקות אצלי בראוטר זהות לשל ראשפריק, ששיחק אותה במציאה. ח''ח :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להתקשר ל 166 גם כעת (הם עובדים 24/7) ולדרוש את זה. השינוי מתבצע מיידית וכרוך בנפילה וחזרה לסנכרון של הראוטר.

RA היא הגדרה שנוטה להתאפס מדי כמה זמן. כשזה קורה, פשוט ליצור קשר מחדש ולבקש את ההגדרה מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנציד שהגדיר לי בפעם האחרונה RA טען כי ההגדרה אינה מתאפסת מעצמה למרות שאני טענתי אחרת הוא התעקש על כך,

אפילו אחרי שטענתי כי ראיתי שזה התאפס אחרי איפוס של הראוטר (אולי אחרי סנכרון מחדש של הראוטר עם הגדרות הdefault מול בזק).

הוא הציע שאני אבצע איפוס לראוטר בשביל לראות שזה לא קורה אך ויתרתי על רעיון האיפוס והנסיון.. בנתיים כבר כמה שבועות על RA..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן חבר'ה שוב תודה על התגובות שלכם, רציתי לעדכן שני דברים:

1) כמו שנאמר - הפעלת הגדרת ה-RA פותר את העניין. אני נמצא כרגע על ה-RA והפינג חזר להיות כמו שצריך ל-VDSL.

2) יודעים על התקלה, והם ראו את הפוסטים שלנו כאן והם אגב מכירים את הפורום לעומק, זאת לפחות ההתרשמות שקיבלתי כשהזכרתי את השם HWZONE. ("אהה..פורום רשתות! ראינו..")

למרות הכל, הם עדיין אטומים ומתעקשים לברר עוד פרטים גם כשאני אומר להם בוודאות איפה הבעיה נמצאת. :kopfpatsch:

בכל אופן טכנאי בכיר יודע מהתקלה והם עובדים על זה, נאמר לי בפירוש משני נציגים שזה ייקח עד יומיים לפתור את העניין וכמובן שאעדכן כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שלא שמתי לב לזה כי אני לא עושה בדיקות כל יומיים לראות שלא :bash: אותי. באמת עכשיו בדקתי וקיבלתי 20 מילי לקפיצה ראשונה ומה שמצחיק זה שהמהירות בבדיקת מהירות לא השתפרה בכלל.

אני יודע מה זה interleaving זה נושא בתקשורת דיגיטאלית שחשוב כשעוברים בmedium רועש כמו אוויר או קווי טלפון. יש לרוב קוד תיקון שגיאות שבמקרה של VDSL אני חושב שזה reed solomon אבל כמו רוב ה ECC (קיצור לקוד תיקון שגיאות ) יש להם בעיה כאשר יש הרבה שגיאות ברצף. שגיאות ברצף זה מה שקורה בדרך כלל. נכנס רעש קטן בזמן מאוד קצר והורס כמה ביטים רצופים.

הinterleaving בא לפתור את הבעיה הזאת ע"י זה שמערבלים את הביטים לרוב בקפיצות זהות . אם למשל עושים interleaving של 4 והחבילה היא

0123456789ABCDEF שולחים 048C159D26AE37BF אם יש רעש שהורס למשל את המידע באמצע D26 אז כשמשחזרים את הרצף מקבלים 01X345X789ABCXEF (ה X הוא ביט שצריך תיקון ) אז השגיאות מפוזרות מספיק בשביל שה ECC ידע לתקן אותם. במקרה שיש כמה ביטים רצופים שנהרסים הECC לא יצליח לתקן את החבילה הצד השולח יצתרך לשלוח אותה שוב.

כמו כל תהליך עיבוד זה לוקח זמן. זה מאוד תלוי אם הinterleaving הוא חומרתי או תוכנתי. לעשות interleave בתוכנה נשמע לי כמו בעית O(n( שיכול מאוד להכביד. טובים במספרים אבל מניפולציות ביטים יכולות לסבך את העניינים. זה לא סוף העולם משהו אבל עדיין זמן. אם למשל לוקח 4 פעולות מעבד (הערכה נמוכה) לכל ביט אז לחבילה של 250 בייט או 2000 ביט יקח עוד 8000 פעולות . בתדר 200mhz זה 40 מיקרו שניות. זה מאוד תלוי איך עושים את זה - אם עושים את זה בצורה לא יעילה זה יכול להיות מאוד הרסני כי יש כאן פעולות גישה לזיכרון אפשר גם בקלות להרוס cache performance אם לא עושים את זה יעיל (עושים load על כל ביט במקום על כל 8/16 וכו ביטים).

