אחרי שהתאכזבנו מאפל - מה לקחת ? - עמוד 3 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחרי שהתאכזבנו מאפל - מה לקחת ?

PayneBack3251

Recommended Posts

מה שמעניין אותי למה ה3GS שלך גוסס?

אני עם האייפון שלי, 3G עוד מלפני שהאייפונים הגיעו לארץ שזה בערך שנתיים וחצי. והאייפון שלי חי ובועט כאילו נקנה רק אתמול.

כמו כל מכשיר אלקטרוני, יש כאלה שמתקלקלים אחרי זמן מה ויש כאלה שלא,

אני סובל מבעיות קליטה קשות, בגלל זה 3G אצלי מכובה כבר כמעט חצי שנה כי רק ככה אני משיג קליטה, (ניסיתי איפוס,עדכון גרסא,הכל!)

יכול להיות שאני יכול לתקן את זה ב 250-300 ש"ח אבל אני לא חושב שזה כבר משתלם,

ד.א

אני קניתי את שלי מלפני שנתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל מה שאמרת כאן אגב לא נכון לדעתי ולדעת כל מי שהתאכזב מאפל. חברה שנחה ולא מחדשת, כן במיוחד אחרי זמן כה רב, את מוצר הדגל שלה מכניסה את עצמה להרפתקאה מסוג אחר. עם ה-3GS זה עבד כי זה היה נחוץ מאד (ה-3G היה נוראי) עובדה שמדובר בפלאפון טוב מאד גם כיום, ע- ה-4S זה כבר אחרת כי ה-4 הוא עקב האכילס הגדול ביותר שלו.

כל מה שאמרתי כאן נכון, כך פועלות חברות גדולות מבחינת מודל עסקי.

פעם בשנתיים-שלוש, מוצר דגל חדש וכל מה שבאמצע זה יישור קו טכנולוגי ושיפורים.

כמו שנאמר, לא מחליפים סוס מנצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפל לא הגיע לגדולתה ככה, היא תמיד הציגה משהו אחר, צורת חשיבה אחרת וכדומה. כאן חוץ מאולי הענן החדש שנכנס לפעילות מבצעית אין שום דבר חדשני.

קשה לי לראות מישהו שמעדיף 4S על 4, ואני גם מדבר על אייפוניסטים הארדקור ובמיוחד בשוק הגדול של US, המחיר של ה-4 8GB הוא פשוט מציאה בשיתוף חוזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לדעת מה בדיוק מאכזב באייפון 4S?

מעבד כפול ליבה כמו שכולם ציפו, מאיץ גרפי פחות או יותר החזק בשוק (SGX543MP2), מצלמת 8MP ובלי גרם נוסף במשקל.

מה עוד רציתם?

אתה אמיתי כאילו?

אפל השיקו מכשיר בן שנה וחצי, בצורת מכשיר "מחודש".

מה רצינו? מכשיר עם עיצוב חדש, מסך גדול יותר, מכשיר קל יותר, דק יותר.

כל החברות המתחרות מציעות מכשירים חדשים, מרשימים, רק תקועים עם אותו פלאפון, במפרט משופר.

וגם מי יישמע כמה משופר.. מדובר בA5 מסורס שאף אחד לא יודע אפילו אם הוא יתעלה על המפרט של הSGS2 [ועל הנייר הוא לא, מדובר במעבד של 1GHZ אל מול 1.2GHZ של SGS2.. וזה מבלי לדבר על הגרסא המשופרת של המכשיר שיגיע עם 1.5GHZ בעתיד הקרוב].

והוא אפילו לא תומך ב4G...

המכשיר מרגיש מיושן. הם גובים עליו מחיר של מכשיר חדש. זה בדיחה עצובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה של הנתונים היבשים מעולם לא הוכיחה את עצמה (200 מגה-הרץ פה, עוד מגה-פיקסל שם).

כבר אמרתי את דעתי בנושא בעבר, אבל שוק הפלאפונים כמעט הגיע לרוויה טכנולוגית. אין צורך במסך גדול יותר, אין צורך בממשקים מהירים יותר מהממשק של אפל (מה שרוב האנשים מייחסים ל"מהירות המעבד" הם אמורים להפנות לאיכות הקוד - ה- 4 נחות מבחינת המעבד מה-SGS2 אבל הגלילה והעבודה עימו חלקה בהרבה...) המצלמה הגיעה כמעט לשיא היכולת מבחינת האופטיקה והחיישן שאפשר לדחוס במכשיר כ"כ קטן והשינוי היחידי שעוד יכול "לשבור את השוק" הוא זמן הסוללה.

