HD 7970 בישראל - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HD 7970 בישראל

nec_000

Recommended Posts

נכון להיום, ה- 9 לינואר 2012, השקת HD 7970 לקהל הצרכנים החלה.

יש להשיג את הכרטיס בארץ אך המחירים הזולים ביותר (לפחות אלו שאני מצאתי) עומדים על כ- 3,100 ש"ח לצרכן.

מחיר זה מגלם תוספת של כ- 25% מעל מחיר Retail רשמי ארה"ב (היה אמור לעמוד בארץ על 2500 ש"ח).

המלצתי:

בשלב זה לשבת על הגדר ולראות מה ילד יום. להערכתי תוך מספר חודשים לא רב, המחיר ירד לאזור 2500-2600 ש"ח

ואז תהא זו נקודת בחינה נוספת. כמו כן עד אז יושקו סדרות כרטיסי המסך הנוספות HD 7870/7850 וטבלת התמורה לשקל

תתבהר טוב יותר, כמו גם נדע מה מתכננת לנו.

עדכון מיום 17.1.2012:

לאחר שעבר שבוע מיום ההשקעה, ניתן לצפות בכמה משווקים שהורידו מעט את המחיר לאזור 2900-3000 ש"ח.

ירידה זעירה אך בכל זאת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארה"ב, הסטוק שהגיע למשווק הגדול newegg חוסל תוך שעות בודדות:

http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=100007709%20600286767&IsNodeId=1&name=Radeon%20HD%207000%20series

הביקוש למוצר ער למרות מחירו הגבוה יחסית, מה שאומר כי המחירים ישארו ברמה זו ככל הנראה לזמן מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין את השטות הזאת

ב3100 ש''ח

אני עושה מערך CFX או SLI שעולה על הכרטיס הזה לא בקצת.

ממש לא אותו הדבר - קרא הלאה.

לא נכון למדוד את "כמות התמונות הממוצעת לשניה", שכן במערך SLI או CrossFire, לצערנו הרב פערי הזמנים בין הצגת התמונות אינם

לינאריים (על פי רוב) וזאת בשל מגבלות טכניות (שלא נכנס אליהן כעת אלא אם עומק היריעה תעניין את הקוראים).

כרטיס בודד שנותן X תמונות לשניה לעומת מערך שני כרטיסים (או יותר) שמניב את אותה כמות X תמונות לשניה,

זה הבודד הרבה יותר טוב ולהלן ההסבר:

ממחקר שנערך ובעקבות כתבה שנעשתה בנדון (בשנה האחרונה) הגיעו לתובנה, שמערך כרטיסים מרובה איננו אפקטיבי.

הבעיה העיקרית (מעבר לכשלי התאמה/דרייברים מול אפליקציות שונות) גם כשזה עובד יחסית בסדר,

היא שהתוצר מניב פער בין תמונה אחת לשניה - פעם אחת קטן של לדוגמא 10 מילישניות, ולאחר מכן פער גדול של למשל 50 מילישניות,

וכך חוזר חלילה.

הספירה אמנם מראה "שבממוצע" מקבלים 30 מילישניות בין תמונה אחת לשניה, אך אין זה רלוונטי באם בין כל תמונה זוגית,

נכנס פער גדול של 50 מילישניות.

לעיין האדם זה לא טוב, לא נכון, והמוח האנושי "מדביק" שתי תמונת סמוכות שמרווח הזמן הקצר שעבר בין שתיהן כתמונה אחת.

דוגמא: מוצגת תמונה א', לאחר 10 מילישניות תמונה ב', לאחר 50 מילישניות תמונה ג', לאחר עוד 10 מילישניות תמונה ד', וכן הלאה...

המוח האנושי מדביק את תמונה א ל- ב' ורואה אותן כאחת, ותמונה ג' ו- ד' כתמונה שניה.

בפועל המערך הפיק 4 תמונות סה"כ, ולכן הממוצע נראה לכאורה גבוה, אך בפועל האפקטיביות היא רק שתי תמונות לעיין אנושית.

קרי: מערך שני כרטיסים שמציג לכאורה הרבה תמונות לשניה, עבור עין אנושית שווה ערך לבערך מחצית התמונות בחלק מהמקרים.

