על הסיכוך והארקה ברשת - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על הסיכוך והארקה ברשת

ksn1981

Recommended Posts

שלום לכולם,

מדובר ברשת קווית של 1Gb/s, כשכל הכבלים הם מסוג Cat.6 מסוכך (FTP).

1. מה ההבדל בין סיכוך האלומיניום העוטף, לתיל המתכת המשמש להארקה?

2. כשמחבר ה-RJ45 בציוד קצה (נתב או כרטיס למשל) אינו מכיל את הכיסוי המתכתי, האם הוא לא תומך בסיכוך/הארקה/בשניהם?

3. מה ניתן לעשות במקרה שתואר לעיל אם לא מעוניינים להחליף את הציוד המדובר אך מעוניינים בסיכוך/הארקה?

אני חושב שניתן להוסיף סוויטצ' של 1Gb/s ועם כיסויי המתכת במחברים, בדיוק לפני הציוד המדובר.. אבל אני מקווה שישנה דרך פשוטה/הגיונית יותר..

כל עזרה תתקבל בשמחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיכוך נועד למנוע רעשי רקע...

אם הכבלים שלך עוברים בצינורות לבד או אם כבל טלפון או כבלים, אין מה לחשוש מהפרעות והסיכוך יכול להיות לא מחובר...

אם הכבלים שלך עוברים ליד כבלי חשמל, ליד כבלי תקשורת אחרים, מעברים נמצאים ליד מזגנים, גופי חימום, רפיטרים למניהם אז בהחלט צריך סיכוך ואף מומלץ להחליף את הכבל לרמת סיכוך STP או אפילו SFTP.

את מחברי RJ45 ניתן להחליף בקלות ואפילו להשתמש באלומיניום כחיבור ארקה במחבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה..

כבלי הרשת:

- לא עוברים עם כבלי חשמל, אבל הם חוצים אותם..

- כן עוברים עם כבלי וטלפון..

- כן עוברים ליד מכשירים אחרים (בחלקים מהמסלולים).

- חלקם מגיע לאורך של כ-75 מטר..

כל כבלי הרשת הפנימיים והחיצוניים הם CAT6 מסוכך FTP.. כך גם מחברי השקעים בקיר שהם אפילו CAT6A היותר "מחמיר".. העניין הוא שמחברים אחרים (למשל של הנתב - 1043ND) הם מפלסטיק ללא עטיפת המתכת המעידה על הסיכוך/הארקה!

מדובר בשלושה דברים שאני לא יודע איך ניתן להתייחס אליהם ביחד/בנפרד:

- יש את האלומיניום שעוטף את כל ארבעת זוגות הגידים שבכבל.

- יש את התיל המתכתי המועבר לאורך כל הכבל..

- יש את האלומיניום שעוטף את מחבר ה-RJ45 (זכר / נקבה-שקע) שאמור לבוא במגע עם אחד משני העליונים או עם שניהם..

א.

האם האלומיניום שעוטף את הכבל מהווה יתרון כלשהו כשקצה אחד של הכבל (או שניהם) מחובר בסופו של דבר לשקע ללא כיסוי המתכת?

ב.

מה ניתן לעשות כששקע (הנתב למשל) הוא ללא עטיפת המתכת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה..

1.

אם הבנתי נכון, אז גם אם הסיכוך אינו מוארק לאדמה (מחובר בשני הקצוות ל-G) הוא עדיין עוזר (פסיבית) בסינון רעשים.. נכון?

2.

יש לי מכשיר בדיקה, שבחיבורו לכבל מסוכך (יחידה מרכזית בקצה אחד, ויחידה משנית ש-"סוגרת" את הקצה השני), הוא מאיר נורה עבור כל גיד (1-8) ואחת נוספת עבור הארקה (G). כשחיברתי אותו (רק היחידה המרכזית) לציוד (לא לכבל), התקבלו תוצאות מעניינות:

- בחיבורו לנתב (שאין לו את כיסוי המתכת במחברים), לא נדלק ה-G.. הגיוני..

- בחיבורו לכרטיס במחשב דלוק (שיש לו את כיסוי המתכת במחבר), לא נדלק ה-G.. לא הגיוני..

בחיבורו לסוויטצ' דלוק (שיש לו את חיבור המתכת במחברים), לא נדלק ה-G וגם לא הגידים 1-8.. לא הגיוני בכלל..

האם יש הסבר לתוצאות הנ"ל??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי 2:

אסור לעשות את מה שאתה עשית !!!!

אם עדיין לא נגרם נזק, אל תחבר כפי שחיברת.