אם אפל היו מוציאים אתמול מכשיר סלולארי שהוא העתק מדויק של ה- 4 רק בעל זמן סוללה של יום עבודה אינטנסיבי שלם (משמע שאני אוכל להסתובב בלי מטען וגם בלי חשש כמעט לא משנה מה אני עושה עם הפלאפון) הם היו יכולים לקרוא למכשיר שלהם 5000 מבחינתי. העובדה שאנשים רוצים מכשיר שונה פיסית רק מעידה על כך שכל השוק הזה הוא מרדף מתמיד אחרי ניקור עיניים של העוברים ושבים ולא של הפלאפון הטוב ביותר. אם היה לי פלאפון שעונה בצורה מושלמת על כל הצרכים שלי, לא הייתי מבטל קנייה שלו רק בגלל שהוא שוקל כמו הדגם הקודם ובעל אותם המימדים. אתם מקבלים זמן סוללה משופר, חומרה משופרת, איכות בנייה פנטסטית אבל אם הוא היה דק בחצי מ"מ ובעל מסך גדול ב-5 אחוז זה כבר בסדר?

KoM, עוד מימי האייפודים הראשונים הייתה חברה עם חומרה ממוצעת שעשתה לעצמה שם אך ורק בזכות ממשק המשתמש. אתמול קיבלת צורת ממשק חדשה שעובדת (שוב, על סמך סרטון תדמית) בצורה חסרת תקדים ואתה טוען שאפל לא חדשנית? גם מדהימה אותי ההצהרה שלך "אפל מציגה משהו אחר כל פעם"? אפל, מאז ומתמיד, מציגה מה שמתחשק לה כל פעם. אתה פשוט עוד לא יודע שאתה רוצה אחד. גם אסור לשכוח שהחומרה של האייפון 4S רחוקה מלהיות "ממוצעת" ובכמה פרמטרים (הרזולוציה ואיכות המצלמה למשל) עולה בהרבה על הרבה מאוד מכשירים היום בשוק.

למען היסר ספק, אין לי בכלל וההעדפה שלי נוטה חזק מאוד לכיוון ה-SGS2. אני פשוט באמת לא מבין מה אנשים רוצים מאפל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מסכים,

העיצוב מספיק טוב, אין טעם לשנות משהו שהוא בסדר רק כדי להגיד ששינו, הוא מספיק דק, בנוגע לגובה אני מסכים שיכלו להוריד איזה חצי ס"מ, מסך יכלו להגדיל קצת לכיוון ה3.8-4, אבל עדיין ה4.6 של הנקסוס לדוגמא יהיה מוגזם.

המעבד מספיק חזק, אוקי גם אם הוא לא יהיה יותר חזק מהמעבד של הS2 מבחינת מספרים עדיין הוא יריץ את המערכת במהירות לא פחותה. מה זה משנה כמה GHZ בתנאי בתכלס הוא נותן את העבודה, ומעבד גראפי הם מאוד שיפרו

מצלמה טובה

הוסיפו בלוטוס ועוד כמה דברים קטנים.

אז בגדול מדובר במכשיר טוב שעבר רענון חצי הדרך כדי להתחרות בדברים החדשים, אוקי לא יצא שום דבר מהפכני כי כולם ציפו ללא יודע מה, אבל זה לא שהם הוציאו מכשיר מיושן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אמיתי כאילו?

אפל השיקו מכשיר בן שנה וחצי, בצורת מכשיר "מחודש".

מה רצינו? מכשיר עם עיצוב חדש, מסך גדול יותר, מכשיר קל יותר, דק יותר.

כל החברות המתחרות מציעות מכשירים חדשים, מרשימים, רק אפל תקועים עם אותו פלאפון, במפרט משופר.

וגם מי יישמע כמה משופר.. מדובר בA5 מסורס שאף אחד לא יודע אפילו אם הוא יתעלה על המפרט של הSGS2 [ועל הנייר הוא לא, מדובר במעבד של 1GHZ אל מול 1.2GHZ של SGS2.. וזה מבלי לדבר על הגרסא המשופרת של המכשיר שיגיע עם 1.5GHZ בעתיד הקרוב].

