AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז - עמוד 14 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 1.8k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקשר לטבלה:

כמו שכתבתי קודם - אחד הדברים הראשונים בפורסמו בנוגע לארכיטקטורת ה-Kepler היא התפטרות מה-Hot Clocking למצללים. הם אמורים לפעול באותו תדר כמו הליבה הפעם, כמו אצל .

דבר שני - אין דבר כזה זכרון בנפח 1.75GB. שבבים של 256Mb יביאו אותך ל-1.792GB. זוהי עשויה להיראות כמו היטפלות לזוטות, אבל ממי שמתיימר להציג טבלה מפורטת להפליא של כל הדור החדש של הייתי מצפה להקפיד על דקויות שכאלה.

אישית? אני משוכנע שהטבלה הזאת היא בולשיט טהור. אין לי ספק שהנתונים האמיתיים לא יהיו יותר מדי רחוקים ממה שכתוב בה (כמה רחוק כבר אפשר להגיע עם ניחוש חצי מושכל?), אבל אני לא מאמין שהנתונים הללו הם אותנטיים. נחיה ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מקווה שאלו לא רוחבי הפס שם, בכרטיסי הMID-HIGH

לאילו כרטיסים בליין ה- 600 התכוונת ?

בסקירה של דגמי מהסדרה הבאה עלינו לטובה, נראה כי מתקיימת קפיצה מטאורית ברוחבי פס הזכרון ביחס לדור הקודם, קפיצה כמוהה לא נראתה זה זמן רב.

בואו נבחן את הקפיצה ברוחב פס הזכרון בין כל כרטיס לקודמו:

GTX580 לעומת GTX680, יש לנו עליה מ- 192GB/sec, ל- 352GB/sec !!! :nutty: זו למעשה הכפלה של רוחב פס הזכרון.

GTX670 לעומת GTX570, יש לנו עליה מ- 154GB/sec אל 280GB/sec, ששוב, זו הכפלה גם כן.

GTX660TI לעומת GTX560TI, יש לנו עליה מ- 128GB ל- 240GB. שוב, מדובר בהכפלה.

GTX660 לעומת GTX560, רוחב הפס עלה מ- 128GB ל- 186GB, מדובר בכפלה של פי 1.5

GTX650Ti לעומת GTX550Ti, רוחב הפס עלה מ- 98GB ל- 154GB, מדובר בהכפלה של פי 1.5

GTX650 לעומת GT545, רוחב הפס עלה מ- 62GB ל- 132GB, מדובר בהכפלה.

GTX640 לעומת....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לטבלה:

כמו שכתבתי קודם - אחד הדברים הראשונים בפורסמו בנוגע לארכיטקטורת ה-Kepler היא התפטרות מה-Hot Clocking למצללים. הם אמורים לפעול באותו תדר כמו הליבה הפעם, כמו אצל .

מה זאת אומרת "פורסמו" ? מי פירסם ? עצמה ? (לא) יש לכך אישור רשמי ? (שוב פעם - לא)

למעשה הפרסום אליו אתה מתייחס, מדובר היה בהדלפה לא מבוססת ולא רשמית בעצמה.

על כן, לא ניתן לטעון כי ההדלפה הקודמת "עולה בנכונותה" על ההדלפה הנוכחית.

דבר שני - אין דבר כזה זכרון בנפח 1.75GB. שבבים של 256Mb יביאו אותך ל-1.792GB. זוהי עשויה להיראות כמו היטפלות לזוטות, אבל ממי שמתיימר להציג טבלה מפורטת להפליא של כל הדור החדש של הייתי מצפה להקפיד על דקויות שכאלה.

כשאתה רוכש כונן קשיח, מעגלים לך כל 1024MB ומציגים אותו כ- 1GB עגול. האם גם פה לשיטתך מדובר בהתיימרות להצגת מידע

לא מדוייק דיו או לא מפורטת דיה ?

האם כאשר anandtech דיבר על כרטיסי מדגמי GTX570/470 והציגם כבעלי 1.25GB (במקום 1280MB)

הוא עשה זאת לשיטתך באופן מעוות ולא מדויק דיו ? (רצ"ב)

ברור שבטבלה 1792MB = 1.75GB , צא ולמד: זהו מינוח מקובל בתחום.

כל טענה לדבר "עיגול שבוצע במספרים" כאקדח המעשן שמוכיח "שהנה הטבלה מזוייפת" - איננה טענה רלוונטית.

הערכים 1024MB / 1280MB / 1536MB / 1792MB / 2048MB

נהוג הצגתית לקצרם בהתאמה כך:

1GB / 1.25GB / 1.5GB / 1.75GB / 2GB

אישית? אני משוכנע שהטבלה הזאת היא בולשיט טהור.