יצויין כי שתי היצרניות מודעות לבעייתיות הזו ועושות צעדים על מנת לנסות ולפתור אותה, אך עד הלום רק החלה לעבוד בכוון ובמגמה לשפר

את המצב (שקשורה לסנכרון הצגת התמונות על המסך באמצעות טכניקה של עיקוב התמונה הבאה שצוירה מהר מדי כדי להציבה באופן

ממוצע נכון יותר בין זו שצוירה קודם לה לזו שצוירה לאחריה) אך בנתיים ללא הצלחה מלאה וישנם מקרים שזה לא מתפקד טוב וגורר איטיות בתוצר.

כמו כן מערך כרטיסים או CRX מכניס כתוצר לוואי נוסף, "לאג" בין זמן ציור התמונות לזמן הצגתן על המסך בפועל, בשל צורך להעתיק את

התמונה מכרטיס אחד לשני בטרם ציורו והמתנות שונות בין ריקון באפרים בין תמונה אחת למישניה.

כלומר: אם "הלאג" (בין קרות האירועים למה שהצופה/שחקן רואה) גדל, אובד חלק לא מבוטל מכל הקונספט שלשמו המאיץ קיים וזה לקצר

את זמני התגובה ולעשותם מהירים ככל שניתן - מה שכה חשוב במשחקי תלת מימד, וסימולטרים (במיוחד מקצועיים).

שורה תחתונה: נכון להיום אינני ממליץ לבנות מערך או CRX בשום מקרה, עד שטכנולוגית יתגברו על הבעייתיות שהוצגה לעיל

שהיא הרבה יותר שכיחה ממה שנוטים לחשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין את השטות הזאת

ב3100 ש''ח

אני עושה מערך CFX או שעולה על הכרטיס הזה לא בקצת.

לפי הביקורות, עם OC הכרטיס הזה משתווה ולפעמים עובר את ה-6990. אז יש לך ביצועים של כרטיס דומה עם היתרונות של כרטיס אחד.

אני לא חושב ששווה כלכלית מול ביצועים להשקיע במערך מול הכרטיס הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין, לדעתי לא משתלם בעליל לקנות כרטיס חד במחיר כזה.

מערך של 6850 פחות או יותר יתן את אותם הביצועים אבל בחצי מחיר.

אז מצטער אבל 1600 ש''ח נראה כמו הרבה כסף, ולא רואה סיבה לקנות כרטיס ב3100 שאפשר להגיע לאתם ביצועים ואפילו יותר ב1500.

במחיר יותר ריאלי כמו 2300 אולי היה על מה, אבל כרגע ב3100 ש''ח הכרטיס הזה כלל לא רלוונטי בארץ אם שואלים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחיר הזה ובתוספת סימלית ניתן לקנות לא אחד לא שניים אלה שלושה HD 6950 שניתנים לפתיחה ל HD 6970 ..... (מחיר של אחד עומד על 1150 אם אני לא טועה ... סה"כ 3450 ... תוספת של 350 שקל ... )אפשר "להסתפק" בשניים ועדיין לקבל ביצועים עדיפים ברוב המקרים

עריכה :

nec_000 אני מסתמך במה שאני אומר הזאת על סמך בנצ'ם בלבד ומדבר על "כוח גראפי" נטו

שים בצד את כול הבעיות האלה ... שורה תחתונה יחס העלות למחיר של הכרטיס הזה על הפנים (צפויי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec ניסה להסביר לכם את זה. מערך של כרטיסים לאו דווקא שווה את הטרחה או הכסף. נכון שאם תקנו שני כרטיסים 6950 אז הביצועים יהיו דומים. אבל יש דברים שגרפים לא יכולים להראות לכם. מיקרו-גמגומים זה משהו שהולך יד ביד עם מערך כרטיסים, כמו גם פריימים יציבים.

אני לדוגמה החלפתי מערך של כרטיסי 460 1גיגה לטובת 6950. נכון שהפריימים המירביים לא גבוהים כמו במערך, אבל התמונה הרבה יותר יציבה וזורמת, עם פחות גיהוקים ו-כל משחק עובד בלי בעיות. מערך היום זה לא משהו שעובד על עיוור.

אז אתם שואלים את עצמכם מה יותר שווה לי ועד כמה מפריע לי תמונה יציבה או גיהוקים. להרבה אנשים למשל לא משנה v-sync. לי למשל מאוד משנה, אז אני אשתדל לקנות כרטיס חזק. למזלנו כרטיסים חזקים היום יש בשפע. שווה לקנות 580GTX לעומת 7970? במחיר נמוך בכ-500 שח אולי. אבל בשביל ביצועים מירביים צריך לשלם.

