עזרה בשיפור הביצועים של אובונטו 12.04 על נט-בוק מסוג LG X120 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בשיפור הביצועים של אובונטו 12.04 על נט-בוק מסוג LG X120

Recommended Posts

אהלן,

התקנתי את האובונטו 12.04 על הנט-בוק שלי (LG X120)

מעבד Intel® Atom™ Processor N270, 1.6GHz, 533MHz FSB, 512KB L2 Cache

מסך: 10" WSVGA LED

זיכרון פנימי: 2GB , 667MHz

דיסק קשיח: 160GB ( SATA )

כרטיס גרפי: Intel® GMA 950

רשת אלחוטית: WLAN תומך בפרוטוקול 802.11b/g + Bluetooth

והמחשב ממש מתקשה בלסחוב את המערכת.

אשמח לקבל הצעות איך לשפר את הביצועים או לחלופין להתקין גירסה אחרת של .

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במה בדיוק הוא מתקשה?

תודה על התגובה המהירה.

יש דיליי של כמעט 10 שניות כשאני פותח את מרכז התוכנה, או את תיקיית הבית וכדומה, נראה שממש קשה לו לסחוב את ה-Unity (אם ה-2D הוא הוא עושה עבודה טובה יותר).

קראתי קצת על ה-XFCE וב-XUBUNTU

אשמח לשמוע מאנשים שמבינים קצת יותר למה בדיוק הם משמשים והאם הם ישפרו את המצב.

ובכללי על כל Tweak שיכול לשפר את הביצועים.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם ה-HDD תקין?

ממה שידוע לי אז כן.

יש דרך לבדוק את זה בצורה וודאת באובונטו?

ד''א

שמתי לב שהאובונטו לא מזהה את הכרטיס מסך המובנה.

זה קריטי? יש דרך לתקן את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא לא מזהה את הכרטיס מסך זה יכול להיות חלק מהבעיה, אבל כנראה שלא הכול

מערכות לינוקס משתמשות בדרך כלל אם הכרטיס מסך לגרפיקה פשוטה של דסקטופ וחלונות, וכך מורידות את המאמץ מהמעבד. אבל ב XFCE אני לא בטוח שהוא מהתחלה תומךבזה, וגם אם לא הגרפיקה שלו אמורה להיות מספיק קלה כדיי שלא יקח למעבד 10 שניות להתמודד איתה

איזה כרטיס מסך זה ?

האם הדיסק במחשב הוא ?

אם אתה רוצה מערכת אחרת תנסה Chakra, המערכת עצמה טובה מאוד והחלק היחיד איתה שאוליי לא "ידידותי למתמש" זה התקנה של תוכנות דרך הקונסול (התקנה של המערכת עצמה היא ויזואלית לגמרי). אני משתמש בעצמי אם Arch שעליה מבוססת Chakra, והיא עובדת מהר אל P4 אם 1G זיכרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיסי מסך של אינטל אמורים לעבוד בצורה חלקה. אני לא רואה סיבה שהוא לא יעבוד

כונן יכול להידפק ולהתחיל להיות איטי אם המערכת לא מוגדרת נכון (כונני יכולים להיהרס ברמת חומרה בגלל הגדרות לא נכונות), אבל בדיסק קשיח רגיל אין בעיה כזאת אז זה לא מה שקורה אצלך

הקונסול במערכות הוא אותו דבר, התוכןם של הפקודות חלק אותו דבר וחלק שונה במערכות שונות

אמרת sudo ולכן כנראה שיצא לך קצת להשתמש איתו. אז קצת רקע :

במערכת יש כמה משתמשים (לפחות אתה ו root). המשתמש שלך הוא משתמש רגיל, ו root הוא כמו administrator. בלינוקס בדרך כלל רק ה root יכול להתעסק אם המערכת - למשל, לא ניתן להתקין תוכנות בתור המשתמש הרגיל כמו שניתן בוינדוס

לכן, כשרוצים לבצע פעולות כלשהן על המערכת, חייבים לקבל הרשאות של root

יש כמה דרכים לעשות את זה :

בדסקטופ, ניתן להריץ תוכנה (גראפית) שרוצים כ root, בדומה לאיך שעושים בוינדוס קליק ימני ו run as. למשל, אם אתה רוצה להריץ את dolphin (מנהל הקבצים של KDE) כ root, אתה פותח run וכותב לתוכו gksu dolphin (אם אתה משתמש אם גנום או דסקטופ דומה, וכמובן אם dolphin מותקן במחשב), או kdesu dolphin (אם אתה משתמש ב KDE). התוכנה kgsu או kdesu תפתח חלון ותבקש סיסמה, ואז dolphin ייפתח כ root

