משולחנו של לנדאו - חשמל כשר לכלל ישראל. - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משולחנו של לנדאו - חשמל כשר לכלל ישראל.

ALÞHA

Recommended Posts

שאותם שוחרי איכות סביבה מטרפדים הקמת תחנות כוח כבר שנים (שעכשיו אנחנו משלמים על המחסור),

ופרויקטים כמו "לוחות סולאריים" עולים הרבה ולא נותנים כלום.

השר להגנת הסביבה מגבה אותם בלי להתעסק לשניה בעלויות שנופלות על האזרח בגלל כל המאבקים האלה.

9.5 מיליארד זה מחיר המלחמות האלה.

ולא, לא הסכמתי למחיר הזה. אבל שוב, פתאום יש אנשים שאין להם בעיה עם מיליארדים, אבל מאוד מפריע להם כמה מיליונים.

כל העולם פורס לוחות סולאריים ומתגמל על אנרגיה ירוקה, אבל הי! הנה גאון שאומר שזה לא נותן כלום, ממש הוכחות הבאת שזה לא נותן כלום, זה מייצר חשמל? אז זה מוריד מהעומס של חברת חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 130
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

9 וחצי מיליארד בגלל כמה גרינפיסטים זה לא בזבוז, כי אין להם זקן ושטרמיילים.

וזה שיש כמה שבעד "ירוק", לא אומר שכולם צריכים לשלם על זה - בדיוק כמו במקרה שעליו מבוסס כל האשכול הזה.

תודה לך על הסיוע בהוכחת הטיעון שלי :

ברגע שמתנגדים ליוזמה של חרדים אז ההתנגדות היא בגלל זקן ושטריימלים, לעולם לא יכולה להיות ענינית , כי הרי בעלי זקן ושטריימלים לא טועים וכולם קדושים שמחייבים את כל השאר (בעיניהם כמובן). אז כמובן שמיד מעלים את הטיעון הידוע של "שנאת חרדים" ואז כבר צריך להוכיח שלא שונאים אותם (לרוב על ידי עוד ויתור ומתן אתנן) במקום לדון בנושא עצמו. אז מרגע שהעלינו את טענת "זקן ושטריימלים" כבר כל השאר לא חשוב ומתעסקים בשאלה אם שונאים או לא את הזקן והשטריימלים הללו.

לגבי התשלום על "ירוק" - זה נושא לדיון ציבורי. יכוןל להיות שכן ויכול להיות שלא. אולי שי דברים מסוימים שראויים ואחרים שלא. דיון מקצועי ואח"כ ציבורי לנושא עצמו. אבל גם כאן אסור לפסול ההתנגדות בטענות של "שונא סביבה" או "רוצה להשאיר זוהמה לדורות הבאים" שזה בדיוק אותו דבר כמו "שנאת חרדים" או "רוצה להרוס את הדת".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4163351,00.html

ככתוב בדברי חז"ל, סעלף-אוונד.

והשר אומר: "....בכוונתי להמשיך ולעמוד על כך שחשמל בטוח יסופק לכל תושבי ישראל בלי הבדל דת גזע ומין, ומבלי לפגוע בסטטוס קוו."

ואני אומר: יש חשמל בטוח בלי הבדל דת גזע ומין. זה בכלל לא הנושא ו"עבדו" עליך. מה זה אומר על תיפקודך כשר אם במשך שנתיים עובדים אצלך על תוכניות כאלה בלי להבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החרדים רוצים חשמל כשר - החילונים רוצים חשמל ירוק.

החרדים "סחטנים" - החילונים בסה"כ חושבים על העתיד של כולם ובעד לגבות את התוספת מכולם.

30 מיליון שקל יעלה "חשמל כשר" - יאללה מלחמה.

9.5 מיליארד שקל נזרק בשם עתיד טוב יותר (ובלי שהמצב התקדם לאנשהו) - כל הכבוד, לטובת ילדינו.

אני לא רוצה לשלם על "חשמל כשר" - כולם מצדיקים אותי.

אני לא רוצה לשלם על "חשמל ירוק" - כולם מספרים לי שזה לטובתי.

צביעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי יש עומסים בחשמל ?

במצבי קיצוניות של חום וקור.

כשחם מאוד השמש חזקה.

כשקר מאוד הרוח חזקה.

אבל לא, בואו נשרוף כמויות של פחם ונזהם את האוויר והמים, כמו שעשו במקומות אחרים בעולם לפני שהבינו שזה אסון סביבתי שפוגע במעגל החיים.

נשתעל כל היום והילדים שלנו יגדלו עם אסטמה וחייהם יקוצרו ב14 שנה בממוצע, עם מקרי סרטן ריאות פה ושם.

לא נורא יש מספיק מבקשי עבודה לטייקונים, הרבה מהם מיותרים.

כשיצא DDR3 זה לא היה משתלם במחיר לעומת .

למה הוציאו פלטפורמות יקרות שמחייבות שימוש בDDR3 ?

והנה היום עולה גרושים.

חייבית לפתח טכנולוגיות טובות יותר ולהטמיע אותם.

גם אם העלויות גבוהות יותר בהתחלה.

קצרי ראיה שמסתכלים רק על המחיר שיוצא להם מהכיס בהווה לא מובילים לשום מקום טוב, והרבה פעמים משלמים יותר בסופו של דבר ומקבלים הרבה פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החרדים רוצים חשמל כשר - החילונים רוצים חשמל ירוק.

החרדים "סחטנים" - החילונים בסה"כ חושבים על העתיד של כולם ובעד לגבות את התוספת מכולם.

