דואל-בוטינג WIN7 ואובונטו - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דואל-בוטינג WIN7 ואובונטו

dagandlerx

Recommended Posts

שלום!

אני יודע שיש הרבה שאלות בנושא, אבל לא הצלחתי למצוא מענה לכל השאלות שלי.

אני קונה מחשב חדש עם של 128GB וHDD של 1TB.

אני מעוניין להתקין התקנות מלאות (לא VMWARE) של וWIN7 על גבי הSSD ולהשתמש בכונן השני עבור תיקיות המשתמש של שתי המערכות (תמונות, , מסמכים וכו').

השאלות שלי הן:

1. מה סדר ההתקנה הרצוי ? (לא משנה לי כל כך איזה בוט לואדר יהיה בסופו של דבר. עדיפות לתהליך התקנה פשוט ככל הניתן)

2. איך כדאי לחלק את הכוננים (כמות, סדר וגודל) ובאיזה שלב (לפני כל ההתקנות בעזרת תכנה מסויימת, בעזרת תוכנת ההתקנה של המערכת הראשונה שאני מתקין.. וכו'). כרגע מבחינת הקצאת מקום חשבתי להקצות 40GB בערך לאובונטו וכל השאר לWINDOWS. לא יודע איך לעשות את החלוקה הפנימית.

3. האם ניתן להגדיר לשתי המערכות את אותה המחיצה עבור תיקיות משתמש? או שעדיף להגדיר מחיצות נפרדות ורק את תיקיות המוזיקה\תמונות\סרטים לדוגמא להכווין לאותו מקום?

המון תודה מראש לכל העונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תתקין קודם את הווינדווס. אם תתקין קודם את האובונטו, ה-BOOTMGR של ווינדווס ידרוס את זה של האובונטו.

2. מה אתה הולך לעשות עם אובנטו? לי יש מחיצה של 8GB אבל זה מעט מדי. אני ממליץ על לפחות 12GB. אם תקצה 20GB זה יהיה די והותר.

3. תגדיר מחיצות נפרדות. יש בעיות של מערכות קבצים שונות בין המערכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. אני צריך את האובונטו לפיתוח. עבודה בעיקר עם אקליפס. קצת וירטואליזציה של . בתכלס הנחתי ש-40 זה הרבה. אני אוריד את זה ל-25 או 20. אני יודע שאפשר להוריד עוד אבל אני מעדיף לשמור על אופציות לעתיד :) מה גם ש90+ ג'יגה לווינדוז אמורים להיות מספיק בהחלט... כולל תוכנות וה3-4 משחקים גג שיהיו מותקנים על המחשב בכל זמן נתון...

שאלות נוספות:

- הבנתי שכדאי להתקין את הווינדוז במחיצה הראשונה בדיסק? זה באמת משנה או שבגודל דיסק כזה\בSSD זה לא קריטי?

- עבור הווינדוז אני יוצר מחיצה אחת גדולה פשוט שבה אזרוק את כל מה שקשור לווינדוז (כמו כונן רגיל בהתקנה רגילה), ואז אחרי ההתקנה כבר אפנה את התיקיות משתמש לHDD.

- עבור הלינוקס - ה-20 ג'יגה שאני משאיר בתחילת התהליך בעצם צריכים להתחלק גם לכמה מחיצות נכון? האם יש אפשרות לתת לאובונטו לעשות את החלוקה הזאת לבד בתוך ה20 ג'יגה? או שאני חייב להגדיר את זה בעצמי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חייב הפרדה? האובונטו עובד גם כשהוא מותקן ביחד עם WIN על אותה מחיצה.

אם אתה מתכוון לWUBI, אז זה לא הפיתרון המועדף עליי. יש מספר חסרונות בהתקנה כזאת ואני מעדיף לא ליצור תלות בין המערכות.

