מה באמת ההבדל בין DELL ל LENOVO - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה באמת ההבדל בין DELL ל LENOVO

civic_ex

Recommended Posts

א. הטענה שלך לא נכונה

ב. גם אם כן יכולות להיות עשרות סיבות שונות לכל מקרה

ג. ההבדל- אלו חברות שונות, ולרוב דווקא לנובו היקרים יותר

אתה טועה ידידי...

לפני כשנתיים וקצת ורכשתי לנובו לאחר סקר שוק מקיף,

הלנובו חד משמעית יותר זולים!

אם תיקח לפטופ של לנובו ולפטופ של בעלי מפרט זהה אז לנובו יהיו זולים יותר.

אבל... הלנובו שקניתי החזיק שנה ו- 11 חודשים (lenovo G550) הלוח אם שלו התקלקל ופשוט לא היה שווה את התיקון.

זאת בנוסף לכך שגם המסך שלו היה נוטה להתקלקל, אחרי פחות משנה שהוא היה אצלי נהרסה לו המטריצה בתוכו

והיה צורך להחליף את המסך, במסך החדש ששמו לי כעבור חודשיים בערך כבר התחילו להישרף פיקסלים ומהר מאוד היו לי 5 פיקסלים שרופים

והוא כבר היה מיחוץ לאחריות של שנה, חוץ מזה שבנוסף לך יש למסך נטייה להישרט...

האחריות שלנובו נותנים היא לשנה, במידה שרוצים הרחבת אחריות צריכים לעשות זאת דרך חנות צד שלישי, שלצערי במקרה שלי

החנות פשטה את הרגל ולנובו לא לקחו את האחריות במקום, סתם הוספתי עם 270 שקל שלא קיבלתי עליהם תמורה.

עכשיו יש לי מחשב של , (Inspiron n5110), בחרתי בדל מישום שאני מכיר דיי הרבה אנשים עם ,

למשל:

חברה שלי עם , כבר כמעט 4 שנים ועם אפס תקלות

חבר טוב שלי מהלימודים, 3 שנים - אפס תקלות.

גם אם תהיה בעיה כלשהי, האחריות של דל היא ל 3 שנים אחריות יצרן בינלאומית וטכנאי עד הבית.

ככה שלסיכום,

המחיר שדל לוקחים הוא מוצדק ושווה את השקט הנפשי,

המחשבים שלהם בנויים היטב ופשוט מצויינים ואמידים!

אז אם אתה רוצה מחשב.. רק דל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות ככה בין מחשבים וחברות.

לשתי החברות יש הרבה דגמים שמיועדים לקהלים שונים בטווח מחירים רחב.

אפשר למצוא שני מחשבים עם מפרט זהה אבל עם הפרש מחיר גדול. למה?

כי מעבר למעבד וכמות הזכרון יש עוד הרבה גורמים שצריך לקחת בחשבון:

איכות הבניה וההרכבה של המחשב, המקלדת, המסך, האחריות וכו'.

לתגובה מעלי:

המחשב שקנית החזיק כנראה מעט זמן, יכולות להיות לכך כל מיני סיבות.

בכל מקרה מדובר במחשב מסדרה בסיסית של לנובו, הוא מן הסתם פחות איכותי מסדרות יקרות יותר כמו והמחיר בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כשנתיים וקצת ורכשתי לנובו לאחר סקר שוק מקיף,

הלנובו חד משמעית יותר זולים!

אם תיקח לפטופ של לנובו ולפטופ של בעלי מפרט זהה אז לנובו יהיו זולים יותר.

אבל... הלנובו שקניתי החזיק שנה ו- 11 חודשים (lenovo G550) הלוח אם שלו התקלקל ופשוט לא היה שווה את התיקון.

בחרת את הלנובו הזבלוני ביותר, למה אתה מתפלא שהוא היה יותר זול והתקלקל מהר?

האחריות שלנובו נותנים היא לשנה, במידה שרוצים הרחבת אחריות צריכים לעשות זאת דרך חנות צד שלישי, שלצערי במקרה שלי

החנות פשטה את הרגל ולנובו לא לקחו את האחריות במקום, סתם הוספתי עם 270 שקל שלא קיבלתי עליהם תמורה.

