AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז - עמוד 104 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז

djelectric

Recommended Posts

ברור ש 290CF יהיה חזק יותר,

אבל גם חם יותר (ברמת המארז/סביבת עבודה, זה כ450-500W חום זה כבר לא צחוק, יש רדיאטורים קטנים עם הספק לא רחוק),

צורך יותר חשמל ובחלק מהמקרים ידרוש החלפת ספק לעומת 780TI יחיד.

שם לב אגב כמה 290X/290 פחות יעילים בשימוש יום יומי (מנוחה/ריבוי מסכים/צפייה בסרטים) לעומת 780/780TI, לאורך זמן (נניח 3 שנים) זה יהיה משמעותי למדיי.

והכי חשוב זה שגם עם כמה שSLI וCF השתפרו זה עדיין לא כמו כרטיס יחיד חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.8k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממתי שיקולים כמו חום וצריכת חשמל רלוונטיים למערכת "Ultra High End" ?

זה אולי הבדל של 100-150 ש"ח בספק (מספק 550W לספק 750W) שזה זניח בתקציבים האלה.

גם אני לא אוהב מערכי כרטיסים אבל לבחור כרטיס בודד במחיר כזה זה אפילו יותר מגוכך לנוכח הפרש הביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^לכן אם הייתי קונה מחשב חדש הייתי לוקח 7990 שחזק משמעותית, זול משמעותית.

הוא יותר חמים(לא מעניין אותי), צורך יותר חשמל(גם לא מעניין אותי), הדרייבר עובד ועובד טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^לכן אם הייתי קונה מחשב חדש הייתי לוקח 7990 שחזק משמעותית, זול משמעותית.

הוא יותר חמים(לא מעניין אותי), צורך יותר חשמל(גם לא מעניין אותי), הדרייבר עובד ועובד טוב.

עדיין לא הבנתי למה צריכת חשמל אמורה להווות עניין (לחלק מהאנשים)

פעם הסבירו לי (נראה לי שפה בפורום) שהצריכת חשמל מבחינת תשלום חשבון היא כמעט אפסית, אז אם יש לי ספק 750W איכותי, למה שצריכת חשמל תעניין אותי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

idanmal, ה 780ti באוברקלוק עוקף 7990 ב-1080p ומדביק אותו ב-2600p. לא יודע איך ה-7990 באוברקלוק, ובכל אופן אנחנו מדברים על מצב פעולה אופטימלי של CF (מה שאי אפשר לקחת כמובן מאליו), בנוסף ה-7990 יקר בכמעט 1000ש"ח איפה ראית אותו זול יותר מ-780ti שלא ברכישת מחשב ?

David Ell, תלוי איך, כמה ואיזה כרטיס. סתם לדוגמא, נגיד 7990 שהוא זללן, נגיד שאתה משחק שעתיים ביום, ונגיד שאתה לא מכבה את המחשב (22 שעות מנוחה לא נוגע בכרטיס) הגענו לכ-300ש"ח בשנה רק על הכרטיס. בוא נגיד יש לך יותר ממסך אחד - הגענו ל-450ש"ח לשנה. בוא נגיד אתה משחק 3 שעות כל יום במקום 2, זינקנו ל-518ש"ח בשנה, עכשיו אם המחשב דלוק רק כשאתה משחק (3 שעות בלבד ליום) העלות תתקזז בחצי. אז שוב, הכל תלוי איך אתה מתנהל ואיזה כרטיס, ותכפיל את העלויות ב-3 אם הכרטיס משמש אותך ל 3 שנים...

אני באופן אישי לא מתייחס לעלויות צריכת חשמל, אבל בהתאם גם לא נותן חשיבות עליונה להפרשי מחיר בין כרטיסים מתחרים. מי שסופר שקלים, מן הראוי שיספור גם צריכת חשמל בהתאם לאופן השימוש שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה ראית שהוא עוקף את 7990?

