בקשה להמלצה על מחשב נייד לגרפיקה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה להמלצה על מחשב נייד לגרפיקה

ng100

Recommended Posts

היי

ברצוני לקבל המלצה למחשב נייד ליישומי גרפיקה - פוטושופ אילוסטרייטור ואינדיזיין cs6

גודל המסך - רצוי 17" כדי שאוכל לקחת אותו למשרדים ולעבוד שם.

משקל רצוי - כמה שפחות, אבל לא קריטי.

זמן סוללה - לא משנה.

כונן קשיח - לפחות 500 גיגה רצוי 1 טרה

כונן וצורב - כן

בלוריי - לא

אחריות - רגילה, בארץ.

רצוי שתהיה .

אין העדפה לחברה כלשהי.

תקציב - בין 4-5K (מקווה שזה סכום סביר ולא נמוך מדי). מוכנה לשמוע גם בתקציב נמוך/גבוה יותר.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש סתירה במה שאת רוצה.

מחשב 17" שוקל יותר מ-3 ק"ג וזה עוד ללא מטען, כך ש"כמה שפחות" בפרמטר המשקל זה לא יהיה.

מחשב 15.6" שוקל כ-2.6 ק"ג.

כך שבואי תינעלי לרגע על גודל המסך כך שנוכל לצמצם את המבחר.

שימי לב, שלעבודות גרפיקה מסכים של הם לא מצטיינים בזויות צפייה ועבודה. לכן מומלץ במידה ומדובר בעבודות שזקוקות לדיוק, לחבר את המחשב הנייד למסך חיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סתירה במה שאתה רוצה.

מחשב 17" שוקל יותר מ-3 ק"ג וזה עוד ללא מטען, כך ש"כמה שפחות" בפרמטר המשקל זה לא יהיה.

מחשב 15.6" שוקל כ-2.6 ק"ג.

כך שבוא תינעל רגע על גודל המסך כך שנוכל לצמצם את המבחר.

שים לב, שלעבודות גרפיקה מסכים של הם לא מצטיינים בזויות צפייה ועבודה. לכן מומלץ במידה ומדובר בעבודות שזקוקות לדיוק, לחבר את המחשב הנייד למסך חיצוני.

וואלה, בלבלת אותי.

עכשיו אני צריכה להחליט על גודל המסך. הייתי די בטוחה שאלך על 17" אבל עכשיו אולי כדאי דווקא מסך יותר קטן.

האם במסך יותר קטן אפשר לקבל מפרט יותר טוב באותן עלויות?

אם אתה יודע על משהו טוב ב-17 או ב-15.6 אשמח מאד לשמוע.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב שגם לפני חודש פתחת נושא באותו עניין וגם שם נעלמת לתקופה מסויימת עד להודעה זו.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=532306.0

כך ששוב אנחנו חזרנו יחסית לאותה נקודה.

לדעתי האישית ואני רואה שציינת את זה בהודעה הקודמת שאת עובדת לפרנסתך בגרפיקה ומחשב, כדאי לקנות לדוגמא מחשב 15.6" ואליו לצרף מסך מחשב נורמלי (כדוגמת Dell U2312, שעולה כ-900 ש"ח), שיתן לך את הדיוק בצבעים ועמדת עבודה נוחה, ארגונומית ועם רזולוציה (שטח עבודה) גבוהה בעבודה עם תמונות והתוכנות שונות.

לגבי המלצה ספיציפית למחשב, אז יחסית לנושא הקודם שפתחת לא הרבה השתנה.

(אמנם יצאו דגמים חדשים ויש עדכונים אך הם לא בהכרח שינויים מאד משמעותיים ובגלל שזה חדש אז זה גם יקר מהקיים)

מחשב 15.6, אפשר להסתפר גם ב-I5 לדעתי אבל זה נתון להחלטתך.

http://ksp.co.il/hmain.php?now_snif=best&uin=15869 - מעוצב "לבן", יש צורך להוסיף עוד 4GB זיכרון בעלות של כ-120 ש"ח.