אפשר לעשות הרחבת אחריות דרך לנובו, רק צריך לדעת איך.

גם אם תהיה בעיה כלשהי, האחריות של היא ל 3 שנים אחריות יצרן בינלאומית וטכנאי עד הבית.

זה בהחלט יתרון שDELL בישראל גם במחשבים הפשוטים נותנים אחריות ל3 שנים. ואם זה גורם להם להיות יותר יקרים, שוב - למה זה מפתיע אותך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות ככה בין מחשבים וחברות.

לשתי החברות יש הרבה דגמים שמיועדים לקהלים שונים בטווח מחירים רחב.

אפשר למצוא שני מחשבים עם מפרט זהה אבל עם הפרש מחיר גדול. למה?

כי מעבר למעבד וכמות הזכרון יש עוד הרבה גורמים שצריך לקחת בחשבון:

איכות הבניה וההרכבה של המחשב, המקלדת, המסך, האחריות וכו'.

לתגובה מעלי:

המחשב שקנית החזיק כנראה מעט זמן, יכולות להיות לכך כל מיני סיבות.

בכל מקרה מדובר במחשב מסדרה בסיסית של לנובו, הוא מן הסתם פחות איכותי מסדרות יקרות יותר כמו והמחיר בהתאם.

אני חושב שלטווח מחירים של 3000 עד 4000

זה לא משנה אם זה סדרה בסיסית או לא, ההשוואה שלי היא באופן כללי על שירות ואיכות ייצור,

אף אחד לא אמור להוציא יותר כסף מזה על לפטופ כדי לקבל שירות טוב ואמינות מוצר,

דל מספקים את כל זה גם בטווח מחירים הזה מבלי ללכת על סדרה יקרה יותר.

סתם לידעה: הלנובו עלה לי אז 3600 שקל והדל עלה לי לפני כמה חודשים 3900 שקל

ללנובו אחריות לשנה

לדל אחריות 3 שנים בינלאומית וטכנאי עד הבית

אין שום סיבה שבאותו טווח מחירים יהיה כזה פער בין המחשבים מבחינת איכות ושירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לסקר שוק- אתה טועה. ברוב הדגמים (הרציניים של לנובו שזה עיקר השוק שלהם), הם יותר יקרים.

בכל מקרה כמו שאמרתי יש עוד הרבה גורמים שמשפיעים על המחיר ורובם לא קשורים לאיכותו.

ראיתי מספיק DELLים שנזקקים לאחריות, ולי יש לנובו יותר מ3 שנים שעובר אונס ברוטלי כמעט כל יום, ועדיין עובד כמו שור.

ההשוואה הכללית שלך על שירות ואיכות יצור לא נכונה. זה מאוד משנה איזו סדרה ואיזה דגם,

מהנסיון שקראתי (וחוויתי אישית), האחריות של לנובו\IBM היא מצויינת ואם כל נותני האחריות היו כמוהם המצב היה מצויין

בנוגע לאחריות- קנית עם שנה אחריות וצריך להבין את הנגזרות מכך

המסקנה שלך לא נכונה ולא קשורה למציאות (אי אפשר לעשות מסקנה על סמך מחשב בודד), בנוסף האיכות בניה של (הסדרות הטובות) ידועה כאיכותית (ואילו של הדל שלך לא ממש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם לידעה: הלנובו עלה לי אז 3600 שקל והדל עלה לי לפני כמה חודשים 3900 שקל

ללנובו אחריות לשנה

לדל אחריות 3 שנים בינלאומית וטכנאי עד הבית

השוואה לא במקום, המחשבים מתקופות שונות :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לסקר שוק- אתה טועה. ברוב הדגמים (הרציניים של לנובו שזה עיקר השוק שלהם), הם יותר יקרים.

בכל מקרה כמו שאמרתי יש עוד הרבה גורמים שמשפיעים על המחיר ורובם לא קשורים לאיכותו.

ראיתי מספיק DELLים שנזקקים לאחריות, ולי יש לנובו יותר מ3 שנים שעובר אונס ברוטלי כמעט כל יום, ועדיין עובד כמו שור.

