חוות דעת לגבי הזמנת מחשב חדש מחר. - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת לגבי הזמנת מחשב חדש מחר.

WiSe-Man

Recommended Posts

בלי קשר לליבה הגרפית כי הרי גם כך למערכת כזאת קונים כרטיס גרפי ייעודי. היתרון היחסי לעומת פלטפורמת AM3 מקבילה (כי הרי בבסיס המעבד הוא אותו מעבד רק בתהליך ייצור קטן יותר וקצת יעיל יותר) הוא במחיר הלוחות ביחס להיצע התכונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בעיקר ה- A75M-HVS שעולה כמו לוחות 880G זולים לפלטפורמת AM3 ומציע יותר מהם, או במחיר דומה לרוב לוחות ה-H61 ומציע יותר מהם.

במציע יותר מהם אני מתכוון בעיקר ל-4 חיבורי USB 3.0 (כחלק מערכת השבבים) ולכך שכל חיבורי ה-SATA הם מתקן 6Gb/s. כמובן שמידת החשיבות של זה משתנה בין משתמשים שונים (ולכך שכל החיבורים הם SATA 6Gb/s בכלל אין חשיבות כי לאורך חיי המערכת הצפויים כנראה לא יחוברו לה 6 ומספיקים גם 2 כאלה).

גם ה-A75 Pro4-M הוא לוח משתלם לדעתי למי שמחפש קצת יותר.

זה פתרון לא רע למערכת בתקציב מוגבל שבה יש כן דרישה לחיבורים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר ניהלנו את הדיון הזה לא אחת :) וממש אין לי כוח לחזור עליו שוב.

מדיונינו בעבר למדתי שאנחנו ניגשים לנושא משתי נקודות שונות. אתה לדעתי (כל מה שאני כותב הוא כמובן לדעתי, זה לא אמור שאני צודק או שאין דעות תקפות נוספות ששונות משלי) מקנה למבחני ביצועים חשיבות יתרה, ואילו אני מתייחס לדברים קצת אחרת, פחות מדקדק בחודו של FPS אלא יותר מסתכל מזווית "מעשית" (בהעדר הגדרה טובה יותר) כי למדתי מניסיוני שבפועל הדברים מורכבים הרבה יותר מאשר מבחן ביצועים שהוא די סתמי.

בעולם החומרה ניתן להגיע ליעד הסופי במספר דרכים וכולן תקפות. בבחירת החומרה מעורב אלמנט אובייקטיבי אך מעורב גם אלמנט סובייקטיבי (החל מנאמנות למותג דרך העדפות ודרישות של משתמש מסוים וכלה במגבלות תקציב ואילוצים נוספים) שיש לו משקל לא מבוטל. לכן אני באופן אישי לא אוהב לצאת בהצהרות של X עדיף מ-Y, פשוט כי לדעתי זה פשוט לא נכון, כלומר לא נכון באופן גורף וחד-משמעי מחוץ ל"תנאי מעבדה".

שנית, כפי שציינתי, גם אם נקח את הגישה שלך במקרה הזה, אז לדעתי, וכפי שהסברתי, ה- i3-2xxx הוא ממש לא מעבד משתלם למערכת למשחקים בתקציב מוגבל. סתם משלמים כל כך הרבה יותר על HT. כך שמבחינת יחס עלות-תועלת ה- G6xx נותן פשוט יותר.

ולסיום, במשחקים למעבד (מסף מסוים כמובן) כמעט שאין חשיבות בחתך רוחב. אני בטוח שגם אתה מכיר מערכות עם מעבד "חלש" ו"מיושן" (עד סף מסוים כמובן) שמריצות משחקים ללא שום בעיה מספר שנים ברציפות ועברו שדרוג של כרטיס גרפי בתקופה היחסית אחרונה. כל זה מקבל משנה תוקף כאשר מדובר על משחקים ברזולוציות גבוהות. אם התקציב מוגבל, עדיף לדעתי הרבה יותר ל"התפשר" (והמרכאות הן כי הפשרה היא בעיניי המתבונן) על מעבד ולהקצות לכרטיס הגרפי את התקציב המתאים בהתאם לרזולוציה ולהגדרות הרצויות.

כמו 6*SATA3 כך גם 4*USB3..אין חשיבות באמת.

אולי, יש משתמשים שיחלקו עליך. חוץ מזה שמשווים פה היצע תכונות ביחס למחיר ופחות מדברים על מידת הנחיצות של תכונה כזאת או אחרת.