I7 -

http://ksp.co.il/hmain.php?now_snif=best&uin=14878

http://www.fre.co.il/sg_product~15199965161~39~89.htm

מחשב 17.3" שכפי שאמרתי לפני חודש וגם עכשיו קצת כבר להסתובב איתו.

http://www.fre.co.il/sg_product~16516599916~39~89.htm

למחשב הנייד שתבחרי תוסיפי את המסך שרשמתי בהתחלה.

המחשב יתחבר למסך בכבל VGA יחיד.

למחשב כדי שתהיה לך "תחנת עבודה" בבית, תקני גם סט של מקלדת ועכבר (סט של לוג'יטק טוב יעלה כ-200 ש"ח).

את העכבר תוכלי לקחת איתך לפרזנטציות עם המחשב נייד ואת המקלדת תשאירי בבית לעבודה נוחה ומהירה מאשר על מקלדת של .

בין השאר, תוכלי בעזרת סטנד הגבהה והגדרה קטנה במחשב להשתמש בשני המסכים בו זמנית כך שתרוויחי הרבה שטח עבודה ועבודה במקביל על מספר מסמכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דני, תודה רבה על התשובה המפורטת והמהירה. :xyxthumbs:

נכון, אני גרפיקאית ויש לי מחשב שולחני בבית.

המחשב שלי כבר לא ממש סוחב את התוכנות החדשות.

אני לא ממש חייבת , כי אני לא יוצאת עם המחשב כמעט, אבל אני רוצה שתהיה לי האופציה במידה ומזמינים אותי במשרדים וחסר להם עמדה.

זה אמנם נדיר, אבל בעבר כשרצו, זה היה חיסרון שלא יכולתי לתת מענה. (אפילו שרוב המשרדים משתמשים במק - אבל במק אני לא נוגעת, מספיק לי ניסיון העבר. אני חושבת שאני היחידה שעובדת על ומעדיפה PC).

בנוסף, אני גם מעדיפה שלא תהיה לי קופסא ענקית בבית על הרצפה, אז הנייד עדיף.

אבדוק את האופציות שציינת ואעדכן כשתהיה לי החלטה.

ושוב תודה.

יום נפלא.

נגה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי נגה,

יש לך מפרט נוכחי של המחשב שאת עובדת עליו כרגע? או שהוא ממש ישן..

כי יתכן וביצוע 2 פעולות יכול לעזור עם המחשב הנוכחי:

- פירמוט מערכת ההפעלה ולתת למחשב "התחלה חדשה", הרבה משתמשים עם אותה פועלים איתה הרבה שנים, מתקינים דברים, מסירים ומע' ההפעלה מדי תקופה זקוקה לריענון. כך שהתקנת מע' ההפעלה מחדש זו אפשרות נוחה.

- הוספת פנימי, כך שתוכלי לעבוד עם קבצים גדולים במקביל. אך שוב, זה תלוי במפרט של המחשב שברשותך ואם את בכלל מעוניינת להשאיר אותו (אני הייתי משאיר בתור גיבוי, כי אין לדעת מי ומה עלול לקרות ואם זו הפרנסה שלך, אז כדאי לא לקחת סיכון. בדיוק כמו שצריך לשמור גיבוי בדיסקים קשיחים חיצוניים עבודות ופרוייקטים, כך גם לפעמים צריך גם יחידת מחשב שלמה כגיבוי במידת הצורך).

כיוון שיש לך כבר עמדת מחשב, אז זה מעולה וחוסך קניית מסך מחשב וציוד נלווה.

יתכן ובגלל שאת מרבית העבודה את עושה בבית ולוקחת את המחשב למשרדים על פי צורך, כדאי באמת לקחת מחשב 17.3".

היתרון הוא ברזולוציה הגבוה יותר (יש גם 15.6" עם רזולוציית Full HD).

זה מחשב 15.6" עם מסך ברזולוציה גבוהה FHD:

http://www.fre.co.il/Product.asp?Pid=4651651561

מחשב 17.3" עם FHD:

http://www.fre.co.il/Product.asp?Pid=4651659991561

הם יקרים יותר כפי שאת רואה.

