למה מגעיל אותי להיות אזרח מדינת ישראל - שתפו את דעתכם - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מגעיל אותי להיות אזרח מדינת ישראל - שתפו את דעתכם

Milford Cubicle

Recommended Posts

בוקר,

אני רוצה להכין מאמר/רשימה של סיבות שבגללן מגעיל אותי להיות אזרח של מדינת ישראל.

לא חסרות סיבות לשנוא את הדברים שקורים במדינה, ועל כל אחת מהן אפשר לפרט הרבה מאוד, אבל כרגע אני רוצה להתמקד בנושאים שקשורים לאזרחות במדינה. כלומר, לא דברים כמו "הקוטג' יקר" אלא דברים כמו "אני משרת בצבא אבל החרדים - לא". דברים שקשורים למהות שלנו כאזרחים, עם החובות והזכויות שיש/אין לנו.

אני אכתוב פה בראשי פרקים את הנושאים שעולים לי בראש כרגע.

אשמח אם תזכירו לי רעיונות נוספים, תשתפו בדוגמאות וכל דבר אחר שיש לכם להוסיף בנושא..

המטרה שלי בסופו של דבר היא כאמור להכין איזשהו מאמר שמדבר על כל הרעות החולות של להיות אזרח במדינת ישראל.

--------------

1. מצלמות המהירות החדשות:

לכולם ידוע שהמהירות בפועל בכבישי מדינת ישראל היא 120 קמ"ש בממוצע בכבישים של 90 קמ"ש. 100% (מאה אחוז) מהנהגים בישראל נוהגים במהירות הזאת ואף יותר, כולל חברי כנסת, שוטרים בדרגות הגבוהות ביותר, ועוד. חברי הכנסת ושרי הממשלה יודעים טוב מאוד שמצלמות המהירות החדשות לא יחסכו אפילו תאונה אחת (ואולי אף להיפך, יגרמו לתאונות חדשות) אבל זה פשוט לא אכפת להם, והם במודע אישרו את הפרוייקט הזה מתוך הבנה ברורה שזה "מס" נוסף ותו לא.

2. השתמטות החרדים משירות צבאי:

אין שום סיבה הגיונית לזה שחבורה שלמה של אנשים לא תעשה את אותו שירות חובה כמו כל שאר האזרחים, ותמשיך לקבל את אותן זכויות ואף יותר כמו האזרחים שכן שירתו 3 שנים מהחיים שלהם בצבא. אם אני אשתמט מהצבא "כי לא בזין שלי", אני אכנס לכלא. אבל אם אני חרדי, כל מה שאני צריך זה "לחכות שעה וחצי בתור". מאיפה יש להם את החוצפה, רק אלוהים (....) יודע.

בחורי ישיבות מתלוננים: תורים ארוכים בלשכת הגיוס בירושלים

3. מחבלים בכנסת ישראל:

אנשים שמתבטאים נגד מדינת , ומביעים הזדהות ברורה ורישמית עם גורמי טרור ומדינות אויב שנמצאות במלחמה מול מדינת - ממשיכים לקבל משכורת ממשלם המיסים הישראלי, ומכהנים בתפקיד הרה גורל למדינה - בכנסת .

בכל מדינה נורמלית אנשים כמו אחמד טימי או חנין זועבי היו מסולקים מכנסת . במדינות טובות יותר גם היו שוללים להם את האזרחות. ובמדינות מסויימות אף מוציאים אותם להורג.

-----

הודעה זו תמשיך להתעדכן בהמשך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 144
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא מבין למה נועד השירשור הזה, תאמין או לא אבל די טוב פה.

אני יודע שזה אופנתי לקטר אצלנו בעם היהודי זה בדם שזורם באורקינו ועובר מדור לדור - הצורך והרצון לקרחצן.

אבל מה אתה רוצה?

הזכרת את הקוטג' - בימי ההפגנות העליזים שבהם מיטב עם התאסף לו "בסבבה" לשמוע את אייל גולן בכיכר אני טענתי שהמוחים צודקים ברמה העקרונית, אבל רק ברמה העקרונית. הם מנותקים ממה שקורה בעולם בכלל וממה שקורה באזורנו בפרט.

