המלצה למגן ברקים ונחשולי מתח - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למגן ברקים ונחשולי מתח

psybrain

Recommended Posts

מישהו יודע איפה ניתן לקנות את הVDPS ?

ניסיתי להתקשר לhelp אבל הם לא מוכרים את הדגם המדובר (לפחות לפי הנציגה שלהם שלא הבינה יותר מידי על מה מדובר).

התקשרתי גם לקיו טרייד והם נתנו לי רשימה של כל מיני נותני שירות.

אבל זה בלאגן לתפוס אותם בטלפון ואני בספק אם הם מוכרים את המוצרים שלהם ישירות ולא מתקינים אותם עם מוצרים אחרים (כמו מקררים ומכונות כביסה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שאני התקשרתי והם אמרו שזה לא הדגם הזה.

אבל לא בטוח אם הם בכלל יודעים מה יש או אין להם.

בסוף התקשרתי לשירות + (אחד הטלפונים שנתנו לי מקיו טרייד) והם ישלחו לי את המגן.

זה עלה 240 ש"ח כולל משלוח ואני מקווה שבאמת יגיע הדגם הנכון (אבל נשמע שהם יודעים על מה הם מדברים).

אבל את זה נדע כנראה רק בעוד שבועיים.

הטלפון שלהם הוא 039631500 למי שבמקרה יתעניין.

אלא ד"א המקומות האחרים במרכז שהפנו אותי אליהם מקיו טרייד -

שירות ברימג רחוב הסדן 3 *8404 שירות ברימג רחוב הסדן 3

שירות קריסטל רחוב צורף 3 *2620

שירות + ראשון לציון מערב 039631500

עידכון: קיבלתי עכשיו את המגן ברקים שלחו לי דגם ESP ללא השהייה ובאיחור של שלושה שבועות.

שירות + לא מומלצים בשום אופן !

אבל בשני הראשונים לא היה לי כוח לחכות למענה אולי הם מציעים מחירים יותר טובים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחנויות כמו הום סנטר ואייס, אני בדרך כלל מוצא שני מותגים של מגיני נחשולי מתח: GPT, שהמגן הבסיסי שלו SC9L, מכיל רק הגנת נחשולים והוא מתאים בעיקר לשיפור ההגנת הנחשולים של מכשירי אל פסק שאינם מכילים הגנת נחשולים כלל או שמכילים כזו גרועה (והוא היחיד שמותר לחבר אליו מכשיר אל פסק), וכן מותג המדבקה יונדאי, שלפי מה שהבנתי, מדובר פה בקופסא בלבד, ללא כל הגנה.

אינני מוצא מגינים של Q-Protector בשתי אלו, וזה די חבל (הם יכולים לשמש אותי להגנה על חומרת המחשב שלי, שאסור לחבר אותה לאל פסק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האל פסק שלי (אדוויס PRD650), לפי דעתי לא מתאים לחיבור חומרה נוספת אליו (למרות שיש לו שקעי הגנה נגד בעיות מתח ללא גיבוי סוללה). מה גם שאדוויס לא ממליצים לחבר (גם הזרקת דיו) לשקעים האלו.

בנוסף, השקעים הללו אינם שקעים ישראליים, ועל מנת שאוכל לחבר את החומרה שלי אליו, עליי להזמין מתאמים מיוחדים לשקעים ישראלים מאדוויס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפסת הזרקת דיו לא לוקחת הרבה ואין בעיה מיוחדת לחבר אותה ל UPS. יש לוודא שכל מה שמחברים ל UPS לא עובר את ההספק המקס' המותר אליו. ההגבלות של UPS של 650VA הם 650VA ו 390W

השקעים שיש ב UPS הם IEC320 - יש כבלים מתאימים (שאמורים להגיע אם ה UPS, אם אין אז ניתן לקנות בנפרד) שמחוברים ישירות קצה לשקעים של ה UPS וקצה למחשב, בלי המרה לשקע ישראלי בדרך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיון אחר אתה מחפשUPS. אתה מתכוון לחבר ביחד אותו ואת המגן ? - זה לא ממש מומלץ

אני לא.

פשוט נראה שאני לא אקנה את הUPS בקרוב ואני מעוניין להיות בטוח שהמחשב עצמו יהיה מוגן מבעיות אחרות שיכולות להיות ברשת עד שאני כן אקנה את הUPS.

