למה מהירות העלאה בישראל כל כך נמוכה לעומת מדינות אירופאיות? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מהירות העלאה בישראל כל כך נמוכה לעומת מדינות אירופאיות?

Boris_yo

Recommended Posts

שלום לחברי פורום. הייתי בטיול לארץ באירופה איפה התפלאתי למהירויות האינטרנט, במיוחד מהירויות העלאה כ-2500KB/s שזה 2.5 מגביט - 2.5MB/s ולא 2.5Mb/s אצל בבית של חבר. החבילה שלו היא 50/20 - 50 הורדה ו20 העלאה כאשר מדובר על Mb ולא על MB.

עכשיו אין מצב שתתפסו פרטית פתוחה כי כל הרשתות מאובטחות אצל משתמשים ביתיים כברירת מחדל, אולם קיימות רשתות פתוחות פומביות שניתן להתחבר אלהם אך לא תצליחו בכל מקום אלה כן אם תצאו מהבית ותגיעו קרוב. במקרא שלי הייתי מסודר, תודה לכרטיס WIFYSKY שקניתי באיביי ושהשתמשתי בו ממקום לינה שלי. הנה תוצאה הכי טובה שהשגתי:

88Soo.png

הנה תוצאה מנקודת גישה פומבי בנמל תעופה בפראג שזמינה חינם 15 דקות ראשונות:

pOGTR.png

אנטרנט משתנה, תוכן שמשתמשים מעלים עולה (YOUTUBE לדוגמה), דרישות משתמשים עולים, הופיעו דברים כמו מחשוב אנן, אריכת תוכן אונליין וכו'. מכל זה אני רוצה להבין למה מהירות העלאה בישראל מוגבלת כל כך? מקסימום 2000Kb שזה רק רבע של מגביט 1!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה עולה כסף.

כי יש לך כאן דאופול שלא רוצה שחברות ועסקים יקחו קו "בייתי" זול, במקום קו עסקי עם UPLOAD גדול שעולה פי 10 מהקו הבייתי.

+1.

חידוד:

עולה להם כסף. מהתקופה שבה הייתה רק דרך אחת לחבר את ישראל לעולם החיצון (מד) ציבור הגולשים בישראל הורגל למהירויות upload עלובות שכן זה באמת היה עולה לספקיות הרבה בגלל חוסר תחרות. כיום, כשיש תחרות, נוח לספקיות לשמור על הסטטוס קוו שאליו כולנו התרגלנו, ואת כל הרווחים מהתחרות הקיימת מאחורי הקלעים (מד, , טמרס) הם מעדפים לשלשל לכיסם.

המצב בישראל כ"כ עלוב שאפשר להגיד שכל שירותי הענן כיום לא רלוונטיים לצרכן הישראלי הבייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר בקרב אבוד מראש. גם לאחר שחברת החשמל תכנס (אם זה בכלל יקרה), בספק אם המצב ישתנה.

למה אתה חושב כך? אם בסוף חברת החשמל תיכנס, היא תתחרה כדי להשיג נתח שוק. היא לא חייבת שום דבר לאף אחד ותיק, היא חברה ממשלתית.

ובכלל, היא נבחרה מכיוון שהממשלה רוצה להאיץ כאן את כל נושא האינטרנט המהיר, כי היא לא מרוצה מקצב ההתקדמות של בזק ושל הוט. וכל עניין החבילות והמחירים יהיה בפיקוח ממשלתי, כמו היום עם השחמל.

מצחיק איך במקרה ספציפי זה, דווקא חברה ממשלתית יכולה להועיל לתחרות של "השוק החופשי".

אולי כשגוגל יכנסו לשוק שלנו, נראה שינוי.

לא יקרה גם עוד אלף שנה. אנו קטנים מדי עבורם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב כך? אם בסוף חברת החשמל תיכנס, היא תתחרה כדי להשיג נתח שוק.

אתה יודע טוב מאוד שהתחרות שהיא תיתן היא ג'יגהביט/טרהביט/פטהביט לכל בית בישראל ב Downstream וכאן זה יסתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הציבור לא יודע מה זה upstream או למה זה טוב.

מבחינת טרמינולוגיה או משמעות? או גם זה וגם זה?

ישראל עומד על מקום 106 מתוך 176:

http://www.netindex.com/upload/allcountries/

לפחות ככה, אבל דברים צריכים להתחיל להשתנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+1.

חידוד:

עולה להם כסף. מהתקופה שבה הייתה רק דרך אחת לחבר את ישראל לעולם החיצון (מד) ציבור הגולשים בישראל הורגל למהירויות upload עלובות שכן זה באמת היה עולה לספקיות הרבה בגלל חוסר תחרות. כיום, כשיש תחרות, נוח לספקיות לשמור על הסטטוס קוו שאליו כולנו התרגלנו, ואת כל הרווחים מהתחרות הקיימת מאחורי הקלעים (מד, בזק, טמרס) הם מעדפים לשלשל לכיסם.

המצב בישראל כ"כ עלוב שאפשר להגיד שכל שירותי הענן כיום לא רלוונטיים לצרכן הישראלי הבייתי.

לא הבנתי למה זה עלה הרבה לספקיות ולא לנו - גולשים. אז אני זוכר ב1997 התחברתי לאינטרנט דרך קו טלפוני DIAL-UP ו28.8 Kbps מודם על בסיס דקות שעלה ממש לא מעט. כשיש תחרות בין ספקים, מצב נעשה יותר קשה כי כל ספק צריך למצוע תנאי משלו שישתלם לגולשים כדי לתפוס מקום בשוק ולהמשיך להתחרה כדי לשרוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...