על סמך מה הגעת למסקנת "הבולשיט" הזו ? (שאינני טוען לרגע האם היא נכונה או לא).

אלא שואל האם ביססת אותה דיו כפי שמפורט מעלה ?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

לאחר הוזלה נוספת, מהיום אפשר להשיג HD7950 בארץ ב- 2090 ש"ח בלבד.

למעשה הגענו להתאזנות מחירים בשני הדגמים:

HD7970 ב- 2450 ש"ח שזה פי 4.45 ממחיר MSRP ארה"ב = 550$

HD7950 ב- 2090 ש"ח שזה פי 4.65 ממחיר MSRP ארה"ב = 450$

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה הגענו להתאזנות מחירים בשני הדגמים:

HD7970 ב- 2450 ש"ח שזה פי 4.45 ממחיר MSRP ארה"ב = 550$

HD7950 ב- 2090 ש"ח שזה פי 4.65 ממחיר MSRP ארה"ב = 450$

מחיר מאוד הגיוני יחסית לחו"ל.

550$, זה בלי המע"מ. לכן תוסיף בערך 8.5% למחיר תלוי במדינה.

וההפרש יוצא 2267 בחו"ל לעומת 2450 בארץ, כשהמע"מ אצלנו כמעט כפול, המחיר ממש כמו בחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מייקל, אכן כך.

אם נשים לב, על כל דולר שלוקחים ממחיר חו"ל ארה"ב, ניתן להמירו כדלקמן:

1$ כפול שער דולר קניה = בערך 3.8 (תלוי בתקופה כמובן) ואת הכל להכפיל ב 1.16 לטובת המע"מ.

4.40 = 1.16 כפול 3.8

על כן ובכל אימת שהמחיר בארץ נע בסמיכות לערך 4.4 ממחיר MSRP ארה"ב, למעשה אנו במחירי ארה"ב.

הגדרתית זה מה שמכונה "התייצבות מחירים" בארץ.

ההתייצבות הנוכחית אירעה הפעם הזו הרבה יותר מהר ממה ששערתי תחילה (ולקחה פחות מחודש), אם מתייחסים ליום 9.1.12 כנקודת מוצא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורסמה הדלפה חדשה (ב- chiphell) לגבי סדרת nvidia 600, שיש בה דמיון רב לטבלה שפורסמה לפני מס' ימים (בחלק ניכר מהפרמטרים),

אך בהבדל בפרמטרים אחרים.

עבור ליבת הדגל GK110/100:

במקום להריץ 1024 cores בתדר כפול מתדר הליבה, מתואר בטבלה זו שיש כ- "פי שניים" מעבדים ובתדר

ששווה לתדר הליבה. למען הדיוק אפילו יותר מפי שניים, כ- 2304 - שזה פי 2.25 מהנתון שפורסם קודם.

דהיינו, פיצוי בכמות יחידות העיבוד על חשבון התדר, שמניב שיפור קל של 12.5% ביחס לטבלה משבוע שעבר.

כמו כן מדובר על תדר עבודה של 950MHZ במקום 850MHZ, שמניב תוספת של עוד 11% ביחס לנתון הקודם.

רוחבי פס הזכרון בין הטבלה של שבוע שעבר לזו שמצורפת כאן, שקולים - בשניהם מדברים על 512 סיביות, אך הפעם בתדר

עבודה נמוך יותר שמניב רוחב פס כולל של 320GB - לעומת 352GB בטבלה הקודמת (עדיין אותו "סדר גודל").

כמו כן נתון ה- ROP's זהה.

מי נכונה מבין שתי ההדלפות, או אף אחת מהן, סימן שאלה אחד גדול.

מדובר בשתי הדלפות "שהנתון המשולב שלהן" מאד קרוב האחד לשני, כאשר ההבדל העיקרי טמון בטופולוגיה

של יחידות העיבוד: בראשונה דברו על "מחצית כמות היחידות" אך בתדר עבודה כפול, ובשניה דברו על "פי שניים יחידות עבוד"

אך במחצית התדר. היות והספק חישוב הוא כמות יחידות העיבוד כפול התדר, מבחינה חישובית אין כאן כל הבדל או משמעות,

שתי הטופולוגיות שקולות מבחינת הספק.

[על פי המצ"ב בהשוואת GTX680 לעומת GTX580, מדובר בשיפור כולל של פי 2.77 בכח החישוב של הליבה:

950MHZ כפול 2304 יח' עיבוד, לעומת 770MHZ כפול 2 כפול 512 יחידות עיבוד].