ההשוואה הכללית שלך על שירות ואיכות יצור לא נכונה. זה מאוד משנה איזו סדרה ואיזה דגם,

מהנסיון שקראתי (וחוויתי אישית), האחריות של לנובו\IBM ישראל היא מצויינת ואם כל נותני האחריות היו כמוהם המצב היה מצויין

בנוגע לאחריות- קנית עם שנה אחריות וצריך להבין את הנגזרות מכך

המסקנה שלך לא נכונה ולא קשורה למציאות (אי אפשר לעשות מסקנה על סמך מחשב בודד), בנוסף האיכות בניה של לנובו (הסדרות הטובות) ידועה כאיכותית (ואילו של הדל שלך לא ממש)

אם כבר אתה בוחר להשוות מחשב של דל מסדרת ביניים כזאת עם סידרה עסקית של לנובו אז תעשה לפחות השוואה נכונה.

תשווה בין של לנובו עם מחשבי ה Vostro של דל כדי שזה יהיה אמין.

מה שאני הבאתי להשוות זה 2 מחשבים מסדרות פשוטות לסטודנטים, G550 ודומיו אל מול Inspiron n5110 ודומיו

ובהכרח לא מדובר בסדרות עסקיות כמו שאתה מתעקש לייצג כמו .

מה שאני כן רוצה לציין לפני שאתם מתנפלים עלי... לא השוואתי סדרות עסקיות ויש מצב (אין לי מושג) שלנובו יקרים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בודקים רק חומרה אז לרוב באמת זולים יותר, ברגע שהמחשב מגיע אליך אתה מבין למה :P

Thinkpad נשארו יחסית דומים למחשבים של למרות שהיום הם מיוצרים על ידי .

היה פה משתמש בפורום שקנה G570 (או 560, לא זוכר בדיוק איך הולך הסדרות שלהם) ובשלב מסויים התחילו ליפול לו ברגים מהמחשב :screwy: גם לאח שלי יש מחשב מאותה סדרה ואותה בעיה בדיוק, ברגים נופלים...

גם המסכים שלהם לרוב מבריקים ולא באיכות טובה במיוחד. ל יש מסכי ANTI GLARE ברוב הדגמים (למרות שיש לזה גם חסרונות כמו צבעים מעט מתים), מקלדות מוארות ואיכות בניה טובה יותר (בנוסף ל 3 שנות אחריות).

ה בארת יקרים בלי סיבה מוצדקת ולרוב יש אפשרויות טובות יותר באותו המחיר :nixweiss:

בארץ אפשר למצוא עוד חברות במחירים נוחים (סמסונג, , , Fujitsup) ולרוב איכות הבניה של המחשב תיהיה טובה יותר משל הלנובו הזולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני הבאתי להשוות זה 2 מחשבים מסדרות פשוטות לסטודנטים, G550 ודומיו אל מול Inspiron n5110 ודומיו

ובהכרח לא מדובר בסדרות עסקיות כמו שאתה מתעקש לייצג כמו .

מה שאני כן רוצה לציין לפני שאתם מתנפלים עלי... לא השוואתי סדרות עסקיות ויש מצב (אין לי מושג) שלנובו יקרים יותר.

וזה בדיוק למה השאלה המקורית של פותח הדיון היא די סתומה. זה כמו לשאול "מה ההבדל בין מזדה לסיטרואן". יש דגמים שונים, קטגוריות שונות ומחירים שונים. כל ניסיון למצוא איזשהו כלל מנחה משותף יהיה לרוב טחינת מים לריק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל לצורך הדוגמא בין מכונית מגרמניה לבין מכונית ממקום אחר - הגרמני יותר טוב

שוב שטויות. תשווה בין דגמים ולא בין חברות\ארץ ייצור. לפי הטענה שלך אין שום אמריקאי שהוא טוב יותר משום גרמני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה מים, כמה ???? אין אפשרות להשוואת בין 2 חברות בלי לדבר על דגמים ספציפיים משום שיש כל כך הרבה אפשרויות ואי ודאות.

השוק הישראלי מורכב מהרבה יבואנים גדולים וקטנים ונותני אחריות כאלה ואחרים, היבוא עצמו מושפע משקור הקטן והלא מפותח בגלל הרבה סיבות.

בקיצור סתם :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...