להטעין MP4 מפאנל סולארי נייד - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להטעין MP4 מפאנל סולארי נייד

o07

Recommended Posts

יש לי את הנגן COWON D2 ואני רוצה לקחת אותו לטרקים.

השנאי שלו ממיר ל- 5V 2A.

איזה פאנל סולארי אני צריך לקנות בשביל שיתאים לי,

5V או 6V?

ולגבי A כמה שיותר גבוה יטעין מהר יותר נכון? מכיוון שאין פאנל קטן עם 2A לפי מה שראיתי.

אם אתם מכירים פאנל מצויין תנו קישור, אין לי בעיה להרכיב ולהלחים.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטען של ה3.5w ניראה טוב.

אם אתה רוצה לשרשר כמה כאלה אתה יכול לחבר אותם במקביל (כאשר יש 2 דיודות בטור לכל פנל)

כמובן שכדאי דיודות שוטקי של לפחות 1A, כמובן שעדיף יותר - (לדוגמא 1n5820, 1n5821, 1n5822 מדורגות עד ל3A).

*שים לב שבלינק למטען של ה3.5w מצורפת גם דיודת שוטקי אחת.

בכל מקרה הייתי בודק את יציבות המתח שהפנלים האלה מספקים (תחת עומס כמובן) לפני שהייתי מחבר לזה מכשיר כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עדיף לחבר להם מייצב מתח(regulator) של 5 וולט במקום דיודות ?

אני בעצם צריך בסה"כ 2000 מיליאמפר נכון?

האם 2A יתאים גם למכשירים אחרים שעובדים על 5V? (למשל פלאפונים, או שזה משתנה בכל מכשיר? )

אני קניתי את זה (בשביל להטעין פאלפון):

http://www.ebay.com/itm/380414018357?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

זה לא איטי מידי?

איך מחברים אותם למכשיר שרוצים להטעין?

הוא מסביר בפשטות:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה שנייה אחת ואתם כבר מדברים שטויות, כדאי לקבל 2A אתה צריך בקירוב 13 פנאלים מאיבי מכיוון של אחד מהם נותן 150 מיליאמפר.

13*8 ס"מ נותן לך רוחב ואורך של מטר, וזה כבר רציני. תתחילו לחשוב מחדש על כל הסיפור הזה :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה שם פנל של 750mA, 3.5W.

אם הפנל באמת מביא לך מתח יציב תחת עומס של בין 4.5 ל 5v אז אין טעם למייצב.

בכל מקרה בשביל להשתמש במייצב מתח אתה צריך מתח גבוה יותר בכניסה בלפחות 1 וולט וקיים בזבוז של אנרגיה על המייצב. בכל מקרה אם אפשרי עדיף לוותר על המייצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן מייק אבל אם אני מחבר שלושה או שניים בטור אז הוולט יהיה כפול ומשולש.

האם 2A יתאים גם למכשירים אחרים שעובדים על 5V? (למשל פלאפונים, או שזה משתנה בכל מכשיר? )

אולי אני אפילו יקנה מייצב של 12 בשביל מוצרים שצורכים 12 וולט. (כנראה עם סוויטש פשוט בין ה-5 ל-12)

חברה שנייה אחת ואתם כבר מדברים שטויות, כדאי לקבל 2A אתה צריך בקירוב 13 פנאלים מאיבי מכיוון של אחד מהם נותן 150 מיליאמפר.

13*8 ס"מ נותן לך רוחב ואורך של מטר, וזה כבר רציני. תתחילו לחשוב מחדש על כל הסיפור הזה :bash:

תקרא טוב תפוסט לפני שאתה קופץ בראש.

תגידו, לא עדיף כבר לקנות את המטענים הסולארים המוכנים?

סתם לדוג'

http://www.ebay.com/itm/1350mah-5V-solar-charger-for-cell-phones-cameras-PDa-/200642302126?pt=PDA_Accessories&hash=item2eb73690ae

אני מעדיף לבנות בעצמי, ולעצב אותו כך שהוא יהיה מתקפל כמו הפאנלים היותר יקרים.