30 מיליון שקל יעלה "חשמל כשר" - יאללה מלחמה.

9.5 מיליארד שקל נזרק בשם עתיד טוב יותר (ובלי שהמצב התקדם לאנשהו) - כל הכבוד, לטובת ילדינו.

אני לא רוצה לשלם על "חשמל כשר" - כולם מצדיקים אותי.

אני לא רוצה לשלם על "חשמל ירוק" - כולם מספרים לי שזה לטובתי.

צביעות.

יש קבוצת חרדים שהמציאה מושג "חשמל כשר" ורוצה לכפות הצורך בגלל אמונה על כולם.

יש חילונים וגם דתיים ותתפלא גם חרדים שרוצים בעתיד טוב יותר לנכדינו ולכן רוצים "ירוק".

ה"חרדים" (הנהגה פליטית וציבורית בשמם) הרוויחו את תואר הסחטנים ביושר, התמדה, ומסירות.

כמה עולה "ירוק" עדיין לא ברור וכל אינטרסנט מפריח מה שמתאים לאג'נדה שלו. הן לחיוב והן לשלילה.

מה זה "ירוק" לא חד משמעי אבל כל אחד נצמד למה שמתאים לו, הן ליוב והן לשלילה.

כלכלית הוכח כי השקעה בפאנלים סולאריים מחזירה עצמה בתוך זמן סביר. מה שטרם הוכח זה הנזק שנגרם ביצורם ומיחזורם וכו' לעומת הנזק הסביבתי בייצור חשמל בדרך אחרת. זה לא אומר דבר לחיוב או לשלילה רק שטרם נבדק כל צרכו.

מבט מהיר בשכונות בעלות רוב מוחלט חרדי או כאלה שגרים בהן רק חרדים יוכיח כי הסביבה ועולמו של הקב"ה אינו מענינם. הם (בהכללה לצרכי דיון) יודעים טוב ממנו מה צריך ומדוע ניתן להרוס מה שיצר. יש לכך הסברים ותירוצים אבל זה לא לנושא כאן.

עיקר הענין כאן אינו בעלות ובסכום אלא בשיטה ובגישה.

הטיעון לגנרטורים פיראטיים המסוכנים לחיי אדם אינו יכול להיות ניהול חברת חשמל על פי גחמות רבנים אלא הצבת הגנרטורים באופן חוקי ובטיחותי, והעמדה לדין של האחראים לעבירה הפלילית הזו (כן, זו עבירה פלילית להפעיל גנרטור באופן לא תואם את החוק או את תקנות הבטיחות בחשמל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודעים מה? בואו נוסיף עוד קיסם למדורה, בוא נגיד סתם לצורך הדיון שיש למדינת אינטרס להקטין את השימוש שלה ושימוש עולמי בכלל בדלק פוסילי, בוא נגיד שלמרות שלא מדובר על נפט במקרה הזה יש חשיבות לפתח אמצעים חלופיים להפקת אנרגיה, בוא נגיד שניתן להרוויח מפיתוח טכנולוגיות ירוקות, בוא נגיד שנמצאה קורלציה בין קירבה לתחנות כוח לבין שיעורים גדולים של מוות כתוצאה ממחלות ריאתיות.

ועכשיו נעזוב את התוכחה בגרוש, הכי מעצבן שהוויכוח הפך ל החילונים רוצים ככה והחרדים רוצים כך. אנחנו כבר יודעים שיש חרדים שמתנגדים לרעיון העוועים של השר לנדאו (שאני מאושר שהוא ירד ממנו) ואני משוכנע שיש חילונים שלא חושבים שצריך לשלם את המחיר של "אנרגיה ירוקה" (אני אגב חושב שצריך).

ההקבלה ביניהם היא הקבלה מלאכותית ולא סימטרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, רוב הדברים שנאמרו לגבי "חשמל ירוק" הוא בולשיט. הסיבה היחידה למגמה הזו בישראל הוא שחשמל "ירוק" נוטה להיות זול יותר, לפחות בטווח הרחוק, מחשמל שאינו "ירוק" - בכל מקרה כסף הוא המניע (בקבלת ההחלטות - לא בהכרח בהצעת ההחלטות)..

אבל יותר קרוב לנושא הנידון, הסיבה היחידה להערכתי שחוגים חרדיים היו שמחים לקדם חוק כזה היא שהמרוויחים הישירים והיחידים משינוי שכזה יהיו הם עצמם (גם כי זה הרבה יותר זול מגנרטור, גם כי יתווספו תקנים של "משגיחי כשרות" בתחנות כוח, וגם כי לגורם שיכול לפגוע באספקת החשמל הסדירה יש כוח סחיטה רב יותר). נכון, עושה רושם שהם אכן מאמינים בדעה לפיה החשמל כיום אינו "כשר" בשבתות, שאחרת לא היו טורחים להשתמש בגנרטורים, אבל לדעתי זה ממש לא המניע העיקרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשמל ירוק זול יותר? כן! בהחלט, אחרי שהוא מחזיר את ההשקעה הראשונית...

לא רק זול יותר, גם פחות מזהם, אומר נכון ART שאם משקיעים בטכנולוגיה מסויימת מתמיעים אותה (רק לא מזמן היה כתוב פה באתר שמצאו דרך ליעל את התפוקה מפאנל בודד, משהו בתהליך יצור שלא מיקר אותו) אז היא תשתפר עשרות מונים. אבל זה לא יקרה אם אנשים ימשיכו

להיות עם ראש סגור...

עדיף ראש פתוח עם קצת שטויות בו, מראש סגור מלא שטויות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...