AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז - עמוד 116 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 1.8k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

פוסטים קצת ישנים, לא מצאתי מה שרציתי אז הנה.

אחרי גלישה קצרה בניואג, גיליתי ש 290X וGTX970 עולים בערך אותו דבר, 350 דולר. רציתי לדעת איזה כרטיס יותר טוב במשחקים כבדים ברזולוציות רגילות 1080p ומטה. נטו מבחינת ביצועים, חשמל וחום שולי במקרה הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי ביקורות הם דיי דומים, עם ניצחונות קטנים ל-GTX 970 פה ושם.

אם אתה קונה מניואג, כרגע R9 290 עולה 270 דולר, ומדובר במשהו שחלש באחוזים בודדים מ-R9 290X. מבחינות עלות לתועלת הוא נמצא הרבה מעליו, ומבחינת ביצועים ההבדלים שוליים מאוד.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814150697&cm_re=R9_290-_-14-150-697-_-Product

עם ההמהרה הקטנה שנתנו לו במפעל, הוא ירגיש כמו כל R9 290X סטנדרטי.

אגב משהו לאלה שצריכת חשמל לא מעניינת אותם - עם צריכת חשמל נמוכה וקירור טוב הם שפוטנציאל החיים שלהם עצום. לא קיים כרטיס מסך בעל צריכת חשמל גבוהה במיוחד שאין לו אחוזי כשל גבוהים. זה מאוד פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה שלך. אפשר להוסיף קירור לכרטיס מסך ולהמהיר אותו מעבר לקצת? יש בכלל קירור לכרטיס מסך מעבר למה שהוא מגיע איתו? (סטוק קוראים לזה נכון?) geforce לוקחת פחות חשמל מAMD, לפי מה שאני זוכר מתחמם יותר ויש לו critical temp יותר גבוהה, מה שנתן יותר אופציה לOC... הידע נכון נכון לשנת 2007, תקן אותי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דברים כל הזמן משתנים, וזה תלוי בארכיטקטורות עליהם כרטיסי המסך מבוססים. נכון לעכשיו בלבד, GTX 900 צורכת פחות חשמל מהמקבילים בביצועים של מסדרת R9.

אנוידיה מאוד רוצה לשמור על מספרי חזרה נמוכים של כרטיסי מסך שלה, ולכן שמה מגבלות יחסית נמוכות על טמפרטורה כדי לשמור על אורך חיי הכרטיס. כך, כשמגיעה ליבה גרפית של כרטיס מסך שלה ל-80 מעלות, תדר הפעולה וצריכת החשמל יורדת מעט כדי להנמיך את פליטת החום.

ב-R9 290 ו-290X טמפרטורת העבודה יכולה גם להגיע ל-90 מעלות, ב-95 יונמכו התדרים.

לגבי יכולת - היא אמנם מוגבלת בטמפרטורה, אבל תלויה בעיקר בארכיטקטורה ובלוח המעגל המודפס. כרטיסי GTX 900 דווקא ידועים ביכולות גבוהות. הארכיטקטורה מוצלחת למדי, ואפילו GTX 750 TI הקטן טוב בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

בדיקה מחודשת ל-Star Swarm בגרסא תומכת DX12, ממחישה את היתרון של הירוקים ב-. זה פחות או יותר ישאיר למנטל יתרון פוטנציאלי אחד - תמיכה ב-win7.

http://www.anandtech.com/show/8962/the-directx-12-performance-preview-amd-nvidia-star-swarm

71450.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה בדיוק היתרון לירוקים? בנתיים אני רואה ביצועים זהים למנטל וdx12.אם כבר זה מראה את היתרון לאדומים במנטל.

בנוסף אפשר לראות שהמשחק הזה עובד פשוט זוועה על רדאונים בdx11

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי ל DX12 של הירוקים לעומת Mantle/DX12 של האדומים. ו-DX11 של הירוקים לעומת DX11 של האדומים, מבחינת הטיפול ב high draw call כמובן (תוצאות הבאנץ' הזה לא בדיוק רלוונטיות לגיימינג נורמטיבי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב,

980 לא באותה רמה של ה290X הוא עולה הרבה יותר,חדש יותר ולכן גם חזק יותר

אם נסתכל על שאר הכרטיסים (איפה סדרה 7 היי אנד של נוידיה?למי אכפת מה680?) רואים שהביצועים בD12 דומים להפרשי ביצועים בD11 במשחקים נורמטיביים.

למה הראדאונים מפשלים פה בצורה משוגעת? שאלה טובה אבל זה לא אמור לעניין אף אחד

ובכל זאת ה750M שלי מריץ את DYING LIGHT יותר טוב מה7970 שלי אז אי אפשר להגיד שלבעלי ראדאונים אין בעיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במבחני ביצועים למשחקים, ה-gtx980 לא חזק מ-290x ב-55% כפי שמוצג בתוצאות DX12 של Star Swarm. ישנו הבדל משמעותי בין הפרש הביצועים הממוצע לבין זה המתקבל כאן.

ומדובר במגמה דומה עם ה-680 ו- 750ti ביחס ל 285 ו-260x בהתאמה. ערכם של הכרטיסים הנבדקים אינו רלוונטי לצורך העניין.

לפיכך אני נשאר בעמדתי כי הירוקים מטפלים ב-high draw call של DX בצורה טובה יותר. זה היה ידוע ב-DX11, ולמרות שההבדל קטן יותר ב-DX12, נראה שעדיין קיים, לפחות עם הדריברים הנבדקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה בדיוק היתרון לירוקים? בנתיים אני רואה ביצועים זהים למנטל וdx12.אם כבר זה מראה את היתרון לאדומים במנטל.

בנוסף אפשר לראות שהמשחק הזה עובד פשוט זוועה על רדאונים בdx11

מחזק!

אם כבר יש יתרון למנטל...יתרון מזערי וחסר משמעות, אבל בכל זאת.

ואם כבר, אז רואים שיפור גדול יותר בכרטיסים של (בין DX11 לבין DX12).

וזה ידוע ואין פה בעצם שום חידוש שהכרטיסים של הירוקים חזקים יותר, אבל שוב אין פה בכלל יתרון לירוקים בDX12 מול האדומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק!

אם כבר יש יתרון למנטל...יתרון מזערי וחסר משמעות, אבל בכל זאת.

ואם כבר, אז רואים שיפור גדול יותר בכרטיסים של (בין DX11 לבין DX12).

וזה ידוע ואין פה בעצם שום חידוש שהכרטיסים של הירוקים חזקים יותר, אבל שוב אין פה בכלל יתרון לירוקים בDX12 מול האדומים.

אז אתה בעצם טוען שאין פה שום חידוש כי ידוע לכל ש GTX980 אמור להיות חזק מ-290X בכ-55% ? אוקיי...

(שוב, אני מתייחס למקרה חריג של draw call גבוה במיוחד רק בגלל ש משווקים את מנטל כיתרון, שתכלס יותר מכפר על החסרון היחסי שלהם ב-DX11 בתחום המדובר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...