ייעוץ למפרט לשידורי וידאו + גיימינג (7K - ללא מסך) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ למפרט לשידורי וידאו + גיימינג (7K - ללא מסך)

noam_m

Recommended Posts

שלום!

אני חולם/חושב על מחשב חדש כבר חודשים רבים, ובסופו של דבר בגלל שזה היוםהולדת שלי עוד שבוע החלטתי להפסיק לחשוב ולפנק את עצמי :)

אשמח לעזרתכם.

השימוש הכבד ביותר במחשב יהיה שידור (או יותר נכון הקידוד שלו בזמן אמת..) בעזרת תוכנת xsplit שמשתמשת ב x264. למירב ידיעתי כמות ת'רדים גדולה לא עוזרת כמו מהירות שעון וזה ההתלבטות העיקרית שלי - בחירת המעבד.

1. מה התקציב המקסימאלי? 7000ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך במידת הצורך (התקציב גבוה מהצורך בכוונה כדי לתת לכם את האפשרות להתפרע :) )

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? עוד 1000

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? שידורי בזמן אמת (xsplit / x264)

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). xsplit video streaming - x264 - כבד

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. סטרקרפט2 בקביעות ומדי פעם המשחק הפופולרי הנוכחי לזמן קצר.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1680x1050, אך מתכנן לחבר מסך נוסף בשנה הקרובה - וגם רוצה יציאת לטלויזיה שנמצאת בקרבת מקום!

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. אין צורך

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? (נקנה בקבוצתית :) ), כונן אופטי (חסר תועלת בימנו) , מסך

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? המחשב בחדר שינה לכן כשהוא idling הייתי רוצה את השקט המקסימלי שאפשרי עם אוויר (ומוכן לשלם יותר על מארז שמאפשר זאת). כשהמחשב עובד הרעש לא מפריע.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? במידת האפשר - בינוני.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבה + OC בחנות.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. TMS נתניה, נא לתת מפרטים רק מהם

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). HDD 2TB. כרטיס מסך בלבד (לסטרקרפט2 יש בעיות עם ATI)

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? את המחשב הנוכחי קניתי לפני כ 5 שנים והדברים היחידים שנשארו מאז הם המארז והספק כוח, כל השאר שודרג. אין שדרוג מתוכנן אבל רכיבים איכותיים עם אופק שידרוגי הם תמיד פלוס

:)

ההגבלה של קנייה מ TMS נתניה בלבד היא הגבלה מאוד קשה, מגוון המארזים השקטים שם מוגבל, אבל בעברי כבר קניתי מחשבים מחנויות מרוחקות (שהיו מצוינות) והחלטתי ללכת הפעם על קרוב - וגם נראה ש TMS היא חנות מומלצת כאן בפורומים.

חשבתי על מארז Define R3 שמגיע עם Seasonic שנראה סביר, וכרטיס מסך GTX560 Ti שגם נראה לא רע מבחינת עלות/תועלת.

אשמח לכל עצה הצעה ומפרט, בעזרתכם נקנה לעצמי מתנת יוםהולדת ;D

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה מפרט לשימושים שלך:

בתקציב שלך נכנס גם GTX670

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Ivy Bridge Core i7 3770K Socket 1155 8MB 3.5Ghz Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1695

קירור למעבד:

Scythe JAPAN MUGEN 3 1155 + 1366 SUPPORT

כמות: 1 - מחיר: ₪216

לוח אם:

MSI Z77A-G43 Sata3 Usb3 VGA/DVI/HDMI

כמות: 1 - מחיר: ₪591

מארז:

Fractal Design Define R3 + Seasoniv S12II-620W - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪875

זיכרון:

Corsair 8Gb Kit (4G X2) CML8GX3M2A1600C9B CL-9-9-9-24 Low profile

כמות: 1 - מחיר: ₪333

קשיח למחשב שולחני:

Seagate 2TB 3.5" Sata3 Barracuda LP 7200 64MB

כמות: 1 - מחיר: ₪633

כרטיס מסך:

Gigabyte GTX670 2GB GDDR5 WindForce OC - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪2243

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח

כמות: 1 - מחיר: ₪0

המהרת מערכת מחשב:

אני מעוניין בהמהרת המעבד

סה"כ: ₪6586

מערכת מבוססת על I7 + אפשרות נחמדה ל-OC.

