נפילה בפח בכל הקשור לצילום בתוך חנות ברשת סופר פארם שבמרכז ביג בקריית אתא - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נפילה בפח בכל הקשור לצילום בתוך חנות ברשת סופר פארם שבמרכז ביג בקריית אתא

dor123

Recommended Posts

האמירה שלי באה בגלל שכמה ממשתתפי הדיון לא מכירים כמה מעקרונות הבסיס של מדינה דמוקרטית המכבדת את זכויות הפרט.

סיימתי ללמוד לפני 5 שנים ורוב החומר שלמדתי בתיכון נשכח כלא היה.

אתה אמור לזכור את העקרונות והבסיסים. אתה לא אמור לזכור בדיוק מדוע המלך קראון הוא גיבור טרגי וכיצד ההיבריס (הגאווה) שלו הובילו אותו לידי כלייה במחזה "אנטיגונה", אתה כן אמור לזכור איך לקרוא יצירה ספרותית באופן ביקורתי, להבין מה זה "אירוניה", כיצד נבנה סיפור טרגי קלאסי וכו'.

משיעורי אזרחות אתה לא אמור לזכור בדיוק את מה הכללים הנוגעים לשאילתא המוגשת לממשלה בכנסת, אתה כן אמור לזכור את העקרונות הבסיסיים של דמוקרטיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ואגב ספרות, אם היו מלמדים בשיעור הזה מאנגה מ 30 השנים האחרונות, אוליי הייתי גם זוכר ממנו משהוא (כי אוליי הייתי פשוט בא לשיעור ^_^)

אבל גם באזרחות מלמדים את מה שלא כל כך חד

וגם בהיסטוריה מלמדים אל מלחמת העולם השניה, ולא נאמר כלום אל זיהוי של הסימנים המקדימים (למה שהוא כולם חיים באשליה שדברים איומים לא יכולים לחזור על עצמם בעולם מודרני יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא גם לא צריכה להיות שוטרת!!!! היא מאבטחת!!!

ובקשר לצילום בחנות.... נכון שמותר לצלם במקום ציבורי... יחד אם זאת יש תיקון קטנצ'ק... אם אתה מצלם תמונה שהיא פתוחה ללא התמגדות פרט אישי פרטי... אם אתה בחוץ ותגיע לאדם ותצלם אותו... הוא יכול לתבוע אותך ולהזיק כוחות משטרה לשם לקיחת את התמונה.

גם בחנות/רכבת וכו'... כאן בפרוש רשמתה שהייתה לךך כוונה ספציפית לצלם פרט מסויים של החנות (תאורה) לא יודע לאיזה צורך גם מאבטחת לא יודעת.

אך אם הייתה קצת מנומס וחושב יותר לרוחב ולא לרוחב פס צר אישי... הייתה ניגש לאותו אחרי\מנהל חנות ומבקש אישור לצלם... ומנמק טיפונת. אף אחת לא היה מכניס אותה לרשימה שחורה.

* רשימה שחורה - זה לא שלא ינתן לך יותר שרות אלא שאם תכנס שוב ותנסה לעשות מעשה כל שהוא. או תתבצעה שוד בחנות זאות לאחר תקופה קצרה.. אני מאמין שהקלטה איתך תועבר לחוקרי משטרה... כי יש סבירות גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, לכל אדם יש זכות לעקב אדם אחר ללא הפעלת כוח עד להגעת המשטרה. כמובן שהאדם המעוקב יכול פשוט ללכת...

מרחב ציבורי הוא מושג מעורפל. חנות שמוכרת חמץ בפסח אינה עוברת על החוק שאוסר הצגת חמץ במרחב הציבורי הפסח ומצד שני אתה לא יכול להיכנס ולהתערטל. מקרה אמיתי דרך אגב, www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3534211,00.html

בכל אופן, אין מניעה חוקתית לצלם פרט למקומות ביטחוניים וקניונים ותחנות תח"צ אינן מקומות ביטחוניים. מצד שני לא הייתי מחכה להגעה של המשטרה, השוטרים לא ממש יודעים את החוק בעצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה בחוץ ותגיע לאדם ותצלם אותו... הוא יכול לתבוע אותך ולהזיק כוחות משטרה לשם לקיחת את התמונה.