בכל מקרה אני לא בדיוק מבין למה הם פעילו את זה אם זה סתם הורס latancy ולא נותן קצב גבוה יותר. מקסימום פעם בכמה זמן יהיה retransmit לא סוף העולם. זה לא שמישהו פה מהגיימרים סבל מpacketloss בגלל התשתית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שלא שמתי לב לזה כי אני לא עושה בדיקות כל יומיים לראות שלא :bash: אותי. באמת עכשיו בדקתי וקיבלתי 20 מילי לקפיצה ראשונה ומה שמצחיק זה שהמהירות בבדיקת מהירות לא השתפרה בכלל.

אני יודע מה זה interleaving זה נושא בתקשורת דיגיטאלית שחשוב כשעוברים בmedium רועש כמו אוויר או קווי טלפון. יש לרוב קוד תיקון שגיאות שבמקרה של VDSL אני חושב שזה reed solomon אבל כמו רוב ה ECC (קיצור לקוד תיקון שגיאות ) יש להם בעיה כאשר יש הרבה שגיאות ברצף. שגיאות ברצף זה מה שקורה בדרך כלל. נכנס רעש קטן בזמן מאוד קצר והורס כמה ביטים רצופים.

הinterleaving בא לפתור את הבעיה הזאת ע"י זה שמערבלים את הביטים לרוב בקפיצות זהות . אם למשל עושים interleaving של 4 והחבילה היא

0123456789ABCDEF שולחים 048C159D26AE37BF אם יש רעש שהורס למשל את המידע באמצע D26 אז כשמשחזרים את הרצף מקבלים 01X345X789ABCXEF (ה X הוא ביט שצריך תיקון ) אז השגיאות מפוזרות מספיק בשביל שה ECC ידע לתקן אותם. במקרה שיש כמה ביטים רצופים שנהרסים הECC לא יצליח לתקן את החבילה הצד השולח יצתרך לשלוח אותה שוב.

כמו כל תהליך עיבוד זה לוקח זמן. זה מאוד תלוי אם הinterleaving הוא חומרתי או תוכנתי. לעשות interleave בתוכנה נשמע לי כמו בעית O(n( שיכול מאוד להכביד. טובים במספרים אבל מניפולציות ביטים יכולות לסבך את העניינים. זה לא סוף העולם משהו אבל עדיין זמן. אם למשל לוקח 4 פעולות מעבד (הערכה נמוכה) לכל ביט אז לחבילה של 250 בייט או 2000 ביט יקח עוד 8000 פעולות . בתדר 200mhz זה 40 מיקרו שניות. זה מאוד תלוי איך עושים את זה - אם עושים את זה בצורה לא יעילה זה יכול להיות מאוד הרסני כי יש כאן פעולות גישה לזיכרון אפשר גם בקלות להרוס cache performance אם לא עושים את זה יעיל (עושים load על כל ביט במקום על כל 8/16 וכו ביטים).

בכל מקרה אני לא בדיוק מבין למה הם פעילו את זה אם זה סתם הורס latancy ולא נותן קצב גבוה יותר. מקסימום פעם בכמה זמן יהיה retransmit לא סוף העולם. זה לא שמישהו פה מהגיימרים סבל מpacketloss בגלל התשתית .

כן, במקרה שלי זה היה כפול 3 (פינגים של 10 בהתחלה עלו ל-30 ואפילו יותר)..מאוד מורגש שמתרגלים ל-10 פינג ומטה במשחקי במיוחד FPS

תודה על ההבהרה בעניין הINTERLEAVING, נשמע כאילו הם סתם מחטטים כמו ילדים

על הדרך תרים אליהם צלצול ותדרוש גם RA כדי לפתור את העניין :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...