לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי

nec_000

Recommended Posts

הצעד של הורדת מחיר על מנת להגדיל ביקוש - הינו צעד שככל הנראה מרבית מבין מפרסמי מודעות יד 2 אינם מבינים אותו,

משום שאלו אינם אנשי מסחר/שווק/כלכלה ועל כן אין ברשותם את סל עקרונות היסוד בתחום.

אתה טועה.

לרוב זה עוזר למוכר ולקונה. מצד אחד המוכר יודע מה הגבול שלו וכמה הוא רוצה. והקונה תמיד יחשוב שהוא עשה עסקה כי הוא הוריד למוכר את הדרישה.

במנטליות הישראלית זה כמעט תמיד המצב.

מצד שני, תמיד יהיו לך אנשים שיחשבו שהם יכולים לדרוש יותר כי הם רוצים החזר השקעה (גם אם לא מוצדק) בד"כ הם לא ימכרו.

כשאני בא למכור דברים יד2, אני בגישה של לתת מחיר הוגן ישירות בלי משחקים.

לצערי גם אז לא חסרים אנשים שיחשבו שהם יכולים להוריד את המחיר :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^ מסכים, יש נטייה כזו לחלק מהישראלים.

גם אם תפרסם את המחיר הזול ביותר, אם הם לא יצליחו להוריד אותך במשהו, הטיפשים יחשבו שהם יוצאים פרייארים, ולכן גם לא יסגרו עסקה לפעמים.

נתקלתי בכמה פסיכים כאלו.

אבל בכל מקרה, זה לא עוזר במכירה. כי אני לא אתקשר לכאלו שמבקשים מחיר מופרז, רק כדי לקוות שהם לא באמת מצפים למכור במחיר כזה, ומוכנים לרדת בעשרות+ אחוזים. וכמוני ישנם רבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעלה השערה - אולי זה גם סוג של "ספאם-מכירות"... פשוט מנסים לנצל את הפלטפורמה של הטריידזון כסוג של לעניים ומקווים ליפול על איזה פראייר שמאמין שאם זה מופיע אצלנו בפורום זה בטח "אמין".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לעשות הגבלה שרק חברי פורום עם לדוגמא 50 או 10 הודעות יוכלו לפרסם בטרייד זון יפחית את התופעה.

אפשר לעשות פילוט לזה ולראות אם המצב משתפר.

אפשרות אחרת זה לעשות מחירון של חלקים. כמו שיש מחירון למכוניות.

או לייצור רשימה שכ.מסך שעולה חדש x שקלים יד שניה ועדיין באחריות של לפחות שנה יעלה 0.7x אם כבר ללא אחריות אז 0.5x או 0.6y ממחיר y של כ.מסך מגביל בביצועים לו.

זה יהיה להמלצה למפרסמים וכך הם יוכלו לדעת פחות או יותר כמה ריאלי לבקש.

אם תיישמו אני אוכל לתרום קצת מזמני גם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק כ.מסך אפשר להכניס לרשימה כמעט את כל חומרה.

אבל בטור התחלה כ.מסך כי השוק שלהם די גדול ביד שניה.

וככה זה איתן אינדיקציה האם אנשים ישנו את הגישה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק כ.מסך אפשר להכניס לרשימה כמעט את כל חומרה.

אבל בטור התחלה כ.מסך כי השוק שלהם די גדול ביד שניה.

וככה זה איתן אינדיקציה האם אנשים ישנו את הגישה שלהם.

סוריי על הדבל, tapatalk נתקע לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחירון ... לייק :xyxthumbs:

יש לך לפעמים כמה עשרות גרסאות שונות של אותו כרטיס שמחירם שונה לגמרי.

בנוסף לגיל הכרטיס ומצבו יש השפעה על המחיר, כמו לעוד מספר מאפיינים.

הנ"ל הופך את רעיון המחירון ללא ישים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך לעשות לכל גירסה וגירסה.

רק את הדגם ומחיר קנייה חדש. כמו 560

560ti

570 וכו...

מסתכלים על כ.מסך חדש ולוקחים לדוגמה 70 אחוז ממנו.

ואם כבר אין כאלו חדשים אז כ.מסך מגביל לו ולקחת סכום קטן יותר כמו שישים אחוז מכ.מסך מגביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פגעתם לדעת משורר - זו היתה אחת המחשבות שלי לכשפתחתי את הנושא לפני שבוע באמצעות שרשור זה,

אך אז די נמנעתי מלהציף את כל הרעיונות על ההתחלה, בשל חשש הגיוני, שמעודף יוזמה לא יצא כלום או חלילה

יתקל הרעיון בהתנגדות, שכן מנסיוני יש צורך ראשית לתת לנושא לחלחל בתודעת הקהל.

עכשיו ומשהנני רואה שאכן ישנה הענות ואף גבוהה לרעיון המחירון, הנני מוכן להרים את הכפפה,

כמובן רק באם ידידי CRT (שהחל את היוזמה אתמול) יסכים לכך. אף אשמח לעבוד ביחד עימו בשילוב פעולה :bash:

לעניין קביעת הרף:

הנני מסתייג מקביעת מחירון יד שניה על רף גבוה של "70% ממחיר חדש", גם לכרטיס בן יום.

