אפליקציות מומלצות לאנדרואיד - עמוד 33 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפליקציות מומלצות לאנדרואיד

shay1098

Recommended Posts

• תגובות 1.7k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מערכת ההפעלה לא יודעת מה אתה עושה בתוך האפליקציה. אם האפליקציה מבקשת להוציא שיחת טלפון (למשל כי בחרת לחייג באמצע ניווט), מערכת ההפעלה לא יודעת אם ביקשת את זה מהאפליקציה או לא. לצורך העניין מדובר בהרשאה שכל חייגן ייצטרך, ובמילא גם כל אפליקצית ניווט שמאפשרת לחייג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באופן כללי לא מבין את עניין ההרשאות. אם האפליקציה המדוברת(ואלפי כמוה) *לא* הולכות לבצע שיחות טלפון "ללא רשותי" - למה הן מבקשות "הרשאה" לכך?

היא לא "מבקשת" שום דבר, לכל יש שימושיות מסויימת. מערכת ההפעלה מקטלגת כל בקשה לפיצ'ר מסויים שבה כ"הרשאה" לפי קטגוריות. בדיוק כמו הדוגמה של הבחור מעליי - לכל של חייגן תהיה הרשאה "להוציא שיחות טלפון". זה לא אומר שהאפליקציה תתחיל לחייג לאנשים בסתר ואין שום סיבה לנסות לשקר ולהציג את זה ככה (הוו תיאוריות הקונספירציה) כמו שעושים עם M8 (מעניין מי עומד מאחוריי תחילת הפצת ה"שמועות" השקריות האלה...).

אז כמו שאמרנו, גישה לחייגן זאת גישה לגיטימית שנועדה לאפשר לך לחייג מהתוכנה למשל לבתי עסק (אני דיי בטוח שאפשר לעשות את זה גם בוויז).

גישה ל-SMSים? אני לא מכיר את M8 אבל אני מניח שהיא מאפשרת קישוריות בין משתמשים, שליחת "מראי מקום" לאיסוף וכו' .. הדברים האלה נעשים ע"י SMS ומכאן ההרשאה. זה לא ש-M8 תתחיל לשלוח בסתר SMSים לכוכב נולד על שימך בלי שתדע.... ::)

גישה למצלמה? גם לוויז יש אותה - כשאתה רוצה למשל לדווח על פקק או על איזושהי סכנה בכביש, ויש לך אפשרות להוסיף תמונה.... זה בדיוק זה. אבל היי, למה להתייחס לזה בתמימות אם אפשר לעוות את המציאות ולרמוז ש"האפליקציה המרושעת תצלם אותך במהלך הנסיעה ללא ידיעתך!!! ואז היא תעלה את זה לאתרי פורנו של גייז!!!!"

והייתי יכול להמשיך ככה על כל אחת ואחת מההרשאות, אבל זה מגוחך. להציג הרשאות סטנדרטיות לחלוטין בתוכנות מהסוג הזה בצורה מעוותת בכוונה, ולהציג אותן כאילו הן יצירות השטן (הרשאה תמימה של גישה לחייגן הופכת ל"התוכנה יכולה לחייג למספרי טלפון בלי שתדע~!!!! אאעההההה") - זה פשוט פתטי ועלוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שעיקר הבעיה טמונה בניסוח של להרשאות המתבקשות. הרשאת הוצאת השיחות למשל, הייתה יכולה להיכתב "מאפשר לאפליקציה להתממשק עם החייגן על מנת להתקשר תוך כדי השימוש באפליקציה" או משהו דומה - הניסוח של מבהיל, "שים לב! הרשאה זו נותנת לאפליקציה את היכולת להתקשר ללא ידיעתך!"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שעיקר הבעיה טמונה בניסוח של גוגל להרשאות המתבקשות. הרשאת הוצאת השיחות למשל, הייתה יכולה להיכתב "מאפשר לאפליקציה להתממשק עם החייגן על מנת להתקשר תוך כדי השימוש באפליקציה" או משהו דומה - הניסוח של גוגל מבהיל, "שים לב! הרשאה זו נותנת לאפליקציה את היכולת להתקשר ללא ידיעתך!"