בשורה התחתונה, איכות של הביצוע, ולא כמות הפריימים, היא הסיבה היחידה למה עדיף כרטיס בודד מאשר מערך. האיכות, כמובן, היא סובייקטיבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה לאלו שמציעים מערך SLI או CRX:

מה שהוסבר לכם בקצרה הוא, שאם מתבוננים על ביצועי FPS שזה בתרגום: Frames per second ובעברית: כמות תמונות לשניה,

אזי המדד מטעה מאד ולמעשה אינו מציג את מה שצריכים באמת למדוד. שיטה זו למעשה מודדת "הספק", ועין האדם

לא כל כך מתעניינת "בהספק". השיטה הזו בה מדדו לאורך שנים, צריכה לעבור רוויזיה.

תחזרו בבקשה על מודעתי הקודמת בנדון, היא מסבירה בתמציתיות מדוע (נתתי דוגמאות להמחשה).

**אנסה למצוא לינק לכתבה המוזכרת ולהעלות כאן, שכן לאחר קריאתה (והיא ארוכה ומעמיקה למדי) קל יהא לקורא להפנים,

שכל מערכי הכרטיסים, נכון לעת הזו (אולי בהסתייגות קלה מהחדישים של Nvidia שכן היצרנית ניסתה לתת פתרון כלשהו)

זה פשוט לא פתרון טוב ובחלק מהמקרים אפילו רע יותר מאשר כרטיס בודד.

עדכון מיום 17.1.2012 - נמצא לינק לאחת הכתבות הרלוונטיות:

http://techreport.com/articles.x/21516/1

מה שמעניין את העיין זו אינה "כמות הפריימים לשניה בממוצע" לאורך כל המשחק, אלא מהוא "מינימום הפריימים לשניה"

שמתקבל לכל משך המשחק, ומהיא לינאריות דלתאות הזמן שמתקבלות בין פריים אחד למישנהו. הפרמטרים האלו הובנו כחשובים

יותר ולא סתם, אלא משום שאלו הם הפרמטרים שמשפיעים על תפיסתה של עין הצופה את האנימציה המוצגת בפניו.

לא ניתן להתעלם מהפסיכו-ויזולאיות של מנגנון הראיה האנושי - שהיא החוליה האחרונה בשרשרת הפקת האנימציה ותפיסתה.

זו מכריעה למעשה את המערכת ומאלצת אותה לעבוד על פי סט דרישות כזה וכזה, שכן מדובר במערכת טורית בה כל "חוליה בודדת"

מספיקה על מנת לאלץ את כל השרשרת.

כמו כן וכפי שהוזכר כאן על ידי אחד הכותבים, חשוב מאד לעבוד עם v-sync, אחרת מקבלים "קריעת תמונות" - תופעה שאף מודגשת יתר

על מסכי fixed panel array (כדוגמאת LCD) - ומי רוצה לעבוד כך ?!?! (השכחנו שאנו מחפשים איכות תמונה וויזואליות ראלית ?)

ככלל, כל מה שמעל 60FPS אינו נראה "טוב יותר" לעינו של אדם (או 120FPS בתלת מימד - 60 לכל עין) שכן אין הצופה מצליח

להבחין בכך בלאו הרי, ולכן אין כל מניעה להפעיל v-sync בכל מקרה. כל מה שיחתך מעל 60FPS הינו בבחינת "ביצועים עודפים" שאינם מובחנים.

בעקרון, כל מה שמעל 30FPS הינו מדד "מספק בהחלט" - למשל משודר ב- 24FPS ולא הבחנו בתלונות מצד הצופים לאורך השנים,

כן, גם בסרטי אקשן מהירים. הסיבה שבמאה שעברה עם תחילת התפתחותו של הקולנוע והתקנים בתחום, בחרו בתקן של 24 לשניה,

נבעה ממחקר שביצעו אשר העלה, שקצב גבוה יותר לא הניב איכות נתפסת משופרת, כך שבבסיס 30 לשניה כבר טמונה רזרבה

עודפת, שככל הנראה רק מהירי ראיה שמתאימים (אולי) לטיס קרבי יוכלו להנות ממנה (אם ובכלל).

