יש לי מספר שאלות לאחר OC ל i5 2500k ל 4.5GHz לגבי יציבות וכו - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי מספר שאלות לאחר OC ל i5 2500k ל 4.5GHz לגבי יציבות וכו

alexc32

Recommended Posts

עשיתי עכשיו OC ל 4.5 , עפ"י המדריך הזה : http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2011/01/07/how-to-overclock-the-intel-core-i5-2500k/4

מהניסיון הראשונה כבר הגעתי ל 4.5 עפי ההגדרות שמומלצות במדריך(מומלץ) וקיבלתי OC יציב יחסית :yelclap:

כמה שאלות:

1. במדריך כנראה ביטלו את הנושא של חסכון באנרגיה ,לכן התדר אצלי קבוע על 4.5 גם על idle , איך/איפה משנים בביוס ככה שעל idle התדר ירד? ואיזה מצב בכלל עדיף לי לבחור -כלומר שיהיה קבוע על 4.5 או את מצב החסכון ? עריכה: -כבר מצאתי את הההגדרה בשם C state

2.כרגע בסטרס אני על טמפ סביב ה 47-50 מעלות ,כלומר יש לי פוטנציאל/מרווח עבודה עד סביב ה 60-65 מעלות .

הטמפ בסטרס נראים לי נמוכים מדי יחסית למה שהכרתי ,יכול להיות שה REAL TEMP לא מוגדרת נכון , לכן אני צריך לדעת איך לכייל/לקבוע הגדרות למשל כמו ה TJ MAX(מוגדר כרגע כברירת מחדל על 98) בשביל להגיע לדיוק מרבי של טמפ וכל זאת על מנת להמשיך ב OC לכיוון ה 4.8 - 5 בלי חשש

3.עברתי את כל בדיקות של PRIME95 , 11 ,ועוד מספר בדיקות והכל היה יציב,

עם ה OCCT 4.0.0 ,איך שאני מתחיל את הבדיקה זה עוצר בשניה הראשונה ומצפצף,מה נסגר ? צריך להגדיר משהו שם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כיוון שניתקלתי בכמה בעיות עם ה OCCT עפי המדריך הנ"ל

ומשום מה לאחר שהמחשב שנכנס למצב שינה זה עשה בעיות בלחזור ממצב שינה בצורה נורמלית

החלטתי שאני עושה OC בדרך הקלאסית והפשוטה בעזרת המדריך שפורסם פה בפורום: http://hwzone.co.il/guides/ocguide2011

אך המדריך מתייחס להמרה על לוח של אסוס ועל שלושה הגדרות שאליהם מדברים שם לא כל כך מובנות לי , כמו :

אפשור שינוי מתח PLL פנימי במעבד, אפשרות אשר מסייעת באופן משמעותי לביצוע ההמהרה וכמובן הגדרת תדר הזכרון לתדר הפעולה שלו

למה הם מתכוונים פה ביחס ללוח אם שלי ,כי המילה PLL היחידה שאני מוצא אצלי בביוס מתייחסת ל CPU PLL ושם אני יכול לשים על אוטו או לבחור מתח מסויים ?

אופציית ה-EPU Power Saving Mode צריכה להיות מכובית על מנת שתתאפשר ביצוע המהרה על פי הגדרותינו ללא התערבות ושינוי לא רצוי בתדר הפעולה.

איך נקראת האופציה הזאת בלוח שלי?

את אפשרות ה-SpeedStep של אינטל נבטל על מנת לקבל תדר פעולה אחיד ורצוי.

כנ"ל לגבי הגדרה הזאת ,מה מגביל להגדרה הזאת בביוס שלי ?

השאר די מובן למדי

אשמח לתגובות והסברים

תודה מראש לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אכן זה הPLL של המעבד..או שתגיד מתח ידני או שפשוט תשאיר את זה על AUTO בהתאם ליציבות..

2. זאת אופציה חיסכון לחשמל במקרה של כל חברה נותנת לזה שם אחר ותיאורים מפוצצים, לא צריך להיות לך את זה ;)

3. הגדרות החיסכון בחשמל, אם זה טורבו מצבי C למיניהם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אתה אמור למצוא את המתח הכי נמוך שנותן לך OC יציב ביחס לתדר.

