עיצוב ל evaporator - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עיצוב ל evaporator

nas

Recommended Posts

קצת מסובך להבנה...

החיצים מסמנים את כיוון הזרימה , ויש לכל קומה אות , ובצד למעלה סרטוט של הקומות לפי הסדר

אם יש שאלות אז תרגישו חופשי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yup , לפי שאתה רואה , הכניסה היא חור קטן של כ 7-8 ממ

ומשם יכנס הגז הנוזלי , ברגע שהוא יגיע לומה B הוא יתחיל להתאדות ויקרר את האיזור לטמפרטורה של -40 מעלות בתאוריה :)

אחרי שהוא יקפיא את גוף B הוא יורד לגוף A ממשיך שם בתעלות כשהוא גז עם עוד מעט נוזל ואז יעלה לגוף C ומשם החוצה ..

עד שהוא יגיע החוצה אני מקווה שהוא כבר יהיה גז בלבד.. ומשם את הדרך חזרה לקומפרסור ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח לא הבנתי את הקטע של הקירור גז,

המעבדים של לא אמורים לקפוא מתחת ל5 או 5- מעלות?

כי אני זוכר שהראו פה פעם ידיעה שהמעבדים של מסוגלים לסבול עד 5- או 5 מעלות צלזיוס....

זה לא נכון?

או שהגז שומר על המעבד? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו 2 סירטונים של רצחני שהמעבדים הגיעו מתחת למינוס 20 מעלות

ועד כמה שזכור לי אלה היו מעבדי ..

לדוגמא הידיעה שנכתבה לפני כמה ימים

על שבירת שיא ה5 גיגה

שמישהו קירר עם גז והגיע למינוס 196 מעלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי השאלה המופנית לאנשים פה ברור לי שאתה לא מעריך ומבין למה אתה נכנס.

קירור ע"י פריאון ומדחס זו רמה שונה בתכלית ממיזוג ע"י מאורר ומים.

כל הקירורים פועלים באופן זהה :

המים פועלים במחזור בצנרת פתוחה (סגורה) עם רדיאטור בין נקודת הקירור בדרך למיכל

במאורר המיכל הוא האויר של הסביבה והמשאבה זה המאוורר והרדיאטור גם טבעי

במיזוג המים זה פריאון המשאבה זה המדחס ובלה בלה.

רק מה , היכולת הטכנית הנדסית הדרושה היא ברמה אחרת. אני לא מנסה ליאש אותך, בכלל לא , אבל אתה צריך הדרכה של מהנדס שלמד מטעויות של אחרים. אני יודע על מה אני מדבר כי עם המים שלי עברתי הרבה מודלים. אבל לבנות מערכת מים זה דבר פשוט עם הרבה מרווח לטעויות !

אתה רוצה לבנות מזגן ! אתה יודע שאתה צריך לבנות השהיה בזמן הבוט ?

למה שלא תנסה קודם PELTIER ?

או שאני מציע לך לחפש מקרר משרדי קטן ולהסב את הפריזר שלו לבלוק למעבד. גם אז , הצנרת היא קשיחה (נחושת) ולא גמישה כך שזה לא פשוט.

בנוסף מקרר לא בנוי להתגבר על פליטת חום מתמידה ... בקיצור...

חשבתי פעם ואף קניתי PELTIER .. אבל כל נסיון לרדת מתחת לטמפרטורת העיבוי דורש ידע ונסיון של מהנדס ולא של טכנאי ואף פחות. וזה יקר.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה.. המחיר המוערך של זה יהיה משהוא כמו 50-100 שקל , כי הזמן מכונה לא עולה לי כסף , רק החומר גלם

ומעבדים עשויים מסיליקון ולכן הם מסוגלים לעבוד בתנאים כאלה ללא הפרעה.. על -140 ככה לא יקרה למעבד כלום לאורך זמן יותר מאשר רגיל ..

ככל שהמעבד קר יותר ככה הוא צורך פחות volts וככה אפשר להגיע ל OC גבוהה יותר או לאיזון בשחיקה של המעבד

;)

עריכה:

אני יקח תמלה שלך בזה הולי כי אני לא מבין גדול בנושא :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד קר לא צורך פחות volts, זו פשוט שטות.

מעבד קר יכול לסבול מתח גבוה יותר, כי החום הגבוהה שנוצר מהמתח הגבוה מתפזר טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי השאלה המופנית לאנשים פה ברור לי שאתה לא מעריך ומבין למה אתה נכנס.