אחרת אני לא מכיר דרך להתקין אותם באותה מחיצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתקין את הוינדוס. בהתקנה שלו תהיה לך אפשרות לחלק את הדיסק ידנית. תחלק אותו ידנית, תיצור מחיצת C של 80 GB (או כמה שאתה רוצה), ופשוט אל תיצור כלום חוץ ממנה. תמשיך בהתקנה. יישאר מקום ריק של 40 GB שאינו מנוצל על ידי וינדוס כי אין בו מחיצה. במקום הזה אובונטו תיצור את המחיצות שלה כשתתקין את אובונטו

מבחינת וינדוס אני מניח שיש לך כבר הערכה של כמה מקום אתה צריך

מבינת לינוקס :

אני משתמש ב Arch ויש לי דיסקים קטנים (80GB...) (מדובר בכמה מחשבים), אני יוצר מחיצת מערכת (/) של 10-11 G וזה מעולם לא התמלא לי - בדרך כלל תפוס שם 5-8 G

זה שונה במערכות השונות, לדעתי לך לפי ההמלצה של Gil28

מחיצת ה home - אצלי היא המקום לכל הקבצים (כולל הסרטים וכו) ולכן כמה שיותר גדולה. אם אתה הולך לשים את הסרטים וכו במקום אחר אז כמה שאתה רוצה לצורך ה home. שים לב לכמה דברים :

לינוקס חייבת שתיקיית ה home של המשתמש תהיה על מערכת קבצים של לינוקס כמו ext3/4. וינדוס לא יכולה לקרוא ext3/4 (ליתר דיוק יכולה ext3 אם כלים חיצוניים, לקריאה בלבד, לא יציב וכו). לכן חייבים מחיצות נפרדות ללינוקס ולוינדוס

ניתן "להכליל" את המחיצה של וינדוס (נניח E) לתוך תיקיה בתיקיית הבית שלך. למשל, תהיה לך בתיקיית הבית תיקיה שנקראת E והיא בעצם התוכן של כונן של הוינדוס. ניתן לעשות את זה על ידיי mount קבוע שיתבצע בכל הפעלה של המחשב בקובת ה fstab. בצורה כזאת כל ההתעסקות אם זה תהיה שקופה לגמרי - מבחינתך בלינוקס זה פשוט תיקיה, ווינדוס לא רואה את ה home של לינוקס בכל מקרה

כך גם אתה לא צריך מחיצת home ענקית ללינוקס, את כל הדברים הגדולים אתה יכול לשים בתיקיה המשותפת שהיא E של וינדוס

אתה כן תצתרך מחיצת home לפחות של כמה GB, חלק קטן מזה בשביל דברים שהדסקטופ והתוכנות שומרות בתיקיית הבית שלך (קבצים מוחבאים של הגדרות, cache וכו....) וחלק מזה בשביל תיקיית /home/sources, שיכולה לתפוס לא פחות מכמה מאות MB (וכנראה גם יותר), וכנראה שתהיה אצלך כזאת אם אתה תעבוד בפיתוח

לינוקס תקבל האצה משמעותית מזה שתיקיית / תהיה ב SSD, אבל לדעתי רצוי לשקול לשים שם גם את "הבסיס" של /home ותיקיית המשתמש שלך (כך שכל ההגדרות במשתמש יהיו על ה SSD). את יתר תיקיית ה home וכן את sources תמקם בדיסק הקשיח ותחבר על ידיי "הכללות" (mountים) קבועים מתאימים ב fstab שיוחלו בכל הפעלה של המערכת

ללינוקס יש גם כמה דברים שרצוי מאוד _שלא_ יהיו ב SSD, כי הם מקצרים את אורך החיים של ה SSD. מדובר בתיקיות ה Temp שנמצאות ב /tmp ו /var/tmp. את התיקיות האלה ניתן לשים על הדיסק הקשיח או (אבל זה יתפוס זיכרון, אני מניח שיש לך מספיק....) על disk

בנוסף, תערוך את קובץ ה fstab ותוסיף את האופציה noatime לכל הדיסקים שמשתמשים ב - כנל כדיי להאריך את אורך החיים שלו. במערכת קבצים ext4 יש הגדרה נוספת discard שמקבילה ל TRIM, השימוש בה קצת פחות טריויאלי ויכולים להיות דברים ספציפיים לכל מערכת

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...