אינטרנט דרך חוטי החשמל בבית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינטרנט דרך חוטי החשמל בבית

shahar0592

Recommended Posts

לפני שנה שמעתי על הטכנולוגיה ורציתי לדעת עם זה רלוונטי, עובד, פועל ואת טיב הרעיון.

אני יושב בחדש במרחק של 7 מטר אוירי מהראוטר כאשר יש 4 קירות שמפרידות ביני לבינו (במרחק לא אוירי מדובר על 9 מטר).

אני רוצה לדעת עם זה עובד כמו שצריך ואם כן תוכלו להמליץ לי על מכשיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עובד בצורה סבירה ומעלה. אם אתה כבר משקיע בטכנולוגיה הזו, תרכוש כבר מתאמי 500M ולא 200M. אפשר להשיג מוצר טוב של DLINK בבאג ב-600 שקל לזוג. המוצר הוא דגם DHP-500.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזול עלול לצאת יקר. 140$ לפי השער היום (3.87) זה 540 שקל. אם במקרה זה יעצר במכס, תאלץ לשלם מע"מ + דמי שחרור. זה יקפיץ את המחיר למעל 650 שקל. בארץ תקבל גם אחריות וגם חיבור שמתאים לשקע ישראלי - לא תצטרך מתאם. בסופו של דבר שיקול שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיף רציתי לשאול, יש לי בעיה דומה רק שאצלי הראוטר לא מגיע לקומה העליונה וגם אני התעניינתי בפיתרון מסוג זה.

אבל, הסתכלתי באתר שלך ושם ראיתי שאתה ממליץ על הפיכת ראוטר לרפיטר בתור פתרון לקליטה.

האם גם במקרה כמו שלי עדיף הרפיטר ע"פ הפתרון של החשמל?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבעליהם המבסוט ככה ככה של מתאמי 500MB ו 200MB מהדור הקודם, אני יכול להעיד כי רוחב הפס המעשי

שונה מהתאורטי: עממים (דימרים), האם השקעים על אותה פאזה, מה סוג מפסק הפחת בלוח החשמל, מה סוג הפקקים

האם לשכנים יש מכונת כביסה שמכבסת עוד מיציאת מצרים.. כל אלו מכניסים רעש הגורם להפחתה משמעותית ברוחב הפס המתקבל בין שני מתאמים.

המקסימום שהצלחתי להוציא הוא 100MBit (דילוג פאזה + עמם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיף רציתי לשאול, יש לי בעיה דומה רק שאצלי הראוטר לא מגיע לקומה העליונה וגם אני התעניינתי בפיתרון מסוג זה.

אבל, הסתכלתי באתר שלך ושם ראיתי שאתה ממליץ על הפיכת ראוטר לרפיטר בתור פתרון לקליטה.

האם גם במקרה כמו שלי עדיף הרפיטר ע"פ הפתרון של החשמל?

תודה.

השימוש ב-REPEATER אלחוטי הוא אחת האפשרויות וכפי שציינת, העברת על גבי חשמל, היא אפשרות נוספת. מבחינת יציבות ומהירות, השימוש במתאם חשמל עדיף אבל הוא גם יקר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבעליהם המבסוט ככה ככה של מתאמי 500MB ו 200MB מהדור הקודם, אני יכול להעיד כי רוחב הפס המעשי

שונה מהתאורטי: עממים (דימרים), האם השקעים על אותה פאזה, מה סוג מפסק הפחת בלוח החשמל, מה סוג הפקקים

האם לשכנים יש מכונת כביסה שמכבסת עוד מיציאת מצרים.. כל אלו מכניסים רעש הגורם להפחתה משמעותית ברוחב הפס המתקבל בין שני מתאמים.

המקסימום שהצלחתי להוציא הוא 100MBit (דילוג פאזה + עמם).

בניגוד למה שרשמת, למכונת הכביסה של השכנים אין השפעה על המהירות כיוון שהרעשים על קווי החשמל נעצרים במונה החשמל. רעשים בתוך הרשת החשמלית הביתית שלך אכן משפיעים, אבל כל מה שקורה שמעבר למונה החשמל אין לו שום השפעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה - מתאמים אלו רגישים להפרעות על החשמל.

הפרעות נגרמות ע"י דילוג פאזה (אם כל מתאם יושב על פאזה אחרת), מוצרי חשמל ביתיים כגון מקרר, מכונת כביסה..

דיממרים (עממים) של מנורות הלוגן, וע"פ כמה משתמשים גם סוגי הפקקים בארון החשמלץ

ההפרעות גורמות לירידה במהירות החיבור.

500Mbit / 200Mbit הן מהירויות תאורטיות.

בפועל הצלחתי לקבל בסביבות 100Mbit ולרוב בסביבות 80Mbit.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...