מתלבט איפה ללמוד מדעי המחשב - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט איפה ללמוד מדעי המחשב

yossi_s1

Recommended Posts

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למדתי בתל אביב, למדתי בפתוחה, עשיתי קורסים בטכניון ועשיתי תואר בבין תחומי.

אם את. חושב שרמת הלימודים שם נמוכה מהשאר? את. קצת משלה את עצמך.

כמובן שיש מכללות ויש מכללות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע הבעיה שאני רואה, לפי האתר של אוניברסיטת ת"א, נגיד ואני חושב על ציון ריאלי במכינה של 92-93 אז הפסיכומטרי צריך להיות 715+ ואני די רחוק מזה, לא יודע מתי והאם אצליח להגיע לזה, נראה לי קצת Long shot.

לצערי הפגישת יעוץ בת"א היא רק ב14 אז אני אצטרך לחכות קצת, אחריה ניהיה חכמים יותר.

הפתוחה עדיין אופציה, אבל חבל לי להפסיד הווי חברתי שהוא גם מעבר לעניין סתמי, הלימודים זה אחלה מקום ליצור קשרים, קיבלתי הצעות עבודה בIT בזכות חברים שעובדים במקום מסויים והמליצו עלי, להכיר אנשים בכל מיני מקומות זה דבר מאוד מקדם, וזה חסר בפתוחה.

וגם אני לא יודע עד כמה אני יסתדר עם אופי הלימודים, צריך לנסות כדי לדעת.

האקדמית היא הפשרה פה, אבל יכול להיות שפשוט לא תיהיה ברירה כלכך...

הבחור שהזכיר את הטכניון, יש לי חבר שלומד שם, ולפי מה שהוא אומר, התואר בטכניון זה מסע התשה, שאם שרדת אז כנראה שאתה באמת שווה משהוא, מקשים שם יתר על המידה מאשר במקומות אחרים.

ככה שגם אם קל יותר להתקבל לשם, לא בטוח שזה עדיף.

יש לי גם חבר באוניברסיטת טורנטו שהיא אחת המובילות בעולם ולמרות שקשה הוא מסתדר שם יופי, הוא אומר שכנראה שיותר קל שם מאשר בטכניון.

הוויכוח על הרמה קצת מיותר, כל עוד מדובר במוסדות מוערכים וטובים, הרמה בכל המוסדות המובילים טובה מספיק, אוניברסיטאות וגם מכללות מובילות, מה שחשוב זה הדרך אל התואר, שלא תהפוך לסבל מתמשך של 3 שנים, והדבר השני זה אחרי התואר, הצלחה בקבלה למשרה סבירה שניתן להתקדם ממנה... משכורת של 1000 לפה 1000 לשם זה פחות משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע הבעיה שאני רואה, לפי האתר של אוניברסיטת ת"א, נגיד ואני חושב על ציון ריאלי במכינה של 92-93 אז הפסיכומטרי צריך להיות 715+ ואני די רחוק מזה, לא יודע מתי והאם אצליח להגיע לזה, נראה לי קצת Long shot.

לצערי הפגישת יעוץ בת"א היא רק ב14 אז אני אצטרך לחכות קצת, אחריה ניהיה חכמים יותר.

הפתוחה עדיין אופציה, אבל חבל לי להפסיד הווי חברתי שהוא גם מעבר לעניין סתמי, הלימודים זה אחלה מקום ליצור קשרים, קיבלתי הצעות עבודה בIT בזכות חברים שעובדים במקום מסויים והמליצו עלי, להכיר אנשים בכל מיני מקומות זה דבר מאוד מקדם, וזה חסר בפתוחה.

וגם אני לא יודע עד כמה אני יסתדר עם אופי הלימודים, צריך לנסות כדי לדעת.

האקדמית היא הפשרה פה, אבל יכול להיות שפשוט לא תיהיה ברירה כלכך...

הבחור שהזכיר את הטכניון, יש לי חבר שלומד שם, ולפי מה שהוא אומר, התואר בטכניון זה מסע התשה, שאם שרדת אז כנראה שאתה באמת שווה משהוא, מקשים שם יתר על המידה מאשר במקומות אחרים.

ככה שגם אם קל יותר להתקבל לשם, לא בטוח שזה עדיף.

יש לי גם חבר באוניברסיטת טורנטו שהיא אחת המובילות בעולם ולמרות שקשה הוא מסתדר שם יופי, הוא אומר שכנראה שיותר קל שם מאשר בטכניון.

הוויכוח על הרמה קצת מיותר, כל עוד מדובר במוסדות מוערכים וטובים, הרמה בכל המוסדות המובילים טובה מספיק, אוניברסיטאות וגם מכללות מובילות, מה שחשוב זה הדרך אל התואר, שלא תהפוך לסבל מתמשך של 3 שנים, והדבר השני זה אחרי התואר, הצלחה בקבלה למשרה סבירה שניתן להתקדם ממנה... משכורת של 1000 לפה 1000 לשם זה פחות משנה.

באמת? 715, האמת שאני לא יודע לגבי מכינה כי לא הייתי צריך.