PPL אפשר לנסות להשאיר על AUTO, או לקבוע על ערך מסוים בהתאם למתח המעבד (על פי הצלבת נתוני הצלחה ברחבי האינטרנט עם מערכות דומות).

מבחינה מתדולוגית עדיף להגדיר גם את הPPL ידנית.

את הOC המתחיל זה יכול לתסכל להתעסק עם כמה משתנים כשהיציבות חמקמקה. (שזה בדיוק מה שצריך לעשות כדי למצוא אותה, האירוניה ::) )

במצב כזה דרושה מתדולוגיה קפדנית, תהליך מוגדר, והיסטורית מעקב.

לרוב זה די פשוט להשיג יציבות, במיוחד בלוחות הSB.

תתחיל עם הכל על AUTO חוץ ממתח המעבד, ואם אין לך יציבות מושלמת או שאתה מצאת אותה ורוצה לוודא שהPPL גם הוא יעבוד על מינימום מתח שצריך ליציבות, אז תגדיר גם אותו ידנית ותייצב שוב.

את אופציות החיסכון בחשמל אפשר להפעיל אחרי שאתה מייצב את הOC ועובד איתו כמה ימים ללא תקלות.

ואם יש בעיה בעקבות הפעלת האופציות האלו אפשר לנסות לפתור ולייצב גם את זה.

בלוח האחרון שלי השארתי את האופציות חיסכון פועלות מלכתחילה.

לא מחייב שהם יעשו לך בעיות יציבות, וכמובן שעדיף שהם יפעלו אם אפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות .

בנוסף רציתי לשאול:

שני המדריכים שהזכרתי אותם פה כבר ושאיתם נעזרתי לעשות OC לא ציינו כלל בדיקת יציבות עם OCCT ,אלה התייחסו רק ל Prime95 .

בעקרון להגיע ל 4.5 OC היה לי די קל עם בדיקת יציבות בתוכנות Prime95 ו- 3DMARK11 , אבל

עם OCCT עדיין לא הצלחתי לעבור בדיקה תקינה ב 4.5 .

השאלה אם הבדיקה של PRIME95 זה באמת מספיק בשביל לאמת יציבות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך אתה בודק בPRIME95.

אולי אתה מפעיל בדיקה לא נכונה. (לא על כל הליבות, בדיקה מוטית זיכרון)

בכל מקרה OCCT ידועה כבדיקה יותר מאמצת מP95.

בדיקות יציבות יש כמה סוגים.

בדיקת יציבות של 10 דקות.

בדיקות יציבות של 30 שעה.

של שעה.

שעתיים.

4 שעות.

8 שעות.

12 שעות.

ו24 שעות.

יכול להיות שגם בP95 הבדיקה היתה נכשלת באמצע אם היית בודק במשך 4 שעות.

יש כמה סוגים של יציבות בOC.

יציבות של 90%, יציבות של 91% וכו.. וכו...

יציבות של 99%, של 99.5% של99.9% ויציבות של 100%

אם אתה מעוניין להגיע לאחרון אתה צריך לחשוב על תהליך הOC כתהליך שלוקח תקופה (אולי כמה ימים, אולי שבוע שבועיים).

ובסופו של דבר לבדוק יציבות של 24 שעות.

גם 99.9% זה טוב.

אם הOC עובד יציב במשך 4 שעות בOCCT זה מספיק טוב לכל דבר שתעשה במחשב שאינו חולב את המעבד במשך שעות (כמו המרה גראפית ומציאת תרופה לסרטן).

אני אוהב להשיג יציבות של 100%.

כי כשאני מקבל מסך כחול פעם במיליארד שנה או תוכנה נסגרת/קורסת, אני רוצה לדעת בוודאות שזה לא אשמת הOC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם OC 4.5 ובבדיקת PRIME95 , מופיעים 4 שבהם רצים תהליכים : worker 1 ,worker2... עד 4

בזמן הסטרס ,לערך בדקה ה 8 התהליך בה worker 3 מבסיק לרוץ בשל איזשהו error והשאר ממשיך לעבוד רגיל ואין קריסה .

