עצה להשקעה סולידית - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצה להשקעה סולידית

נעמה וילדו

Recommended Posts

אתם ממש מצחיקים עם הפקדונות האלה..

סתם דוגמא - שימו לב מה אגח ממשלתית שקלית 217 עשתה בשנה האחרונה -

GraphImage.aspx?guid=3e59ac01-de8e-4676-91d8-1903eeae4d70

תראו לי אפיק סולידי (יחסית) שעושה מעל 11 אחוזים בשנה.

סביבת ריבית יורדת ומשבר בשווקי המניות עושה רק טוב לאגחים האלה.

בשנים טובות יותר שבהן שווקי המניות עולים, או לחילופין כשהריבית עולה - אז האגחים האלה עושים בסביבות 2-3 אחוזים בשנה.

אזהרה:

הנ"ל טעות חמורה ! עצת אחיתופל. בניגוד לדעה המקובלת ההשקעה באג"ח אינה סולידית, ומחייבת הבנה רבה אף יותר מאשר במניות !

הסיבה לתשואה גבוהה זו הינה ירידת הריבית במשק, והיא צופנת בחובה פוטנציאל להפסד גדול למי שיקנה את האג"ח עכשיו.

אף אפיק סולידי לא נותן תשואה של 11% לשנה אלא בהתקיים תנאים מיוחדים. התשואה היא תיאורטית רק למי שקנה את האג"ח

בדיוק בזמן הנכון ומכר בסוף השנה. השאר צפויים להפסד או לתשואה נמוכה מאד.

הסבר על קצה המזלג:

באג"ח כאשר הריבית במשק יורדת אז מחיר האיגרת עולה, ומי שהחזיק בה מרוויח הרבה כסף (רק על הנייר, אם לא ימכור ויחכה לפדיון לא ירוויח).

מי שקונה ממנו את האג"ח במחיר גבוה צפוי לתשואה נמוכה או אף הפסד.

שורה תחתונה:

אג"ח מדינה (בעיקר השיקליות) היא השקעה מסוכנת מאד כיום. לכן הפניתי לפקדון שיקלי הטוב ביותר כיום בשוק ללא כל תנאים מוקדמים.

אם הריבית תמשיך לרדת המשקיע ירוויח (על הנייר בלבד) , ואם הריבית תעלה המשקיע ינחל הפסד צורב (מחיר האג"ח בבורסה ירד בחדות

אולי אף את כל ה-11% שעשה בשנה שעברה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המן תנאים מוקדמים כדי לקבל את הריבית הזו. לא מתאים לכל אחד.

התנאים לא כל כך חמורים ועדיין מובנים בהרבה ל-99% מהאנשים פה בלי להסתבך עם שוק ההון, סיכונים, עמלות וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי איתם וזה לא חקוק בסלע... אם אתה מכניס במקום זאת סכום התחלתי די גדול ומתחייב להמשיך להזרים כסף לחשבון אפילו בהיקף נמוך מזה - יש על מה לדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע חרטטן, אנשים מביאים פה ידע אישי על סמך נסיונם. אין בזה כל ייעוץ, ואף אחד לא מציג עצמו כיועץ פיננסי מוסמך.

עכשיו נטפל קצת בך עצמך:

ב-7 נובמבר 2011 שאלת בפורום:

אולי יש פה למישהו ידע באלקטרוניקה \ חשמל שיכול לעזור לי.

אני רוצה לייצר גוף חימום שמגיע לסביבות ה 400 מעלות בהמצאות מצבר 12V עם הספק של 4AH

...

תודה.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=506266.msg4330846#msg4330846

אתה רוצה לייצר גוף חימום 400 מעלות, ואתה שואל אנשים בפורום מחשבים שכלל אין להם רשיון חשמלאי מוסמך או הסמכה של מהנדס חשמל?

מילא להפסיד קצת כסף בהשקעה לא נכונה, אבל למות ממכשיר חשמלי שנבנה בתהליך ייצור פיראטי בבית ושלא עבר כל בדיקת תקינה ובטיחות,

והכל על סמך עצה מחבר אנונימי בפורום מחשבים ?