כאשר כל העולם היה בפריחה כלכלית, הבורסות חגגו, אחמדיניג'ד לא איים להשמיד אותנו, משטרים לא התפרקו מסביב ובאופן כללי היה טוב בעולם, אצלנו רמת האבטלה הייתה גבוה יותר מהיום, שכר המינימום היה חצי ממה שהוא היום והשכר הממוצע במשק עמד על 6000 ש"ח - אף אחד לא יצא לרחובות.

אז מה קרה שכולם יצאו לרחובות? לא יודע איזה פוסטמה התיישבה באוהל וזה הצטלם יפה בטלויזיה.

מצלמות מהירות: אתה רוצה שזה יהיה כמו באירופה? שם המהירות המותרת ברוב האוטוסטרדות היא 120 (אל תביאו לי כדוגמה את גרמניה). אבל אם מודדים לך 125 אתה מקבל דו"ח מהירות, דו"ח לא זול בכלל. התוצאה הסופית היא אותה תוצאה: כאן המהירות המותרת היא 100 אבל מתחילים לאכוף רק ב 120 (גם במצלמות) מה זה כבר משנה? רוצה לא לשלם "מס נוסף" כמו שאתה קורא לו - סע כחוק! מותר 100? על תעבור את ה 110 (בגבולות שגיאת המדידה של המכמונות), תתפלא לגלות שליעד הסופי שלך תגיע בהפרש של דקה או שתיים לא יותר (אלא אם כן אתה כל יום יורד לאילת).

פעם הייתי "טייס" ואף קיבלתי שלילה על נסיעה ב 160 בכביש של 90. היום אני מבין איזה ילד מטומטם הייתי (ובאמת הייתי ילד). איזה מזל שהשוטר ההוא עצר אותי, איזה מזל שקיבלתי שלילה ש"איפסה אותי" וגרמה לי לנהוג רגוע יותר. היום אני לא עובר את ה 100 ברוב המקרים.

חרדים?

אני לא בטוח שהצבא יודע מה לעשות איתם. מה לגבי ערביי ישראל? ציבור לא קטן שנהנה מהגנת צה"ל - למה לא מגייסים אותם?

כי הצבא לא רוצה אותם - פשוט.

קיצוניים בכנסת ישראל?

כן אני מסכים איתך גם אותי מרתיח שאנשים שקוראים באופן גלוי לטרנספר יושבים בכנסת, עזוב את זה - הם ממונים על מדיניות החוץ שלנו.

ככה זה דמוקרטיה, יש את המרכז שמייצג את רוב הציבור ויש את השוליים שמייצגים את הקיצוניים וההזוים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנת לא נכון..

אני רוצה להכין מאמר/רשימה של סיבות שבגללן מגעיל אותי להיות אזרח של מדינת .

אני אכתוב פה בראשי פרקים את הנושאים שעולים לי בראש כרגע.

אשמח אם תזכירו לי רעיונות נוספים, תשתפו בדוגמאות וכל דבר אחר שיש לכם להוסיף בנושא..

המטרה שלי בסופו של דבר היא כאמור להכין איזשהו מאמר שמדבר על כל הרעות החולות של להיות אזרח במדינת .

בכל מקרה, אשמח לשיתוף פעולה משאר הגולשים, להשלמת הרשימה. מה מפריע לכם כאזרחים במדינה?

העם דורש צדק אזרחי! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין יעלה - רכבת משתפרת, אבל לא מספיק

2. אין בנייה חדשה וזולה יחסית. לא בונים יותר דירות 2/2.5/3 חדרים. פלח ענק באוכלוסיה ירכוש את הדירות צעירים בלי ילדים, רווקים, גרושים, קשישים שלא צריכים יותר מ-2 חדרים, אבל הרשויות לא רוצות לאשר בנייה זולה כדי לא למשוך אוכלוסיה "חלשה" וקבלנים לא רוצים לבנות כי הם מעדיפים לבנות על אותו השטח דירות 4 ו-5 חדרים ברווח יותר רציני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כותרת הנושא מגעילה אותי.

אפשר לכתוב "מה מפריע לי", "מה מציק לי" וכו'.

אם "מגעיל" אותך אתה יכול פשוט לעוף מפה, לא ככה?

בעיות לא חסרות כאן אבל כמה נמוך שאנשים פה חושבים שהם נמצאים, זה רק קצה הקרחון בהשוואה למקומות אחרים.

