חוות דעת לגבי הזמנת מחשב חדש מחר. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת לגבי הזמנת מחשב חדש מחר.

WiSe-Man

Recommended Posts

זה מחשב למשחקים לאחיין שלי

התקציב היה עד 4000 והיה חשוב מסך איכותי

מסך Dell UltraSharp Led U2312HM Rev A01 23" IPS Panel - מיבואן רשמי בישראל ! 1,095.00 ₪ 1 1,095.00 ₪

Cooler Master A12025 120mm 1200rpm 19.8dBA 40.00 ₪ 1 40.00 ₪

Cooling Alpine 11 GT Rev2 CPU Cooler Socket 775/1156/1155 53.00 ₪ 1 53.00 ₪

Intel Sandy Bridge Core i3 2120 Socket 1155 3MB 3.3Ghz 65W Tray 539.00 ₪ 1 539.00 ₪

הרכבת מחשב כולל בדיקות מאמץ למזמינים מחשב מעל 3000 ש"ח ולחברי הפורומים 50.00 ₪ 1 50.00 ₪

HIS Radeon 6870 Fan 1GB GDDR5 בקניית מחשב חדש בלבד 880.00 ₪ 1 880.00 ₪

SeaGate 500GB 7200RPM 16MB Sata3 ST500DM002 ברכישת מחשב חדש 452.00 ₪ 1 452.00 ₪

Hec Cougar RS 400 80PLUS RS-400 238.00 ₪ 1 238.00 ₪

Hec Cougar Solution Front USB3 Black שחור 219.00 ₪ 1 219.00 ₪

H61M/U3S3 B3 S1155 USB3 Sata3 VGA HDMI DVI H61 CHIPSET 412.00 ₪ 1 412.00 ₪

Elixir 4GB DDR3 1333Mhz 98.00 ₪ 2 196.00 ₪

DRW-24B1LT x24 White / Black Light Scribe 157.00 ₪ 1 157.00 ₪

דיסקים לצריבה SilverLine DVD+R LightScribe Cake 10 25.00 ₪ 1 25.00 ₪

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. מה התקציב המקסימאלי? 4400 שקלים

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנסות לחסוך

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, וידאו, גרפיקה, תכנות

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. COD וכדומה

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). מסך 23

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? בינוניות פלוס

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 5

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט לא רע בכלל אבל אני חושב שאפשר היה אולי להוציא יותר בתקציב של 4K

אני מסכים בהחלט שמסך איכותי זו השקעה מצויינת לטווח ארוך (ובכלל) אבל לגיימינג נטו אפשר בהחלט לקחת מסך זול יותר ולעלות בכרטיס מסך/מעבד. ההבדלים בין מסך TN טוב לבין המסך הזה כמעט לא מורגשים בגיימינג, אלא אם יש כמה צופים ואז זוויות הצפיה המוגבלות מתחילות להשפיע.

הספק מעט גבולי לטעמי - הייתי ממליץ על משהו איכותי יותר לגיימינג.

לביצועי גיימינג מקסימליים אפשר לרדת במעבד ולעלות בכרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr , שניצקי

תודה רבה!

מדובר במחשב לאחיין שלי. אחי רצה מסך 23 אני לא מצאתי מסך 23 של חברה נורמלית בפחות מ 700-800 שקלים. ככה שלהוסיף לדל לא היה משמעותי. הוא בן 11 ונכנס חזק לכל המשחקים שלנו COD וכדומה. כמו כן הוא סקרן וקורא המון המון באינטרנט. לי יש מסך בן שלוש שנים שאני מרוצה ממנו מעל הראש 2408

אם יש לכם הצעות אחרות אשמח לשמוע. התקציב הכללי הוא של כל החבילה הנוכחית הוא 4,356.00 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב הזה אפשר להכניס אפיל HD6950... מצד שני, הוא בן 11 :o

שים לו משהו שפוי וכשיגדל קצת יבקש שדרוג לבר-מצווה.