ב-1080p ? ראיתי ב-TPU שההפרש הממוצע הוא 7% לטובת 7990. והנחתי שאם הם עושים ל 780ti של 28% לליבה ו 13% לזיכרון, אז למרות שהשיפור בפועל ספציפית ב-BF3 נתן להם "רק" 18%, ולמרות שבאותה הבדיקה בדיוק ה-7990 עדיין הוביל (ההובלה שלו מלכתחילה משמעותית יותר בבדיקה זאת), אז סביר שהממוצע הכללי יבוא לטובת ה-780ti.

אבל שוב, זה שאחד ב-OC והשני לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה רק אני או שהטיטן איבד קצת את הכתר שלו ?

הוא נראה לי דיי נופל בין הכיסאות

כרגע, יש כרטיסים טובים ממנו שמציעים ביצועים עדיפים מצד אחד (780TI) ויש כרטיסים במחיר נמוך יותר שמציעים ביצועים דומים (290X, 780 )

ככה שכשאני מסתכל על כול סדרת הכרטיסים של ניווידיה, אני לא מוצא את המקום שלו ... יש יותר מידי כרטיסים שחזקים פחות או יותר כמוהו במחירים דומים או זולים יותר ..........חוץ מה 6 גיגה בית שיש לו

נראה כאילו כהונתו של הטיטן נמשכה רק כמה חודשים חח

לדעתי הם היו צרכים להוציא גרסה משופרת לטיטן , " לעדכן" אותו ולא להוציא עוד כרטיס .....

מה אתם חושבים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טיטן לא רלוונטי יותר לגיימינג, אלא אם רוצים להריץ משחקים על רזולוציה מטורפת של כמה מסכים שם אולי 6 ג'יגה זיכרון יעזור במשהו. אם אני לא טועה הטיטן חזק בתוכנות ספציפיות אבל לגיימינג הוא כבר מיותר. בכמה אתרי סקירות הפסיקו להכניס אותו בהשוואה בין 780, 780TI, 290 ו 290X.

מי שקנה קנה, עכשיו הוא כבר לא רלוונטי למשחקים.

אני חושב שלא עשו המשך לטיטן מהסיבה שהוא עלה 1000 דולר, נגיד אם היו קוראים Ultra לגירסה המשופרת שלו ומוכרים אותו ב 700 דולר זה היה מצחיק. לדעתי זאת הסיבה שקראו לכרטיס 780TI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמת. הטיטאן היה בודד ושונה במיתוג שלו, לכן העדיפו לא להאריך את השם שלו במחיר גבוה יותר אלא פשוט לעשות ליבה מלאה בשם GTX780 Ti וכך לגמור את הסיפור

למודאגים - אפשרות גבוהה לגרסת 6GB ל-GTX780TI

AMD כרגע נמצאת בבעיה מול ההשקות של NVIDIA, לא מבחינה טכנולוגית בהכרח. כרגע נמצאת במצב של השקת דף חלק עם סדרת R9 290, כאשר כבר בהשקה ל-GTX780 ול-TI יש עיצובי צד-שלישי חזקים. אנחנו כבר כמות זמן מכובדת מאז השקת R9 290X ועדיין אין גרסאות צד שלישי, גם לא ל-R9 290

הבעיה לא הייתה גדולה אם עיצובי הרפרנס היו נסבלים, כמו שעיצובי HD5800 או HD6900 היו, אפילו HD7900 שהיו פחות טובים. אבל כרגע קירור המפוח הוא עדיין קירור מפוח רועש בצורה קיצונית, לצד טמפרטורות פעולה שערורייתיות שכוללות מצב שבו הליבה הגרפית לעיתים מורידה תדר פעולה כדי להגיע למצב של יציבות טרמית.

GIGABYTE, ASUS, SAPPHIRE ו-MSI קיבלו בעיתוי מאוד מאוחר את העיצוב של לכרטיס המסך. לעצב לליבה עצמה היא משימה יחסית קלה, אבל לעצב למייצבי המתח בכרטיסי מסך שצורכים 250 וואט היא לא משימש פשוטה ומהירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...