משולחנו של לנדאו - חשמל כשר לכלל ישראל. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משולחנו של לנדאו - חשמל כשר לכלל ישראל.

ALÞHA

Recommended Posts

רוני, אתה טוען שאין פה אנשים רציניים ואתה לא מגיב ברצינות.

אם היית אדם רציני, היית מגיב למה שהייתי כותב (שכתבתי ברצינות).

כנראה שהטיעונים שלך לא מספיק טובים, דבר שמאוד מפתיע אותי כחילוני ששם לב שלכל שטות יש לדתיים מה להגיד ו"תשובות הגיוניות" לכל מיני דברים שקורים בטבע.

הדתיים עם התשובות לכל דבר מזכירים לי את הפטנטים של לכל שטות.

טוב שלא תובעים אותי על הפרת זכויות אלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 130
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

וודאי שיש. רק שבקשר לדת/דתים זה גולש .

אתה רוצה לומר לי שמה שכתבת זה אכן ברצינות? בבקשה ממך אראה לי איך יש לזה סתירה מהדת.

איך להדליק אור מיום חמישי יהיה אסור להשאירו דולק בשביל השבת ?או אפילו להדליק נר ממש לפני כניסת השבת והוא ימישך לדלוק לאחר הכניסה ויש בכך בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו שרק עכשיו חשבתי עליו - מה יקרה לצביעות הגדולה של הדת "הדלקתי לפני כניסת שבת, אז מותר לי להשתמש בזה במהלך השבת כי אלוהים ראה שהדלקתי את זה בשישי ולא בשבת, כשאסור."

טוב, אני אעתיק במבחן בגרות. הרי במילא אני למדתי והתאמצתי כל השנה. למה אני אשם שלקראת המבחנים נשכח לי החומר מהשכל? :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתגם חכם אומר:

אף פעם אל תתווכח עם אידיוט. הוא רק יגרור אותך לרמה שלו, ואז ינצח אותך בזכות הניסיון שלו.

עקב כך והפסיכומטרי שאני ניגש אליו עוד שבוע, אני אתן לך להרגיש מנצח.

טוב, אני אעתיק במבחן בגרות. הרי במילא אני למדתי והתאמצתי כל השנה. למה אני אשם שלקראת המבחנים נשכח לי החומר מהשכל? :bash:

על מה אתה מדבר...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אם אתה (וחלק כאן ) כותב זאת ברצינות אז :screwy: .

אין כאן דברים רציניים שנכתבים (רק שפיכת רפש בכלליות על דת/דתים ) שיתן לי להגיב ענייני ומדוייק על החוק (לא שאני דווקא כבעד ) .. הרי החוק נובע בשביל מניעת גנרטורים כסכנה (חלקם מהחרדים שמשתמשים בשבתות וחגים ) -אין קשר שיופסק החשמל לגמרי :bash: .

מצטער, אבל שפיכת רפש על הדתיים באינטרנט כמו חבורה של סמרטוטים שהם אנחנו,

זה המעט שמגיע להם(לכם).

ההשתלטות של הדת על המדינה הפכה מוגזמת, הדתיים שכחו את מקומם במדינה הזאת ומי הקים אותה(חילוניים).

מבחינתי, הדבר היחיד שדתיים בישראל יכולים לדרוש זה שלא יירדפו אותם על סמך דתם וזה כבר קיים.

הבעיה, שהם מחפשים כוח ושררה ואלוהים לא באמת מעניין אותם. תקציבים מעניינים אותם, פרזיטיות מעניינת אותם,

כוח שררה והשפעה מעניינים אותם.

מעשים טובים? אלוהים? ואהבת לרעך כמוך? דרך ארץ קדמה לתורה? אין לחם, אין תורה?

דברים כאלה כבר לא קיימים מבחינתם, זאת כת, אין דרך אחרת לתאר את זה.

הבעיה כרגע, שהממשלה נותנת לזה רוח גבית, נו שויין, אני בבחירות הבאות ובכלל מעכשיו לא אצביע שום דבר שהוא יותר

ימני ממפלגת העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחלה התרוצצו לי בראש מחשבות דומות לחלק ממה שנכתב פה לפני.

ואז חשבתי, רגע...

אביגדור ליברמן ?

עוזי לנדאו ?

חשמל כשר ?

אביגדור ליברמן ?

ישראל ביתנו ?

משהו לא מסתדר לי.

עוזי לנדאו הצטרף למפלגה רק בבחירות האחרונות.

נראה לי שהוא מתכנן חזרה לליכוד או לאן שהרוח תנשוב.

ואם אפשר גם לסכסך את ביתנו עם כמה מצביעים על הדרך, מה טוב.

רק חלק קטן מהמחשבות שעלו לי לראש.