למשל:

מסך:

[..] ULTRASHARP LED 23" U2312HM - PANEL - לרוכשי מחשב חדש מעל 4000 ש"ח ! - זמין במלאי ₪993

מעבד:

[..] II X3 445 AM3 (3.1GHz) - BOX - זמין במלאי ₪373

לוח אם:

[..] 960GM-GS3 FX ₪293

זיכרון:

[..] TRANSCEND 4096MB 1333 CL9 - לרוכשי מחשב חדש ! ₪95

כרטיס מסך:

[..] INNO3D GTX560 TI "ICHILL" 1GB - RETAIL - לרוכשי מחשב חדש מעל 3000 ש"ח ! ₪994

צורב DVD:

[..] SH-S223FBLK x22 SATA BLACK - זמין במלאי ₪112

מארז:

[..] COOLERMASTER ELITE 335 w/o ₪181

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 430W (80 PLUS BRONZE) - BULK - זמין במלאי ₪292

דיסק קשיח:

[..] WD BLUE 500GB SATA3 - לרוכשי מחשב חדש מעל 3000 ש"ח ! ₪488

הרכבת מחשב:

[..] הזמנת חלקים בלבד - ללא הרכבה ₪0

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪3821

*אפשר לעלות ל-4X970 או מעבד A8 אבל לא ממש צריך.

* לוח AM3 לשדרוג עתידי של המעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- מעבד חלש משמעותית לגיימינג

- לוח ללא USB3, SATA3 ויציאת DVI

- רק 4GB זכרון

- מארז פחות טוב

- קולר BOX

- רק מאוורר אחד

- לא כולל הרכבה

לגיימינג ולרוב השימושים של בן 11 המפרט הראשוני עדיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא בן 11 מחונן (אני לא פלצן, אחד באמת מאלה שמגרדים את האחוזון העליון) הולך ללמוד תכנות וכאלה

הוא רואה כל מה שאני משחק ורוצה גם ואחי רוצה שקט לשלוש שנים לפחות :lol:

והמחירים פשוט באמת נמוכים היום.. נגיד לא לקחת 8 ג'יגה ב 200 שקל וכדומה.

לי אישית יש מחשב שלקחתי לפי הפורום הזה ושמע יש לי שקט מעל שלוש שנים...אני משחק בהכל על ה 24 בלי בעיות.

הזמנה מיולי 2008 - הכרטיס הוחלף לי לכרטיס עם של ג'יגה לפני כמה חודשים.

Arctic-Cooling AF Fan 120 Exhaust/Intake - PWM

LG -RW GH22 x20 DUAL LAYER (black) ATA - bulk

COOLERMASTER (CM-690) 690

- בחר ספק כח: תודה לא צריך, יש לי ספק 415 ש"ח

התקנת רכיבים ובדיקת מעבדה (למחשב חדש בלבד)

WD 500GB-16MB AAKS - 7200RPM S-ATA II

Intel 2 QUAD Q9300 - 2.5 GHz - 6MB cache - LGA775 - BOX

Enermax Modu82+ Series (EMD525AWT) 525W

GA-EP43-DS3L (P43) - ATX

-Cooling Accelero TWIN TURBO

GIGABYTE 4870 512MB - RETAIL

BigTyp 120 VX - heatpipe CPU cooler

24" 2408WFP HC Ultrasharp Black

G.SKILL 4096MB (2GBx2) DUAL CHANNEL 800MHZ CL4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- מעבד חלש משמעותית לגיימינג

בגיימינג ההבדל בין המעבדים נוטה מאוד להצטמצם ברוב המכריע של המשחקים וממילא - יש תקציב לעלות ל-4X970 למשל.

- לוח ללא USB3, SATA3 ויציאת DVI

אז מה? לגיימינג זה חסר משמעות לחלוטין.

- רק 4GB זכרון

שוב - בינתיים זה מספיק בהחלט ויש לו תקציב לשים עוד 4G מתי שירצה.

