איזה דגם של אל פסק מומלץ? - עמוד 2 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה דגם של אל פסק מומלץ?

ZXY1

Recommended Posts

I have a related question

I have two computers at home and I'd like to protect them from electrical interferences of all sorts.

How "strong" would a UPS have to be to sustain two computers and two monitors?

Would it be cheaper to buy such a UPS for both computers or to get a seperate UPS for each computer?

Also is there a UPS that is combined with protection against lightning strikes?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם המחשבים קרובים ואתה לא צריך תוכנה/כבל שתכבה את המחשב מסודר כשהבטריה הגמרת עדיף לקנות אחד חזק ולא 2 - זה פשוט יוצא זול יותר ולא קיים כמעט אם בכלל הבדל בביצועים.

באיזה מחשבים/מסכים מדובר?

בעיקרון אל פסק איכותי אמור להגן גם מפגיעות של ברק, מה שבטוח נפילות מתח הוא לוקח בלי בעיה. באל פסק איכותי יש בדרך כלל מייצב מתח טוב שיודע להסתדר עם שינויים קיצויים במתח.

אל פסק איכותי לשני מחשבים + שני מסכים יעלה לפחות 800 שקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשקעים

הייתי בכמה חנויות חשמל כולם רצו למכור לי אותם בשמחה

חוץ מחנות אחת

הבעל הבית של החנות אמר לי לא להיתקרב לשקעים האלו

של וויסוברד

הוא אמר לי הסף הגנה שלהם כול כך נמוך שחבל על הכסף

בחנויות מוכרים אותם רק בשביל לעשות כסף

אף אחד מהם לא נותן לך אחריות על זה

הוא אמר לי שהוא חשמלי וראיתי אצלו מלא ציוד של וויסבורד

אבל את המגן ברקים הזה הוא לא מחזיק כי לדעתו זאת עבודה בעיניים

גם המוכרים יודעים טוב מעוד שזה עבודה בעיניים

ובסוף המליץ לי ללכת על אל-פסק או מייצב מתח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני התכוונתי שאתה יכול לקנות מייצב מתח עם 2 שקעים ולהרכיב עליו מפצל פשוט ביותר שעולה 40 שקל בשביל לקבל יותר שקעים.

סה"כ אני בא להגיד שמספר השקעים שיש במכשיר ממש לא חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה אומר בקשר למגן ברקים אם מפצל של שלוש

שמוכרים בחנויות חשמל?

ולגבי המייצב מתח, לצאת ממנו ליותר שקעים

זה לא יגרם לעומס על המייצב מתח?

אם לא היית בעיה החברה היתה עושה את זה בעצמה? לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר לקנות מפצל הכי זול שאתה מוצא שלא מייצב ולא כלום - פשוט מפצל

כל עוד אתה לא מחבר מכשירים שצורכים הספק מעל ההספק המותר אין שום בעיה להשתמש במפצל פשוט ולחבר כמה מכישרים שבא לך.

אם אני לא טועה זה נותן 600W ככה שאתה יכול לחבר אפילו 60 מכשירים שצורכים 10W, הם לא שמים עוד שקעים כי זה פשוט עולה להם כסף.

פעם האל פסק של Advice הגיע עם מפצל לשקעים ישראליים - היום הוא מגיע רק עם שקעים כמו של מחשב וכתוב שזה בגלל שאנשים חיברו יותר מידי ציוד וגרמו נזק למכישרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחתי קבל מאריך חיברתי לו את המייצב מתח AVR 1200 (כי הכבל של המייצב קצר)

התחברתי לשקע אחד של המייצב עם מפצל עם מתג של 6 שקעים

חיברתי למפצל של 6 את המסך, את המחשב, את הרמקולים,

ואת המדפסת.

עכשיו כולם מוגנים

השקע השני של המייצב מתח נשאר חופשי

ורציתי לדעת כמה וואט לקוח כול דבר?

המסך,המחשב,הרמקולים,המדפסת?