וכזאת שעוד לא נשמעה.

אז קדימה לקלחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אבל שפיכת רפש על הדתיים באינטרנט כמו חבורה של סמרטוטים שהם אנחנו,

זה המעט שמגיע להם(לכם).

ההשתלטות של הדת על המדינה הפכה מוגזמת, הדתיים שכחו את מקומם במדינה הזאת ומי הקים אותה(חילוניים).

מבחינתי, הדבר היחיד שדתיים בישראל יכולים לדרוש זה שלא יירדפו אותם על סמך דתם וזה כבר קיים.

הבעיה, שהם מחפשים כוח ושררה ואלוהים לא באמת מעניין אותם. תקציבים מעניינים אותם, פרזיטיות מעניינת אותם,

כוח שררה והשפעה מעניינים אותם.

מעשים טובים? אלוהים? ואהבת לרעך כמוך? דרך ארץ קדמה לתורה? אין לחם, אין תורה?

דברים כאלה כבר לא קיימים מבחינתם, זאת כת, אין דרך אחרת לתאר את זה.

הבעיה כרגע, שהממשלה נותנת לזה רוח גבית, נו שויין, אני בבחירות הבאות ובכלל מעכשיו לא אצביע שום דבר שהוא יותר

ימני ממפלגת העבודה.

:screwy: .. אני לא בעד החוק הזה וגם הרבה ממי שאני מכיר ואפילו החוק לא הובא מאדם דתי. אני שונא הכללות ... אבל מה נעשה שאנשים (יהודים טובים )כמוך הגיעו כבר לתחתית .

אינך מכיר דתים ואת רמתם .. לפחות אלה "מהצד" מעריכים :cool2: .

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=853390

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעריכים את הדת... אל תבלבל בין הדת לאלו המאמינים בה

אני יהודי, אין לי ברירה... במקרה אני אתאיסט באופן אישי אבל אני מכבד ומעריך את הדת

הבעיה שלי היא לא עם הדת אלא עם האנשים הדתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יהודי, אין לי ברירה... במקרה אני אתאיסט באופן אישי אבל אני מכבד ומעריך את הדת

בדיוק כך ! הבעיה של המדינה (ישראל וכל מדינה בעצם) היא לא עם דת אלא עם אלו שמינו את עצמם למייצגים שלה ובעיקר חיים על הרווחים ממנה.

רק אצל הנוצרים הקתולים יש מי שמקבל ישירות מהאל את ההוראות ויודע בדיוק מה האל רוצה וכיצד מתנהלים פנקסיו.

בדורות האחרונים יש הרבה פקידוני דת ולבלבריה שהתחילו להפוך את היהדות לגירסה של הנצרות הקתולית ופתאום יודעים בדיוק כוונת האל בכל דבר וגם איזה חשבון הוא עושה.

בנוסף, בדיוק כמו בנצרות הקתולית, הם מנצלים את מאמיניהם וגם את אלו שלא, לכל דבר וענין.

חלקם גם עוסק בעבודת אלילים מובהקת בכסות של יהדות שמעולם לא היתה.

ובנוסף במיוחד לטיעון המגוחך שהעלה גם לנדאו וגם רווווננננייייי :

מי שרוצה תוספת של בודקים "משלנו" למערך הכשרות כי הבסיס ששימש את עם 2000 שנה לא טוב להמצאות שלו שיתכבד וישלם על זה מכיסו הפרטי. זכותו לשנות את התורה ולהמציא שטויות חדשות לבקרים ואף להמשיך לנסות לאמץ דרכי קתולים ולהרוס את היהדות. אבל לכפות את הנובע מכך על האחרים - זה אסור !

מי שרוצה חשמל שלא באמצעות עבודה של יהודים בשבת ומפעיל גנרטור - אין בעיה. יש הרבה מקומות שם פועל גנרטור. יש כללים ותקנים להתקנתו ולחיבורו ולשימוש בו באופן בטוח וחוקי. זה שהם מחברים גנרטורים באופן לא חוקי ומסכנים את עצמם ואת ילדיהם בגלל איזה הבלים - זו זכותם המלאה להאמין ולהסתכן. זו אינה זכותם לדרוש שכל האחרים יממנו את הפתרונות הללו או יסבלו או ישנו את אורח חיים החילוני בגלל האמונה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:screwy: .. אני לא בעד החוק הזה וגם הרבה ממי שאני מכיר ואפילו החוק לא הובא מאדם דתי. אני שונא הכללות ...

לכל הפחות מדובר בצביעות ברורה לעין, אם לא בשקר גס ומיתמם.

אם אתה לא בעד החוק אז מה, אתה בעד חילול שבת ?

עכשיו לך תסביר שאתה בעד הכוונה ולא המעשה.