מה נסגר איתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע חרטטן, אנשים מביאים פה ידע אישי על סמך נסיונם. אין בזה כל ייעוץ, ואף אחד לא מציג עצמו כיועץ פיננסי מוסמך.

עכשיו נטפל קצת בך עצמך:

ב-7 נובמבר 2011 שאלת בפורום:

אולי יש פה למישהו ידע באלקטרוניקה \ חשמל שיכול לעזור לי.

אני רוצה לייצר גוף חימום שמגיע לסביבות ה 400 מעלות בהמצאות מצבר 12V עם הספק של 4AH

...

תודה.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=506266.msg4330846#msg4330846

אתה רוצה לייצר גוף חימום 400 מעלות, ואתה שואל אנשים בפורום מחשבים שכלל אין להם רשיון חשמלאי מוסמך או הסמכה של מהנדס חשמל?

מילא להפסיד קצת כסף בהשקעה לא נכונה, אבל למות ממכשיר חשמלי שנבנה בתהליך ייצור פיראטי בבית ושלא עבר כל בדיקת תקינה ובטיחות,

והכל על סמך עצה מחבר אנונימי בפורום מחשבים ?

מה נסגר איתך?

היה לך מאוד משעמם בטח אם ישבת וקראת פוסטים שלי.. במיוחד פוסט כזה ישן.

בכל אופן זה לא פותר אותך , ואת שאר ה"יועצים" פה , עם כל הידע העצום שלך הייתה אמור לפחות לעשות קורס באתיקה , ולדעת שלתת "קצת מהניסיון" זה יעוץ לכל דבר.

נ.ב

איתי הכל בסדר כמו שאתה רואה לא התחשמלתי :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות היית בודק את עצמך:

עיסוקים שאינם טעונים רישיון

על פי החוק, ישנם מספר עיסוקים שאינם דורשים רישיון "יועץ השקעות" (או רישיון רשמי אחר). לדוגמה:ייעוץ השקעות (או ניהול תיקי השקעות) לחמישה לקוחות במהלך שנה קלנדרית אחת.

• ייעוץ השקעות בכלי התקשורת.

• ייעוץ השקעות מכוח חברות אדם בוועדת השקעות או בדירקטוריון - לתאגיד בו אדם עובד - ורק לאותו תאגיד.

• ניהול תיקי השקעות של תאגיד בידי מי שעושה זאת אגב מילוי תפקיד באותו תאגיד או בתאגיד קשור.

• ייעוץ השקעות או ניהול תיקי השקעות עבור בן משפחה (חשוב לשים לב למי זה בן משפחה - בחוק).

• ניהול על ידי עורך דין, רואה חשבון או יועץ מס, בתנאי ומדובר בפעולות שהוא עושה אגב תפקידו ולא כפעילות עיקרית.

• ועוד. כל הסעיפים מופיעים בסעיף 3 לחוק "הסדרת העיסוק..."

מקור: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אזהרה:

הנ"ל טעות חמורה ! עצת אחיתופל. בניגוד לדעה המקובלת ההשקעה באג"ח אינה סולידית, ומחייבת הבנה רבה אף יותר מאשר במניות !

ממש לחוץ אתה אה?

במקרה הכי גרוע התשואה לפדיון מובטחת (3 אחוז לשנה במחמ בינוני).

ומילה שלי - הריבית תשאר נמוכה מאוד בתקופה של השנתיים שלוש הבאות וזאת מכמה סיבות -

1. הריביות בארה"ב ובאירופה אפסיות - מצב שעתיד להשאר כך לפחות עד 2014 לפי הצהרות ה-ECB והפד.

2. כל עוד יש מיתון - אין שום אינטרס לוועדה המוניטרית להעלות את הריבית - המטרה של הורדת ריבית הינה עידוד הצמיחה.

3. כל עוד האינפלציה תשאר נמוכה, כך גם הריבית תשאר בהתאם. עם מדדים של פחות משני אחוז לשנה אין שום הצדקה להעלאת ריבית.