תחשבי, תבדקי ותראי מה מתאים לך. (לאחר שתחליטי תחזרי ל"אישור" :) )

אולי באמת מה שאת צריכה זו "תחנת עבודה ניידת" שתיתן לך את הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי דני

המחשב שלי נקנה באוגוסט 2008

מצרפת קובץ עם המפרט שלו.

הבנתי בעבר שאי אפשר להוסיף כי זה 32 ביט.

אני מתכוננת להוריש אותו לאמא שלי. (אני ילדה נהדרת, נכון?).

יש לי מסך 17" די מעאפן של (שגם יעבור לאמא שלי).

אני לא יוצאת עם המחשב כמעט החוצה, כך שזה הימור.

המחשבים האחרונים ששמת לי לינקים באמת יותר יקרים. האם ההבדל ביניהם הוא רק המסך?

כל המחשבים הללו הם מרובעת, נכון?

כל כך קשה להחליט...

האם מחשב נייח בנתונים דומים יהיה הרבה יותר זול? (וכמובן שעלי לקנות מסך חדש).

האם יש לך נוסחת קסם שתגרום לי להפסיק לשאול שאלות? :D

תודה רבה שוב ושוב.

נגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי נגה,

המחשב הנוכחי שלך ממש בסדר גמור!

עצם זה שאת עם Win ו-4GB שלא בא לידי ניצול מלא מגביל אותך ולדעתי הפתרון שהצעתי יכול להחיות לך קצת את המחשב כי הוא באמת דיי טוב ויכול להתמודד עם עבודות שונות.

(אני סטודנט שעובד עם תוכנות שרטוט ופוטושופ על המחשב הרבה פחות טוב בתחום האדריכלות וזה רץ בצורה סבירה בינתיים, במקביל יש לי חדש יותר אבל עדיין את מרבית העבודות אני עושה במחשב הנייח ורינדורים בנייד כי הוא חזק יותר).

- גיבוי המחשב והתקנה נקיה של 7 64BIT זה מה שאני ממליץ למחשב הנייח הנוכחי.

(הסיבה שאמרו לך לא להוסיף היא כי מע' ההפעלה שלך היא 32BIT ולא יכולה "לקרוא" יותר מ-3GB)

פוטושופ יודעת לנצל את ריבוי הליבות, לכן ישנה עדיפות מסויימת ל-I7 (למרות שהם פועלים בתדר מעט נמוך יותר מאשר מעבדי I5).

השיפור של המעבדים החדשים יהיה פי 2-2.5 לעומת המעבד הנוכחי שלך בזמני פעולות בפוטושופ. כך שאם פעולת פילטר לקחה לך 40 שניות, זה יכול לרדת ל-20-15 שניות.

כפי שאת יודעת חבילת ה-CS6 מנצלת יותר ויותר עכשיו הימצאות של כרטיס מסך טוב (של NVIDIA) ובעבודה במקביל של פעולות וסוג של פעולות בזמן אמת ובמקביל.

להעביר לאמא את המחשב זה נהדר :) זה יהיה בשבילה מעל ומעבר.

בכל זאת אמליץ להתקין מחדש מע' הפעלה כי נראה שהמחשב בא עם "מטען רב" ובגלל זה הוא קצת איטי.

לאור מה שאמרת לדעתי הכי טוב שתקחי את המחשב הבא:

http://ksp.co.il/hmain.php?now_snif=best&uin=14878

+

מסך U2312, שעולה כ-900 ש"ח

+

סט עכבר+מקלדת אלחוטיים (כשאת העכבר תוכלי לקחת איתך לעבודה)

ככה תהיה לך "עמדת עבודה" (קומפקטית :D )בבית שתוכלי גם במידת הצורך לקחת איתך ולעבוד בעבודות השונות.

ממליץ שיהיה לך גם דיסק קשיח חיצוני לגיבוי כל העבודות שאת עושה אם עדיין אין לך.

