לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי - עמוד 13 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי

nec_000

Recommended Posts

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חושב שזה מאוד תלוי במוצר ובזמן השימוש שלו

נגיד לצורך הדיון אותו כרטיס בדיוק שהיה בשימוש שנתיים מול אותו כרטיס בדיוק שהיה בשימוש חודש בודד

אני לא חושב שבאחוזים הם צריכים לעלות אותו הדבר פשוט בגלל השחיקה ופחות זמן אחריות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמוד 15, ובהודעה שפותחת את השרשור (בעמוד 1) ישנו לינק ישיר כך שתחסוך לעצמך חיפוש ידני.

אמליץ לך לקרוא את כל השרשור אגב מתחילתו, כדי להבין את הראציונאל וכיצד הגענו אליו.

הראציונאל יותר חשוב וישמש בידך כלי אמדן תמידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחיקה לא רלוונטי מהסיבה הפשוטה שאתה לא יודע איך הבנאדם השתמש בכרטיס, זה יכול להיות 7 שעות משחק ביום עם OC עצום, וזה יכול להיות 3 שעות בשבוע בלי OC כלל..

לגבי האחריות זה עניין אחר, וכיוון שהרוב כן יחפשו את האחריות צריך להיות מוגדר אחוז מסויים למחיר של הכרטיס בהתאם לזמן האחריות / ללא אחריות.

אין אחריות למוצר משומש ומי אשר עובר על השרשור הזה מתחילתו למד מדוע.

אסור על פי חוקי מסחר גם לפרסם כרטיס משומש ככזה שיש לו עדיין אחריות, שאיננה תקפה אלא לרוכש המקורי בלבד

המצויד בחשבונית רכישה. ברגע שנמכר ליד שניה, האחריות מתבטלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז יש לי עוד הערות בנוגע למחירון, ועדיף שתשאל אנשים אם הם באמת בהסכמה מלאה עם המחירון לפני שאתה מחתים אותם עליו.

HD 5850 מחירו נגזר ממחיר HD6850 ולכן כ- 410 ש"ח 480 ש"ח את הכרטיס צריך להשוות ל6870 שהוא הרבה יותר קרוב אליו בביצועים מה6850.

HD 5870 מחירו נגזר ממחיר HD6870 ולכן כ- 480 ש"ח 580 ש"ח הכרטיס חזק מה6870 בלא מעט, ולעיבוד מקבילי זה אחד הכרטיסים החזקים בשוק, כן גם יותר מה6950. לדעתי לבקש עליו פחות מ550ש"ח זה לעבוד על אנשים.

HD 5970 כ- 1000 ש"ח (עדיין קיים כרטיס כזה חדש למכירה ועל כן מחירו יגזר כ- 50% ממחירו) 1300 ש"ח שוב, מדובר בכרטיס מטורף לחלוטין לעיבוד מקבילי. יש לי חבר שמוכן לקנות אחד עכשיו ב1200-1300 ש"ח תלוי במצב. ואולי פספסתי, אבל איפה ראית אותו ב2000 חדש? יותר לכיוון ה2800.

**סדרה של השנה וחצי האחרונות, ולכן מחירה נגזר להיות 60% ממחיר כרטיס זהה חדש**

HD 6750 כ- 310 ש"ח (כרטיס חדש זהה עולה כ- 510 ש"ח)

HD 6770 כ- 330 ש"ח (כרטיס חדש זהה עולה כ- 550 ש"ח)

HD 6790 כ- 380 ש"ח (כרטיס חדש זהה עולה כ- 650 ש"ח)

HD 6850 כ- 410 ש"ח 450 נראה לי יותר הגיוני (כרטיס חדש זהה עולה כ- 680 ש"ח)

HD 6870 כ- 480 ש"ח 550 (כרטיס חדש זהה עולה כ- 800 ש"ח)

HD 6950 1gb כ- 660 ש"ח 700 (כרטיס חדש זהה עולה כ- 1100 ש"ח)

HD 6950 2gb כ- 750 ש"ח אם את הכרטיס אפשר לפתוח ל6970 אז 850 ש"ח לפחות. (כרטיס חדש זהה עולה כ- 1250 ש"ח,