הסמיכות הקרובה (ביכולת הכרטיסים) על פי שתי ההדלפות השונות הללו, מרמזת ככל הנראה שבכל מצב מתכנסים למסקנה

הבלתי נמנעת והיא שכושר הביצוע של הכרטיס העתיד לצאת, הוא "מסדר גודל" של כמעט פי 2 מהביצועים של GTX580

*כתלות באפליקציה וביעילות האלגוריתמית של הליבה החדשה.

בטבלה המצורפת כאן, מחד רוחב פס הזכרון נמוך בכ- 10% מבטבלה של שבוע שעבר, אך מאידך הספק הליבה גבוה

בכ- 25%.

עבור ליבת הביניים GK104:

נשים לב כי הנתונים שוב, דומים לאלו של שבוע שעבר.

רוחב פס הזכרון זהה לחלוטין - 256 סיביות ובאותו התדר בדיוק – 5.8Ghz. כמו גם נתון ה- ROP's. קבלנו רוחב פס זהה בן 186GB בשתי הטבלאות.

מאידך הבדל טמון ביחידות העיבוד ובתדר:

תדר עבודה של יחידות העיבוד זהה לתדר הליבה, כמות היחידות מנגד עלתה ל- 1536 (ששקולה ל- 768 בתדר כפול).

כושר יכולת העיבוד שבטבלה זו גדול מזה של הטבלה בשבוע שעבר (ולא מעט), אך רוחב פס הזכרון נשאר זהה

והוא החשוב יותר ובעל ההשפעה המכרעת על הביצועים, יותר מאשר הליבה.

בחישוב מהיר עולה, שכרטיס זה מספק הספק משוכלל בן כ- 60% לערך מליבת הדגל GK110 , ואמור להיות שקול לכח

העיבוד שלGTX580 היוצא (מעט יותר כח חישובי אך פחות רוחב פס).

המחירים שפורסמו ברחבי הרשת לכרטיס GK104 מדברים על כ- 300$, שזה אומר שבדור הקרב ובא נקבל ביצוע של GTX580 שירד

מכ- 500$ לסף של כ- 300$ .

בהחלט שיפור משמעותי ומי שאינו ממהר, הייתי ממליץ לו שימתין עם רכישת כרטיס גראפי עד מרץ/אפריל הקרובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיעו לארץ כמה כרטיסי HD7950/70 חדשים (עכשיו ב KSP):

הכרטיס של Gigabyte מסדרת OC7950 במחיר מזומן של 2630 ש"ח (יקר).

והכרטיס אולי החשוב ביותר, ככל הנראה המהיר ביותר בעולם כיום, הלו הוא HD7970DC2 .

המחיר ? "רק" 3030 ש"ח (במזומן). גם כן יקר, אך האיכות... :jump1:

ככל הנראה בר למעל 1250mhz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שום ספק שלוח הPCB שישומש ל-Lightning אצל והלוח PCB שסאפיר ישתמשו בו ל-Atomic יהפוך את הביסקוויט הזה למעצור לדלת

ממש לא מלהיב אותי השטותDCII. (אם שואלים זה לא אני אמרתי ;D )

להנמיך להבות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד שיש לי לDC2, (וכבר היו לי כאלה בעבר), לדעתי הפתרון של גיגבייט מנצח בגדול.

להערכתי ביצועי קרור ורעש נמוכים בטיפה מהאסוס אבל בפתרון של 2 סלוטים ולא 3, ובכרטיסים עם 3GB פנימי, מדובר ביתרון ענק.

אבל כמו תמיד, נחכה להשוואות ביצועים בין השניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים לגמרי לגבי קירור ה-Windforce X3, יחס שטח\יכולת קירור פשוט פנטסטי. כמובן שתלוי בדגם כרטיס המסך (למשל ב-GTX570 הוא עושה חייל). ה-TFIII גם כן לא פראייר ובשילוב עם הPCB האיכותי גרסאות הLIGHTNING מראות יכולת רצינית (לדוגמא כרטיס הGTX580 שהוא מלך בהמהרה ומחזיקן השיא העולמי בהמהרה לליבה גרפית בודדת [3DMARK11] לפני שהגיעו HD7900).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א לגבי השמועות לגבי ליבת ה

GK110/100,

אני אישית די סקפטי באשר ל1024 ליבות עיבוד.

אך אפילו אם נתון זה נכון, אני מוכן לשים 100 ש"ח עם כל מי שרוצה שהליבה המדוברת לא תראה אור באפריל השנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...