עצה להשקעה סולידית - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצה להשקעה סולידית

נעמה וילדו

Recommended Posts

שלום, יש לי כרגע בעו"ש סכום של כ-35 אלף שקל שהצלחתי לחסוך. לאחרונה אני שומעת יותר ויותר אנשים אומרים לי שחבל שהכסף סתם שוכב בחשבון ושאני יכולה לעשות איתו משהו בשביל רווח בנתיים. אני לא ממש מבינה במניות ואני גם לא חושבת שאני אוכל לעקוב אחרי זה, איזו אופציות יש עוד שהן יותר סולידיות? אשמח לתגובה, תודה וסופ"ש נעים לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לקנות קרן מחקה של אג"ח ממשלתי צמוד מדד כלשהו. במיוחד אם יש לך הטבה על עמלות ניירות ערך בבנק או שיש לך הנחישות להתמקח שיתנו לך את ההטבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא לאור סביבת ריבית נמוכה עדיפות כבר לאגח ממשלתית בריבית קבועה (מח"מ של 2-5 שנים).

בנוסף מדדים יוני ויולי צפויים להיות שליליים כך שזה לא זמן טוב לצמוד מדד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסביבת הריבית הנמוכה מאד כיום, על רכישת ני"ע (כולל אג"ח) יכסחו לה את מרבית הריווח בעמלות קנייה\מכירה ובדמי ניהול שערוריתיים,

ומאידך בפיקדון שיקלי סביר כי הבנק ישלם לה ריבית נמוכה מאד ובלתי משתלמת.

אפשר להשקיע את הכסף בפיקדון שיקלי בבנק ירושלים, בריבית שיקלית גבוהה בהרבה ממה שכל בנק מסחרי גדול נותן כיום במיוחד על סכום לא גדול.

אין צורך לפתוח חשבון בבנק ירושלים, הכסף נודד אליהם ובתום התקופה (או בתום חידושי תקופות) כל הכסף חוזר אוטומטית לחשבון ממנו יצא.

https://www.bankjerusalem.co.il/

ללחוץ שם על : פתיחת חשבון פיקדון באינטרנט ולבחור פיקדון לא צמוד.

ניתן לקבל ריבית קבועה 2.1% או 1.8% משתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם ממש מצחיקים עם הפקדונות האלה..

סתם דוגמא - שימו לב מה אגח ממשלתית שקלית 217 עשתה בשנה האחרונה -

GraphImage.aspx?guid=3e59ac01-de8e-4676-91d8-1903eeae4d70

תראו לי אפיק סולידי (יחסית) שעושה מעל 11 אחוזים בשנה.

סביבת ריבית יורדת ומשבר בשווקי המניות עושה רק טוב לאגחים האלה.

בשנים טובות יותר שבהן שווקי המניות עולים, או לחילופין כשהריבית עולה - אז האגחים האלה עושים בסביבות 2-3 אחוזים בשנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אני מודה שאני בור לחלוטין בנושא ואין מושג אפילו איך מגדירים/יודעים מה זה "סולידי" בכלל ועל מה לבסס החלטות התחום הזה.

הבאתי את הלינק רק כי דיברו על פקדונות...

נשמח אם תשכיל אותנו בנושא :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה החשובה היא האם את צריכה את הכסף בשנה-שנה וחצי הקרובות.

אם את לא צריכה אז עדיף לך לקנות קרן נאמנות ותעודת סל (10K ש"ח כ"א). את ה-15K הנותרים תשקיעי בפקדון באחד הבנקים. המצב עכשיו גרוע ולכן דווקא עכשיו כדאי לקנות בבורסה ולא לפקדונות בבנק, במיוחד אם לא מדובר בכסף שדרוש למחייה יומיומית. הפקדון בבנק מבטיח לך תשואה שתקזז את ההפסדים אם במידה ויהיו כאלה בבורסה. מכיוון שההנחה היא שאנחנו נמצאים בשפל יש סיכוי גבוה שתצאי מורווחת מאוד (מעל 10%) או במקרה הכי גרוע תפסידי פחות מ-5%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אני מודה שאני בור לחלוטין בנושא ואין מושג אפילו איך מגדירים/יודעים מה זה "סולידי" בכלל ועל מה לבסס החלטות התחום הזה.

הבאתי את הלינק רק כי דיברו על פקדונות...

נשמח אם תשכיל אותנו בנושא :xyxthumbs:

בעקרון הנושא דיי מורכב - בגדול בבניית תיק השקעות אנחנו בעצם בונים איזשהו תמהיל המתאים לצרכיו, טווח השקעה, מטרות השקעה רמות שנאת הסיכון של כל אדם. לכן אני חושבש אולי כדאי לפנות לבן משפחה שמבין או אפילו בעל מקצוע כמו יועץ השקעות בבנק.

אגב סתם נקודה למחשבה בקשר למושג סולידי - האם פקדון בבנק מסחרי (נניח בנק ירושלים) הנתפס על ידי הציבור כבטוח לחלוטין (הרי זה פקדון בבנק..) נחשב סולידי יותר מאגרת חוב של מדינת (הנסחרת בבורסה - שהרי לכל הדעות היא "מסוכנת" בימים אלו)?

