הכנת מקור חשמלי שנותן מטח ללא הפסקה - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכנת מקור חשמלי שנותן מטח ללא הפסקה

Moty_p

Recommended Posts

לא, חד וחלק לא.

המטרה שלי היא להכין פנס לד מטען לפאלפון ולהפעיל מאוור 120MM של מחשב שכמובן יהיה נייד לכל מקום

וכתבתי את זה במפורש בהודעה הקודמת שלי..

אני יוסיף ויעדכן שקניתי מאיביי את זה (בשביל הכנת מטען לפאלפון):

http://www.ebay.com/itm/380414018357?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

ושתיים כאלו (בשביל המאוורר ורמקולים):

http://www.ebay.com/itm/160534678523?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

וזה די שימושי... אפשר לקחת את זה לבירכה ולים ולכל מקום נחמד שאפשר לשמוע שם מוסיקה או לעשות מנגל..

עריכה:

עכשיו שאני רואה המאוור שלי דורש 600 מיליאמפר

זה יהיה בסדר אם אני יספק לו רק 400 או שיגרם נזק כתוצאה מכך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאורר פשוט יסתובב לאט יותר או שלא יסתובב כלל.

מטען סולרי לא עובד על חום אלא על אור (סולרי !!), אם תשים אותו בחדר חשוך ותאיר עליו עם מנורה אתה בעצם מבזבז חשמל שבמקום להפעיל את המנורה יכלת להמיר למתח אחר ולהשתמש בו.

אם המטרה של המטען/מאורר הסולרי להישאר מחוץ לבית וחשוף לשמש, סבבה. אבל אם אתה כבר גם ככה מייצר את האור בשביל תא הסולרי זה בזבוז אנרגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהשוואה של המנוע והגנרטור 3V ו 12V :

המתח V הוא מאפיין חשמלי שלהם, ולא קשור ישירות להספק. יש הספק מסויים למנוע (שב הוא מסובב את הציר), ולגנרטור (שבו הוא מייצר חשמל). אף אחד מהם לא יכול לייצר יותר ממה שמגיע אליו - כמות האנרגיה שהמנוע מקבל בחשמל מגבילה את כמות האנרגיה שהוא יסובב את הציר, זאת מגבילה את כמות האנרגיה שהגנרטור ייצר וכדומה

בכל שלב בתהליך, המקסימום התיאורטי יהיה שכמות האנרגיה של הרכיב זהה לזאת שהוא קיבל. במציאות היא תהיה קטנה יותר, כי חלק מהאנרגיה מתבזבז - לחום, רעש, שדות מגנטיים וכדומה

אם כבר נאמר מנגל - הוא מייצר כמה KW של הספק - כמה KJ בשניה. אתה יכול לחבר מיזה מנוע קיטור קטן ולייצר חשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא שולל את האפשרות לפרפטום מובילה (אחרי הכל, חוק שימור המסה אכן הוכח כלא נכון במהירות האור, לכן בתנאים מסויימים אני מאמין שניתן גם "לשבור" את חוק שימור האנרגיה) אבל באמצעים הקונבנציונליים שפותח הדיון הציע לא ניתן להפיק חשמל ללא הגבלה, הדוגמא עם המנורה והפאנלים הסולאריים לא תעבוד כיוון שהנצילות הכי גבוהה של פאנל סולארי כיום היא סביבות ה-30% אם אני לא טועה, כל שאם תקח ותדליק נורה של 1W, היא "תייצר" רק 0.30W, שיהפכו ל-0.10~W, משם ל-0.03W וכו'.

לגבי מנוע שמסובב גנרטור - קח בחשבון את ההתנגדות הפנימית של המעגל, כך שגם אם אתה אכן מייצר את אותה כמות אנרגיה שאתה צורך - חלק ממנה מתבזבז על חום במעבר מהמנוע לגנרטור, והבא לא נשכח את החיכוך המכאני שנוצר ומתבזבז גם הוא.

אם יש לך עוד דוגמאות גאוניות אשמח להנפיץ לך אותן :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם נניח שפרפטום מובילה אכן אפשרי, עדיין לא מדובר על משהו שניתן להפיק ממנו אנרגיה, אלא רק תנועה נצחית של המתקן עצמו, כך שבעצם לא עשינו כלום.

כשהייתי בן 6 אגב, כבר תכננתי מגנט עצום שיהיה קבוע בקטר של רכבת וימשוך אותה בלי צורך במנוע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמה אם המנורה והפאנלים תעבוד אם משתמים בנורת CFL חסכונית - היא לוקחת 20W ומאירה כמו 100W, מה 30W של הפאנל הסולארי שמתקבל 20W לנורה ו 10W למה שרוצים

[/אשליות]

ל YairTzi - למנורה רגילה אין יעילות של 30%. ליבון - 2-3%, "מנורות חסכוניות" כ 10%, פלורסצנט ו LED כ 15%, ורק דברים דיי קיצוניים כמו LPS (שנותן אור צהוב מונוכרומטי) באיזור ה 30%, ואני לא בטוח בכלל שהפאנל הסולארי קולט בכלל את הספקטרום של LPS (כולו קו אחד של נתרן...)

ואגב רכבת, בארץ היתה מסילת רכבת רדופת רוחות שבה ניסו להניע רכבות במפרשים (על ידי רוח), בכוח הכבידה (על ידי דחיפה קטנה בירידה, מה שגרם לרכבת לעבור את כל אורך המסילה בכוח הכבידה ולהגיע לחיפה מזרח ב 200 קמש), וכנראה גם מקורות אנרגיה אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...