לדוגמא:

http://www.squidoo.com/powerfilm-usb-aa-solar-panel-charger

http://www.epinions.com/review/apw-wyott-goal-zero-nomad-7m-7-watt-monocrystalline-solar-panel-w-usb/content_561458482820?sb=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מייצב מתח (ליניארי) פשוט שורף את האנרגיה המיותרת על עצמו.

אם תחבר למייצב של 5v מקור מתח של 10 וולט, 5 וולט בזרם הנדרש יגיעו לצרכן בעוד ש5 וולט נוספים (באותו זרם שהצרכן צורך) יישרפו על המייצב.

ואז אתה בעצם שורף חצי מההספק שלך על חום על המייצב עצמו.

לכן גם אם תחבר 3 פנלים בטור, ההספק שהם יספקו יהיה דומה לפנל אחד מכיוון שכל היתר ישרף על המייצב.

אפשר להשקיע ולבנות מייצב ממותג שלא שורף את האנרגיה אלא ממיר אותו ביעילות גבוהה יותר (מאשר מייצב ליניארי). שים לב שעדיין יש עליו בזבוז (ניתן לצפות לכ70-90% נצילות) כך שאם ניתן לחבר על הפנלים במקביל והמתח של פנל בודד מספיק ויציב (קרוב מאוד ל5v) אתה בעצם מרוויח נצילות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי פחות או יותר(אני קורא על זה עוד קצת) תודה מייק.

אז חוץ ממייצב ממותג ובמקרה שלי אני צריך שתיים אם אני רוצה שיהיו שני מצבים 5 ו12 וולט צריך משהו נוסף?

לפי מה שהבנתי, אני צריך לחבר את הפנאלים במקביל ואז שם סוויטש שמעביר בין שני המצבים נכון?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תחבר כך במקביל המתח שיצא מהפנלים יהיה כ5v (לא מיוצב ותלוי בפנל/תאורה), המתח הזה לא מספיק בשביל להפעיל מייצב מתח ליניארי של 5v (צריך לפחות 1.5v יותר מהמתח הרצוי - ז"א 6.5v).

בכל מקרה, בחיבור מקבילי שכזה (במידה ואתה רוצה רק אפשרות ל5v) תצתרך דיודה בטור לכל פנל.

אם אתה רוצה אפשרות להפעיל מייצב של 12v או 5v תצתרך לחבר את כל הפנלים בטור אבל כאמור הנצילות של ה5v תהיה על הפנים, שלא לדבר גם על כך שהמייצב יתחמם לטמפ' גבוהה מאוד ותצתרך גוף .

למה לך 12v בעצם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תחבר כך במקביל המתח שיצא מהפנלים יהיה כ5v (לא מיוצב ותלוי בפנל/תאורה), המתח הזה לא מספיק בשביל להפעיל מייצב מתח ליניארי של 5v (צריך לפחות 1.5v יותר מהמתח הרצוי - ז"א 6.5v).

אם אני מחבר בטור את שלושת הפאנלים במקום במקביל כמו בתמונה, אז אפשר לחבר שני מייצבים ממותגים ולקבל זרם יותר חזק מאשר עם שני מייצבים לינארים?

בכל מקרה, בחיבור מקבילי שכזה (במידה ואתה רוצה רק אפשרות ל5v) תצתרך דיודה בטור לכל פנל.

איזו דיודה?

אתה יכול להסביר גם למה?

אם אתה רוצה אפשרות להפעיל מייצב של 12v או 5v תצתרך לחבר את כל הפנלים בטור אבל כאמור הנצילות של ה5v תהיה על הפנים, שלא לדבר גם על כך שהמייצב יתחמם לטמפ' גבוהה מאוד ותצתרך גוף .

למה לך 12v בעצם ?

לגבי ה12 וולט זאת פונקציה נוספת שאני חושב עליה לא בהכרך המוצר הסופי.

דרך אגב מי שרוצה ספר מצויין לחשמל שיחפש:

Electricity 1 - Devices, Circuits and Materials 9th edition

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...