לימוד RHCE - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימוד RHCE

tomikos

Recommended Posts

מישהו מכיר מכללה באיזור הצפון שמלמדת להסמכה RHCE (בג'ון ברייס חיפה לא מלמדים רק בתל אביב)

ומה דעתכם על ההסמכה?

והאם מישהו שבא עם 0 ידע קודם בלינוקס יכול לעבור אותה

אבל עם ידע רחב בסביבת windows

ועם התעסקות רבה ברשתות כולל win 2003\2008

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלעשות הסמכות אתה לא תהיה יותר חכם/טוב/יעיל.

מה בדיוק אתה רוצה לקבל מהלימודים האלו? הרבה יותר מועיל ללמוד את הדברים האלו תוך כדי עבודה בצורה עצמאית מאשר לזרוק כסף לכל מיני מוסדות לימוד שלא נותנים לך כלום חוץ מחתיכת נייר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר שטויות בקילו

אתה משלם ל"כל מיני מוסדות לימוד" כדי שאנשי מקצוע שמבינים טיפה יותר מימני ילמדו אותי בצורה היעילה ביותר מה שהם יודעים

אתה בא וקונה מידע

כמובן שאין כמו ידע שאתה צובר בניסיון תעסוקתי, אבל על מנת לצבור אותו אתה צריך להתחיל ממשהו

ומוסד לימוד זאת אחלה התחלה.

מה גם שאם תעבור אחרי הקורס את ההסמכה RHCE יהיה לך ביקוש גדול בשוק העבודה, איפלו בלי ניסיון יחטפו אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא, מה שהוא מדבר פשוט נכון

הנייר שאיתו אתה יוצא ממוסד כזה אומר שאתה עשית קורס כזה או אחר ועברת מבחן. ברגע שתצא מהקורס ותגיע לעולם האמיתי, באחריות אתה תעמוד מול בעיה שאין לך שמץ מה לעשות איתה כי לא לימדו אותך בקורס

לעומת זאת, אם אתה מתחיל ללמוד בעולם האמיתי (מתקין , משחק, שובר, מתקין רד האט, מנסה להגדיר אם מחשב הוינדוס, נכשל, קורא מדריך, מצליח, מקמפל גנטו, פותר בעיות בעצמך....) יהיה לך הרבה יותר "אני" שיכול לכוון אותך לפתרון גם של בעיות שאתה לא מכיר

ואם אתה כבר למדת ויש לך את הידע ויותר חשוב מזה _את הגישה_ אתה יכול להצליח להתקבל לעבודה בתחום גם בלי הנייר מהקורס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שכניראה שתיכם (באמת בלי לזלזל) מדברים מחוסר ניסיון

לידעתך מעטים האנשים בארץ שעוברים את ההסמכה RHCE

זה לא עוד מבחן כמו MCITP וכמו כל השאר, ששם אני מסכים איתכם ב 200% אחוז

ב RHCE אתה עובר מבחן של 3 שעות מהרמות הגבוהות שיש בתחום, ולכן לא הרבה בארץ לפחות מצליחים לעבור אותו.

אז אם כבר עשית קורס, רכשת ידע, תרגלת בעיות וסיטואציותף למדת, ולבסוף הצלחת לעבור את ההסמכה RHCE

תאמין לי שאתה מוכן לעבודה בחוץ.

אתה צריך עוד קצת להשתפשף מול קליינטים אמיתיים בזמן אמת ואתה מוכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ליצן.

חבל רק שאתה לא ממש מכיר אותי, וחוץ מלהעיר על תגובה שנכתבה לא בשפה תקינה, שאגב נכתבה בשעה 5 בבוקר אחרי לילה ארוך,

איך לך שום ידע מעבר ורק חבל שאתה עושה לעצמך בושות שאתה ממשיך להגיב בנושא שאין לך שום טיפת ידע בו, וכן עכשיו אני מזלזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התעודה אומרת בסה"כ אדם X עבר מבחן מטעם RED HAT ברמה מסויימת (יש כמה דרגות).

מה שהיא לא אומרת, זה האם האדם יצירתי, והאם הוא ידע לשלב את הדברים שלמד.