8 גיגה זיכרון

קשיח 2TB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה!

הכרטיס מסך הזה מאוד מרשים! יותר יקר ממה שחשבתי שצריך אבל קראתי עליו ב http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/54705-gigabyte-gtx-670-windforce-oc-review.html והתוצאות שלו מבחינת חום/רעש מדהימות, וגם הקטע הזה של ה BOOST נשמע לי מאוד מתאים לדרישות שלי.

הלוח אם נראה קצת פחות מזהיר לפי http://www.bit-tech.net/hardware/motherboards/2012/06/11/msi-z77a-g43-review/1

הרעיון של לא לבזבז כסף על משהו עם 2 חריצי PCIX16 דווקא נשמע לי טוב, אבל היכולות OC של הלוח הזה לוקות בחסר ככל הנראה (מתוך בחירה של להגביל אותם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההצעה vor!

למירב ידיעתי התוכנה xsplit עדיין לא יכולה להשתמש ביכולות הקידוד של הכרטיסים האלה, אלא רק ביכולות לכידה שלהם.

זאת אומרת שאני אצטרך לחבר מחשב אחר למחשב הזה ולהריץ ממנו את מה שאני רוצה לשדר. כמובן שזה גם דרך טובה אבל כבר חשבתי על זה בעבר וזה קצת יותר מדי בשבילי.

האם למישהו יש דעה לגבי GA-Z77-D3H ?

היכולות OC שלו נראות קצת יותר טוב, והוא עולה 100 שקל יותר מהכרטיס ש Kolan הציע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרכבתי את המפרט הבא... השינויים העיקריים הם GTX560Ti כי אני חושב שהקפיצה במחיר ל 670 היא דיי קיצונית.

מחשבות? עצות? אשמח לשמוע!

מעבד:

Intel Ivy Bridge Core i7 3770K Socket 1155 8MB 3.5Ghz Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1695

קירור למעבד:

Scythe MUGEN 3 REV B

כמות: 1 - מחיר: ₪225

לוח אם:

Gigabyte GA-Z77-D3H

כמות: 1 - מחיר: ₪669

מארז:

Fractal Design Define R3 + Seasoniv S12II-520W - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪775

זיכרון:

Kingston 4GB 1600 HYPER X BLUE - בקניית מחשב חדש

כמות: 4 - מחיר: ₪120

קשיח למחשב שולחני:

Seagate 2TB 3.5" Sata3 Barracuda LP 7200 64MB

כמות: 1 - מחיר: ₪633

כרטיס מסך:

Gigabyte GTX560 Ti 1GB GDDR5 - Overclocked - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪1127

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח

המהרת מערכת מחשב:

אני מעוניין בהמהרת המעבד

סה"כ: ₪5604

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- בדקת האם התוכנה יודעת לנצל HYPER THREADING ואם כן האם מדובר בשיפור משמעותי?

- עובדים על מתח לא מומלץ - תדאג לעבוד בפרופיל הנכון קרי 1.5V 1333MHZ או שתקח אחרים

- קשיח לא מומלץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם היא טובה עם HYPER THREADING אבל אני חושב שאנשים משיגים תוצאות יותר טובות עם ה 2600K עם OC מאשר עם 3570 לדוגמה.

בכל מקרה בשבילי התוצאות של ה 3570 היו מספיק טובות, אבל אני מעדיף להוציא עוד קצת על מעבד טיפה יותר טוב כי לא מחליפים מעבד כל יום.

איזה היית ממליץ? בסה"כ בחרתי מה שיוצא הכי זול כשלוקחים 16GB

איזה קשיח היית ממליץ? זה לא נראה כאילו יש ממש מבחר בשוק, או שזה רק ב TMS ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- ההבדל המשמעותי היחיד בין I5 ל I7 הוא HT ואם התוכנה אינה תומכת או לא מראה בוסט רציני בביצועים אין כאן עניין של "מעבד טיפה טוב יותר"

- או שתקח סט זול אחר העובד על 1.5V או שתדאג לעבוד עם אלה בפרופיל הנכון

- תעבור על מה שזמין ב TMS ותבדוק נתוני שביעות רצון ב NEWEGG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות המהירות ! :)

לגבי הזכרון, אני מבין שפשוט צריך 1333MHZ אז אני אחליף לארבעה סטיקים של Kingston 4GB 1333 ?