(כמו כן ישנן גרסאות שניתן לפתוח ל- HD6970 באמצעות עדכון ביוס - פתיחת שיידרים נעולים ותדרי עבודה)

HD 6970 כ- 1000 ש"ח (כרטיס חדש זהה עולה כ- 1650 ש"ח)

HD 7950 כ- 1315 ש"ח (כרטיס חדש זהה עולה כ- 2190 ש"ח) לא הגיוני בעליל. לא ימכר בפחות מ1700 ש"ח, כרטיס שיצא לפני שבוע.

HD 7970 כ- 1470 ש"ח (כרטיס חדש זהה עולה כ- 2450 ש"ח) אף אדם שפוי לא ימכור 7970 במחיר כזה. יש עלייהם ביקוש מטורף, נמכרים באיביי בהרבה יותר מהמחיר שמבקשים עליהם בחנויות בחו"ל. 1900 ש"ח. במינימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על המחירים בעמ' 15 בגדול אני מסכים איתם, לרוב אני אפילו מעריך את הכרטיסים נמוך יותר. אם כי המחירים לכרטיסים החדשים לשוק הגבוה צריכים ריבזיה רצינית ההפרשים לא ריאלים בכלל, אבל זה לא באמת משנה בכל מקרה הם רק למשוגעים ביננו. אתה יכול להוסיף אותי לחתימה אם אתה מעוניין.

דרך אגב קניתי GTX295 לפני יותר משנה והצלחתי לשכנע אדם להוריד את המחיר שלו מ-900 ש"ח ל-500 ש"ח כך שאפשר להגיד שהמחיר שלו אפילו נמוך יותר היום... אך רוב האנשים לא מוכנים לשמוע דברי הגיון בכלל ומשוכנעים שהכרטיס שלהם שווה זהב - גם אם עלה בידך לשכנע אותם הם עדיין יסרבו כי יחשבו שיצליחו להוציא יותר. את האמת אפשר גם להבין אותם למה הצלחתי לאחר מכן למכור אותו ב-1000 ש"ח ולהכפיל את ההשקעה ;D .

4850 שווה לא יותר מ-150 ש"ח.

יש לציין שבאיבי כרטיסים מאוד ישנים ופשוטים נמכרים באזור ה-100 ש"ח באופן גורף. חשבתי לקנות משם כרטיס פשוט אך התאכזבתי מהמחירים.

במקום כול המחירונים האלה שאני בספק רב אם יחוללו שינו כלשהו (אנשים יעשו מה שבא להם), אני מציע to lead by example, ברגע שיהיה דוגמאות בשטח אנשים יקחו לתשומת ליבם ויתחילו להתאים את עצמם למצב בשוק. זה הכול נהירת העדר. עוד עניין זה שרוב האנשים מפרסמים את המחיר עם באפר למיקוחים דבר שעוד יותר מנפח את המחיר שמפורסם.

אני לא צופה הצלחה רבה ליוזמה הזו אם כי היא מבורכת ונדרשת. המצב קטסטרופלי.

נ.ב

על כול כרטיס שמגיע בלי באנדל יש צורך להפחית 50 ש"ח מהערך שצויין. בלי אחריות יש גם מקום להפחית יותר אבל גם ככה המחירים נמוכים שלא סביר שאנשים יקבלו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mickel, כל מי שחתום על המחירון מסכים איתו, ואיידע אותך שחלקם אפילו משערכים מחירים נמוכים יותר ממה שמופיע בו כעת

עבור חלק מהדגמים - עבדך הנאמן גם הוא. אך מוכן להתפשר על מחיר ממוצע גס שיפגע למכנה המשותף הרחב ביותר ולכן המחירים

במחירון הורמו כלפי מעלה לרף 60/50/40 אחוזים בהתאמה.

להערותיך, שים לב שהוספת לחלק מהדגמים גרושים ועל כן אין כאן בשורה מרעישה של ממש.