קירור ע"י פריאון ומדחס זו רמה שונה בתכלית ממיזוג ע"י מאורר ומים.

כל הקירורים פועלים באופן זהה :

המים פועלים במחזור בצנרת פתוחה (סגורה) עם רדיאטור בין נקודת הקירור בדרך למיכל

במאורר המיכל הוא האויר של הסביבה והמשאבה זה המאוורר והרדיאטור גם טבעי

במיזוג המים זה פריאון המשאבה זה המדחס ובלה בלה.

רק מה , היכולת הטכנית הנדסית הדרושה היא ברמה אחרת. אני לא מנסה ליאש אותך, בכלל לא , אבל אתה צריך הדרכה של מהנדס שלמד מטעויות של אחרים. אני יודע על מה אני מדבר כי עם המים שלי עברתי הרבה מודלים. אבל לבנות מערכת מים זה דבר פשוט עם הרבה מרווח לטעויות !

אתה רוצה לבנות מזגן ! אתה יודע שאתה צריך לבנות השהיה בזמן הבוט ?

למה שלא תנסה קודם PELTIER ?

או שאני מציע לך לחפש מקרר משרדי קטן ולהסב את הפריזר שלו לבלוק למעבד. גם אז , הצנרת היא קשיחה (נחושת) ולא גמישה כך שזה לא פשוט.

בנוסף מקרר לא בנוי להתגבר על פליטת חום מתמידה ... בקיצור...

חשבתי פעם ואף קניתי PELTIER .. אבל כל נסיון לרדת מתחת לטמפרטורת העיבוי דורש ידע ונסיון של מהנדס ולא של טכנאי ואף פחות. וזה יקר.

בהצלחה

אז ככה.. בקשר לזה שהשאלה מופנית לכאן...

אני יודע שזה לא המקום המתאים לשאול שאלות בנושא הזה , ואם אני יצתרף משהוא מיוחד אני יודע איפה לישאול ... אין שום דבר רע בלנסות להעלות קצת תרמה פה מאשר תרדים על מאוררים והיטסינקים.

אני יודע שלא תזיק הדרכה של מהנדס אבל לצערי אני לא רואה אחד בסביבה :P למדתי תנושא דיי לעומק ואני ימשיך וילמד לאורך הדרך.

קירור מים לדעתי זה דבר ממש ממש פשוט לבניה ואני לא רואה סיבה למה הפן הזה לא מפותח בארץ יותר , אני מנסה להביא את הקירור רמה אחת או 2 מעל הקירור מים .. תקרא לזה איך שאתה רוצה.. זאת התמכרות . ;D

מקרר לא עומד בפליטה קבועה אבל המערכת הזו כן בגלל ההבדל היחיד שהקומפרסור פה פועל ללא מנוחה ובמקרר הוא פועל ומפסיק פועל ומפסיק לסירוגין , בקשר לבידוד ... מצאתי דרך דיי חדשנית לעשות את זה .. אני הולך ליצוק על הגוף ציפוי סיליקון ואת הלוח אני אכסה בגריז דיאלקטרי.

תראה.. אני יודע שזה אתגר ממש ממש רציני , אבל אחרת , איפה הכייף בזה ? ;D

שחכתי משהוא ? 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה התמכרות ? אם אתה מתענין ואוהב את זה , אז למה לא ? אני בעצמי אוהב את זה D:

רק רציתי שתבין שזה לא פשוט כמו צנרת מים פתוחה שהיא יותר פשוטה מסגורה (לחצים , התפשטות התכווצות ועוד)

למה שלא תנסה למצוא בי"ס למקצוע הקירור ושם השיג פגישה עם מישהו שמבין ?

או לתפוס שיחה עם טכנאי שיספר לך דברים שיש לדעת בנושא ושלא ידעת על קיומם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה התמכרות ? כי לצערי אני יכול לעבוד על זה רק בשבתות , ואני לא יכול להפסיק לחשוב על זה כל היום :P

אני כבר מתכנן את הפרוייקט הבא שיהיה קאסקייד שבתקווה יגיע ל -80 מעלות ככה :D

אני יודע שרוב המערכת תצתרך לעמוד בלחץ גבוהה ובגלל זה אני ירתך את כל החיבורים עם לביור :>

ביום שישי אני הולך לקנות תצינורות פילטרים ושסתומים .. נראה אולי יהיה שם מישהוא שמבין בזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...