בכל מקרה חשבתי שאחרי שאני כן אקנה את הUPS אני אוכל להמשיך ולחבר למגן ברקים את המסך ורכיבים אחרים שאין לי צורך שימשיכו לפעול במקרה של הפסקת חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המסך רצוי כן לחבר ל UPS כדיי שתוכל לראות כשאתה עושה כיבוי / שמור / וכדומה (במידה ויש משהוא פתוח שלא נותן לתוכנה של ה UPS לעשות כיבוי או אם אתה לא מתקין אותה)

מבחינת ההגנות - ההגנות החשובות שיש במגן ברקים זה מתח גבוה/נמוך והשהיה. היתרון של UPS הוא שהוא נותן גיבוי ממש ולא רק מנתק את המחשב (בצורה לא מסודרת). ההגנה מקפיצות מתח הוא משנית ומוגבלת גם במגן ברקים וגם בUPS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז באופן כללי אתה לא ממליץ לרכוש מגן ברקים בכלל ? (חבל כי כבר הזמנתי אחד)

בעיקרון אני בונה על זה שהחשמל יחזור ושלא יהיה צורך לכבות את המחשב (במקרה של קפיצה של פקק שצריך להרים)

במידה ומדובר על הפסקה קצת יותר ארוכה מחשב יכבה את עצמו במקרה של הפסקת חשמל ולא יהיה צורך לאינטרקציה מהמשתמש.

אני עוד לא בטוח כמה טוב זה יעבוד אבל אם לא תהיה ברירה אני עדיין יוכל לנתק מסך אחד מהUPS ולעבוד רק על מסך אחד כדי לשמור דברים כמו שצריך (יש שני מסכים למחשב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגן ברקים נותן הגנה (ההגנה החשובה שלו היא פחות הגנת הברקים ויותר ההגנות האחרות), UPS נותן הגנה בערך מאותם דברים

מגן ברקים הוא לא מיותר - לפחות כל עוד אין לך UPS, או אם אתה לא מחבר את הכול ל UPS, או אם תחליט שאתה לא צריך UPS

בקשר לפקק שקופץ - פקק כזה יכול להיות סיבה משמעותית לנחשולי מתח - מכיוון שההגנה (גם של המגן ברקים וגם של ה UPS) מוגבלת רצוי למנוע מצבים שהפקק קופץ - ימנע חלק מהנחשולי מתח שיש במערכת

איזה פקק קופץ (חדר, כל הבית) ולמה (מה מחברים בו זמנית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את מגן הבקים של GPT שקניתי לפני כ ½ שנה (או יותר)

מ HOME CENTER ב 100 ש"ח (ב KSP זול יותר) ואני מאוד מרוצה ממנו.

ה GPT מחובר ראשון לשקע החשמל וממנו שאר החיבורים למחשב ולציוד ההקפי.

אני לא יודע מה הבעיה עם ההגנה על מתחים נמוכים שהוזכרה קודם ומה זה אומר.

בכך מקרה, המגן הזה הוכיח את עצמו כ 4 פעמים המקרים של קפיצות מתח או קצר החדר המחשב.

במקרים של נחשולי מתח/ ברק / קצר הוא מנתק את עצמו ואז האל-פסק של המחשב והמסך נכנסים לפעולה.

לאחר 3 דקות הוא מתחבר אוטומטית לרשת החשמל מחדש.

אותי זה מאוד מספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי ממליץ על ה GPT בעבר אבל מישהוא מהפורום חזר אליי אם בעיות שה GPT עושה : אם המתח יורד לערך גבולי של כ 190V ה GPT יכול להתחיל "לקפוץ" בין מצב מופעל ומצב ניתוק, בלי השהיה - מה שיכול לגרום לו להביא יותר נזק מהגנה במקרה כזה

בנוסף ל GPT אין הגנה מיוחדת נד מתח גבוה - יש לו MOVים (הגנת ברקים) שכנראה יקצרו אותו אם הוא יקבל 415V מ 2 פאזות (ואז יש בעיה אחרת - אין ניתוק לפניי ה MOVים מה שאומר שהוא פשוט ימשיך להישרף), אבל מתחים גבוהים של קצת יותר מ 300V לא בטוח שיגרמו למשהוא בכלל

מה שאתה מתאר - כשהוא נכנס להשהיה - קורה מנפילת מתח. נחשול מתח / ברק לא ייראה ככה אלא פשוט "לא יגרום לכלום" (קטן), יקפיץ את החשמל (בינוני) או ישרוף את ה GPT ואוליי גם דברים אחריו (גדול)

הבעיה אם ההשהיה היא כזאת : מה שגורם לו להיכנס להשהיה זה נפילת מתח. מכיוון שיש לך UPS ה UPS עצמו יכול להתמודד איתה והרבה יותר טוב מה GPT. אבל ל UPS יקח שניה לעבור לסוללה ובחזרה. ה GPT מנתק את המתח, ולכן במקום שניה מכריח את ה UPS לעבוד 3 דקות מהסוללה - ולקצר את אורך החיים של הסוללה ללא צורך. יותר מזה אם אחריי ה 3 דקות תבואהפסקת חשמל נוספת, ה UPS יתחיל אותה אם חצי ריקה ואז הסוללה תיגמר לפניי הזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...