- מארז פחות טוב

לא ממש וממילא אין כאן כל דרישה ל-OC או שקט מיוחד ומדובר במארז טוב ומשתלם מאוד למחירו

- קולר BOX

אז מה? ממילא אין כאן כל דרישה ל-OC או שקט מיוחד. תמיד אפשר להוסיף בהמשך.

- לא כולל הרכבה

גם המפרט המקורי לא כלל אני חושב. שיהיה...

לגיימינג ולרוב השימושים של בן 11 המפרט הראשוני עדיף

המפרט שנתתי יתן דווקא ביצועי גיימינג עדיפים וקל מאוד לשדרוג במידת הצורך.

המפרט שנתתי זול ב~500 ש"ח ויתן ביצועים עדיפים בגיימינג ברוב המכריע של המקרים.

זו רק דוגמה כמובן ואם הכוונה היא לקחת מפרט יותר מאוזן לטווח ארוך על חשבון ביצועים/מחיר - זה גם בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- המספרים מספרים סיפור אחר, 2100 חזק בכ 20% מ 445 עם אותו כרטיס - למעשה ברוב המשחקים הוא גם יהיה חזק מה 970

- לא אמרתי שהחיבורים החסרים קשורים לגיימינג אלא הסברתי איך יצא מחיר מפרט זול יותר, באותה מידה ניתן לקחת לוח מוסרס לפלטפורמט אינטל

יציאת DVI זו דרישה בסיסית בלוחות מודרנים במיוחד אם רוצים לנצל את מלוא יכולת המסך במידה ולא משתמשים בכרטיס הדיסקרטי

- מארז +קולר לא מדובר ברכיבים שווי ערך, ברור שרכיבים פחות מפוצ'רים ושקטים יהיו זולים יותר אין מתנות חינם

- להכניס 560TI למארז עם מאוורר בודד זה לא מעשה חכם

המפרט שהרכבת לא ייתן (בסבירות גבוהה) ביצועים עדיפים כי הכרטיס יסורס ע"י המעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- המספרים מספרים סיפור אחר, 2100 חזק בכ 20% מ 445 עם אותו כרטיס - למעשה ברוב המשחקים הוא גם יהיה חזק מה 970

נכון, אבל עם איזה כרטיס? ברוב המכריע עם כרטיס חזק בהרבה אז באמת צוואר הבקבוק עובר למעבד וגם זה רק ברזולוציות נמוכות יחסית. יתר על כן, ה-20% האלה לא תמיד מורגשים בפועל - או שממילא הביצועים טובים דיים (למשל 50 לעומת 60 FPS) או גרועים דיים (15 לעומת 18FPS) כי שוב - כרטיס המסך הוא הרכיב המכריע כאן. בכל מקרה - יש לו 500 ש"ח לשדרג את המעבד אם רוצים ועדיין להישאר עם כרטיס עדיף.

- לא אמרתי שהחיבורים החסרים קשורים לגיימינג אלא הסברתי איך יצא מחיר מפרט זול יותר, באותה מידה ניתן לקחת לוח מוסרס לפלטפורמט אינטל

נכון - זה בדיוק מה שבאתי להראות. יש הרבה איפה לשחק ועדיין לקבל מפרט זול וחזק יותר לגיימינג תוך ויתור על מה שהרבה פחות חשוב. בכל זאת לקחתי לוח AM3+ שיתאים למרבית מעבדי דור העתיד של אם הוא באמת יגביל בהמשך.

יציאת DVI זו דרישה בסיסית בלוחות מודרנים במיוחד אם רוצים לנצל את מלוא יכולת המסך במידה ולא משתמשים בכרטיס הדיסקרטי

זו כלל לא דרישה במפרט לגיימינג עם כרטיס דיסקרטי. חסר משמעות לחלוטין.

