נפילה בפח בכל הקשור לצילום בתוך חנות ברשת סופר פארם שבמרכז ביג בקריית אתא - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נפילה בפח בכל הקשור לצילום בתוך חנות ברשת סופר פארם שבמרכז ביג בקריית אתא

dor123

Recommended Posts

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

והנה - פה נכנסת המאבטחת ואוסרת עליך לצלם. למה? כי מעדיפים שלך לא תהיה תמונה של התחנת רכבת מאשר הסיכוי לפיגוע טרור בסדר גודל כזה.

זה לא משנה מה היא מעדיפה או אפילו מה היא חושבת. זאת זכותי המלאה לצלם שם, היא הייתה יכולה כמובן לבקש ממני *בנימוס* שלא לצלם (מה שכמובן לא קרה).

כאשר גרתי בטאייוון גם שם לא נתנו לצלם ואנחנו מדברים על האוכלוסיה הכי נחמדה שקיימת עלי אדומת..

טאיוואן לא בדיוק מדינה דמוקרטית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה מה היא מעדיפה או אפילו מה היא חושבת. זאת זכותי המלאה לצלם שם, היא הייתה יכולה כמובן לבקש ממני *בנימוס* שלא לצלם (מה שכמובן לא קרה).

המקום שבו אתה עלול לפגוע בביטחון המדינה הוא המקום שבו יגידו לך מה לעשות.

בצבא המפקדים שלך לא אמרו לך לעשות דברים בניגוד למה שהרצון האישי שלך (שמירות וכד')

אם שוטר היה נוסע אחריך ואומר לך לעצור בצד רק לבדיקה שגרתית אז לא היית עוצר כי זה נוגד את חופש התנועה?

לגבי נימוסים - היא לא חייבת לך כלום. באותה מידה אתה יכול להגיד שהפקידה במוסד ממשלתי כלשהו הייתה ממש מעצבנת ודיברה אליך כמו אל כלומניק.

אותה מאבטחת צריכה לאבטח ולא לשרת אותך. תתרגל לזה שאתה לא מלך העולם ושאנשים לא יבקשו ממך בשיא האדיבות ויתנצלו לאחר מכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לאותה מאבטחת אין כל סמכות לומר לך מה מותר לך לצלם, ומה אסור לך לצלם. זה כלל לא משנה אם אתה או היא חושבים שמדובר בפגיעה בבטחון המדינה. באופן אישי אם הייתי נקלע לסיטואציה כזו, הייתי מציע לפוסטמה להזמין משטרה אם יש לה בעיה שאני מצלם.

הדוגמאות האחרות שלך לא קשורות לעניין - השמעות למפקד בצבא, ולהוראות שוטר אלו דברים המעוגנים בחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל זה לא מחייב שיש או אין להם איזה חוק סציפי שיוצא מהכלל...

התגובה שלי לא הייתה אליך ואכן ישנו סיכוי שלהם יש חוק האוסר צילום..

דיברתי אל ההוא שדיבר על הדמוקרטיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי נימוסים - היא לא חייבת לך כלום. באותה מידה אתה יכול להגיד שהפקידה במוסד ממשלתי כלשהו הייתה ממש מעצבנת ודיברה אליך כמו אל כלומניק.

אותה מאבטחת צריכה לאבטח ולא לשרת אותך. תתרגל לזה שאתה לא מלך העולם ושאנשים לא יבקשו ממך בשיא האדיבות ויתנצלו לאחר מכן.

נדרש ממנה להיות לפחות נחמדה כי היא בת אדם. כי אנחנו לא חיות (או לפחות כך אני מקווה..). היא עובדת העבודה עם קהל, אם היא לא יכולה להתנהג כמו חיה, אולי היא במקצוע הלא נכון.

אתה בהחלט יכול לדרוש/לקוות ליחס נאה ולא לקבל את זה שירקו עליך בכל מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אילו היה באמת כתוב בחוק שאסור לצלם במקומות כאלה, היו מתקינים שלטים שכתוב עליהם "אסור לצלם", בדיוק כפי שקורה עם עישון במקומות אלו.

העובדה שאין שילוט כזה, היא רק הוכחה לכך שמותר לצלם במקומות אלו, וכי זה לא רשום בחוק.

איך זה יכול להיות שיאסרו עליי לצלם בקניון/חנות, אם אין אפילו בשום מקום שלט שכתוב בו שאסור לצלם?

דרך אגב, גם בארה"ב לא מאפשרים לצלם במקומות אלו, וארה"ב היא מדינה רפובליקנית.

בהחלט לא קיבלנו יחס הולם בסופר פארם שבמרכז ביג, לאחר ששלפתי את המצלמה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לאותה מאבטחת אין כל סמכות לומר לך מה מותר לך לצלם, ומה אסור לך לצלם. זה כלל לא משנה אם אתה או היא חושבים שמדובר בפגיעה בבטחון המדינה. באופן אישי אם הייתי נקלע לסיטואציה כזו, הייתי מציע לפוסטמה להזמין משטרה אם יש לה בעיה שאני מצלם.