עד כמה שאני זוכרת אתה לא חייב ללכת ללמוד "במקום מסודר" על מנת לעבור את הבחינה. אלא מספיק ללמוד לבד את החומר ורק לגשת לבחינה.

שים לב שלדרגה הראשונה החומר לא כל-כך מסובך, ואם אתה מכיר לינוקס אז אני בטוחה שאתה תוכל לעבור אותה עם קצת מעבר על החומר והשלמות קטנות.

מעבר לזה חלק מתהליך של קבלה לעבודה יכול לכלול "מבחן מעשי" אז יכול להיות שבתאוריה אתה יודע יופי, אבל שיתנו לך לעבוד עם חומרה אמיתית, זה יכול להיות קצת שונה. אז בלי להשתפשף קצת בכמה הפצות ולנסות על בשרך עבודה עם לינוקס במשך תקופה, ולו רק כדי להבין את הלך והרעיון מאחורי לינוקס.

מה תעשה במקרה שתתקל במכונה שהיא לא REDHAT?

אובונטו הפכה להיות הפצה מאוד פופולרית, ויש הרבה אירגונים שמעדיפים אותה כי היא חופשית בניגוד לREDHAT הקיניינית...

תתנחם בעובדה שקיימות פדורה וCENTOS, שניהם הפצות חופשיות, פדורה יותר מכוונת לשולחן עבודדה, וCENTOS יותר לכיוון של שרתים, והן הכי קרובות לREDHAT שתלמד... מצד שני לשנות כל שרת שתפגש בו בגלל שזה מה שאתה יודע. זה לא מעשי לפעמים.

מה שכן, לימוד של קורס כזה יתן לך את כל החומר לעוס ומוכן לאכילה בזמן קצר יחסית, אבל זכור שזה לא תחליף לניסיון, בדיוק כמו שמי שמסיים קורס בפוטושופ לא הופך להיות גרפיקאי.

עוד מידע על מה לומדים בקורס תוכל למצא בלינק הבא:

http://www.redhat.com/certification/rhce/objectives/past/

ענבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה תגובה, תודה רבה.

אין ספק שאין כמו ניסיון שאתה רוכש מהתעסקות שלך בזמן אמת, בעבודה למשל.

אבל בתור התחלה, לקבל את המידע הזה מקורס אני לא רואה בזה שום פסול וזה יכול רק לתרום

אבל שוב זה רק בתור התחלה, ואחרי זה לעבוד בזה אפילו במקומות קטנים יותר ולאט לאט לצבור ניסיון ולעלות למעלה, זה אחלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@multicore אני לא חושב שז תגובה מכובדת.

אני חושב שזה כן יוסיף לך הלימוד וייתן לך את הבטחון ויכריח אותך ללמוד נושאים משעממים בלינוקס שמאד קשה לכפות את עצמך ללמוד אותם בצורה עצמאית.

מנסיון אישי.

אבל ביחד עם זה אתה חייב להרשם לפורום ולהשיב לשאלות בנושאים שאת לומד עליהם ללמוד בצורה עצמאית (בעיקר בעשייה ופחות בקריאה, כי זה פקודות וכד' והרבה פחות תיאוריה כמו MCITP), לדעתי אם יש לל את הרצון והכסף להשקיע לך על זה למה לא?! במיוחד שלא שאלת פה אם כדאי או לא .

אני לומד לרמה השניה של LPIC, וזה נותן הרבה בעיקר בנושאים משעממים וקשים כמו שהזכרתי.

ד"א הרמה הראשונית של רדהאט נקראת היום RHCSA.

Sent from my GT-I9000T using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שלמד בטכניון אני יכול להגיד לך שמספר האנשים שעברו את ההסמכה של רד הט ממש נמוך, זה מבחן קשה ברמות.

דבר שני, אם באמת תקבל הסמכה של רד הט אולי יחטפו אותך בלי ניסיון, רק אולי, אני נוכחתי לדעת שאם אין לך ניסיון מעשי, לא תתקבל לשום מקום, וזה נכון לגבי כל מקצוע, לא רק , כך שלפי דעתי רק אם מקום העבודה שלך מתעסק עם , ותוכל לקבל משם ניסיון - לך תלמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...