אבל התקבלתי להנדסת מחשבים (אם אני לא טועה הדרישה לקבלה גבוהה ממדעי המחשב)

עם פסיכומטרי 656 כמובן שממוצע הבגרויות שלי היה גבוה, אבל מכינה מחליפה ממוצע בגרויות, לא?

בכל האוניברסיטאות בעולם שנחשבות יותר מאלה בארץ שאני שמעתי עליהן, יותר קל מאשר בטופ 4 בארץ.

אפשר לדעת איך אתה יודע? או איך שמעת את זה? אני סתם סקרן :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני להנדסת מחשבים הייתי צריך 719. אמנם התקבלתי אבל זו אכן הדרישה אם אין לך בגרויות גבוהות (הממוצע שלי היה מעל 100 ובכל זאת).

אני מכיר כמה אנשים שלמדו בכל מיני מקומות בארה"ב (מיזורי, קולומביה, ו-NYU)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה... בסטנפורד או בMIT יותר קל מאשר בת"א או בטכניון.

הרשה לי להישאר קצת סקפטי - לגבי זה ככלל גורף (ולמדתי ממרצים שהרצו שם , וראיתי גם הרצאות של קורסים שלמים בוידאו משם. הסיבה היחידה שיכולה להיות לזה זה אם המרצה ספציפית פה - מעפן. האמת - לזה אני מאמין מניסיוני :) - אבל אז הקושי הוא לא ממש אמיתי - יותר טכני).

שם באמת מי שמסיים בהצייינות השמיים הם הגבול בפקולטות האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, לא מכיר סטודנטים מ-MIT או סטנפורד. במבט מהיר על הסילבוס של MIT, זה נראה הרבה יותר איכותי אבל גם יותר מוכוון מטרה - בלי יותר

מדי מתמטיקה מקשה ואני לא יודע לגבי קורסים "מסננים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות 4 קורסים שאני למדתי בת"א היו עם סילבוסים זהים מ MIT (וגם המצגות מהן למדנו).

פרוייקט מסויים היה מקביל למשהו שעשו בסטנפורד, והאמת, שלנו יצא יותר טוב.

אז הקביעה הזו לא בהכרח נכונה.

הרמה בת"א גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואפשר לעזוב את המקרים הפרטיים ולהתייחס למשהו קצת יותר רציני: http://www.shanghairanking.com/SubjectCS2011.html

זו אחלה אינדיקציה לתחום המחקר.

תואר ראשון / שני - הטבלה הזו, חוץ מקצת אגו (למשל ללמוד בכיתה משפט שהמרצה שלך הוכיח), לא אומרת הרבה.

יש קורלציה ? כן, וזה גם הגיוני. אבל המדדים שם ממש לא קשורים לתואר ראשון.

מה רמת הקורסים ?

מה רמת המרצים ?

כמה קורסי בחירה יש ? באילו תחומים ? כמה מהם פתוחים בשנה ?

איזה פרוייקטים/סדנאות עושים בתואר ראשון ומה הרמה שלהם ?

אגב - בתור סטודנט לעתיד - "רמת המוסד האקדמי" זה חשוב, אבל היא לא הדבר היחיד -

מה עם חיי חברה ?

כמה קשים הלימודים שם ?

מה נהלי המבחנים ?

מה אחוז המרצים דוברי העברית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אין הרבה קשר בין רמת הלימודים וכל שאר הפרמטרים לבין כמה שמחשיבים את התואר שלך בחוץ בתור מעסיק.

הטכניון זה מקום די מחורבן בשביל תואר ראשון, אבל משום מה מעסיקים מחשיבים אותו יותר.

לדעתי יש סיבה להחשיב אותו יותר, אבל לא בגלל רמת הלימוד. הסיבה שמחשיבים אותו יותר זה בגלל שהוא יותר יוקרתי ולכן הוא מושך אליו טיפוסים יותר חנונים.

כאילו מה שעושה את הטכניון לאוניברסיטה שהבוגרים שלה יותר נחשבים זה רק בגלל הבוגרים, לא בגלל הטכניון. לא הייתי נוקף שום זכות לטכניון להצלחה של הבוגרים שלו רק בגלל שהוא במקרה מושך אליו בוגרים "יותר מוצלחים".

להיפך, הייתי אומר שהטכניון יוקרתי בזכות הבוגרים ולא להיפך. למרות שהטכניון מתייחס לסטודנטים שלו בערך כמו לזבל.

מה גם שבטכניון הרבה רמאים הם אלה שמגיעים לתארים הגבוהים. לא הייתי מודע לזה, אבל יש הרבה סטודנטים רמאים בטכניון. הם גם הרבה פעמים מגיעים לתפקידים באגודת הסטודנטים.

למשל היה סטודנט אחד שהיה שותף שלי, הוא טען שהוא במילואים ולכן הייתי צריך לעשות את התרגיל הראשון בעצמי. קיבלתי עליו מאה. אחר כך היינו צריכים להצטרף לעוד זוג ולעשות תרגיל רטוב כרבעייה. בכל התקופה הזו הוא פשוט נעלם ובסוף הגשנו גם בשבילו למרות שהוא לא תרם כלום.

נחשו את מי ראיתי אחר כך כסטודנט לתואר שני במדעי המחשב? את אותו בן אדם רמאי בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...