מה זה אומר שהמערכת לא יציבה ?

או שאפשר להמשיך לכיוון ה 4.6

ניסית לעלות VCORE מ 1.29 עד 1.32 אך עדיין אני מקבל error ב worker 3

אני מאמין שתוספת של VCORE נוספת יכולה לעזור הבעיה שאני כבר די חורג מהמתח העבודה קבוע הרצוי.

בנוסף מניסיון שלכם העם אפשר לפתור את הבעיה בלי לעלות עוד את ה VCORE ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאחד מהTHREADS קורס זה מראה על בעית יציבות קטנה עד בינונית, בדרך כלל בגלל מתח לא מספיק. (אם זה היה עושה RESET זה בדרך כלל סימן לחוסר מתח גדול, ואם המחשב נתקע זה אולי עודף מתח)

זה יכול לקרות כל פעם בTHREAD אחר בP95, זה לא משנה איזה.

אחר כך זה כבר לא חוכמה גם אם זה עובד שנה יציב כי המעבד כבר לא בSTRESS (כשרק 3 עובדים).

כנראה שנתקלתי בזה בעבר, אבל אני לא זוכר כרגע בדיוק מה טווח המתח הדרוש כדי לייצב את המעבד הזה ב4.5GHZ.

אני מציע שתעשה חיפוש בגוגל ותמצא נתוני מתח יציב ל4.5GHZ עם הדגם שלך.

אחרי שתראה 10 תוצאות תקבל מושג די טוב לגבי מה שהמעבד שלך אולי צריך ואמור להיות מסוגל לעשות.

אולי שלך פחות טוב מאותם 10, אבל הסבירות לזה כבר די נמוכה.

אם תראה שמתוך אותם 10 רובם צריכים 1.35 אז תבין איפה אתה עומד.

לא בטוח ש4.5GHZ זה התדר האידיאלי ליחס תדר/מתח עם המעבד הספציפי שלך.

אולי ב4.3 תשיג איזון יותר טוב, ומתח יותר סביר לעבודה לאורך זמן.

החלטה שלך איפה לשים את הקו על הסקאלה בין מתח נמוך למתח מוגזם והתדר שתקבל בתמורה.

אני למשל עם I7 920 עובד ב3.8GHZ (התדר המקורי 2.66GHZ) במתח של 1.25V או 1.26V בביוס (בCPU-Z זה מראה 1.232V כרגע).

הסיבה שבחרתי לעצור ב3.8GHZ ולא לנסות להגיע ל4GHZ היא שבשביל ה200MHZ האלה אני צריך לשלם מחיר די גבוה של מתח.

אפשר לומר שזה הSWEETSPOT של המעבד שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגעתי סוף סוף ל 4.5 יציב לחלוטין כולל בדיקת OCCT ו PRIME95. :)

נקודות הייצוב האידאלי שמצאתי עד עכשיו זה ככה:

1.25V = 4.2GHz יציב לחלוטין עם טמ"פ מק'ס 55 מעלות

1.27V = 4.3GHz יציב לחלוטין עם טמ"פ מק'ס 58 מעלות

1.29V = 4.4GHz יציב לחלוטין עם טמ"פ מק'ס 59 מעלות

1.33V = 4.5GHz יציב לחלוטין עם טמ"פ מק'ס 61 מעלות

מה ה- SWEETSPOT מהרשימה המומלץ לדעתכם?

4.6GHz עדיין לא הצלחתי להגיע ליציב לחלוטין עובדים על זה(שוב ה error בחלון של ה worker 3 )

בכל ה OC שעשיתי חוץ מ VCORE שאר המתחים והגדרות למינהן השארתי על AUTO , שוב השאלה אם זה אפשרי בנקודה 1.33V= 4.5GHz

ניתן יהיה ליעל ככה שאוכל להוריד מתח נגיד לכיוון ה 1.32 על 4.5 ולשנות נגיד את שאר המתחים(לדוגמא ה PLL ,QPI/VTT וכו ), הגדרות שונות ככה שיהיה יציב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל ה OC שעשיתי חוץ מ VCORE שאר המתחים והגדרות למינהן השארתי על AUTO , שוב השאלה אם זה אפשרי בנקודה 1.33V= 4.5GHz

ניתן יהיה ליעל ככה שאוכל להוריד מתח נגיד לכיוון ה 1.32 על 4.5 ולשנות נגיד את שאר המתחים(לדוגמא ה PLL ,QPI/VTT וכו ), הגדרות שונות ככה שיהיה יציב ?