בכלל, תרבות הפקדונות במדינת משום מה השתרשה חזק מאוד ללא סיבה ברורה. בארה"ב לדוגמא רוב האמריקאים משקיעים את כספם בנכסים הנסחרים בבורסה כמו TBILL (כמו מקמ אצלנו) ואגח ממשלתיות אמריקאיות בשילוב תמהיל מנייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם את לא צריכה אז עדיף לך לקנות קרן נאמנות ותעודת סל (10K ש"ח כ"א). את ה-15K הנותרים תשקיעי בפקדון באחד הבנקים.

אין משמעות לומר למישהו לקנות קרן או תעודה בלי לומר קרן/תעודה של מה. מה שמשנה זה לא סוג המוצר אלא הנכסים שהוא מחזיק שנעים בין רמות סיכון אפס לבין סיכון גבוה מאוד.

כמו כן, לדעתי ברמות אלה אין שום משמעות לפיצול. במיוחד אם בבנק יש לה עמלות מינימום על קנייה/מכירה/משמרת של ניירות ערך, כי אז הערך היחסי של העמלה גבוה יותר ככל שסכום הקנייה קטן.

אגב סתם נקודה למחשבה בקשר למושג סולידי - האם פקדון בבנק מסחרי (נניח בנק ירושלים) הנתפס על ידי הציבור כבטוח לחלוטין (הרי זה פקדון בבנק..) נחשב סולידי יותר מאגרת חוב של מדינת (הנסחרת בבורסה - שהרי לכל הדעות היא "מסוכנת" בימים אלו)?

תלוי איך אתה מתכוון להשקיע. מי שמחזיק את האג"חים עד לפדיון - כנראה זה באמת לא פחות בטוח ואולי אף יותר מפיקדון בבנק נתון. אבל אם לא - הרי שבפקדון בבנק מבטיחים לך תשואה והדרך היחידה שלא תקבל אותה היא אם הבנק יקרוס. באג"ח שנסחר על בסיס יומי ויש בו תנודתיות מסוימת - יכול להיות שבנקודת מכירה נתונה לא תקבל את התשואה הנקובה או אולי אפילו תצא בהפסד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בקשר למה שכתבת עליי אבל לא פירטתי כי לא רציתי לכתוב לחינם. אם היא בכיוון אז יש על מה לדבר אבל אם היא לא - אין טעם.

בגדול כדאי לקנות תעודת סל על מדד ת"א 25/75/100/יתר/בנקים/פיננסים כי סביר שהם יעלו בטווח הזמן המדובר. עם הקרנות נאמנות יש יותר אפשרויות אבל גם כן להיות עם חשיפה גבוהה למדדים.

בנוסף עדיף לעבור לבית השקעות ולקנות שם ולא בבנק, אבל זה כנראה לאנשים מקצועיים יותר, והשואלת לא נראית כזאת. כך שעדיף קרנות נאמנות כי אין עמלת קניה ומכירה גם בבנקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול כדאי לקנות תעודת סל על מדד ת"א 25/75/100/יתר/בנקים/פיננסים כי סביר שהם יעלו בטווח הזמן המדובר.

מאיפה הבטחון לומר כזה דבר?

מה גם שהיא ביקשה השקעה סולידית... :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול כדאי לקנות תעודת סל על מדד ת"א 25/75/100/יתר/בנקים/פיננסים כי סביר שהם יעלו בטווח הזמן המדובר. עם הקרנות נאמנות יש יותר אפשרויות אבל גם כן להיות עם חשיפה גבוהה למדדים.

רגע, באיזה טווח זמן מדובר? לא ראיתי שהזכירו טווח זמן...

הבעיה עם קרנות הנאמנות הן דמי הניהול, שהולכים וגדלים ככל שרמת הסיכון עולה. לכן אני סבור שלרוב המשקיעים הפאסיביים (כאלה שלא רוצים לעקוב) באמת עדיף תעודת סל או קרן מחקה (לקרן מחקה דמי ניהול נמוכים עד אפסיים).

בנוסף עדיף לעבור לבית השקעות ולקנות שם ולא בבנק, אבל זה כנראה לאנשים מקצועיים יותר, והשואלת לא נראית כזאת. כך שעדיף קרנות נאמנות כי אין עמלת קניה ומכירה גם בבנקים

גם סביר שבית השקעות לא יקבל מישהו עם עשרות אלפים בודדות (בשבילם זה כסף קטן). לגבי בנק - הבעיה הגדולה יותר היא דמי המשמרת. נומינלית הבנקים גובים 0.5% לשנה וזה המון (במיוחד בנכסים סולידיים שלפעמים בקושי עושים 2-3%). אבל תחת הסדרים מסוימים או עם מיקוח אפשר לקבל הנחות משמעותיות או אף פטור מלא מדמי משמרת, ואז כבר אפשר בכיף לנהל תיק ניירות ערך בבנק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...