שאלה - מעבד חלש שמחובר ל 100 מגה - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה - מעבד חלש שמחובר ל 100 מגה

Ronenosh8

Recommended Posts

התגובה שלך היא של "ילד כאפות". אתה נכנס לתחום שאתה לא מבין בו, זורק הצהרות שאין להם שום גיבוי וכשמוכיחים לך שאתה טועה אתה מבקש שיעזבו אותך בשקט.

ל-OR2OOO כתבת אתמול אחה"צ בתגובה הזו http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=537945.msg4591826#msg4591826:

"אתה זורק טענות לאוויר ללא שחר.

תן הסבר ונראה מה מקור הטענה שלך."

עכשיו הכדור בידיים שלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התגובה שלך היא של "ילד כאפות". אתה נכנס לתחום שאתה לא מבין בו, זורק הצהרות שאין להם שום גיבוי וכשמוכיחים לך שאתה טועה אתה מבקש שיעזבו אותך בשקט.

ל-OR2OOO כתבת אתמול אחה"צ בתגובה הזו http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=537945.msg4591826#msg4591826:

"אתה זורק טענות לאוויר ללא שחר.

תן הסבר ונראה מה מקור הטענה שלך."

עכשיו הכדור בידיים שלך...

התנהגות ילדותית משהו לומר לי כך. אני את שלי אמרתי. ונתתי הסבר למהירות המקסימלית לפי אפנון QAM.

לומר שהפלסטיקה תימס וכו'... ולומר כי אני "ילד כפות" זה לא לרמתי ולכן לא אגיב לך יותר. אני לא יודע בן כמה אתה, אבל ההתנהגות של החברים כאן בפורום מתאימה לילדים. ההתנהגות שלך פשוט לא מכובדת.

חבל שלא מתייחסים ברצינות לנושא. והנושא הוא האם המעבד CPU, משפיע על מהירות האינטרנט. וחד משמעית ניתן לומר כיום כי אין קשר בינהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שלא מתייחסים ברצינות לנושא. והנושא הוא האם המעבד CPU, משפיע על מהירות האינטרנט. וחד משמעית ניתן לומר כיום כי אין קשר בינהם.

לטעמי, אתה דווקא מקבל התייחסות מאוד רצינית לטענה הלא נכונה שלך. לצערי, חוץ מהצהרות כלליות שלא מגובות בשום הוכחות לא כתבת שום דבר. הטענה שלך כי אין קשר בין מהירות האינטרנט לבין ה-CPU היא ממש לא רצינית ומראה שאינך מבין דבר בנושא כרטיסי .

כרטיסי הרשת הפופלריים שניתן למצוא אותם בכל מחשב היום, הם נטולי מעבד מרכזי ולכן על כל פעולת עיבוד הם צריכים את עזרתו של ה-CPU של המחשב. ככל שהמהירות בה פועל הכרטיס היא גבוהה יותר, כך דרישת העיבוד מה-CPU היא גדולה יותר. אם המעבד הוא חלש, הוא אינו יכול לעמוד בעומס של מהירות גבוהה.

מעבר לכך, אופן הפעולה של כרטיס הרשת והמאפיינים המוגדרים בו, משפיעים מאוד על העומס שהכרטיס מייצר על ה-CPU.

במיוחד בשיבלך צילמתי והעלתי סרון שמראה כיצד הרצת פקודת iperf, שמייצרת תעבורה רבה על כרטיס הרשת, מעלה את העומס המוטל על ה-CPU. בשניות הראשונות לפני הרצת הסרטון העומס על המעבד עומד סביב 10% אך בעת הרצת ה-iperf העומס קופץ לכ-55%. אחרי סיום ההרצה, העומס על ה-CPU חוזר לעמוד על כ-10%.

מידע על iperf ואיך לבדוק את זה אצלך אתה יכול למצוא כאן - http://www.netcheif.com/Articles/HomeNetPerf/HomeNetPerf.htm

הרחבה על כל הנושא הזה אתה יכול למצוא במאמר הזה מבית .

http://blogs.technet.com/b/winserverperformance/archive/2008/03/18/networking-adapter-performance-guidelines.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וודאי שהתעבורה ברשת מעמיסה על ה CPU! אני עובד עם שרתים מטורפים עם המעבדים הכי חדשים בשוק והם עדיין מתאמצים מאוד לבצע את התעבורה!

אבל אנחנו מדברים על עומס מינימלי של 100MB. זה כלום למעבדים האישיים היום...

ולא, התגובות כאן הן לא מכובדות כלל וכלל.

בהצלחה לכם בדיון הפורה הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבינו! מעבד CPU לא קשור למהירות ... בטח שלא מעבד C2D ומעלה.

מעבד G620

במקביל לOCCT במבחן LINPACK למעבד

rsLm8.jpg

בלי

j9PCb.jpg

מה זה בא להראות, שבהחלט עומס על המעבד משפיע באפליקציות כאלו.