לדוגמה, מעבד Nehalem עולה בערך כמו מעבד SB מקביל. עבור רוב המשתמשים גם מעבד Nehalem "יספיק". אולם כנראה שלא תמצא בנקודת הזמן הנוכחית המלצה על מעבד Nehalem על-פני SB מהסיבה שמקבלים יותר תמורת הכסף, גם אם אולי המשתמש המסוים הזה לא בהכרח זקוק ליותר הזה בפועל.

במחיר של ה-A75 Pro4-M

יש את הGigabyte H67MA-UD2H..

עד כמה שאני יודע הוא יקר יותר בכ-10-15% בארץ, אבל בהחלט יש לוחות H67 אחרים שממש קרובים לו במחיר ואף קצת זולים ממנו. אבל הלוחות האלה לא מאפשרים לבצע OC. אולי זה חשוב ואולי לא, זה כבר תלוי בדרישות של המשתמש.

בכל מקרה, אם כבר נגענו בנושא הלוחות זה הזכיר לי ששכחתי להגיד משהו. אם כבר משקיעים 400+ ש"ח על לוח-אם, עדיף לדעתי לקנות לוח H67 ולא לוח H61 עם בקר הרחבה SATA 6Gb/s. תמורת עוד כמה עשרות שקלים מקבלים תמורה גבוהה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן אני באופן אישי לא אוהב לצאת בהצהרות של X עדיף מ-Y, פשוט כי לדעתי זה פשוט לא נכון, כלומר לא נכון באופן גורף וחד-משמעי מחוץ ל"תנאי מעבדה".

לא נטען כי I3 גובר בכל אלא הדברים נאמרו מתוך קונטקסט הדיון והוא משחקים, כך שבמעבדה לצורך העניין מודדים FPSים ושם יש "מנצח" ברור.

אחזור על מה שאמרתי לפני חודשים רבים והוכיח את את עצמו פעם אחר פעם, מעבדי הדור הקודם של לגבי רוב המשתמשים מתו ובאופן דומה גם המעבדים החדשים,

AMD מהווה פתרון רק למקרים מאוד ספציפים בעלי מכנה משותף אחד והוא תקציב דחוק, בין אם מדובר במחשב מדיה + משחקים בסיסי

ובין אם מדובר במחשב עריכה, ברגע שהתקציב קצת יותר משוחרר נותנת מענה עדיף.

לדעתי המקרה הנ"ל אינו מוגדר כתקציב דחוק ועל כן הנני עדיין עומד מאחורי המפרט הראשון שהוצע כאן, כמובן בהתאם להצעות לחיסכון שהעלה tmpusr בנוגע ללוח בסיסי, פחות וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות, מכל מלמדי השכלתי. :xyxthumbs:

אני מודה שמדובר בילד צעיר אבל הוא מאוד סקרן, המחשב יהיה מכונת משחקים אבל לא רק. הוא יגיע מהר מאוד לתכנות (כבר מעניין אותו) ובטח וגרפיקה ברמות הבסיסיות.

רציתי משהו לטווח ארוך שבמידה והנושאים האלה יעניינו אותו יהיה לו מחשב שיוכל להתמודד עם זה.

כמה כרטיס המסך הנוכחי חלש? לאיזה מעבד כדאי לרדת על חשבון כרטיס מסך אחר? ולאיזה ספק כח אחר מומלץ לשדרג

במחיר של 4400 שקלים כולל מסך 23 איכותי איזה מפרט כדאי? (דרך אגב ממי עדיף? rsm או iqpc)

אני מתקן וכותב שהמחשב יהיה ברובו לגיימינג אבל גם לצפיה בוידאו, תכנות וגרפיקה קלה. תודה

תודה לכולם :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחירה ב 24' במקום 23' גוזלת 400 ש"ח וזה המון בתקציב בסדר גודל זה ועל כן לא מומלץ

לגבי באיזה מעבד לבחור, קיבלת את מכלול השיקולים הפלוסים והמינוסים של כל אחד נשאר לך לבחור מה יותר חשוב

RSM ו IQPC שתיהן חנויות מומלצות, בחר בזו הקרובה אליך ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה23

אני רואה ש IQPC מעט יותר זולים מה שמאפשר לי לקחת כרטיס מסך יותר טוב

INNO3D GTX560 TI "ICHILL" 1GB GDDR5 - RETAIL

SeaGate 500GB 7200RPM 16MB Sata3 ST500DM002

Dell UltraSharp LED U2312HM Rev A01 23" IPS Panel

Cooler Master A12025 120mm 1200rpm 19.8dBA ₪

Arctic Cooling Alpine 11 GT Rev2 CPU Cooler Socket 775/1156/1155

Intel Sandy Bridge Core i3 2120 Socket 1155 3MB 3.3Ghz 65W Tray

Hec Cougar Solution Front USB3 Black שחור

ASROCK H61M/U3S3 B3 S1155 USB3 Sata3 VGA HDMI DVI H61 CHIPSET

Elixir 8GB DDR3 1333Mhz

ASUS DRW-24B1LT x24 White / Black Light Scribe

אם מישהו יכול להכין לי מפרט מ http://www.iqpc.co.il אשמח מאוד...

