התלבטות בין dell vostro 3560 ל asus n56vz - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין dell vostro 3560 ל asus n56vz

roigreenberg

Recommended Posts

אחרי שכבר הייתי סגור כמעט לגמרי על הDELL [קישור למפרט] עשיתי בדיקה על הכרטיס מסך שלו והוא לא נשמע מרשים מדי.

עשיתי עוד קצת חיפוש ומצאתי את הASUS [קישור למפרט] שבא עם כרטיס הרבה יותר טוב.

ההבדלים בניהם: בקצרה:

DELL: i7-3612qm, readon 7670m 1gb, 500gb+32gb ssd.

ASUS: i7-3610qm, g650m 2gb, 750gb.

בנוסף לDELL יש מקלדת מוארת שאין לASUS.

השאלה שלי היא האם החומרה העדיפה של הASUS שווה את ההפרש? כמה נצרך זה מקלדת מוארת?

ואיך איכות הבניה של האסוס לעומת הדל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך,

תרשום תקציב, ושימושים עיקריים בבקשה.

לגבי הדל: איכות בנייה סבבה למעט בעיות ההתחממות שאתה יכול פה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=538571.0 גם לי הייתה בעיה דומה.

אתה מקבל במפרט SSD של 32GB אני לא יודע למה זה טוב כי זה לא מספיק בשביל מערכת הפעלה.

יש גם אחריות באתר הלקוח, באים ומתקנים לך את הבעיה בבית שלך.

מקלדת מוארת, עד כמה אתה מתכוון להשתמש בגימיק הזה?

מסך מט - לעומת ה- שלו מסך מבריק.

לגבי אסוס - אני אישית לא מכיר את המחשבים שלהם, אבל שמעתי שאיכות הבנייה לא משהו, האחריות היא איסוף והחזרה מבית הלקוח מה שאומר שבמקרה של תקלה אתה יכול להתקע בלי מחשב לפחות שבוע.

אני אישית הייתי הולך על הדל, זול יותר ב-600 ש"ח, הייתי שואל האם יש אפשרות להגדיל את נפח ה-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקציב הוא בסביבות ה 4500-5000 בערך. אני קונה בלי מע"מ ככה ששני המחשבים עומדים בתקציב וההפרש ביניהם יורד ל500 שקל בערך..

השימושים העיקריים הם גלישה ובע"ה אני מתחיל ללמוד תכנות ואני גם רואה בו סרטים ומשחק משחקים ומעוניין שירוצו גם שיותר חלק ואיכותי.

אני מעוניין גם במחשב שישאר "רלוונטי" בעוד כמה שנים ולכן אני לא מתפשר על I7 מהדור החדש ורזולצית FULL HD.

מבחינת ההבדל באחריות, כל עוד יש אחריות לא זה מה שיגרום לי להעדיף אחד על פני השני.

נכון לעכשיו אני לא הולך להשתמש כמעט בנייד בחוץ אז כמה המסך המבריק משמעותי?

הביצועים העדיפים[לפחות על הנייר] של האסוס לא שווים את ה500 שקל?

אציין גם כי בכל מקרה אני קונה נוסף של 4GB ככה שלשניהם יהיה 8..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

noodle,

לכל דגם זה אחרת בעניין "התחממות", אתה לא יכול לומר שהמחשב מתחמם באותה מידה כמו מחשב מסדרה קודמת בדגם הזה. זה אינדיבידואלי.

מקלדת מוארת - שימושי לדעתי.

מסך מט - יש בשני הדגמים מסך מט.

אסוס - "שמעתי שאיכות הבנייה לא משהו", לשמוע זה מצויין אבל תפרט באיזה דגם מדובר, מה היה השימוש שלו שאותו אדם לא היה מרוצה מאיכות הבניה (אולי זה נפל לו ונשבר והוא מייד הסיק שמחשב לא בנוי טוב כי הוא לא שרד נפילה... לך תדע).

לא ניתן להגדיל את ה-SSD, זה זיכרון שבא כ- mSSD מיוחד.

ביקורות:

Asus N56VZ

Dell Vostro 3560

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקלדת מוארת זה שימושי בטוח השאלה אם זה צריך להיות ממש שיקול בבחירה?

ולפי KSP לאסוס יש מסך מבריק ולא מט [למרות שבמפרטים באינטרנט כתוב שיש מט וגם כתוב שיש מקלדת מוארת..]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המסך עדיף להתקשר ולשאול, כנראה שיש דגם עם מסך מט ודגם עם מסך מבריק, בקישור שהבאת אין ציון למסך מט "15.6'' Full HD 1920x1080 Wide View Angle LED Backlight" - לכן הסקתי שזה מסך מבריק.

לגבי איכות הבנייה של , בגלל זה רשמתי שאין לי ניסיון אישי, ובזמנו שאני רכשתי את המחשב הנייד שלי בסקר שוק שאני עשיתי זו המסקנה שהגעתי אליה גם מביקורות, גם מפורומים וגם מאנשים ששאלתי וכמובן זה תקף לדגמים שהיו רלוונטיים בשבילי - כמובן שאני ממליץ לפותח הדיון לקרוא ביקורות ולהסיק בעצמו מסקנות על המחשב.

באילו סביבות אתה עתיד לתכנת? - אני מאמין ש"חוסר ההתפשרות" שלך זה כנראה זריקת כסף לשווא, i7 לא ייתן לך שום יתרון אלא רק עבור תוכנות ספציפיות ובמיוחד אין יתרון במשחקים.