המדינה הזו כולה בת שישים ומשהו שנה צריך לזכור.

הכל מתחיל ונגמר באנשים לא במדינה. אנשים מרמים, גונבים, משחיתים ומתנהגים כמו חארות ואח"כ מפילים הכל על המדינה.

אנשים צריכים לבדוק את עצמם לפני שהם מתלוננים על דברים אחרים. הכוונה כאן היא לא לגבי פותח הנושא, כללית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקשתי עזרה בהכנת הרשימה, לא בתגובות נגד. תודה.

אני לא חושב שאתה יכול לכתוב דברים נגד אנשים, ולאסור על תגובות נגד "כי לא שאלת". אם אתה כותב משהו נגד מישהו, אתה צריך להיות מוכן ולתת מקום לזה שמי שזה מפריע לו יגיב בהתאם. האם תסכים שמישהו יפתח נושא בסגנון של "למה אני לא סובל את מנהלי הפורומים" וידרוש שלא יגיבו נגד אלא רק יוסיפו דברים?

גם אם התירוץ הוא שאתה כותב מאמר, אין שום סיבה שהמאמר יכיל במודע דברים לא נכונים, ולכן אם יש למישהו מידע שסותר את מה שכתבת, אתה אמור לרצות לשמוע אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. 120 חברי כנסת, למה צריך כל כך הרבה? (שלא נדבר על כל העוזרים וההוצאות הנלוות)

ב. עול המסתננים על חשבון האזרח הפשוט, יש כתבה כאן: .com/watch?v=MdrkVgg2LGw & .com/watch?v=T16AShh4ZcA

ג. מס על כל דבר שאפשר לעלות על הדעת.

ד. משטרה אימפוטנטית.

(דרך אגב איך אני רושם רק לינק ליוטיוב בלי המסגרת שכוללת בתוכו את הקליפ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. חוק הביטוח לאומי:

לא צריך להכביר במילים; אני חושב שזה לא מוצדק ולא הוגן, שכל אזרח שלא עובד צריך לשלם סכום לא מבוטל של 150 ש"ח.

מה לגבי אנשים שבתקופה מסוימת של החיים, לא יכולים או לא מסוגלים לעבוד - סטודנטים למשל? (דמי אבטלה לא רלוונטיים, מה גם שלא מקבלים אותם בכזו קלות.) למיטב ידיעתי, במחאה החברתית לא הזכירו את חוק הביטוח הלאומי, אני חושב שזה בהחלט נושא שאפשר היה להעמיד לדיון ציבורי.

2. גיוס חובה לצבא - אני חושב שצריכים להפסיק עם גיוס החובה ולהקים שכיר איכותי ויעיל, בדומה לצבא שיש בארה"ב.

לא רק שהשירות הצבאי מבאס, הוא גם לא מתאים לכולם ויכול לגרום נזק רב לאנשים מסוימים. המדינה צריכה להפסיק להכריח אנשים שזה עתה

סיימו בי"ס להתגייס לצבא. ולא רק זה נדרש ממך לעשות עבודות שחורות, סיזיפיות ולא הגיוניות 24/7 ולקבל על זה לא יותר מ"שכר" מגוחך של

700 ש"ח. חשבתי על זה פעם - והגעתי למסקנה שמהיום שאתה נולד, אתה בעצם רכוש של המדינה.

3. תשתיות כבישים רעועות - לא דואגים להרחיב את כביש החוף (כביש מסכן שמשרת מדינה שלמה). בזמן שבהתנחלויות משקיעים במחלפים ובכבישים חדשים על ימין ועל שמאל.

4. התרבות הישראלית - הכל מגיע לי, הישראלי המכוער והחצוף ואיך לא תרבות הערסים.

5. מחסור בשבילי אופניים עירוניים ובין עירוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מצטרף ל"המלצה" על המשטרה. למזלי (טפו טפו טפו) עוד לא הייתי צריך "להעזר" בשירותיה, אך לא יצא לי לקרוא מילה טובה אחת עליהם, פרט למבצעים מושכי כותרות (שאני חלילה לא מזלזל בהם, אבל מטרת המשטרה היא לתפוס את גנבי הרכב והפורצים, ולא רק לרשום איזה דוח כדי שנקבל החזר מהביטוח). מצד שני, קשה להאשים גוף שחסרים לו כמה אלפי תקנים ורק מקצצים את המספרים כל הזמן.