- מארז +קולר לא מדובר ברכיבים שווי ערך, ברור שרכיבים פחות מפוצ'רים ושקטים יהיו זולים יותר אין מתנות חינם

לא היתה כל דרישה לשקט אז חבל להשקיע על זה. המארז לא איכותי פחות ולא רועש יותר מהמארז של HEC. כפי שאמרתי קודם - "זה בדיוק מה שבאתי להראות. יש הרבה איפה לשחק ועדיין לקבל מפרט זול וחזק יותר לגיימינג תוך ויתור על מה שהרבה פחות חשוב". ביחס לדרישות פה זה "בחינם".

- להכניס 560TI למארז עם מאוורר בודד זה לא מעשה חכם

שום בעיה... תמיד ניתן יהיה להוסיף עוד מאוורר ב~50-80 ש"ח בהמשך אם הטמפרטורות בפועל יהיו גבוהות מדי. לא סביר.

המפרט שהרכבת לא ייתן (בסבירות גבוהה) ביצועים עדיפים כי הכרטיס יסורס ע"י המעבד

לא מסכים עם הקביעה הזו וגם אם כן - נשאר 500 ש"ח לשדרוג המעבד במפרט אם אתה מאמין לזה (ועדיין עם כרטיס מסך עדיף משמעותית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- עצם העובדה שהמבחנים נערכו עם כרטיסים חזקים רק מחזקת את הבחירה ב 2100 כמעבד שניתן לבנות עליו בשידרוג עתידי של הכ.מסך ללא צורך בהחלפת מעבד

- הלכתי לבדוק את המספרים כי מזמן לא היה דיון כזה וה 2100 חזק ב 30% וצפונה מ 445 כך שבין 25 ל 40 FPS בהחלט יש הבדל מורגש

- אין לך 500 ש"ח לשחק איתם אלא יותר בכיוון של 200 ש"ח כי המפרט שונה ובכסף הזה מקסימום תיקח 955\970 שיציג ביצועים פחותים ברוב המשחקים

אם יש רצון לחסוך בהחלט ניתן לקחת מארז פחות טוב, לוח פחות מפוצ'ר, פחות למעשה אפילו הוא ירד למעבד G620 הביצועים יהיו גבוהים יותר והמחיר יהיה זהה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי ה- i3-2xxx הוא אחד המעבדים הפחות משתלמים שיש. הסיבה לכך היא שמשלמים כמעט פי 2 בהשוואה ל-Pentium G6xx בעיקר עבור התמיכה ב-HT שבמשחקים וכמעט באף שימוש אחר אין לה משמעות, ובטח לא כזאת שמתקרבת להצדיק את הפרש המחיר. לעומת זאת משלמים לא הרבה פחות בהשוואה למעבד כמו ה- i5-2300 שייתן תמורה הולמת להפרש המחיר הזה למי שבאמת מרוויח מריבוי נימים (והרי זאת ההצדקה היחידה מלכתחילה לקניית מעבד כפול ליבה עם 4 נימים) ואף ייתן תמורה עדיפה ביישומים המנצלים ליבה בודדת או שתיים הודות לטכנולוגיית ה-Turbo Boost (וכהערת אגב אזכיר שעם לוח מתאים אפשר אפילו לבצע לו OC של 400Mhz שאמנם אינם הרבה אבל גם לא לגמרי זניחים).

אם מחפשים פלטפורמה משתלמת וזולה שמכילה תקני חיבורים חדשים, לדעתי יש בהחלט מקום לשקול מעבד Llano משולש או מרובע ליבות בשילוב לוח A75 זול. לטעמי עדיפה על פני בחירה ב-Pentium G6xx או i3-2xxx למערכת משחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

בהחלט צודק לגבי G620 במערכות דלות תקציב, זאת הסיבה שקניתי לעצמי G620 שנותן תמורה מעולה בניגוד לi3, חבל שלארץ לא הגיע מעבד הסלרון G530 שעוד יותר משתלם.

אני לא רואה איך מעבדי הLlano משתלמים במחיר הזה כשיש להם כרטיס כמו 6550..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...