עריכה: עכשיו גם עשיתי בדיקה עם הורדת בFTP מרשת פנימית. בלי עומס על המעבד 11-11.2 מגה, עם עומס 7.3-7.6

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לחסרי הידע.... מעבד עובד עם כרטיס הרשת דרך הגשר הצפוני על הלוח, לוחות שיש להם כרטיס רשת גיגה ביט, לא גיגהבייט..., בנויים למעבדים שיכולים לנצל את האפשרויות שמציע הלוח, המעבד היא הבעיה האחרונה בעניין.... אם אתה מרגיש ביצועי ירודים בהשוואה למחשב אחר ברשת יכול להיות שהפיירוול עובד, תוכנות צד שמעבירות נתונים ברשת וכו... חוץ מזה, מאוד נדיר ושלא נדבר על כרטיס רשת פגום...., לדעתי ספק האינטרנט לא יציב... כמי שיש לו 100 מגה בבית עם ספק ותשתית של אני גם לא מרוצה שכן התשתית במציאות היא בסביבות 80 או 70 מגה ביט...... אני בדקתי אל מול החברה ונענתי לתמיכה ולאחר שניסיתי לשכנע אותם שאני יודע דבר או שניים במחשבים, שהבעיה אצליהם ולאביחידת הקצה שלי... נ.ב, הגדרת ההוטבוקס לא עוזרת... זוהי בסך הכל אי עמידה בדרישות של ספק או תשתית האינטרנט... אין מה לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי מה כתבתם קצת גיחחתי ...

אתם מודעים לזה ש ה ראוטר מיכל מעבד מסוג ארם של אולי 500MHZ (פחות מהטלפון הממוצע היום) ונותן לכם מהירות של 1GBIT דרך התקשורת החוטית ...

ברשת המעבד של המחשב לא מהווה כלל צבר בקבוק בכלל ...לא נחשב שמשהו שדורש בכלל התחשבות

(מזכיר לי שמכרו כרטיס תיקשורת מיוחד שמנהל את התיקשורת יותר טוב ...מעניין היום לא שומעים עליו......) :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד G620

במקביל לOCCT במבחן LINPACK למעבד

rsLm8.jpg

בלי

j9PCb.jpg

מה זה בא להראות, שבהחלט עומס על המעבד משפיע באפליקציות כאלו.

עריכה: עכשיו גם עשיתי בדיקה עם הורדת בFTP מרשת פנימית. בלי עומס על המעבד 11-11.2 מגה, עם עומס 7.3-7.6

הדוגמאות הללו הן מאוד מאוד קיצוניות, אתה משאיר למעבד שלך כח עיבוד ששקול לאולי מה? 3 667MHZ? אתה חונק לו את הצורה לחלוטין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מודעים לזה ש ה ראוטר מיכל מעבד מסוג ארם של אולי 500MHZ (פחות מהטלפון הממוצע היום) ונותן לכם מהירות של 1GBIT דרך התקשורת החוטית ...

ברשת המעבד של המחשב לא מהווה כלל צבר בקבוק בכלל ...לא נחשב שמשהו שדורש בכלל התחשבות

(מזכיר לי שמכרו כרטיס תיקשורת מיוחד שמנהל את התיקשורת יותר טוב ...מעניין היום לא שומעים עליו......) :o

אתה יכול לגחח עד מחר, עדיין ישנה הוכחה שזה נכון ובהחלט ישנה השפעה של המעבד על מהירות האינטרנט,

ובקשר לדוגמא שלך, הנתב רק מעביר את הנתונים, המחשב מקבל אותם ומפענח אותם ולכן זה דורש כוח עיבוד הרבה יותר חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמאות הללו הן מאוד מאוד קיצוניות, אתה משאיר למעבד שלך כח עיבוד ששקול לאולי מה? 3 667MHZ? אתה חונק לו את הצורה לחלוטין

אכן מאוד קיצוניות, אבל זה בא להראות איך עומס על המעבד(ולא משנה איך הוא נוצר, לא חסרות רוגלות וכו' שגורמות למצבים דומים) משפיעים על המהירות. כנראה המעבד של פותח הדיון נטחן על 100% בגלל בעיה מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://en.wikipedia.org/wiki/TCP_offload_engine

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל כרטיס רשת מודרני שתומך ב 1GB יש תקנון של OFFLOAD שאומר שמידע מסויים של TCP יועבר לכרטיס רשת ולא יעובד ע"י המעבד.

נכון ובטוח שכל מידע קטן מעובד ע"י המעבד כי אין רכיב אחר שיוכל לעבד אותו ומכאן נובע שדרישה למהירות X = יותר כח מעבד/ מעבד יותר חזק ע"י הכרטיס רשת.

יש OFFLOAD של TCP ו UDP וגם ל IPV6. יש גם מה שנקרא LARGE Offload או בשמות אחרים TCP Large Send

large segment offload (LSO

שאומר שהוא יעביר את הנתונים בכמות גדולה ולא קטנה שיכול לחסוך כח עיבוד לזמן קצר.

https://en.wikipedia.org/wiki/Large_segment_offload

\

יש גם הגדרות שקשורות ל Buffer

בקיצור הכל עובר דרך הכרטיס , לא פלא ולא מדהים כשהם מנסים להעביר מידע דרך כרטיס לכרטיס אחר ולקבל העברת מידע של יותר מ 996MB לשנייה כשמנסים לעשות בדיקות, בתנאי מעבדה כמובן.

אם אתם רוצים שאני אפרט עוד בנושא אני יפרט, כי המידע הזה כולל הרבה הגדרות שתלויות בכרטיס וכן בדרייברים.

** אם אכן יש מעבד חלש וכרטיס רשת שתומך Intterupt Moderation אפשר להשתמש בו בשביל לעבד את הנתונים בפאקטים יותר קטנים וב DELAY וככה להקל את העיבוד. הפעולה הזאת "טובה" אך ורק למעבדים ממש איטיים וגרוע מאוד להעברת נתונים גדולה וכן למשחקים שהמידע מתעכב במקום להגיע ישירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...