למה מהירות העלאה בישראל כל כך נמוכה לעומת מדינות אירופאיות? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מהירות העלאה בישראל כל כך נמוכה לעומת מדינות אירופאיות?

Boris_yo

Recommended Posts

דרך אגב, בתקופת האינטרנט בחיוג, המהירות הייתה סימטרית, 4KB יורד ו 4KB עולה.

לא ידעתי. תן לי מהירות סימטרית 5 מגה / 5 מגה עכשיו ואני אסתפק עם זה לאורך שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי למה זה עלה הרבה לספקיות ולא לנו - גולשים. אז אני זוכר ב1997 התחברתי לאינטרנט דרך קו טלפוני DIAL-UP ו28.8 Kbps מודם על בסיס דקות שעלה ממש לא מעט. כשיש תחרות בין ספקים, מצב נעשה יותר קשה כי כל ספק צריך למצוע תנאי משלו שישתלם לגולשים כדי לתפוס מקום בשוק ולהמשיך להתחרה כדי לשרוד.

מה ז"א למה זה עולה כסף? כל ספקית צריכה לשלם למישהו כסף כדי להתחבר אליו ומשם לשאר העולם. ולמה נראה לך שלא אתה הוא זה שמשלם את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק רציתי לפתוח שרשור בנושא. אני חושב על זה בזמן האחרון שהמהירות upload בארץ נורא נמוכה ביחס לdownload.

פעם טענתי שכולם בכינים והupload מספיק גבוה אבל היום דברים השתנו . לכל אחד היום יש מצלמת 1080p בטלפון. אנשים גם רוצים להשתמש במחשבים שלהם מרחוק וכו.

פעם קיבלנו מבזק 10% ככה שמי שהיה לו 5 מגה download קיבל 0.5 מגה upload . אחר כך הגענו לדור ה20% שבו בזק נתנה לנו 20% עד 0.8 מגה בupload . עכשיו עלינו ל1.5 מגה והמהירויות הם 30 מגה עד 100 מגה .

בדור הקודם של הupload לפני הVDSL2 מהירות הdownload המירבית היתה כ15 מגה ולהרבה אנשים היה 10. למי שהיה 15 היה 5.3% בupload ולמי שהיה 10 היה 8% . היום כשיש לנו 20/1.5 , 30/1.5 ,50/1.5 ו100/1.5 היחס בין מהירות הupload לdownload גם נעשה גרוע יותר. 20 מגה מקבלים 7.5% , 30 מגה מקבלים 5% , 50 מגה מקבלים 3% ו100 מגה מקבלים בין 2.5 -1.5% . בהוט המצב גם לא מזהיר ב100 מגה שנותן לך רק 2% upload .

היום אני מקבל 78mbps בבזק (מגבלות טכניות) אז הupload שלי הוא 1.9% . אם אני יעבור להוט 100 מגה אולי הdownload שלי יעלה (וזה לא משהו שאני ממש צריך) אבל היחס ימשיך להיות זהה.

יחס של download לupload של 2% זה ממש לא מספיק. אני הייתי רוצה משהו כמו 5% לפחות. עם 5mbps upload אני יכול להתחבר למחשב שלי מרחוק ולפתוח סרטים שעליו - האם ספקיות האינטרנט קבעו שזה לא לגיטימי? כי הם לא כלכך מאפשרים לי את זה כיום . אז אם מתחשק לי לעשות video chat ב full HD למה שלא יאפשרו לי לעשות את זה. האינטרנט היום הוא כלי של שיתוף תוכן ולא רק צריכת תוכן ובגלל זה הרמה של הupload צריכה להיות יותר גבוהה.

מהירויות download היום כבר יותר ממספיקות. לא מזמן בזק שכנעו אותי שאני צריך 100 מגה (אין כזה דבר חצי מהירות בחצי מחיר) ובקרוב הם הולכים למכור 200 מגה. מה אני יעשה עם 200 מגה אם ב100 מגה אני בקושי משתמש? אני בפועל לא צריך יותר מ20-30 אפילו עם 15 אני יכול לחיות טוב אבל ההבדל במחירים בין 30 מגה ל100 במקרה של בזק הוא די נמוך ואצל הספקיות המחיר קבוע לכל מהירות. בהוט ה100 מגה יקר משמעותית מה30.

לפי דעתי הספקיות ותשתית צריכות להפסיק לדחוף לנו מהירויות download גבוהות ויתחילו למכור שידרוגים לupload או משהו כזה . זה לא מחוץ ליכולתם. למה שמישהו שיש לו 100 ירצה 200 ? מה זה יתן לו? אז נגיד שאני מוריד סרט של שעה וחצי בדקה . למה להעלות סרט כזה צריך לקחת לי שעה ? המשתמשים לרוב לא מעלים סרטונים של מעל ל10 דקות אבל כל סרט כזה יקח להם חצי שעה להעלות. רק לחשוב שהיום מנסים לדחוף לנו שירותי גיבוי מרחוק. במהירות 1.5mbps לוקח לוקח רק שעה וחצי להעביר 1GB . אם יש לי דיסק של 100GB לגבות זה יקח קצת פחות משבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהקודקודים יתושאלו בדבר הבזיון, הם יענו פה-אחד : "אין דרישה", שזה בולשיט שאני שומע עוד מהימים הראשונים של ה ADSL בישראל (2000-2001).

אני עדיין תוהה בדבר פשר הת'ראד שצ'יף העלה מלפני מס' ימים... לרגע אחד באמת היו לי תקוות. :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם, אבל לא רק. המחיר הגבוה יותר נוסע מכך שהשוק בארץ קטן. אם בחו"ל חוות שרתים יכולה לשרת עשרות ומאות אלפי שרתים, בארץ הפוטנציאל קטן יותר.

בזמן האחרון אני מוצא שאירוח באירופה הוא הרבה יותר זול ומצד שני, בגלל התוספת של קווים תת-ימיים, המהירות וה-PING-ים לשם הפכו להיות הרבה פחות בעייתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...