אתם נכנסים לכל כך שטויות.. גם אם זה לא מעוגן בחוק זה לא אומר שמותר לעשות את זה.

היא, בתור מאבטחת, מקבלת הוראות מאנשים שסביר להניח חשבו על מה שצריך לעשות. יכול להיות שזה כחלק מפעולות שגוף ביטחוני מדיני אמר להם לעשות או לא. אבל מפה ולהתחיל לעשות סצינות? פוסטמה? משטרה? לך הביתה ותסתכל בגוגל על של רכבות.. זה נשמע כמו ילד קטן שלא מקבל את הצעצוע שלו ואז בוכה לאמא.

נדרש ממנה להיות לפחות נחמדה כי היא בת אדם. כי אנחנו לא חיות (או לפחות כך אני מקווה..). היא עובדת העבודה עם קהל, אם היא לא יכולה להתנהג כמו חיה, אולי היא במקצוע הלא נכון.

אתה בהחלט יכול לדרוש/לקוות ליחס נאה ולא לקבל את זה שירקו עליך בכל מקום.

היא לא צריכה להיות נחמדה, היא פאקינג מאבטחת... היא לא נותנת לך שירות. היא אומרת לך מה לעשות בתוקף תפקידה. לא אוהב את זה? סע באוטובוס. אין לך יכולת לנסוע באוטובוס? אל תגיע למצב שמאבטחת מגיעה אליך. מפה ולקחת את זה להגזמות שלך "יחס נאה ולא שירקו עליך" זה פשוט מופרך...

אני מאמין שהיא לא עצרה אותו לחקירה ממשלתית לכמה ימים בבית מעצר והוא נאלץ ללכת לישון על הריצפה של צינוק חשוך ומלא עכברושים וכן, היא גם לא ליטפה אותו בעדינות והסבירה לו את המצב תוך כדי שהיא רוכשת לו כוס שוקו חם ויושבת איתו כדי לדבר איתו על המצב הבעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם נכנסים לכל כך שטויות.. גם אם זה לא מעוגן בחוק זה לא אומר שמותר לעשות את זה.

היא, בתור מאבטחת, מקבלת הוראות מאנשים שסביר להניח חשבו על מה שצריך לעשות. יכול להיות שזה כחלק מפעולות שגוף ביטחוני מדיני אמר להם לעשות או לא. אבל מפה ולהתחיל לעשות סצינות? פוסטמה? משטרה? לך הביתה ותסתכל בגוגל על של רכבות.. זה נשמע כמו ילד קטן שלא מקבל את הצעצוע שלו ואז בוכה לאמא.

היא לא צריכה להיות נחמדה, היא פאקינג מאבטחת... היא לא נותנת לך שירות. היא אומרת לך מה לעשות בתוקף תפקידה. לא אוהב את זה? סע באוטובוס. אין לך יכולת לנסוע באוטובוס? אל תגיע למצב שמאבטחת מגיעה אליך. מפה ולקחת את זה להגזמות שלך "יחס נאה ולא שירקו עליך" זה פשוט מופרך...

אני מאמין שהיא לא עצרה אותו לחקירה ממשלתית לכמה ימים בבית מעצר והוא נאלץ ללכת לישון על הריצפה של צינוק חשוך ומלא עכברושים וכן, היא גם לא ליטפה אותו בעדינות והסבירה לו את המצב תוך כדי שהיא רוכשת לו כוס שוקו חם ויושבת איתו כדי לדבר איתו על המצב הבעייתי.

או שאתה לא מבין מה שמסבירים לך, או שאתה מתעקש לקחת את הדברים אישית מסיבה כלשהי...

אם אני רוצה לצלם תחנת רכבת או משהו בסביבתה, זו זכותי המלאה. זה שהיא פאקינג מאבטחת, בדיוק אומר שאין לה כל זכות לומר לך מה לעשות - יש לה תפקיד מאוד ספציפי - לשמור על תחנת הרכבת מפני מפגעים ומפני הפרות סדר. ואם היא לא יכולה לעשות את זה באדיבות הנדרשת, אז שתעשה את זה בפה סגור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חוק שאוסר עליו לצלם שם, נקודה. המאבטחת אינה שוטרת

להרבה מאוד מאבטחים יש סמכויות מסויימות של שוטרים במקום העבודה שלהם ולשם כך הם גם עוברים הכשרה ע"י המשטרה ומקבלים ממנה תעודה, גופים כמו הרכבת/משרדי ממשלה ואפילו קניונים מקבלים הנחיות מהמשטרה/שב"כ ואלו יכולים לקבועה איפה מותר ואיפה אסור לצלם ללא כל צורך בחוק מיוחד בנושא.

דרך אגב גם אם תנסו לצלם את אחד משערי הכניסה לדיזינגוף סנטר יש מצב טוב שיבוא מאבטח וידרוש ממכם להפסיק ובמידת הצורך גם יזמין משטרה וזו תהיה בצד שלו, ואת זה אני אומר מניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...