ההבדל בין HD ל-FHD במסך של מחשב נייד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ההבדל בין HD ל-FHD במסך של מחשב נייד

deluxe

Recommended Posts

זה לא רק שטח עבודה, אלא גם חדות בהצגה של הרכבות וגופים לדוגמה (חשוב בעיקר למי שמעצב או מתשמש בתוכנות CAD)

ולדעתי זה עדיין לא מצדיק את המשקל של 15.6 אינצ'.

כשאתה שואל אם יש הבדל מורגש, אתה צריך להיות ספציפי בשימוש שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה שואל אם יש הבדל מורגש, אתה צריך להיות ספציפי בשימוש שלך.

סרטים HD, משחקים, , ... מולטימדיה בעיקר..

לא עריכה של וכאלה...

אני עדיין לא מבין מה זאת אומרת "יותר שטח עבודה"?

מה הקטע ביותר שטח עבודה על מסך קטנצ'יק?!?

מי שרוצה שטח עבודה יקח מסך 22 או שניים כאלה אבל למה להוציא את העיניים על מסך 15.6?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא מבין מה זאת אומרת "יותר שטח עבודה"?

הנה דוגמה, שים לב לשטח הלבן במחשב הימני

brightviewvsradiance.jpg

שטח עבודה גדול יותר מאפשר לך להציג יותר דברים.

בכל שלב ניתן להוריד את רזולוצית העבודה של מסך, עם רזולוציה גבוה לרזולוציה נמוכה יותר, שתאפשר להקטין את השטח המוצג.

מצד שני, למסך עם רזולוציה נמוכה, אין אפשרות להעלות את הרזולוציה לרמה של מסך עם רזולוציה גבוה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LIKE על ההשקעה!

הבנתי את העניין מההסבר קודם.

העניין שאינו ברור לי הוא האם כשלוקחים מסך קטן ומעלים בו את הרזולוציה, אז לא מקבלים את אותה התוצאה אילו עשינו זאת במסך בעל מימדים גדולים יותר כי אז גודלם של הטקסט והתמונה יקטן על חשבון שטח העבודה.

האם הבנתי נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיקסלים הם יחידות הבסיס של התצוגה. התמונה מורכבת מכמות מסוימת של פיקסלים.

רזולוציה היא כמות הפיקסלים (נקודות) שמרכיבים פיזית את המסך. כמות מסוימת לגובה בכל עמודה וכמות מסוימת לרוחב בכל שורה.

לכן הבנת נכון. מטבע הדברים כאשר לוקחים מספר נקודות זהה ומכניסים אותו לשטח פיזי קטן יותר, גודלה של כל נקודה (פיקסל) יהיה קטן יותר.

רזולוציה זהה תתן לך שטח עבודה זהה מכיוון שהפרטים המוצגים שומרים על קנה המידה. נקח לדוגמה סמל (אייקון) של מערכת ההפעלה בגודל של 16x16 פיקסלים. בכל מסך הוא יהיה מורכב מ-16 פיקסלים לגובה ו-16 פיקסלים לרוחב, אולם בהתאם לגודל הנקודה גודלו היחסי (שנמדד נניח בס"מ) יהיה שונה.

כשבוחרים מסך קטן פיזית ברזולוציה גבוהה אני באופן אישי ממליץ להתייחס לסוגיה הזאת ולבצע את הבחירה בהתאם להיכרותך עם עצמך או לפחות לנסות לחשוב עד כמה זה יפריע לך. חלק מהאנשים לא מתקשים להסתדר עם העצמים והטקסט הקטנים יותר ושטח העבודה הגדול יותר שהם מקבלים בתמורה חשוב או שימושי להם הרבה יותר, אחרים מתקשים קצת אבל מצליחים להסתדר באמצעות שיטות שונות כגון שינוי ה-DPI הגדלת הטקסט בדפדפן/מעבד תמלילים וכדומה ויש גם לא מעט כאלה שפשוט לא מסוגלים לעבוד ככה (יש גם אנשים עם בעיות ראיה שצריכים להתאים את התצוגה למגבלה שלהם) כי הכל פשוט קטן להם מדי. זה עניין שתלוי לגמרי במשתמש ואין פה נכון או לא נכון או כדאי או לא כדאי באופן מוחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...