(ביינתיים הוא לא קפץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באל פסק של Advice אני יודע שעובדה ששני השקעים מחוברים במקביל ככה שאין שום חשיבות אם אתה מחבר את כל המכישרים לשקע אחד והשקע השני ריק. אני לא יודע איך זה במייצב מתח אבל אני מאמין שגם שם זה ככה.

אתה צריך להסתכל על צריכה בשיא כי מספיק פיק אחד מעל ההספק המותר בשביל להפיל את הכל.

המחשב לוקח במצב מקסימלי כ-200-300W

מסך 19 לוקח משהו כמו 120W-140W והרבה יותר מזה בהדלקה.

רמקולים תלוי איזה יש לך אבל הם יכולים להיות חזקים ולהרוס את המייצב מתח - עדיף שלא תחבר אותם.

מדפסת זה זניח - אין לי נותנים רשמיים אבל אני יכול להעריך שזה לא יותר מ-50W.

בכל מקרה אתה יכול למצוא איזה חשמלאי שימדוד לך בדיוק כמה כל המכישרים יחד צורכים עם מכשיר מדידה פשוט. לא מומלץ לנסות למדוד לבד בלי ניסיון כי אתה יכול להתחשמל ב-220V וזה ממש לא נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I have a CTX PR705F monitor and a Sony G220 monitor, both 17 inch, one computer with an Antec 350W psu and another DigiDice with a 220W .

The computers are in adjacent rooms so I could probably run a cable between the rooms for the power.

So which UPS am I looking for exactly?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לידע כללי אם בהפקסת חשמל המסך כבוי או במצב של חיסכון בחשמל הדלקה שלו (מה שקרוי "הדלקה קרה") עלולה להפיל את האל פסק בגלל עומס יתר. ההספק שדורש מסך כשמדליקים אותו גדול יותר מההספק שהוא צורך בזמן שהוא פועל. ככה שאם המסך כבוי בזמן הפסקת חשמל לא תוכל להדליק אותו ולכבות את המחשב בצורה מסודרת, רק לחיצה על הכפתור הפעלה במחשב תעזור לך.

תוכל לחבר את אחד המחשבים עם כבל COM לאל פסק ככה שהוא יכבה מסודר כשהבטירה חלשה אבל השני יקרוס כשהבטריה תגמר.

ה-Advice PR750 יהיה לך די גבולי. (נותן 450W)

אני לא בטוח אם ה-PR1000VA יספיק לך אבל ההבדל בינו לבין ה-750 מאד גדול כי החל מ-1000VA הבטריה היא 24VDC ולא 12VDC כמו החלשים יותר.

אני משער שה-Advice PR1200VA יספיק לך (נותן 720W), אתה יכול לקחת יותר כמקדם בטיחות ובמקרה שבעתיד תקנה מחשבים חזקים יותר או תוסיף ציוד הקיפי.

במקרה הכי גרוע אתה יכול לוותר על אחד המסכים.

בכל מקרה אתה יכול לשלוח מייל לאדוויס ולהגיד להם בדיוק מה אתה רוצה לחבר ויגידו לך איזה דגם מתאים לך (בדרך כלל הם נותנים דגם אחד או שניים חזק יותר ממה שאתה צריך כי הם מתייחסים לספק של 350W כספק שנותן תמיד 350W). המחירים של Adivce ממש יקרים כשאתה קונה מהם ישירות, חפש חנות באינטרנט שמוכרת יש הבדל של כ-30-50% במחיר.

יש אל פסק של ever power או משהו כזה מאד זול של 1000VA אבל אני מגדיר אותו כלא איכותי. לחבר שלי יש כזה של 600 בערך וכל נפילת מתח המחשב פשוט קורס - המייצב מתח שלו לא שווה גרוש, יש סיבה שהוא כזה זול כנראה.

למחשב אחד מומלץ ה-PR600VA או אם אתה רוצה להיות לארג' PR750VA. אין כמעט הבדל בביצועים אם בכלל בין אחד גדול ל-2 קטנים.

http://www.advice.co.il/fullproduct.asp?PID=19&cat=124&CountCat=1&CatSTR=116_124

בכל מקרה לאל פסק יש רק שקעים כמו של ספק, ככה שאתה צריך לחתוך את אחד החוטים ולהרכיב עליו מפצל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-e-com הם הדגמים הישנים.