מחשב נייח בתקציב זה (סביב ה-4,000 ש"ח) מבחינת ביצועים יהיה יותר טוב (כי מעבד I7 בניידים חלש יותר מאשר I7 בנייחים בגלל צריכת חשמל ותדרי עבודה נמוכים יותר ושמותאמים לניידים), אבל אז לא תוכלי לעבוד מחוץ לבית כי לא יהיה לך מחשב. :-\ אז.... להחלטתך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי דני,

נראה לי שהספק כח שלי במחשב הולך פייפן. כתבתי לך תגובה והמחשב נכבה.

אם אני מבינה אותך נכון, אז אם אני אתקין עליו את הווינדוס 7 64 ביט הוא יעבוד יותר מהר?

היום הוא לא ממש סוחב את האילוסטרייטור CS5 ופוטושופ CS5 ואינדיזיין CS3 במקביל (עם המק במשרדים אין בעיה עם כל התוכנות פתוחות).

בנוסף לפני כחצי שנה עבדתי על תמונה של 1 גיגה וזה היה ממש בעייתי.

יש לי בתוך המחשב הרד דיסק נוסף שעליו אני מגבה בסוף יום את העבודות שעבדתי עליהן. ברור לי שכשאקנה אצטרך גם הרד דיסק חיצוני לגיבוי.

כתבת שמעבד I7 בניידים יותר איטי מנייחים. האם זה כמו היחס בין 40 שניות ל-15-20 שניות. או שאני לא ממש ארגיש בהבדל?

(חייבת לציין שטכנאי מק ניסו לשכנע אותי לקנות את ה- IMAC בטענה שאפשר לעשות לו BOOTH כ-. אבל הבנתי שזה סיפור אם יש תקלה, וגם זה יקר וגם לא נייד)

לא ידעתי ש

חבילת ה-CS6 מנצלת יותר טוב

הימצאות של כרטיס מסך טוב. עכשיו אני יודעת. תודה.

ההמלצה שלך בהחלט נראית לי טובה.

תודה רבה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה היה הספק אז לא בטוח שהמחשב היה עולה והיית יכולה לכתוב את התגובה.

אולי זה בכלל התחממות של הכרטיס מסך? או אבחון אחר שגרם לכיבוי המחשב. רשת החשמל גם יכולה לגרום לקפיצות מתח. ספק טוב יתמודד עם זה.

אם את צריכה ספק חדש, אז גשי לפורום "ספקים ומארזים" עם תצלום המפרט שהעלת וימליצו לך על ספק טוב ולא יקר (בכל זאת, זו מערכת "ישנה"), אך שוב - צריך לוודא שזה אכן הספק ולא רכיב אחר במחשב. :s05:

מה דגם הספק הנוכחי? יש צורך לפתוח את דלת המארז ולהביט במדבקה על הספק שממוקם למעלה.

לשאלה הראשונה שלך - כן, משתי סיבות:

- המערכת תהיה "נקייה".

- המחשב ינצל את כל ה-4GB של הזיכרון הפנימי.

רק תדאגי להתקין את כל הדרייברים של המחשב ושל הכרטיס מסך במיוחד.

לגבי עבודה עם קבצים גדולים, אז יתכן וספציפית בפוטושופ את צריכה להגדיר את התוכנה שתיקח יותר פנימי מהמחשב.

גשי ל-

Edit - Preferences - Performance

ויש לך שם בצד שמאל Let Photoshop Use.... אז תשימי לו 1000MB לדוגמא

כמו כן בצד ימין למטה תוודאי שמסומן לך V - Enable OpenGL Drawing

גיבוי לדיסק קשיח פנימי נוסף זו אפשרות אך יש פה גורם "שחיקה" נוסף בכך שהדיסק קשיח פועל באופן תמידי ונתון לאיומים חשמליים.

במיוחד שציינת שהספק כח בעייתי או "קפץ" (או סיבה אחרת שצריך לברר ספציפית כמובן)

ההבדל יהיה בשבילך יחסית זניח, ההפרש שציינתי נוגע לשוני בין המחשב הנוכחי שלך לזה שתקני.