חביבי גם על הכוונה אלוהים מעניש את הצדיקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי מתבלבל? יש כאן כאלה שאינם מבדילים כי כנראה באמת לא אכיפת להם. לא כולם כמוך ואיני מדבר בהכללה אלא רק לאותם שכן הגיבו על דת ודתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי מתבלבל? יש כאן כאלה שאינם מבדילים כי כנראה באמת לא אכיפת להם. לא כולם כמוך ואיני מדבר בהכללה אלא רק לאותם שכן הגיבו על דת ודתים.

רוב המגיבים בענין דת ודתיים, כאן ובכל מקום, שכותבים בשלילה על התנהלות אנשי דת "מקצועיים" ולבלריה מבינים היטב ההבדל הזה. רוב המגיבים כנגדם, מפריחים הבלים על "שנאת דת" או לפעמים גם "נגד הדת" כי הם לא מסוגלים להבין ההבדל.

וכעת צא ובדוק הודעותיך, כיצד כמעט תמיד אתה כותב כפי שתיארתי, כאשר עוסקים לא בדת אלא בהתנהלות של אנשי הדת או דרישות לאפליה בשם הדת.

ובאשר להתחכמות שלך כפי שכתבת שאפילו זה שהביא את החוק לא דתי (כוונתך מן הסתם זה שהביא את החוק לממשלה לדיון, השר לנדאו): החוק בתהליכי ניסוח ומימוש לקראת הבאתו להצבעה כבר שנתיים, לדרישת פוליטיקאים דתיים (ושהדת היא מקצועם ועליהם אמר הרמב"ם דברים מאד לא יפים) ובהסכת השר שרוצה בתמיכתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, לרובם המוחלט של החילונים בישראל ולכל מי שהגיב בשרשור הזה (אם אני טועה - אנא תקנו אותי) אין דבר או חצי דבר נגד אדם דתי, מכל "סוג" שהוא. אדם חובש כיפה שחורה, סרוגה, לבנה, כתומה או אפילו שטריימל ויושב לידי באוטובוס (לדוגמה) הוא אדם ככל אדם. זכותו לחיות וזכותו לחיות בדרך שלו. וזו בדיוק הנקודה.

החילונים במדינה מבקשים שכשם שהם מכבדים את הזכות לחופש פולחן דתי של האחרים, יכבדו את זכותם לחופש אי-פולחן דתי שלהם. ראשי הציבור הדתי לא מכבדים את זה. ברור שלא לכל חרדי איכפת מה אני עושה בשבת. בוא נודה בזה - לרובם ממש לא איכפת. נראה לי. אבל בצורה כלשהי, נבחרים אנשים שמתיימרים לייצג אותם לכנסת ומקדמים ללא הרף עניינים, חוקים ודיונים שבהחלט מקדמים את כך שאין לאדם זכות לחופש מדת. זו הרי "מדינה יהודית". אז בוא ונחבוט במונח הזה עד תום. ננצל אותו עד שלא כל היבט במידה יהיה "יהודי" לחלוטין.

באותה מידה, לכל אדם יש את הזכות המלאה לחשוב שציונות היא ישוב חבל יהודה ושומרון. אבל בהחלט אין לו הזכות לעבור על חוקי מדינה בדרך לכך. בהחלט אין לו הזכות לפרוע בזרוע אכיפת החוק של המדינה ובצבא של המדינה. בהחלט אין לו את הזכות להפיל את תקצוב כל העניין הזה על אנשים שחושבים אחרת, אם הם הרוב. בהחלט אין לו הזכות לעשות מעשים קיצוניים אשר יפגעו במהלך החיים הנוכחי והעתידי של רוב רובו של העם היושב כאן, לא משנה מה דתו או מידת דתיותו. אז לא - לא כל "מתנחל" הוא כזה. ברור שברוב המקרים הנערה ה"דתית-לאומית" שתשב לידי באוטובוס חושבת על ארוחת ערב נעימה ולא על איך לשרוף איזה מסגד. אבל בשורה התחתונה, הנהגה שלהם, שנבחרת על ידם, ממשיכה לקדם את כל הדברים שבהחלט אינם זכותם, כפי שצוין לעיל.

בקיצור, כפי שנאמר לעיל, כאשר חילוני תוקף את "הדתיים" או את ה"מתנחלים" הוא לא תוקף את אמונתם האישית (שאתה קורא לה "יהדות". אני פחות מסכים, כי אני יהודי לא פחות, לדעתי). הוא תוקף את ההתעקשות שלהם לכפות את דעתם בכוח ופשוט מאוד לדפוק את כל השאר בדרך.