בכל מקרה אינני מתקן את המחירון (קרא עד הסוף מטה) ובעתיד הלא רחוק לכשיושקו כרטיסים חדשים (ככל הנראה במרץ/אפריל הקרובים)

בכוונתי לעשות רוויזיה ולבצע התאמות מחדש לפי מחירי שוק של אלו.

*אגב גם בימים אלו הנני נכנס מעת לעת ומעדכן מחירים, שכן מחירי כרטיסים חדשים מתעדכנים לעיתים מעלה ומטה - במיוחד החדשים HD7xxx.

להערתך לדבר HD7970, היא אולי יכולה להיות נכונה לשוק האמריקאי בו אכן (כלשונך) ישנו חוסר מלאי כרוני בשוק, אך לא לשוק הישראלי

שבו אין מחסור בכרטיסים מדגם זה והמלאים אפילו שוקקים (לפחות אם נשאל את מערכת ה- SAP של KSP).

על כן מי שמוכר כרטיס HD7970 משומש רק כחודש לאחר שהושק, יש לו כנראה "סיבה טובה מאד" מדוע הוא מנסה להפטר ממנו כל כך מהר.

יד שניה בכל מקרה, אפילו שעה בודדת אחרי שהכרטיס יצא מהניילונים - אין לה אחריות. ככזה דינו של הכרטיס אינו שונה מדין HD6970 משומש

בן יום ועל כן מתומחר בהתאם בשווי 60% ממחיר חדש - שים לב: הכל על מנת לגלם נכונה את הסיכון הטמון ברכישה משומשת.

בכל מקרה mickel, עושה רושם יותר ויותר שאינך מסכים עם המחירון כמות שהוא מתומחר כעת, וודאי שאף אחד אינו מעוניין שיהיה חתום

על המחירון חבר שאיננו מסכים לו, על כן הסרתי את תמיכתך מבין החתומים. במידה ותשקול לחזור ולתמוך בו, אוסיף את שמך כמובן מחדש.

נ.ב

בהמשך להבטחתך מיום 29.1.1012 (רצ"ב) אינני יודע אם שמת לב, אבל giloman פרסם את הכרטיס שלו למכירה בשעה טובה

ביום 5.2.2012 ב- 700 ש"ח (רצ"ב), מחיר שאתה עצמך מסכים לו. אז אפשר לאמר שנמצא שידוך לעיסקה במחיר מוסכם ?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיספסתי כמה הודעות בדיון הזה, אבל לזה אני חייב להתייחס:

אין אחריות למוצר משומש ומי אשר עובר על השרשור הזה מתחילתו למד מדוע.

אסור על פי חוקי מסחר גם לפרסם כרטיס משומש ככזה שיש לו עדיין אחריות, שאיננה תקפה אלא לרוכש המקורי בלבד

המצויד בחשבונית רכישה. ברגע שנמכר ליד שניה, האחריות מתבטלת.

בולשיט. הנאמר תקף ביחס לחנות (באם הדבר צויין בתקנון שלה), זה נכון - אבל ממש לא תקף לגבי היבואן. למה? כי יש את חוק הגנת הצרכן, שאומר שהיבואן (או היצרן, במקרה ומדובר במוצר כלשהו המיוצר בישראל ולא מיובא) חייב לכבד גם אחריות יד שנייה, וגם אם בתקנון שלו נאמר אחרת מה שתופס זה החוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

הדיון הזה רלבנטי היום בעקבות המכירה הקבוצתית.

מה שכן, GTX480 חלש או מקביל בביצועים ל-GTX570 (וצורך הרבה יותר חשמל ממנו)

אבל ה-GTX570 חלש בהרבה מה-7870 או ה-GTX660 שעולים עכשיו במכירה כ-930-960 שח

אז ה-480 גם מיושן וגם צורך הרבה יותר חשמל. ואם הוא בן כשנתיים אז גם אין לו ממש אחריות ארוכה מאוד.

המחיר לכרטיס כזה היום הוא כ-500-600 שח במקרה הטוב לדעתי.

אז אתה לא נדיב במיוחד. וכמובן המחירים בדיון מאוד לא מעודכנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...