אם אין לך ידע בעבודה עם ציוד ייעודי ואינך בעל מקצוע אל תעשה כלום מבלי להתיעץ עם איש מקצוע.

היחידה הקטנה היא למעשה מקצר בין הגידים... היחידת בדיקה שולחת פולס חשמלי לצורך סגירת מעגל, כאשר המעגל נסגר נדלקת מנורת ביקורת...

כל המכשירים שמחוברים ברשת עובדים על מתחים ותצורת גל שונה...

מזכיר שוב, אם לא נגרם לציוד נזק, יצאת בזול ובמזל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.. והאזהרה :xyxthumbs:

הציוד הנ"ל הוא שלי, ואני משתמש בו אך ורק לבדיקת הכבלים שלחצתי (במקרה שלי רק לשקעים בקיר)..

אני לא "איש-מקצוע", אבל הבדיקות ה"אסורות" נעשו אחרי ייעוץ עם אחד כזה.. מדובר בבעלים של חנות די מוכרת (שלא אנקוט בשמה) שהוא גם איש- (מהנדס/הנדסאי/אחר..)!!

האמת, גם לי זה היה מוזר כששמעתי את ההמלצה לביצוע בדיקות כאלה.. אבל.. "מה אני מבין?"..

בכל אופן, לא נראה לי שנגרם נזק, אבל מה צריך לבדוק מעבר לתפקוד "נורמאלי"של הציוד?

ומה לגבי סוגי הציוד שתיארתי.. אם אין את כיסוי מתכת במחבר ה-RJ45 בשני קצוות הקו, אז אין ארקה ואין סינון רעשים "אקטיבי"?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.. והאזהרה :xyxthumbs:

הציוד הנ"ל הוא שלי, ואני משתמש בו אך ורק לבדיקת הכבלים שלחצתי (במקרה שלי רק לשקעים בקיר)..

אני לא "איש-מקצוע", אבל הבדיקות ה"אסורות" נעשו אחרי ייעוץ עם אחד כזה.. מדובר בבעלים של חנות די מוכרת (שלא אנקוט בשמה) שהוא גם איש- (מהנדס/הנדסאי/אחר..)!!

האמת, גם לי זה היה מוזר כששמעתי את ההמלצה לביצוע בדיקות כאלה.. אבל.. "מה אני מבין?"..

בכל אופן, לא נראה לי שנגרם נזק, אבל מה צריך לבדוק מעבר לתפקוד "נורמאלי"של הציוד?

ומה לגבי סוגי הציוד שתיארתי.. אם אין את כיסוי מתכת במחבר ה-RJ45 בשני קצוות הקו, אז אין ארקה ואין סינון רעשים "אקטיבי"?

תודה.

מעניין מיהו...

מעבר לתפקוד נורמאלי אפשר לבדוק התנהגות הגלים אך בשביל זה צריך מעבדה... אם ברגיל הציוד עובד כרגיל, לא נגרם נזק...

אם אין לך ארקה שמחוברת בין שני קצוות אין סינון פסיבי לא אקטיבי, סינון אקטיבי כאשר מחובר פילטר על הכבל...

יש אומרים שרק בצד הראוטר אתה צריך לחבר את הארקה, כי אחר כך היא "מתפרקת" לאורך הכבל, אך זה לא נכון כי גם הצרכנים (מחשב, סוויץ') מדברים גם (תקשורת דו כיוונית TRX), לכן חיבור ארקה בקצוות זה חשוב מאוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה :xyxthumbs:

אני חושב שנוצר כאן בלבול.. אולי בגלל זה:

אין כל בעיה שרק קצה אחת מחובר לסיכוך בגוף המחבר. גם אם שני הקצוות לא מחוברים לסיכוך זה לא יותר מידי קריטי - הסינון הוא פסיבי ולא אקטיבי.

אם לעשות סדר בדברים אז:

נתון קו תקשורת (כבל ומחברים בשני הקצוות) מסוג CAT6 מסוכך:

א.

אם גם שני המכשירים בקצוות בעלי מחבר מסוכך (עם כיסוי מתכת), אז הם יוכלו לסנן (להאריק לאדמה) את הרעשים שנקלטו בסיכוך העוטף את הקו.

האם האמירה הזאת נכונה?

ב.

מה קורה כשמכשיר אחד או שניהם ללא מחבר מסוכך (ללא כיסוי מתכת)? האם הסיכוך העוטף את הקו עדיין יהווה יתרון כלשהו או שמא כל עוד הוא לא מוארק בשני הקצוות אז אין בו תועלת?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...