לגבי הכרטיס מסך צריך לראות בנצ'מרקים לראות מה ההבדל בין שני הכרטיסים במשחקים, אילו משחקים אתה מעוניין לשחק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך שום צורך ב-I7.

לא למשחקים, לא לסרטים ובטח לא אם אתה רק מתחיל לתכנות (אלא אם אולי אתה תיגע בכלים מתמטיים כמו מטלאב בעתיד הרחוק וגם אז המחשב

כבר יהיה ישן).

מבחינתי מקלדת מוארת זה שימושי ביותר. אני משתמש המון במחשב בסביבה חשוכה מאוד, כזאת שלא ניתן להבדיל בין המקשים אם לא מקלדת

מוארת. עד כמה זה שיקול? אפשר להסתדר בלי, אפשר למצוא פתרונות אחרים. אני יודע שבמחשב הבא שלי תהיה מקלדת מוארת בודאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוון שאני באמת לא בקי כ"כ במעבדים אני קשוב למה שאתם אומרים, אבל ממה שאני הצלחתי כרגע לבדוק אין כ"כ מחשב עם רזולוצית FULL HD עם I5 ולא אחד שהיה נראלי.

אם תוכלו להסביר לי בקצרה את ההבדל בין I5 לI7 [לפי מה שזה נשמע לאף אחד אין כמעט צורך בI7] אני אודה לכם וכן אשמח מאוד לראות מפרטים אחרים עם I5 .

מבחינת כרטיס מסך, ב2 אתרי ביצועים שבדקתי ה650M מקבל ציון כמעט כפול/כפול[תלוי באתר] ומבחינת תאימות למשחקים, ה650M אמור להריץ הרבה משחקים על HIGH לעומת ה7670M שכמעט לא מריץ כלום על HIGH.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. מה זה HT?

ב. דווקא I7 ה"רגיל" 3612/3610 מגיע במהירות 2.1/2.3 וI5 3210 במהירות 2.5. או שלא לזה התכוונת?

ג. לא הסברת לי למה אני יכול ללכת על I5 וזה לא ישנה לי כלום.

בביצועים הI7 מגיע לפי 2!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. HT = HyperThreading טכנולוגיה של ריבוי נימים של שמוטמעת בחלק ממעבדיה.

2. לזה התכוונתי, חלק מהדגמים מגיעים בתדרים נמוכים יותר בשביל צריכת חשמל נמוכה יותר (לרוב במעבדים למחשבים ניידים)

3. אתה יכול ללכת על I5 בגלל שמשחקים וסרטים בכלל לא מנצלים את הטכנולוגיה הזאת ויקבלו 0% שיפור. כנ"ל גם לרוב יישומי התכנות, במיוחד

אלה שאתה הולך להתחיל איתם. עד שתגיע לכתיבת קוד מספיק גדול, יעברו הרבה מים בירדן.

בביצועים הI7 מגיע לפי 2!

בביצועים של מה? אולי ראית בנצ'מארקים של תוכנות סינטטיות שבאמת מנצלות HT בצורה מיטבית. חפש השוואות במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבקש כרטיס מסך בעייתי...

או שתעלה בתקציב לאיזור ה-6500 ש"ח או שתרד לכרטיס מסך 630/635m או לחלופין לגרסה קודמת - 550m.

לדוג':

לרדת בכרטיס מסך:

http://adscomp.co.il/he/product_h.php?idn=17276

או

http://ksp.co.il/?uin=14812

או לעלות בתקציב למשהו מפוצץ: (יריץ לך הכל על high).

http://adscomp.co.il/he/product_h.php?idn=17142

אני יכול להגיד לך, שאני עם האסוס g74 (האח הגדול של g55 רק עם מעבד וכ.מסך דור קודם) יותר מחצי שנה (הבאתי מחו"ל), אני נהנה מכל רגע. מחשב תותח את הבנצ'מרק שלו בסטיקי בפורום.

מחשב רץ קר מאוד, אוכל כמעט הכל בלי מלח.

חסרון יחיד הוא העכבר שרגיש מידי (לפעמים קופץ בזמן הקלדה כי הוא קולט את היד), אבל גם ככה אני כל הזמן עם עכבר חיצוני למשחקים והוא מבטל את עצמו אז לא קריטי לי.

איכות הבניה של המחשב מעולה המחשב קופץ מהבית למשרד 4 פעמים בשבוע, נזרק באוטו בתוך התיק ושום דבר לא זז.

לאחי הקטן קניתי לפני חודשיים את זה מהחנות הזו: (לפי ההודעות הקודמות הבנתי שירדת מ-i7)

http://www.pc365.co.il/cat.aspx?cat_id=2539

הוא מבסוט ממנו, הבעיה היחידה היא שהוא מתחמם מאוד (לא ברמה של נזק למחשב אבל לא אפשרי לשחק בו על הברכיים).

ניסיתי לתת דוגמאות לעיקרון.

קח בחשבון שלרוב כ.מסך חזק מאוד, גורר אחריו i7 כי אלו מחשבי high-end \ gaming ואנשים משלמים גם בשביל פוזה ועוד שטויות כמו שאמרו פה, כי באמת אין הבדל לשימושים הללו בין i7 לi5.

בברכה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ירדתי מI7 רק ציינתי שאם יש מחשב אחר דומה אבל עם I5 אז אשמח לשמוע.

בכל אופן, היום קניתי את האסוס ובנתיים אני מבסוט ממנו.

בניגוד למה שאמרו לי בפייסבוק של החנות, הוא כן עם מקלדת מוארת וכן עם מסך מט. ככה שחצי מהיתרונות של הדל ירדו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...