האם יש איזשהו חסרון בלמלא את כל הארבעה סלוטים של הלוח אם מלבד סגירת אפשרות ההוספה בעתיד?

אני שואל כי אני זוכר בעבר הרחוק כשהייתי עם מעבד כלשהו וכששדרגתי ומילאתי את כל ארבעת הסלוטים בלוח אם המהירות של הזכרון ירדה, ומסתבר שזה היה משהו ידוע בשילוב של הלוח אם והמעבד שהיו לי.

לגבי ההארדיסק אחרי בדיקה ב , מבין הדגמי 2TB שיש ל TMS ההכי טוב הוא

Seagate 2TB Sata 3 32MB Barracuda LP 5900RPM - ST2000DL003

אבל ואו גם עליו יש לא מעט ביקורות לא טובות.

האם יש הארדיסק 2TB אחר שמומלץ ואני פשוט אקנה בחנות אחרת? או שפשוט ללכת על ה ST2000DL003 ?

ולסיום לגבי המעבד, היחיד שיש ל TMS מהדור הקודם הוא ה 2600 ללא K, ואני לא רוצה ללכת לחנות אחרת.

אני מודע לזה שאני אוכל לקבל ביצועים יותר טובים כרגע עם OC'd 2600k אבל בסטרימינג השאלה היא האם מה שאני רוצה לשדר באיכות שאני רוצה יעבוד חלק או לא, ואני דיי בטוח שזה כן יעבוד חלק (על פי עדויות של אנשים) עם 3770K.

אם המשחק ירוץ ברקע על 60FPS במקום 50FPS זה לא באמת משנה כי הסטרים מוגבל ל30.

מעבר לזה האם יש עוד משהו בעייתי מלבד שלושת הנושאים האלה במפרט שהדבקתי קודם? כי ברגע שאדע אם הזכרון וההארדיסק שכתבתי בפוסט הזה טובים אני רץ להזמין :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הזכרון, אני מבין שפשוט צריך 1333MHZ אז אני אחליף לארבעה סטיקים של Kingston 4GB 1333 ?

ההגבלה היא לא על התדר אלא על המתח, יש סטיקים של 1600MHZ ו1.5V

בכל מקרה התדר לא משנה כי לא תרגיש שום הבדל

האם יש איזשהו חסרון בלמלא את כל הארבעה סלוטים של הלוח אם מלבד סגירת אפשרות ההוספה בעתיד?

לא

לגבי ההארדיסק אחרי בדיקה ב , מבין הדגמי 2TB שיש ל TMS ההכי טוב הוא

Seagate 2TB Sata 3 32MB Barracuda LP 5900RPM - ST2000DL003

אבל ואו גם עליו יש לא מעט ביקורות לא טובות.

האם יש הארדיסק 2TB אחר שמומלץ ואני פשוט אקנה בחנות אחרת? או שפשוט ללכת על ה ST2000DL003 ?

על פי סדר יורד

SAMSUNG EcoGreen F4

Hitachi GST Deskstar H3IK20003272SP

Hitachi GST Deskstar 7K3000 HDS723020BLA642

Western Digital Caviar Green WD20EARX 2TB

שים לב שחלקם כולל הסיגייט 003 מוגדרים כירוקים כלומר איטיים יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי נעם,

אני גם בתהליך קנייה, ואם אני מבין נכון בדרישות ותקציב די דומים.

פתחתי שירשור עם כל הפרטים לפני כמה ימים:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=541369.new#new

למדתי לא מעט מההתכתבות כאן,

אבל לא הצלחתי לעקוב אחרי נושא הזיכרונות, 4 סטיקים של 4GB מאלצים שינוי מתח ולכן לא יקבלו 1.5V? הפתרון של הורדת תדר מ1600 ל1333 לא יפגע בביצועים? מה החלטת בסוף?

גם בנושא ההרדיסק אני באותה סירה, נראה שאין אופציה 2T מוצלחת? מצאת משהו סביר?

