הכנת מקור חשמלי שנותן מטח ללא הפסקה - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכנת מקור חשמלי שנותן מטח ללא הפסקה

Moty_p

Recommended Posts

שלום לכם..

חשבתי לחבר דינמו למנוע כדי ליצור מעגל שנותן לי חשמל יציב וללא הפסקה

אפשרי? מה דרוש על מנת להכין כזה דבר?

עריכה

לחילופין.. אפשר להכין את אותו המעגל עם ליזר ופאנל סולראי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בעיה לחבר דינמו למנוע, ליישר את המתח ולייצב אותו כדי לקבל מתח DC.

לפי ההצעה השניה אני מניח שאתה מנסה לייצר אנרגיה ?

אם יש לך מנוע שגם ככה עובד ואתה רוצה לייצר ממנו חשמל, אין בעיה.

אבל אם אתה רוצה להפעיל מנוע רק כדי לייצר חשמל, שוב אין בעיה כל עוד ההפעלה של המנוע אינה חשמלית (כי אז בעצם אין טעם להפעיל מנוע).

אותו רעיון עם הלייזר, אין טעם להפעיל (שהוא חשמלי כמובן) כדי לייצר חשמל כי במקרה הכי טוב אתה תקבל 5% או 10% מהאנרגיה שאתה משקיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל תהליך המרה של אנרגיה, מאבדים אנרגיה.

אם תשתמש בחשמל לפרק מים למימן וחמצן, ואז תשרוף את הגאזים בשביל לייצר מהם חשמל שוב, אז תאבד המון אנרגיה.

אי אפשר ליצור משהו מכלום. לא חומר ולא אנרגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיזיקה לחוד ועניין כספי לחוד, הכל עניין של כמה אתה משקיע ומה אתה מקבל.

כמו ייצור החשמל בארץ, אפשר פחם, גז, מזוט, כור גרעיני, חווה סולארית וכנראה עוד פתרונות שלא עולים לי עכשיו לראש. בקיצור הכל נגמר בסופו של דבר בכסף רבותיי

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לייזר תשים מנורה חסכונית - היא לוקחת 20W חשמל ונותנת 100W אור

[/אשליות]

עכשו מה שכן, ניתן לנצל הרבה מאוד אנרגיה שיש בסביבה והולכת לאיבוד בדרך כלל. כמה דוגמאות :

רדיו גביש עובד (ומשמיע רדיו AM בצורה חלשה) מהחשמל שהוא קולט דרך האנטנה. אני מניח שבתנאים מאוד טובים ניתן לנסות להדליק אם זה LED בצורה חלשה

קו טלפון של מאפשר להעמיס עליו בצורה קלה (48V כמה mA) לזמנים קצרים בלי השפעה מיוחדת

טורבינה בצינור המילוי של הניאגרה תיתן לך דקה של זרם לא קטן, כל פעם אחריי שמורידים את המים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מסכים עם זה שאנרגיה מתבזבז על אנריגה.

בגנרטור שורפים דלק..

כדי להפיק חשמל מפאנל סולרי לדוגמה צריך חום (שזה גם סוג של אנרגיה), חום שיהיה במגע עם הפאנל וכך הפאנל יצור לנו חשמל...

אז זה נתן לי רעיון לחבר לפאנל סולרי (שמפיק 12 וולט) נורה רגילה שדורשת 3 וולט ועושה חום ואור מספיקים לפאנל שמפיק 12 וולט

אז יצא שיש לי חשמל שאני יכול להשתמש בו

עוד רעיון: אם אני מחבר דינמו (שמפיק 12 וולט כשהוא מסתובב בכל הכוח שלו נגיד 100 סל"ד) למנוע שצורך רק 3 וולט (ונותן לי 100 סל"ד) אני מקבל חשמל נקי, חשמל שאני יכול לקחת לכל מקום ובעזרתו יהיה אפשר לעשות הרבה מאוד דברים מגניבים כמו להטעין פלאלפון, לעשות פנס עם כמה לדים ועוד,

אם אני זוכר לפני הרבה מאוד זמן רציתי לעשות את זה, עכשיו יש לי גם את איבי שיכול לעזור לי בקניית כל הרכיבים שאני צריך

כמובן שיהיה חובה לחבר את הנורה או את המנוע לנגד כל שהוא על מנת לא לשרוף את הרכיבים

שזה הבעיה הגדולה שלי, אני מפחד שכל החשמל שנותר לא מנוצל יתבזבז על הנגד..

אז זה גרם לי לחשוב, לא יכול להיות שאני הראשון שחושב על לעשות כזה דבר בטוח מישהוא חשב על זה לפני

ובכל זאת אני לא רואה חשמל בשום מקום (חוץ מבטרייה כמובן) אז זה כנראה לא ממש אפשרי, אולי זה אפשרי רק בתאוריה או משהוא....

מה אתם חושבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

<קטנוניות>

אי אפשר לשלול קיום פרפטואום מובילה על ידי חוק שימור אנרגיה, צריך למצוא את כמות האנרגיה הנוצרת ואת כמות האנרגיה הנצרכת ולהראות שנצרכת יותר אנרגיה מאשר נוצרת.

עצם קיום פרפטואום מובילה(בהנחה וקיים כמובן) אומר שחוק שימור האנרגיה שגוי ולכן אי אפשר להשתמש בו(יותר אקסיומה מאשר חוק).

*אני לא אומר שחוק שימור האנרגיה שגוי, סתם הערה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...