מבחינת הראציונל על מנת שמוצר משומש שעליו אין אחריות ועברו לא נודע, יגלם את הסיכון הנ"ל באופן סביר,

30% הנחה ממחיר חדש לראות עייני, איננו רף שמגלם זאת נכונה. אני לא הייתי חוסך 30% ופשוט רוכש חדש.

על כן "רף כללי" שכן מגלם נכונה את ירידת הערך הסבירה, צריך לעמוד על "ממוצע גס" של 50%.

נכון הוא הדבר שיש הבדל ביו מוצר שהוא כמעט חדש ובשנה הראשונה על הכביש, לבין מוצר משומש בן כמה וכמה שנים.

ועל כן, במידה וישנם כאלה ש- 50% נראה להם רף נמוך מדי בשביל מוצר בשנתו הראשונה, הנני מוכן להתפשר לרף עליון

שלא יעבור את 60% ממחיר המוצר כחדש, רק עבור כרטיס שהוא בשנתו הראשונה על הכביש - ובתנאי שהדגם עדיין קיים

בשוק החדשים וניתן לרוכשו בחנות עם אחריות. להזכירכם בחנות גם ניתן להחזיר תוך 14 יום וזוהי זכות שיש לה גם ערך כספי.

לכל מוצר אחר שעבר גיל שנה והוא למעשה מדור עבר, הרף צריך להיות לכל היותר 50% ממחיר המקביל לו בביצועיו כחדש,

ולמוצר מאד ישן כמו כזה שכבר עבר 3 שנים (או יותר) כך שתוחלת חייו למעשה גבולית, רק רף של 40% יגלם נכונה את שוויו.

במידה והראציונאל שתואר לעיל מקובל פחות או יותר על ידכם (המנוסים והותיקים), ובמידה ו- CRT מוכן לשלב עימי פעולה,

אתחיל ברשותו בהכנת טיוטת מחירון ואעבירה לאחר מכן להמשך עיבוד והשלמה אליו.

לאחר מכן נעלה אותה כאן להערות המשתתפים לשם קבלת הסתייגויות, ואת המוגמר (בשאיפה תוך 72 שעות מעכשיו),

נתלה כאן באתר.

**ננסה ככל שידנו תצלח בכך, להעביר גם לינק למחירון זה אל לוחות יד 2, אם כי מהלך שכזה יצריך שיתוף פעולה מצידם.

CRT - אפשר להתחיל לזוז ? (צריך לדפוק על ברזל כשהוא חם - אחרת הנושא מתמסמס...)

שלח אלי מסר אישי לאישור תכנית הפעולה והתחלת עבודה משותפת, השאר לי מס' טלפון לתקשורת יעילה ביננו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חי בסרט אם אתה באמת חושב שאנשים יפרסמו כרטיסים כמו 6970 ב900 שח או GTX580 ב1400שח.

60% זה מחיר ממממממממש לא ריאלי לכרטיסי מסך משומשים (מבחינת המוכר ובמידה ומדובר בדגם שעדיין משווק וכולל אחריות), אפילו באיביי כרטיסים משומשים נמכרים קרוב מאוד למחיר חדשים (בערך 20%-30% פחות).

אין דבר כזה כלל אצבע למכירת מוצרים יד שניה, כל מקרה לגופו. יש מוצרים שיש להם בלאי ויש כאלו שלא, וסתם לצורך המחשה ניקח לדוגמא כרטיס 6950 שהוא אחד הכרטיסים היותר מבוקשים במפרטי גיימינג היום, ונניח שנרכש לפני חצי שנה כשעלה 1500 והיום עולה באיזור ה1200- אני לא רואה בן אדם אחד שימכור אותו ב700 שח. לבקש עליו 900 מצד שני זה מאוד ריאלי לדעתי. בשבילך אולי 300שח הם סכום קטן (אמרת שאתה מעדיך לרכוש חדש אם מדובר על 30%) אבל בשביל רוב האנשים הם סכום לא קטן בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה כלל אצבע למכירת מוצרים יד שניה, כל מקרה לגופו. יש מוצרים שיש להם בלאי ויש כאלו שלא

אני מסכים פה עם פותח השירשור.

לכרטיסי מסך יש בלאי ובלאי גדול, תלוי בטיב המארז שלך, באיכות הספק שלך, ב OC שעשית או לא ובאיכות התכנון של החברה שייצרה אותו.

בגלל שלקונה אין שום דרך להעריך את כל הדברים הללו הוא צריך תמריץ ממש טוב לקחת את הסיכון הזה.

אני אישית הייתי מעדיף להוציא עוד 300 ש"ח (או לקנות כרטיס חלש יותר) מאשר להוציא 900 ש"ח על כרטיס שתוך שבוע יכול להיהרס בלי שום אחראיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...