יכול להיות כזה דבר.

זה כבר FINE TUNING, ובדרך כלל דורש יותר זמן והשקעה, כמו גם מתדולוגיה יותר קפדנית כדי לנסות טווח אפשרויות איזון שונות ולהסיק מהם מסקנות בתהליך.

גם כאן אתה יכול להסתייע בתוצאות של אנשים אחרים, אבל קח בחשבון שכאן כבר יש יותר מקום לפרשנות חריגות וחוסר יעילות ודיוק של אנשים, כמו גם שוני בין לוחות שונים והגדרות אחרות בביוס שאולי משפיעות.

בפלטפורמות הישנות זה היה יותר מסובך.

ושם הרבה פעמים זה היה הכרחי.

אולי עדיף לך לחסוך זמן ולהתפשר על הגדרות שדי קרובות למקסימום יעילות האפשרית.

רק תגדיר ידנית כמה מתחים רלוונטים כמו אלו שציינת קודם, ונסה לקבוע אותם כך שיהיו נמוכים או לפחות שלא יהיו מוגזמים.

זה פחות או יותר כל מה שצריך כדי לייצב לוח מודרני ולדעת שהמתחים לא מוגזמים (כמו שהם עלולים להיות לפעמים על AUTO).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שוב פעם הבעיה של יציאת המחשב "ממצב שינה" :bash:

הגעתי ל 4.5 עם 1.33V עבדתי עם זה כמה שעות עשיתי את כל הבדיקות של OCCT ו PRIME והכל עבר חלק הייתי מבסוט,

בלילה הלכתי לישון המחשב נכנס "למצב שינה " רגיל קמתי בבוקר רציתי להעיר אותו אך המחשב מנסה להדלק ולאחר מספר שניות נכבה ושוב נדלק ונכבה ככה לסירוגין :pissed:

הייתי צריך לקצר פינים של הסוללה על מנת שידלק ויגיע לביוס משם ניסיתי להמשיך לכיוון הווינדוס זה רשם שהייתה איזהו שהי שגיאה של הווינדוס וכו...

למה זה קורה?

ואיך פותרים את הבעיה ?

עריכה: אחרי כמה בדיקות ראיתי שגם אם אני מקטין OC אפילו ל 4.2 עם 1.25V ,חזרה ממצב השינה לא תקין ,עכשיו אני מנסה כל מיניי נקודות לראות ממה זה מושפע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר שעשיתי OC עפי מדריכים והמצלות לימנהן כגון שינוי הגדרות בביוס ושינוי מתחים למצב ידני נתון כמו ה VCORE וכו ,ולמרות שהגעתי לתדר 4.5GHz יציב , משום מה נתקלתי בבעית חזרה ממצב שינה של המחשב

לכן החלטתי לנסות לעשות OC מהתחלה שמתי הכל על ברירת מחדל ,החלטתי שאני משנה רק את התדר כשהכל נשאר על STOCK ו AUTO

הופעתי לגלות :o שהגעתי ל 4.5GHz יציב לחלוטין כאשר גם מצב השינה עובד תקין ואפילו הטמ"פ יחסית תקינות מק'ס 63 מעלות(חריגה ב 2 מעלות ביחס להגדרות ידניות)

עכשיו אני מבסוט שהגעתי לכל מה שרציתי גם לתדר גבוהה ויציב וגם כשכל שאר הדברים מתפקדים ללא דופי :) .

נשאלת השאלה למה קיימים כל "המדריכים" לביצועי OC כאשר לא צריך לעשות כלום חוץ מלעלות את התדר?

ואיך הגעתי בכלל למצב הזה שאני מצליח לעשות OC עד ל 4.5GHz מבלי לשנות כלום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...