לא מסכים. המשתמש צריך לדעת בדיוק מה ההרשאה הזו עושה, יותר חמור אם הוא יתקין שתשתמש בהרשאות הללו לעשות טלפונים ללא ידיעתו מאשר ההפחדה אשר עלולה לגרום לו לא להתקין לגיטימיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבעלי גלקסי נקסוס ונקסוס 4: גירסה חדשה (ויציבה) ל-PGM NEXUS.

סוף סוף, אחרי שאכחלנו מרורים (עוד לפני פסח) מגירסאות שגרמו לדברים משונים למכשיר - גירסה שנראית בסדר.

למי שלא מכיר, מדובר באפליקציה גאונית שעובדת רק על הנקסוסים ופותרת חלק מבעיית האין כפתורים של המכשיר.

PGM nexus מאפשרת להעיר את המכשיר בהעברת אצבע על המסך,

הגרסה בתשלום מאפשרת גם לכבות אותו בכיוון ההפוך.

הגירסה הנוכחית, 1.16b לגלקסי נקסוס, מראה סוף סוף יציבות מרשימה (בשלושה ימים אצלי).

https://play.google.com/store/search?q=pgm+nexus+&c=apps

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא "מבקשת" שום דבר, לכל יש שימושיות מסויימת. מערכת ההפעלה מקטלגת כל בקשה לפיצ'ר מסויים שבה כ"הרשאה" לפי קטגוריות. [...] לכל של חייגן תהיה הרשאה "להוציא שיחות טלפון". זה לא אומר שהאפליקציה תתחיל לחייג לאנשים בסתר [...]

זה מאוד תלוי אבל באיזה מדובר.

אולי גדולה (כמו Waze) לא תעשה את זה, אבל אין לכך שום עירבון לגבי אחרות.

יותר מזה- באחת הגרסאות האחרונות של האפליקציה של ynet הם הוסיפו הרשאה לקריאת הזהות של הטלפון. בשביל מה צריך את זה? אני רק רוצה לקרוא חדשות. וכאן אתה יודע שהם לא הוסיפו את זה סתם, אלא כדי לאסוף מידע על הרגלי ומאפייני המשתמשים. אפשר לטעון שזה יכול לתרום לפיתוח תוכנה טוב יותר, ואפשר לטעון שהם אוספים עליך יותר מדי מידע פרטי ואני לא מוכן לזה.

אני בעד פירוט ההרשאות הזה, וזה טוב להביא את זה לידיעה, עם הנוסח הנוכחי. את האפליקציה של ynet לא עדכנתי מאז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי אבל באיזה אפליקציה מדובר.

אולי אפליקציה גדולה (כמו Waze) לא תעשה את זה, אבל אין לכך שום עירבון לגבי אפליקציות אחרות.

בדיוק להיפך, היא הקטנה פה לעומת telemap הגדולה...

לגבי ynet - אני לא ממש יודע מה זה "קריאת הזהות של הטלפון", אבל קח בחשבון שבגירסה החדשה שלהם הם הוסיפו lock screen משלהם.

אני יכול לנחש שזה קשור לזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נראה לי שקצת סטינו מהנושא עם הוויז הM8 וההרשאות..

הנה כמה שאני רוצה להמליץ עליהן:

Pimp My Rom

[חינם] [ROOT]

play.png

כל מיני טוויקים ודברים נחמדים שאולי אין לכם ברום (עם אתם עם סטוק אז בכלל..)

ממליץ להתקין את הRescue Package לפני שמתחילים לשנות דברים, לכל מקרה.

(לנושא בXDA: י http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1908269)

FolderSync

[בתשלום, קיימת גם גרסת Lite]

גרסה מלאה - 11.95 ש"ח

play.png

גרסת Lite:

play.png

סנכרון אוטומטי וקבוע לפי לוח זמנים שתבחרו לענן מהמכשיר (כל דבר מהמכשיר).