לגבי כרטיס המסך, אם כן תרצה לעבור לקפלר - סדרה 6 החדשה, יש גרסה יותר עדינה וזולה מה-670 -> 660TI. יש אפילו ביקורת כאן באתר:

http://hwzone.co.il/hardware/reviews/graphics/MSI_Geforce_GTX660Ti_PowerEdition

http://hwzone.co.il/hardware/reviews/graphics/Gigabyte_Geforce_GTX660Ti_Windforce

בכל מקרה נראה שאתה קצת יותר בעיניינים ממני אז אשמח ללמוד מניסיונך.

תודה!

גל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי גל! אני אשמח לשתף אותך במחשבות שלי.

לגבי הזכרון אני חושב שהבנתי את הנושא, הבעיה היא ש TMS פשוט לא מפרסמים את נתון ה volt לסטיקים. צריך לדבר איתם לגבי זה.

לגבי ההארדיסקים אני חצוי ועדיין לא יודע מה לבחור.

לגבי הכרטיס מסך לקח לי הרבה זמן לוותר על הדגם 670 המדהים שהציעו לי בתגובה הראשונה אבל אחרי שהחלטתי לחסוך בזה אני אלך על חסכון אמיתי וארד כל הדרך ל 560Ti.

ועכשיו בהרחבה אם תרצה לקרוא:

נושא הזיכרון לא ברור לי כרגע לחלוטין. הלוח אם תומך בזיכרון של 1.5v לפי http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=4140#sp ואפילו יש שם רשימה של דגמי מתאימים. הבעיה היא שבאתר של TMS אין מספיק פירוט לגבי איזה זה בדיוק ומה המתח שלו. מעבר לזה הזיכרון שבחרתי קודם כבר לא זמין באתר שלהם.

לפי האתר של יצרנית הזיכרון תחת השם שמשתשים ב TMS מסתתרים מספר דגמים לכל סטיק במתחים שונים ולכן אני מעריך שהם פשוט לא רוצים למלא את האתר שלהם בהרבה דגמים של זיכרונות שהם למעשה זהים.

כששלחתי להם את המפרט במייל ושאלתי לגביו וזמינות חלקים הם אמרו "מפרט מעולה", בכל מקרה אני אגיש לשם מחר ואזמין את המחשב פנים אל פנים ואברר את הנושא - אני רוצה להאמין שהם לא ירכיבו מחשב עם לא מתאים...

לגבי ההארדיסק אני קצת חצוי. מרשימת המומלצים של ש נ י צ ק י יש ב TMS רק את ה ואפילו שהארדיסק הוא רכיב לא קריטי בהרכבה של מחשב כשלא קונים , אני מעדיף לקנות את הכל בחנות אחת כדי לחסוך כאב ראש במידה ויש בעיות. ד"א את ההארדיסק המומלץ ביותר F4 אין באף מקום! לא בזאפ, לא ב KSP לא ב IVORY...

אם נשווה את ה WD ל ב NEWEGG:

Seagate ST2000DL003 http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148681

WD WD20EARX http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136891

לשני הצדדים יש סיפורי אימה אבל לפי הסטטיסטיקה ה מנצח במעט. כפי שכבר אמרתי - אני חצוי. אשמח אם מישהו יכריע בשבילי לטובת אחד הצדדים :)

לגבי הכרטיס מסך, ה-660Ti הזול ביותר עולה 2000 ש"ח - פי שתיים מ-560Ti ללא OC ואין שום פרמטר שהוא טוב בו ממנו פי שתיים. עם מסך 1680x1050 בלבד אני מעדיף לחסוך כאן. בשבילי אם המשחק ירוץ על FPS סביר זה מספיק.

אז לסיום, מחר אני אלך ל TMS וננסה לסגור עסקה. אם למישהו יש עצות אחרונות אני אשמח מאוד לשמוע!

תודה שוב,

נעם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי נועם

תודה.

מגיע לך מזל טוב? איזה הארדיסק בחרת?

אני גם מתלבט בין

http://www.tms.co.il/product/10976

http://www.tms.co.il/product/11179

רק תשים לב שה-סיגייט ש-TMS מוכרים הוא 7200 RPM ולא 5900 כמו בביקורת שצירפת.

זה אומר שהוא מהיר מה-, וגם זול יותר. שאלת האמינות ואורך החיים נשארה פתוחה.

ד"א TMS הורידו היום מחיר ל660TI ל-1785 שח

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...