להזכירנו, הסיבה שבכלל דברו בשעתו על יותר מ- 30FPS באה לא בכדי שיראו "יותר טוב", אלא באה על מנת להבטיח,

שגם במקרי קיצון "המינימום פריימים לשניה" ברגעי עומס על הכרטיס הגראפי, לא יפחת מרף ה- 30.

ועל מנת לעמוד בתנאי זה באה הבקשה "שהממוצע" יהא אפילו 60FPS, אשר מבטיח בסבירות גבוה למדי "עמידה ביעד מינימום" של 30FPS.

ניתן לסכם: לא חשוב FPS ממוצע, אלא חשוב שהמינימום תמיד יהא מעל 30, וזאת על מנת לקבל חלקות/זרימת תנועה תוך כדי אספקת "זמני תגובה" טובים לשחקן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע לגבי מחקרים וכדומה, אבל אני מבחין שבמשחק שרץ על 100FPS או 60FPS

גם בBF3 גם בBC2 גם בCS 1.6(שאגב יש יתרון משמעותי ל100FPS על פני 60FPS).

בהנחה שהמסך עימו אתה עובד הוא המסך הבא:

DELL UltraSharp U2312HM LED IPS (שנלקח מהפירוט שפרסמת בפרופיל האישי שלך)

אזי אין ברשותך בלאו הרי אמצעי צפיה (מסך) שמאפשר לך להבחין בין 100FPS ל- 60FPS, שכן המסך

המוזכר לעיל מוגבל לעבודה ב- 60hz.

אם אתה מבטל V-sync אתה בכלל מקבל קריעת תמונות, ואם "לך" זה נראה יותר טוב אז מי אנו שנלין.

עשה לעצמך "מבחן עיוור" בו אינך מודע בכל פעם - האם אתה על 60FPS או 100FPS.

עריכה:

משהו נחמד ומעניין שמצאתי

http://www.100fps.com/how_many_frames_can_humans_see.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע לגבי מחקרים וכדומה, אבל אני מבחין שבמשחק שרץ על 100FPS או 60FPS

גם בBF3 גם בBC2 גם בCS 1.6(שאגב יש יתרון משמעותי ל100FPS על פני 60FPS).

היתרון הוא בגלל מנוע המשחק (ב-CS אני מדבר). ככה גם היה עם Q3, ששם ככל שהFPS היה יותר גבוה ככה היכולות של השחקן במשחק היו טובות יותר (יכל לקפוץ רחוק יותר, לירות יותר ועוד כל מיני שטויות).

זו אחת הסיבות למה id רוצים שמנוע המשחק שלהם יהיה קבוע על 60 (או מקסימום). אין הבדל בתמונה בין 60 ל-100 עם v-sync פועל. אתה שם לב להבדל כי התמונה לא מופיעה באופן חלק. כמו שאמר nec, תעשה ניסוי באותו משחק עם v-sync פעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך ברשותי פחות מחודשיים ושיחקתי עליו רק BF3

אבל במסך הקודם שהיה לי 1952TQ וכן שמתי לב בCS 1.6 בין 60 ל100 FPS ובמשחקיות היה הבדל של שמיים וארץ

וכל שחקן CS 1.6 יכול להגיד לך את זה.

אבל פה כבר גלשנו בכלל מהנושא שמדבר על כרטיס מסך, שעדיין לדעתי לא מצדיק אפילו בקצת את המחיר של 3100 ש''ח.

ולדעתי למרות המגרעות במערכי / CF אני עדיין הייתי הולך על זה שזה מגיע למחירים כאלה.

ושלא תבין אותי לא נכון, אני תמיד יבחר בכרטיס בודד כי אני גם חושב שעדיף אחד חזק שיספק אותך מעל ומעבר.

אבל גם לכרטיס הבודד צריך להיות מחיר הגיוני, שבשבילי ההגיון נגמר ב2000-2300 ש''ח.

כי זה בסה''כ כרטיס בודד ולא כפול או כדומה.

לכן חזק ככל שיהיה ה7970 במחיר כזה יש אלטרנטיבות הרבה יותר טובות ומשתלמות.

ולגבי הVSync, אבי בחיים לא משחק עם זה.

כי לרוב זה גורע בביצועים ואני אישית לא שם לב לקריעות בתמונה או משהו כזה(לפחות לא משהו שמפריע לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...