וחוץ מזה גם במצב של העלאות ריבית המצב אינו קטסטרופלי כפי שאתה מתאר, זה הכל תלוי באיזה מחמ אתה נמצא - קח לדוגמא את מדד שחר 2-5 חמש שנים לאחור - תשואה של יותר מ-30 אחוז (וזה עוד על אפיק שנחשב איכשהו סולידי).

אז תוציא את המקל מהתחת ותרגיע. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות! :yelclap:

באמת לא כתבתי, אין לי בעיה לסגור את הסכום לתקופה של כ-שנתיים.

בקשר למה שנאמר פה - כמובן שאני לא לוקחת שום עצה כאן כ"מקצועית", ברור לי שהכל נאמר מתוך ניסיון אישי ומתוך רצון כן לעזור - אבל זה מהות הפורום, לא?

חוץ מזה שכזה דיון מחכים וסוער על מצב הריבית במשק והיתרונות והחסרונות שבאג"ח ממשלתי כרגע לא הייתי מקבלת בשום מקום אחר

ושאלה נוספת - הבנתי שבגלל הורדת הריבית במשק הדולר התחזק כרגע... זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הכי גרוע התשואה לפדיון מובטחת (3 אחוז לשנה במחמ בינוני).

...

וחוץ מזה גם במצב של העלאות ריבית המצב אינו קטסטרופלי כפי שאתה מתאר, זה הכל תלוי באיזה מחמ אתה נמצא - קח לדוגמא את מדד שחר 2-5 חמש שנים לאחור - תשואה של יותר מ-30 אחוז (וזה עוד על אפיק שנחשב איכשהו סולידי).

אז תוציא את המקל מהתחת ותרגיע. ;D

אתם ממש מצחיקים עם הפקדונות האלה..

סתם דוגמא - שימו לב מה אגח ממשלתית שקלית 217 עשתה בשנה האחרונה -

GraphImage.aspx?guid=3e59ac01-de8e-4676-91d8-1903eeae4d70

תראו לי אפיק סולידי (יחסית) שעושה מעל 11 אחוזים בשנה.

1. עכשיו אתה מדבר קצת יותר בצניעות, קודם נתת לאנשים פה להבין שאם ישקיעו באגח הזה יתכן וירוויחו 11% בשנה וכנגד זה יצאתי.

2. הנבואה ניתנה לשוטים ובמיוחד בשוק ההון. אם אתה "יודע" שהריבית תישאר אפסית עד 2014 אז או שניתן לעשות מזה המון כסף,

או שמצב זה כבר מגולם במחיר האג"ח ולכן לא ניתן להרוויח מידיעה זו , הבנת את זה ברוך?

(ובעצם הסיכוי להפסיד גדול בהרבה, כי לריבית אין לאן לרדת אבל יש הרבה לאן לעלות)

3. התשואה לפדיון כרגע עומדת על 2.96 ברוטו (2.12 נטו) אבל שכחתך לספר לחברה שזה נכון רק למי שמתכוון לא למכור עד פברואר 2017,

ואם מישהו מתכנן נניח להשקיע לשנתיים- שלוש "סולידי" הוא עלול לחטוף בקלות במקום ריווח של 2% הפסד של 7% ויותר , וזה בכלל

לפני שמוסיפים את הפסד האינפלציה (עליית מדד בשנים הללו).

ולכל מי שקשה עם כל הנתונים הללו, המסר הוא פשוט: אל תתעסקו עם אג"ח בעצמכם, זה התחום של הגדולים והמתוחכמים באמת. תנו למומחים לעשות זאת בשבילכם בקרנות אג"ח.

(לא מאמין שאני כותב כזה דבר, אבל זה הכרחי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושאלה נוספת - הבנתי שבגלל הורדת הריבית במשק הדולר התחזק כרגע... זה נכון?

בעיקרון כן. כשהריבית נמוכה, אנשים משקיעים את הכסף שלהם במט"ח ולא בפקדונות שקליים.

אולי אפילו כדאי לקנות דולרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון כן. כשהריבית נמוכה, אנשים משקיעים את הכסף שלהם במט"ח ולא בפקדונות שקליים.

למה שיעשו את זה? היה הגיוני אם הריבית על פקדונות מט"ח הייתה גבוהה יותר, אבל היא לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...