מותר לצלם אדם במרחב הציבורי אם לא מדובר בתמונה משפילה. מה תגיד על עיתונאים לדוגמא?

לשוטר אסור להחרים מאדם, אלא אם הוא חשד שבוצע בה דבר עבירה וגם אז היא תלקח כראיה ותוחזר (עם כל הקבצים שבתוכה) עם סיום החקירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוגיות צילום ללא הסכמה ברשות הרבים נידונה רבות בבתי המשפט - בעיקר בהקשר של צילומי פפארצי של מפורסמים וכן תמונות של בלשים פרטיים.

על פי פסיקות בית המשפט, צילום אדם במקום שבו לא ניתן לצפות לפרטיות (כפי שהאדם הסביר רואה זאת), נחשב צילום ברשות הרבים ואינו דורש את הסכמת המצולם. הווה אומר - צילום אדם יושב בבית קפה עם מאהבת, אינו פגיעה בפרטיותו, שהרי אין אדם סביר יכול לצפות לפרטיות בבית קפה ציבורי. כך גם הדבר בקניון הומה אדם, בתחנת רכבת או ברחוב פתוח.

יחד עם זאת - צילום אדם ללא רשותו בתוך ביתו, בשירותים ציבוריים או במשרדו (כאשר זה אינו פתוח לקבלת קהל) אסורים.

וניתן לפרסם ללא הסכמה בתנאים מסויימים, זכות הציבור לדעת וכדומה.

כך שניתן לצלם ולפרסם ללא הסכמה בכל מקרה - אלא אם צולם ברשות היחיד (כפי שהוגדרה לעיל) או כאשר הצילום מתוך כוונה משפילה.

לכן מותר לי לצלם ולפרסם --

את האדון הזה כאשר הוא עומד באמצע רחוב הומה אדם.

את חבורת הזמר הזאת שהחליטה להופיע באמצע רחוב רוטשילד (בימי המאהל).

ואת הגברת הזאת שעצרה להפסקת עישון באמצע חגיגות יום העצמאות.

שום "זכות הציבור לדעת", שום תנאים מסוימים ושום נעליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת רק דבר אחד לא הבנתי..... לשם מה אתה נכנסתה לחונות לצלם את תאורה שם?

אם הייתי בעל חנות שבא נכנס אדם ומתחיל לצלם ללא פניה מקדמת והסבר קליל שהוא הולך לעשות ולמה. הייתי אומר לו יפה שיקח את הדברים שלו ויעוף מהחנות...

לפי מה שנאמר מקודם, יש חלוקב קטנה בהגדרה של חנות כי מקום ציבורי. כי לחנות יש דלת צדדית שנקראת מחסן היא גם נמצאת בשטח של חנות וקניון... אז מותר לי להסתובב שם סתם כי בא לי להסתובב שם הרי זה מקום ציבורי לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חנות היא לא שטח ציבורי בהגדרה, זה שאתה מאפשר ללקוחות להיכנס הופך אותה לשטח ציבורי, אם למחסן אתה לא מרשה ללא מורשים להיכנס הרי שהוא אינו שטח ציבורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חנות היא לא שטח ציבורי בהגדרה, זה שאתה מאפשר ללקוחות להיכנס הופך אותה לשטח ציבורי, אם למחסן אתה לא מרשה ללא מורשים להיכנס הרי שהוא אינו שטח ציבורי.

זאת אומרת שאני יכול לאסור לצלם בחנות שלי. ללא כל שילוט נוסף.. כי אני לא חייב לשלוט על הדלת של מחסן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מה שזה אומר בכלל. המחסן בהגדרתו הוא שטח פרטי, ולכן אין צורך בשילוט. ברגע שפתחת את החנות לציבור, הגדרת אותה כשטח ציבורי (בזמן שהיא פתוחה לציבור), וכל הגבלה צריכה להיעשות בפירוש (ואולי גם לא תהיה תקפה כל עוד החנות עומדת בהגדרתה כשטח ציבורי). כמובן שזה נוגע רק לאותו שטח של החנות שפתוח לציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שנה היה עימות בין עובדי רמי לוי שבאו להשוות מחירים ברשת אחרת לעובדי אותה רשת.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4015028,00.html

בסופר פארם לא רוצים שיצלמו אצלם בחנות מאותה סיבה - השוואת מחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...