איזה ספק אחר לקחת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם 6870 וגם GTX560TI כרטיסים חזקים מאוד - ודאי ככרטיס ראשון. ההבדלים ביניהם לא תהומיים.

הקפיצה המורגשת הבאה היא ל-HD6950 DUAL BIOS שכמעט תמיד ניתן "לפתוח" ל-HD6970 שהוא כרטיס אימתני ב~1200 ש"ח.

אפשר גם לשקול כרטיס מסך יד שניה - אם הוא תקין אז הוא תקין גם אם הוא עבד שנה. קל לבדוק וחסכוני מאוד.

שים לב שהכרטיס של INNO3D מגיע רק שנתיים אחריות

אני דווקא חושב שזה זניח לגמרי - תקלה שלא קרתה תוך שנתיים כבר לא תקרה וממילא הוא לא יהיה רלוונטי עוד שנתיים.

גם אם כן - לך תוכיח שתקלה בכרטיס בן שנתיים+ נופלת תחת תנאי אחריות היצרן.

560TI חזק מה 6870 בכ 10% אך עולה 20-30% יותר וגם יצרוך יותר חשמל

- קוגר 400-450W של HEC

- סיסוניק SII 430W

הסיסוניק ליגה אחרת באיכות ובשקט וכמעט באותו מחיר.

מפרט לבקשתך עם מארז/ספק עדיפים:

מסך:

[..] DELL ULTRASHARP LED 23" U2312HM - IPS PANEL - לרוכשי מחשב חדש מעל 4000 ש"ח ! - זמין במלאי ₪993

מעבד:

[..] INTEL 2100 - TRAY - לרוכשי מחשב חדש ! ₪535

לוח אם:

[..] ASROCK H61M/U3S3 - זמין במלאי ₪396

זיכרון:

[..] TRANSCEND 4096MB DDR3 1333 CL9 - לרוכשי מחשב חדש ! ₪95

כמות:2

כרטיס מסך:

[..] INNO3D GTX560 TI "ICHILL" 1GB GDDR5 - RETAIL - לרוכשי מחשב חדש מעל 3000 ש"ח ! ₪994

צורב DVD:

[..] SAMSUNG SH-S223FBLK x22 SATA BLACK - זמין במלאי ₪112

מארז:

[..] ANTEC TWO HUNDRED w/o PSU - זמין במלאי ₪263

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 430W (80 PLUS BRONZE) - BULK - זמין במלאי ₪292

קרור למעבד:

[..] ARCTIC-COOLING ALPINE 11 REV.2 - זמין במלאי ₪82

דיסק קשיח:

[..] SAMSUNG F3 500GB SATA2 - מבצע חנוכה ! - זמין במלאי ₪495

הרכבת מחשב:

[..] "הרכבה ובדיקות EXPRESS" - הרכבה + ביצוע בדיקות בסיס - איסוף מחשב מהחנות תוך 48 שע´ ! ₪52

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪4404

מפרט זה הורכב באתר: www.IQPC.co.il

למשלמים במזומן\שיק אחד, הפקדה - 3% הנחה!

עד 5 תשלומים בשיקים ללא ריבית - שיק ראשון לתאריך הקניה

אני מודה שמדובר בילד צעיר אבל הוא מאוד סקרן, המחשב יהיה מכונת משחקים אבל לא רק. הוא יגיע מהר מאוד לתכנות (כבר מעניין אותו) ובטח וידאו וגרפיקה ברמות הבסיסיות.

רציתי משהו לטווח ארוך שבמידה והנושאים האלה יעניינו אותו יהיה לו מחשב שיוכל להתמודד עם זה.

זה כבר מכוון למפרט אחר ממה שנראה בהתחלה... זה כבר מפרט רב-תכליתי ולא גיימינג טהור.