נ"ב

עוד אחד מהדברים שהם בלתי נסבלים הוא עניין פירוש המונח "יהודי". הנהגת הציבור הדתי מתעקשת שוב ושוב שיש רמה מזערית כלשהי של פולחן ורק אם אתה אותה - אתה "יהודי". זה מצב בלתי נסבל. זה לעומת הגירסה החילונית (בהחלט מקודמת על ידי נבחרי הציבור שלהם) שגורסת כי "יהודי" הוא פשוט אדם ממוצא יהודי וזכותו לבחור בעצמו את מידת הפולחן שהוא ירצה לבצע. מי שרוצה מינימום - זכותו. ומי שרוצה מקסימום, גם זכותו.

בהתחשב בכך שבגירסה השניה, זו של החילונים, לכל אחד יש את האפשרות לעשות מה שטוב לו, והוא לא נפגע משום בחינה מעשית (זה שהחרדים מחליטים "להעלב" כי יש אנשים שהולכים חשופים, לדוגמה, זה ממש לא בעיה שלי), הייתי אומר שהיא טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם הרבה דברים. כנראה שלא הבנת אותי נכון. הרי רוב המגיבים כאן בקיצוניות עד כשרפה של ציבור שלם וכדו'... אלה אתאיסטים (כמובן מתייחס רק ליותר מידי שליליים -פשוט יש כאן הרבה ) .

רק לא מובן לי אתה רוצה לשלוט על הדתים? אסור להם שהיו להם נציגים שגם יקדמו את מטרותם?

ההתיחסות לחוק כאילו הוא התעמרות או כפיה גם שגוי. כל חוק שהוא מחייב את כולם, גם את מי שלא מוצא חן בעיניו, ולחוק יש סיבות, והוא מושג אך ורק בדרך של דמוקרטיה. כל חוק הוא כפיה. כפיה של המערכת המשפטית את האזרח. אם יש חוק שאסור לבנות במרחק מסויים מהחוף כדי לשמור את צביון הטבע שבאיזור החוף, זה נכפה על כל האנשים, גם האנשים שזו הקרקע שלהם ושבחירת ליבם מתחננת שיבנו לה שם בית חלומות. החוק הושג בדרך דמוקרטית. וכך חוק לשמירת ערכי טבע, וחוק להוציא מליונים על שינוי תוואי של כביש כדי שלא לפגוע ביצורים החיים שם. או חוק למניעת ניסויים בבעלי חיים. וכל חוק אחר שמעניין רק חלק מהאוכלוסיה.

גם החוקים הנוגעים לדת אינם כפיה אלא החלטה דמוקרטית של הרוב. כמו כל החוקים במדינת , וחוקים רבים אינם מייצגים את דעת כל הציבור, אלא את החלטת רוב הנבחרים.

כל חוק נאכף והוא יכול לגרום צער וסבל אולי לפרט, אבל מאחורי החוק מסתתרות סיבות חשובות שגרמו לבית המחוקקים לחוקק אותו.

בקשר ל'יהודי' הנך טועה. יהודי תמיד נשאר יהודי ולא משנה מה הוא עושה. כך זאת דעת חרדים ודעת ההלכה .

אתה יכול למצוא חרדי (אני תמיד מתיחס אך לחרדים אמיתים בני תורה ולא זבלה ) שיכול לומר במה אתה 'יהודי'? ואין קשר שאינך יהודי או פחות אלא במה אתה מסמל שהנך יהודי מאשר מישהו שאינו יהודי.

אגב בקשר לחילוניות שהצגת בענין מיהו יהודי. את המושג 'מיהו יהודי' היכן מגבשים? מהתורה, זאת הרי שאלה הלכתית ומסורה. מה נראה לך שכל אחד יכול לנחש או איך שבא לו להגיד מיהו כן יהודי ואיך ? יש הרי כללים וכאן הם תמיד היו פשוטים כל בן/בת מאמא יהודיה -הנו יהודי.. ושוב אין קשר למעשיו גם אם הוא הולך כנגד דתו.

.........

חתול..זקן

זכותי לא להגיב לדברים (ובעיקר לאותו סוג אדם שאינו שואל באופן 'שאלה' ) מעבר לחוק (שטויות של שקר והכללה) שאני מפריך אותן אגב בקלות -לדוגמה בדף קודם ולמי יש כוח למלמולי שטויות שהנך מכניס לכל כמה משפטים בהכללה ושקר .. ובהקשר לחוק אני חושב שאפשר להסדיר את העניין הזה בצורה קצת אחרת ולכן איני תומך בנוכחי.

אני ראיתי שאמרו (אחד ללא קשר למחנה ) שאפילו שרי ש"ס לא חשבו על חוק שכזה .

בכל אופן לא תמיד הנציגים עושים את דעת הבוחרים -תרתי משמע (לנדאו ) .

נראה לך שיש למהלך הזה איזשהו קשר לפוליטיקה(?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...