מה הטעם לקנות ולעשות לו הסבה ל-PC? הרי זו אותה חומרה שפשוט "עולה יותר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכם

רק הערה קטנה לצ'בי - לפוטושופ , גם CS6 חשוב

רק שהכרטיס מסך יתמוך ב - OPEN GL ולא משנה

אם זה מ - NVIDIA או .

בפרמייר, זה כבר סיפור שונה.

ולעצם העניין - אכן, השולחני הקיים הוא בעל בסיס טוב,

ז.א. המעבד והכרטיס מסך.

נדרשת הגדלת ( הכפלתו בעצם ) והתקנת מ"ה 7 64 ביט.

גם מסך נורמאלי ועדכני לא יזיק.

ולא פחות חשוב - כונן קשיח מודרני יעשה פלאים לביצועים ( לא, לא מכוון ל - ).

את הנייד אפשר לקנות משהוא בסביבות 2500 / 3000 ש"ח ם מסך 14 או

אפילו 13 אינצ' שיהיה קל לנשיאה וישמש רק להצגת הרעיונות / עבודות ללקוחות.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההבהרה. אני פשוט נוטה להמליץ מראש על בתור "כרטיס בטוח" במידה ויהיה צורך בעבודה עם תוכנות/תלת-מימד/רינדורים, בכל הנוגע לגרפיקה וכמובן כמו שרשמת ב-Premiere.

סוג הנייד שהבנתי בינתיים זה שהוא יהיה בתור מחשב שהיא תוכל לעבוד עליו ישירות במידה ובמשרד כלשהו לא יהיה מחשב בשבילה. (היא ציינה זאת בדוגמא שנתנה).

[חשוב לזכור: בחברות ועסקים וכו' יש צורך ברישיונות חוקיים לכל התוכנות איתן המקום עובד בכל המחשבים]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, הבנתי לגבי סוג הנייד הרצוי :)

אבל אני מציע קצת לשנות את הגישה

( כי כרגע היא לא מיושמת בכלל ),

כלומר שהנייד ישמש לסקיצות במשרד

ובחוץ בכלל, ולהצגת התוצר הסופי

והדברים הכבדים ייעשו בבית, במחשב הנייח.

כל זה בגלל סד התקציב, כי דרוש סכום לא מבוטל

לשדרוג רכיבי המחשב בבית , ואז זה מתקזז מהסכום

שנועד ללפטופ.

כמובן שזו הצעה שנראת לי , אבל לא מחייבת בשום צורה.

עד כאן 50 הסנט שלי.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי דני,

היתרון של המק הוא שבכמעט כל המשרדים עדיין עובדים איתו ועדיין יש בעיה עם התאימות של הפונטים בין המערכות. אבל כמובן שמק ממש ממש ממש לא בא בחשבון (אלא אם אני אשדוד את הסופרמרקט :)).

לצערי המחשב הנייח שלי עבר די הרבה גלגולים, הוא נקנה ב-IVORY וכל הזמן היו תקלות, כך שהוחלף לי הלוח האם, כרטיס המסך, הזיכרונות, ספק הכח והצורב. לכל התחליפים הללו אין לי את הדרייברים. אני משערת שאפשר להוריד אותם מאיפשהו.

לגבי הספק כח, עדיין לא פתחתי לראות, אבל יכול להיות שזה גם הכרטיס מסך. בכל מקרה כבר שאבתי אבק כמה פעמים בפנים. זה די עוזר. יש לי גם תוכנה שנותנת נתונים על טמפרטורה במחשב, לא שאני ממש מבינה מה זה אומר.

המסך הזה שהמלצת עליו (

Dell U2312)

הוא מסך מומלץ לגרפיקה?

נראה לי שאלך על האופציה של הנייד שהצעת ורק אחרי שהכל יותקן ויעבוד אולי אסדר את הנייח.

בכל מקרה אעדכן בקרוב.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...