* לשימושים הנ"ל כבר יש משמעות למעבד וביחוד לריבוי ליבות - הרבה יותר מגיימינג. מעבדי אינטל אמנם חזקים משמעותית ליבה-מול-ליבה בהשוואה ל-AMD אבל מרובעי הליבות שלהם יקרים משמעותית. בישומים מרובי נימים (ורוב תוכנות הגרפיקה/וידאו הן כאלה) ריבוי הליבות יותר ממפצה על יתרון כח העיבוד של כל ליבה בנפרד. לא כך הדבר ברוב המקרים בגיימינג.

* לגרפיקה ועריכה גרפית יש כבר שימוש בכרטיס המסך ככלי עזר לחישוב, עם יתרון משמעותי לכרטיסי NVIDIA (שימוש ב-CUDA). עם זאת, אני בספק אם ברמות האלה יש צורך של ממש. מצד שלישי, ילד מחונן כזה בטח ירצה לשחק עם זה עוד שנה-שנתיים וחבל שלא תהיה לו את האפשרות.

בקיצור, או שתעלה את התקציב ב~350 ש"ח לקחת I5 של אינטל או שתרד משמעותית בכרטיס המסך במקום.

אפשרות נוספת היא לקחת מרובע-ליבות של AMD עם לוח AM3+ בסיסי שיתן ביצועים די קרובים בגיימינג אבל יבוא לידי ביטוי טוב יותר בעריכה גרפית/וידאו. כדאי לקחת גם מעבד עם מכפלה פתוחה - גם בגלל שיפור הביצועים שיבטל את נחיתות הליבות (ל-I5-2300 אי אפשר לעשות OC) וגם יספק את יצר הסקרנות של הילד ("זה ילד זה?") בעוד אפיק...

מפרט מרובה ליבות כמעט זהה ובאותו תקציב - לדוגמה בלבד:

מסך:

[..] DELL ULTRASHARP LED 23" U2312HM - IPS PANEL - לרוכשי מחשב חדש מעל 4000 ש"ח ! - זמין במלאי ₪993

מעבד:

[..] AMD PHENOM II X4 970 (3.5GHz) - BLACK EDITION - BOX ₪725

לוח אם:

[..] ASROCK 960GM-GS3 FX ₪293

זיכרון:

[..] TRANSCEND 4096MB DDR3 1333 CL9 - לרוכשי מחשב חדש ! ₪95

כמות:2

כרטיס מסך:

[..] INNO3D GTX560 TI "ICHILL" 1GB GDDR5 - RETAIL - לרוכשי מחשב חדש מעל 3000 ש"ח ! ₪994

צורב DVD:

[..] SAMSUNG SH-S223FBLK x22 SATA BLACK - זמין במלאי ₪112

מארז:

[..] ANTEC TWO HUNDRED w/o PSU - זמין במלאי ₪263

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 430W (80 PLUS BRONZE) - BULK - זמין במלאי ₪292

דיסק קשיח:

[..] WD BLUE 500GB SATA3 - לרוכשי מחשב חדש מעל 3000 ש"ח ! ₪488

הרכבת מחשב:

[..] "הרכבה ובדיקות EXPRESS" - הרכבה + ביצוע בדיקות בסיס - איסוף מחשב מהחנות תוך 48 שע´ ! ₪52

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪4402

* קירור צד שלישי למעבד תוסיף בהמשך רק כשתגיע לעניין ה-OC

* הלוח פשוט ובסיסי אבל יעשה את העבודה + תמיכה במעבדי הדור הבא. לא יודע איך הוא ב-OC - תתיעץ בפורום "מעבדים ולוחות אם".

* מעבד 4 ליבות ותיק אבל עם יכולת המהרה (מכפלה פתוחה) וביצועים לא רעים כלל גם בסטוק.

כמובן שמפרט I5 היה עדיף כאן אבל היה מייקר את המפרט בלא מעט.

* מבחינת גיימינג המעבד הזה מקביל בערך ל-I3 ועולה עליו בכל ישום מרובה נימים.

* ה-4X970 מאפשר OC בעוד ה-I3 לא מאפשר. עם זאת, תזדקק לקירור רציני וגם אז לא תגיע מאוד רחוק... אולי 10-20 אחוז יותר.

מפרט I5 בסיסי ללא יכולת OC ייקר ב~200 ש"ח בערך:

[..] INTEL 2310 : CORE I5, S1155, 2.9Ghz - TRAY ₪858

לוח אם:

[..] ASROCK H61M-HVS ₪296

קרור למעבד:

[..] -COOLING ALPINE 11 PRO ₪88

* לוח מאוד מאוד בסיסי ללא USB3 או SATA3

* קירור טוב אבל די בסיסי

* מעבד ללא יכולת ובתדר בסיס יחסית נמוך לשאר הסדרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...