2. מצב הרפואה - הרופאים בארץ הם TOP OF THE LINE, המשכורות מחורבנות מה שגורם לבריחה שלהם לחו"ל ובתי החולים בפרט והרפואה הציבורית בכלל הופכת לאט לאט ממערכת שנחשבה לדוגמה בעולם ובאו מכל אירופה ללמוד מאיתנו, למערכת מחורבנת.

3. אפס תכנון לעתיד - משרד האוצר לא חושב יותר מחודשיים קדימה, ובמקום להשקיע כסף בתשתיות, חינוך ובריאות הוא מנסה לקצץ ולהפריט כל דבר שזז. התוצאה - כמה עשרות קרונות רכבת שזקוקים אליהם תקועים במחסנים, הרכבת התחתית בתל אביב (זו שמדברים עליה כבר 40 שנה) תקועה ואושרה בצורה מאוד מאוד מינימליסטית ובצורה הזויה וחסרת כל היגיון עם קטע על קרקעי במרכז תל אביב, הרכבל המדובר בין הצ'קפוסט לאוניברסיטה בחיפה דרך הטכניון תקוע, הקמת בית ספר חדש לרפואה מאפס בצפת במקום להרחיב את הקיימים (דבר שרק יפגע בקיימים וכל טיעון בעד יכול להסתר בקלות ויש לא מעט טיעונים נגד) ואני יכול להמשיך - הכל ע"י תקיעת תקציבים של האוצר שבטווח הרחוק יכניסו למדינה הרבה מאוד כסף, אבל במאזן של סוף השנה זה יהיה מינוס ולא פלוס.

אני יכול להמשיך עם עוד הרבה דברים, אבל הגעתי למצב שבו כל פעם שאני קורא חדשות אני נכנס לדיכאון עמוק יותר עקב המצב של המדינה הזאת. הערבים טיפשים - אם הם יפסיקו להתעסק בנו כל הזמן, אנחנו נשמיד את עצמנו והרבה יותר מהר ממה שאנחנו והם חושבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, איך שכחתי:

אפליה משטרתית:

בכפרים ערביים שנמצאים בשטח מדינת לכל דבר לא קיימם שום נוכחות של המשטרה, כי המשטרה מפחדת להיכנס לשם. יש שם בניה לא חוקית, יש שם עבירות מס על ימין ועל שמאל, יש שם פשעים ללא הפסקה - והמשטרה לא עושה כלום.

אבל ביישוב יהודי? נכנסים בכל הכוח. הורסים בתים, עוצרים אנשים, תוקפים אותם עם סוסים ואלות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- אם במשטרה עסקינן, אז מה שמפריע לי בעיקר הוא יחס השוטר הממוצע לאזרח אשר נעצר לבדיקה שגרתית.

לא רק שבמדינות אחרות השוטר מכבד האזרח עד שלא הוכח פשע, פה הוא פשוט מתנהג בזלזול וזה ממש ממש ממש בלשון המעטה.

- התעסקות בטפל ולא בעיקר של המשטרה, אך זאת בעייה של המדיניות הדפוקה. מדיניות סמים לא נאורה.

- חינוך לקוי לאהבת הארץ והטבע.

- חרידים. (גיוס, מסים וכ"ו).

- אי יכולת של האזרח הממוצע להתקיים בכבוד.

- מערכת פוליטית מושחטת ולא ליברלית.

ובגדול זה שאנחנו כלפי חוץ נראים כמדינה מערבית, אך אם מסתכלים פנימה רואים שאנחנו בעצם מדינת עולם שלישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. 120 חברי כנסת, למה צריך כל כך הרבה? (שלא נדבר על כל העוזרים וההוצאות הנלוות)

רק לשם השוואה - ממשלת VS ממשלת שוויץ (מדינה בגודל דומה)

389948_273703999354134_100001436096486_776755_956216764_n.jpg

כדאי לציין את המיסים הגבוהים על ייבוא רכבים ועל הדלק.

הבירוקרטייה המסועפת כמעט בכל נדבך במדינה, רשויות, גופים.

אנחנו עם פראייר. אין לנו תרבות צרכנית בשיט. ללמוד קצת מהחרדים בלכידות והאחדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...