חיסרון אחד מאד גדול שלהם היא שהם כבר לא מיוצרים - כלומר מוכרים כרגע מלאי ישן ולכן גם הבטריות ישנות, לבטריה יש אורך חיים והעובדה שהיא שוכבת כמה שנים במחסן די פוגע בה.

חוץ מזה אני מאמין שהחדשים מייצבים מתח יותר טוב אבל אני לא יודע את זה כעובדה.

קניתי לפני חודש e-com600 ותאריך הייצור שלו הוא Nov03. מתי הפסיקו לייצר ?

יש לו שלוש יציאות + טלפון. חיברתי מסך "19, מחשב ועוד 5 מכשירים קטנים.

אם היה עומס יתר הוא היה מצפצף (גם כשאין הפסקת חשמל). אני כרגע ב 67% עומס.

הוא מחזיק הכל - לפחות 10 דקות (לא בדקתי מתי הוא מתפגר).

המטרה של UPS זה לסנן הפרעות ולתת מספיק זמן לכבות מסודר (או להחזיר את הפקק), אם אתה רוצה לעבוד בזמן הפסקת חשמל תקנה גנרטור :P

יש שני סוגים של UPS:

1) Line-Interactive - רק בזמן הפסקה המחשב ניזון מהמצבר. חסרון: המחשב לא באמת מופרד מהרשת.

2) Online - המחשב ניזון תמיד מהמצבר ובמקביל המצבר נטען. חסרון: יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי בטוח שהם כבר לא מיוצרים כי הם כבר לא מופעים באתר ביצרן ורק מספר קטן של חנויות מוכר אותם (איפה רשום לך תאריך ייצור?)

רק שתדע שהקריאה שלו לגבי עומס בטריה ומתח היא סתם להערכה והיא ממש לא נכונה.

אצלי רק PR750 בלי ציוד הקפי ומסך הוא אומר 35-40% עומס.

קשה לי להאמין ש-600 מחזיק לך כל כך הרבה חומרה לכל כך הרבה זמן (כשהמסך דולק?!)

אתה צריך לקחת גם בחשבון שיש לך מחשב חלש שלא לוקח הרבה חשמל.

הבעיה עם ההדלקה ה"קרה" היא שלפעמים אתה לא ליד המחשב ומכבה את המסך, ואז כשיש הפסקת חשמל ואתה רוצה לסגור את כל מה שפתוח אתה לא יכול להדליק את המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה התאריך על מדבקת ה Quality Check (אגב, באמת אין אותו באתר :o ).

צריך להבדיל בין הספק מכסימלי לקיבול של המצבר. מה שרושמים זה ההספק המכסימלי.

אמנם חיברתי הרבה דברים. אבל, רוב הדברים לא לוקחים הרבה (כמה לוקח מודם, כמה לוקח switch). הוא אמור להחזיק 8 דקות בהספק מכסימלי.

ואם אתה היית עובר ל600 אז היה לך 50% עומס מהמחשב בלבד. ז"א אפשר לחבר מסך ועוד דברים.

בשביל זה חשוב שתהיה יציאת COM. אם יש הפסקת חשמל של יותר מ 5 דקות (ניתן לכיוון) הווידוז עושה Shut down לבד, לפני שהUPS מת.

אם יש הפסקת חשמל של יותר מ 3 דקות, כנראה שהיא תהיה קצת ארוכה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר לא משתמש בתוכנה המעצבנת שלהם כי מסיבה כלשהי היא מאטה לי את העליה של המחשב ב-3 דקות בערך

האל פסק שלי עושה 20 דקות כשרק המחשב והמודם מחוברים אליו ככה שאני לא דואג יותר מידי

דרך אגב זה לא הבטריה המקורית של ה-7AH אלה בטריה חזקה יותר של 9AH :)

עם הבטריה המקורית הוא עשה 9 דקות אבל זה כנראה נבע מתקלה במכשיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...