נחמד מאוד.. חבל שאין דבר כזה מובנה בDropbox. אם מישהו מוצא חינמית כזאת - שיגיד ;)

ScreenFilter

[חינם]

play.png

מאפשרת להוריד את בהירות המסך מתחת ל0% בעזרת פילטר נוסף שמחשיך.

מעט פוגע באיכות אבל מבחינתי זה נועד ללילה, כשגם 0% זה יותר מדי והעיניים שורפות.

DicePlayer

[חינם]

play.png

נגן מדיה חינמי, קורא כתוביות בעברית ומריץ הכל כמו שצריך.

Kingsoft Office

[חינם]

גרסה רגילה ומעודכנת (רק באנגלית):

play.png

גרסה בשפות רבות, פחות מעודכנת (כולל עברית):

play.png

אפליקציה לקריאת קבצי שלא עושה בעיות בעברית!

מניסיון שלי כולן עשו בעיות עם עברית (אפילו אלו שבתשלום) ולא הציגו אותה טוב,

וזאת לא עושה את זה בכלל. לא חקרתי אותה לעומק, אבל שווה ניסיון.

MemoWidget

[חינם]

play.png

וויג'דט לשמירת הערות, מאוד נוח פשוט וקליל.

PVSTAR+

[חינם]

play.png

אפליקציה שמאפשרת חיפוש בכמה אתרים (כולל יוטיוב),

ומאפשרת 2 דברים מאוד יעילים:

פתיחת הקליפים במצב אודיו בלבד (אין צורך לטעון את הוידאו - חסכון בגלישה + מהירות),

והשמעה ברקע! (לא חייבים להשאר באפליקציה כדי שהיא תשמיע את השיר!)

whatsapp.pngwhatsapp.pngwhatsapp.png

למי שלא יודע, לפני שהוואטסאפ מגיע לחנות הPlay, הוא יוצא במעין גרסות Beta אותן אפשר להוריד מכאן:

http://www.whatsapp.com/android/

בגרסות האחרונות שונה לגמרי עיצוב האפליקציה, היא קיבלה מראה מרענן ויפה יותר.

בנוסף גם מיקום כפתור הסמיילים עבר למעל המקלדת (נוח בהרבה),

והסמיילים מתפקדים כמו באייפון - כמקלדת עצמאית, ככה שניתן ללחוץ על אותו סמיילי כמה פעמים ללא צורך בכניסה לתפריט הסמיילים שוב.

תמונות של הגרסה החדשה:

243qlvm.jpgnpng5i.jpg

9arck5.jpg2ngrjm1.jpg

11ltstg.jpg

יש קצת באגים פה ושם, לא יודע אם זה דווקא מהגרסה האחרונה..

(דברים שנתקלתי בהם: הודעות שמופיעות בסדר הלא נכון,

הודעות שלא נשלחות ומתקבלות, הודעות שמופיעות שוב פעם אחרי כמה דקות -

כל הבעיות האלו מסתדרות אחרי שיוצאים מהאפליקציה ונכנסים שוב (הכל חוזר לסדר שבו הוא צריך להיות))

בעיה שלא נפתרת בעת סגירת האפליקציה (חשוב לציין שזה רק למי שהמכשיר שלו באנגלית, כמו אצלי):

בעת כתיבת כל סימן (מספר, סמיילי, סימן קריאה, פסיק.. וכו' וכו') לפני אותיות עבריות,

ההודעה תופיע על סימני הV ועל חותמת השעה, משמע תצמד יותר מדי לימין.)

המחשה לבאג אפשר לראות בתמונה למעלה (5באג מעצבן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדוש, אבל אני זקוק להמלצה על אפליקציה ל-...

הרשמית של יודעת להציג הודעות רק בפורמט conversation/threaded ואשתי לא מסתדרת איתו.

זו המובנית של מציגה את ההודעות בנפרד אבל אין לה live-search כמו הראשונה...

מחפש זריזה, עם תצוגת הודעות נפרדות וחיפוש מהיר ויעיל של הודעות ואנשי קשר.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...