איך כדאי לי לשלב כונן SSD קטן במערכת שלי ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך כדאי לי לשלב כונן SSD קטן במערכת שלי ?

NI4NI

Recommended Posts

שלום

אני מרכיב כרגע מחשב חדש ובהתחלה לא חשבתי לקנות בכלל כונן SSD כי זה יקר לי.

ואז ראיתי שהלוח שלי תומך ב-SMART RESPONSE ואמרתי שאולי אני אקנה כונן SSD קטן יחסית וזול וישתמש ב-SMART RESPONSE. יותר טוב מכלום.

התחלתי לחפש כונן בנפח 40GB בארץ ובחול ואז גיליתי שההבדל במחיר בין כונני 40GB לבין כונני 60gb הוא די זניח. יותר מ-60GB כבד לי מדי כלכלית. עכשיו אני בהתלבטות מה לעשות מבין שתי האופציות הבאות:

1. לקנות כונן 40 גיגה ולהשתמש בו ב-smart response. היתרון של זה זה שהוא קצת יותר זול ושפוטנציאלית זה מאיץ את כל התוכניות, לא רק WINDOWS ו- .

2. לקנות כונן 60 גיגה ולהתקין עליו את מערכת ההפעלה+אופיס+ מה שעוד נכנס. זה יקר בכ-20 דולר, ייתן האצה גבוהה יותר אבל רק לתוכנות שמותקנות עליו. שאר התוכנות יעבדו כמו קודם.

מה נראה לכם הפתרון הטוב יותר ? או שאולי בכלל לקנות כונן 60 גיגה ולשים אותו ב-SMART RESPONSE ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתקלתי לא מזמן בכוננים של שמגיעים עם תוכנה שנראת מעניינת.

יכול להיות שיש אפשרות טובה יותר מSR להאיץ את המערכת ?

היו דיבורים גם על כוננים היברידים של שבדרך.

אולי הגיע הזמן לעשות על זה חיפוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיגייט יש סדרה חדשה עם 70% שיפור בביצועים (כך הם טוענים).

ולOCZ יש SSD שנמכר עם תוכנה שלהם להאצת כונן מכאני.

התוכנה עובדת על כל לוח, שלא כמו הSR של אינטל.

הSR של אינטל שהגיע עם הצ'יפסט Z68 הוא סתם עבודה בעיניים כי הפעולה עצמה היא כולה תוכנה.

באותה מידה יכלו לאפשר SR בכמעט כל לוח קיים.

התוכנה של טוענת לביצועים עדיפים על זה של אינטל SR.

הכוננים של שנמכרים עם התוכנה עולים משמעותית יותר, כשהעלות הנוספת היא כנראה על התוכנה(שמוגבלת לעבוד עם SDD אחד ורשיון אחד).

אני מאמין (עוד לא בדקתי) שיש עוד תוכנות דומות שאפשר להשיג, ושאולי גם את התוכנה של כבר פרצו(שיתביישו להם, והמבין יבין אל מי אני מתכוון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי קצת על התוכנה הזאת (Dataplex) של כונני OCZ Synapse, לפי המצגות שלהם הביצועים עדיפים על SRT במעט ואכן אינם מוגבלים ללוחות z68, אבל הציקה לי העובדה שהכוננים האלו (64gb ו-128gb) עובדים ב-50% overprovisioning, משמע הנפח האפקטיבי ל-cache הוא מחצית מנפח הפיזי של הכוננים (32gb ו-64gb בהתאמה), לטובת ביצועים ואורך חיים גבוה כביכול.

אז לא רק שהם די יקרים, אתה גם מקבל חצי מהנפח עליו אתה משלם.

עוד חסרון אל מול SRT הוא שניתן להאיץ את כונן ה system בלבד, לא כזה קריטי כי גם ככה זה הכונן שהכי משתלם להאיץ,

אבל אם סתם לדוגמא אתה כבר מתקין מע' הפעלה על כונן SSD יעודי ונגיד מעוניין להאיץ כונן מכאני אחר עם Dataplex - זה בלתי אפשרי.

בשורה תחתונה נשמע כמו מתחרה לא רע ל-SRT, אבל אם הלוח כבר תומך SRT - לדעתי עדיף להשתמש בו, בעיקר לטובת ניצול מקסימאלי של נפח הכונן,

וכמובן החופש להשתמש בכל SSD שתבחר (עד 64gb) ולא רק 2 כוננים ספציפים מבית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה תחתונה נשמע כמו מתחרה לא רע ל-SRT, אבל אם הלוח כבר תומך SRT - לדעתי עדיף להשתמש בו, בעיקר לטובת ניצול מקסימאלי של נפח הכונן,

וכמובן החופש להשתמש בכל SSD שתבחר (עד 64gb) ולא רק 2 כוננים ספציפים מבית OCZ.