בקונסול, אותה אפשרות בדיוק קיימת, אבל בצורת פקודות. אם למשל תריץ את nano (עורך טקסט של הקונסול) על ידיי כתיבת nano, הוא ייפתח מהמשתמש שלך - לא תהיה לך הרשאה לערוך קבצי מערכת. אם אתה רוצה לערוך קבצי מערכת, אתה צריך להפעיל את nano כ root. כמו שלתוכנות גראפיות עושים run as אם gksu ו kdesu, בקונסול עושים run as אם sudo. כך ש sudo nano יפתח לך את העורך בהרשאות של root

באובונטו משתמש ה root חסום והגישה היחידה להרשאות שלו היא דרך sudo (כמובן שניתן להתחכם ולכתוב sudo bash, מה שיפתח לך שורת פקודות מלאה של root - התוכנה שעומדת מאחורי שורת הפקודות נקראת bash)

. אבל במערכות אחרות, כמו Chakra, ניתן פשוט להיכנס ל root (בקונסול בלבד) ולעבוד איתו בצורה רגילה, כשכל פקודה תכתוב תהיה של root ולא תצתרך לעבוד אם sudo

כמו כן, במערכת שבה root פתוח, כמו שניתן לעשות בוינדוס switch user ולהתחבר ממשתמש נוסף, בקונסול של ניתן לעשות switch user מהמשתמש שלך ולהיות root. אם תכתוב בקונסול su (המערכת תבקש סיסמה, ואתה לא תראה כלום כשאתה כותב אותה - זה אמור להיות ככה), אתה תהפוך להיות root וכל פקודה שתפעיל תהיה של root. כדיי לצאת בחזרה למשתמש שלך, תכתוב exit

הפקודות הבסיסיות ב chakra :

הורדת עדכון מלא לכל המערכת, מעדכן כל תוכנה שיש לגרסה האחרונה :

pacman -Syu

הורדת עדכון מהיר - הוא לא מעדכן אף תוכנה, אבל מעדכן את המידע שיש במערכת על מה הגרסה האחרונה של כל תוכנה :

pacman -Sy

חיפוש נגן מדיה :

pacman -Ss media player

חיפוש מידע בסיסי על התוכנה kaffeine שהוא מצא (במידע תהיה כתובת האתר של התוכנה, למידע נוסף) :

pacman -Si kaffeine

התקנת / עדכון kaffeine :

pacman -S kaffeine

העפת kaffeine :

pacman -R kaffeine

שינוי סיסמה למשתמש :

passwd username

אם אלה אתה תוכל להתחיל ב chakra, ואת היתר כבר תמצא בחיפוש באינטרנט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!

כמה שאלות:

1.ראיתי באתר שיש גירסה מלאה וגירסה מינמליסטית, איזה מומלץ להוריד ואז?

2.הנייד משמש אותי רק לגלישה באינטרנט וקצת טורנטים, האם אפשרי להתקין על הצ'אקרה קליינט של ביטורנט?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלאה = אם יותר תוכנות, מינימליסטית = CD אם פחות תוכנות. במינימליסטית ישז אינטרנט

אני חושב שעדיף את המלאה (למרות שאני תמיד מוריד את המינימליסטית - אין כוח לחכות להורדות...) כנראה שהיא תגיע אם יותר תוכנות קטנות שעדיף שיהיו בהישג יד מותקנות מראש (שיותקנו בהלך ההתקנה של מערכת ההפעלה) - לפחות עד שתכיר את התוכנות שאתה צריך שתוכל להתקין לבד

אתה יכול להתקין ויש כמה אפילו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לציין שגם אני ניסיתי בזמנו להתקין (נדמה לי שזה היה 11.10) על נטבוק עם חומרה דומה והמערכת היתה מאוד כבדה על המחשב (וינדוס 7 עבד הרבה יותר טוב).

אני זוכר שניסיתי להתקין עליו אופן סוזה עם KDE והמערכת דוקא עבדה יפה (אבל היו לה בעיות אחרות).

גם עכשיו עם לפטופ חזק הרבה יותר מהנטבוק, וינדוס 7 עובדת יותר טוב מאשר 12.04.

אז אני לא חושב שיש לך מה לצפות יותר מידי מאובונטו (בכל אופן זה הניסיון האישי שלי), אז כדאי שבאמת תחפש הפצה זריזה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם הניסיון שלי אם הפצות מבוססות , למרות שיש להם שיפור מסויים בגרסאות האחרונות

עכשו יש כאן פקטור נוסף שרצוי שתביא בחשבון : חלק מהדסקטופים בלינוקס משתמשים אם הכרטיס מסך לגרפיקה רגילה בדסקטופ כמו ציור החלונות על המסך וכדומה. כשכרטיס המסך נתמך ועובד, זה מוריד הרבה מהעומס על המעבד. אם כרטיס המסך לא עובד, המעבד עושה את זה וזה מאט אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...