מסתבר שיש גם את זה:

https://www.diskeeper.com/partners/oem/technologies/expresscache/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:) בדיוק קראתי על זה היום, יש בעיה רצינית אחת:

Rather than selling the product directly to consumers, as it has done in the past, Diskeeper is aiming to license ExpressCache to OEMs and computer manufacturers to include on their systems as a factory-installed option.

http://www.thinq.co.uk/2011/6/8/diskeeper-aims-intel-expresscache-tech/

:'( וגם באתר הבית שקישרת רשום:

ExpressCache is available for license to OEMs and computer manufacturers for broad scale deployment in 2011.

לא זכור לי מחשב תומך "ExpressCache" משנה אחרונה, וגם אם יש כבר עדיף את ההגבלה של SRT לצ'יפסט z68 מאשר לרכוש מחשב מורכב מהייצרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הקישור לכונן, המחיר ממש אטרקטיבי (בהנחה שהכונן לא זבל של ממש).

לגבי מי שכתב שה SR הוא עבודה בעיניים כי הוא בתוכנה בלבד, אז מה שמעניין כעיקרון זה השורה התחתונה - מה הביצועים שהוא נותן ולא כל כך משנה לי איך הוא עושה את זה.

ממבחנים שראיתי אז ברגע שהמידע נמצא ב-CACHE אז הביצועים שלו הם ממש כמו של כונן רגיל. ברור שמדי פעם חלק מהדברים יצאו מה-CACHE אבל אם אני ממשיך להשתמש בהם אז הם יחזרו לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע שהSRT תוכנה בלבד, שבעצם אין סיבה שזה לא יעבוד בלוחות שהם לא Z68.

אינטל סתם חסמו את האפשרות בבדיקה שהדריוור עושה מול הביוס שם כתוב לו OK תפעל.

אם אין לך לוח Z68 יש לחלק מהלוחות עדכוני ביוס (כנראה פיראטים) שבהם החדירו את סמן הOK לדריוור לפעול.

וכל תוכנה דומה שאינה של תעשה כמובן את אותו הדבר בלי כל השטות הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nixweiss: פה טוענים אחרת:

While a GUI is required to enable the Smart Response Technology, it is actually employed at a very low level within the Z68 chipset. This is more than a simple OS / Driver level caching implementation. The cache kicks in during POST - before the Windows boot process begins, meaning the *entire* boot process can benefit from the cache. The Option ROM makes this change evident

Here we can see the system considers the Caching configuration as a sort of modified RAID-0.

http://www.pcper.com/reviews/Storage/Intel-Smart-Response-Technology-SSD-Caching-Z68-Tested/Boot-Option-ROM-Boot-Performa

בקשר לסוג הכונן, כדאי לקחת בחשבון משהו ש-hardocp אמרו:

Intel’s solution doesn’t specifically call for a Single-Level Cell SSD but choose to release a SLC SSD specifically for this reason. Due to its high cost, SLC is only used in enterprise class solid state drives these days and that leads me to believe the Smart Response Technology isn’t all that gentle to the SSDs needs and that when used in Maximum Mode, the takes a fair amount of punishment. If you plan to use Maximum Mode I’d suggest at this time to stick to SLC flash SSDs. Over time we’ll be able to gain further insight into the workload placed on the cache drive.

http://www.hardocp.com/article/2011/05/11/intel_smart_response_technology_srt/7

ז"א, אם משתמשים בכונן MLC אולי עדיף לעבוד ב-"enhanced mode" בכדי לצמצם שחיקה בכתיבות.

טוב שקיבלתי את ה SLC "מובנה" בלוח אם. אני נותן נסיון ל "maximized mode", למרות ש enhanced בהחלט עשה את העבודה, והוא יותר בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך אתה מסביר את זה שיצאו ביוסים ללוחות עם צ'יפסטים ישנים יותר שבכל זאת מאפשרים SRT ?

כנראה שלא באמת צריך את הצ'יפסט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי שאינטל אמורים להוסיף תמיכה רשמית ללוחות P67 כנראה בעדכון ביוס (אם הם לא עשו את זה כבר)

http://www.guru3d.com/news/intel-to-add-ssd-caching-support-to-its-p67-motherboards/

אז אני מניח שאם משהו הוציא ביוס "פרוץ" זה כנראה ללוח P67 כלשהו. הבנתי שהצ'יפסטים ממש דומים.

אם מדובר בכל צ'יפסט אחר, אשמח להעיף מבט. לא שזה מהווה שיקול כלשהו עבור פותח הדיון, כאמור, תמיכה רשמית יש לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...