והוא אפילו לא תומך ב4G...

המכשיר מרגיש מיושן. הם גובים עליו מחיר של מכשיר חדש. זה בדיחה עצובה.

אני אמיתי, ואפילו לא "כאילו".

אפל השיקו מכשיר עם חומרה עדכנית בת חצי שנה גג, היום. אפשר לדעת מה פה מכשיר בן שנה וחצי?

עיצוב חדש? לא קיבלת, וואלה, חבל. גם האייפון הראשון, השני, והשלישי נראו בול אותו דבר. קל יותר ודק יותר? זו לא בעיה, אם אפל לא יתעקשו להשתמש בכ"כ הרבה זכוכית, אבל אם הם לא ישתמשו בזכוכית אתה תתלונן שלמכשיר אין הרגשת "פרימיום" שכ"כ התרגלת אליה. קח לדוגמה את הגלאקסי S, הוא גדול יותר מהאייפון ובמשקל נוצה, אבל כל העולם ואחותו התלוננו על זה שהוא פלסטיקי. אם הוא היה מכוסה זכוכית ופיצ'יפקעסים, הוא היה שוקל לפחות עוד 30 גרם, ואז היו מתלוננים שהוא כבד. ככה העולם זז.

מסך גדול יותר- לא תקבל. 3.5" זו מידת הקסם של אפל, ואישית, אני מתערב שגם האייפון הבא הולך להיות עם אותו גודל מסך (שים את הציטוט הזה בצד, אם בסוף אני טועה ובמכשיר הבא המסך יגדל- יש לך גלידה, עליי.)

"מי ישמע עד כמה משופר"? ההבדל בין האייפון 4 ל 4S גדול בהרבה מההבדל בין ה 3GS ל 4. שם סה"כ התקדמו ממעבד A8 600MHZ ל 1GHZ, פה הכפילו לך את מספר הליבות.

ובנוגע לגרפיקה, דחפו לך SGX543MP2, מאיץ גרפי גם כן כפול ליבה, שהוא לא פחות ממפלצת.

את המצלמה שיפרו לסטנדרט מכשירי ה high end של היום ודחפו את המצלמה הכי טובה שמצאו (חפש ביקורות ברשת. אתה תראה על מה אני מדבר), ודאגו לדחוף כמה פיצ'יפקעסים חדשים כמו הסיירי הזה שלא ישעמם.

אני שוב שואל- אם אתם מאוכזבים, למה כן ציפיתם? בוא תגיד לי מה ציפית לראות באייפון הבא. ותישאר בגבולות המציאות- מעבדים מרובעי ליבה לדוגמה עוד לא מוכנים להטמעה במכשירים סלולריים, ואפל לא יתקעו לך מסך 4.3" על גם במילניום הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה ציפייה לעיצוב חדש, מישהו פה מקודם דיבר על זה שאנשים מחפשים ניקור עיניים וכדומה, הרי ברור ! ככה עובד השוק, האכזבה היא הרי מזה שאם אקנה 4S אני אראה כמו מישהו שקנה 4 לפני שנה וחצי, לך אולי זה לא משנה אבל דווקא ובעיקר לאוהבי זה מאד משנה. מדברים פהעל עוד מהירות ועוד מהירות, ואחרי זה אומרים שלקוחות של לא אכפת להם מעוד מגה הרץ או פחות מגה הרץ ואכפת להם חוויה, אז תחליטו.

מעבר לכך באירוע נכחו עוד מוצרים שחיזקו את הרגשת האכזבה של ה-4S, כשהאייפוד טאצ' הולך להשאר עוד שנה שלמה באותה תצורה (ועוד אחרי שאפל עצמה הגדירה אותו כמכונת המשחקים הנמכרת בעולם שהולכת להשאר עוד שנה עם אותו כוח עיבוד שהוא כבר ממוצע לחלוטין כיום ופחות), וכשבאייפוד נאנו מוסיפים לי כמה סקינים לשעונים וזהו בערך זה מוסיף לתחושת האכזבה וזה לא משנה בכלל כמה מצוינים היו הנגנים האלה, גם האייפוד קלאסיק היה מצוין בזמנו ואפשר להגיד שלהמון אנשים הוא עדיין מצוין הרי גם שם היינו יכולים להשאר עוד הרבה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמיתי, ואפילו לא "כאילו".

אפל השיקו מכשיר עם חומרה עדכנית בת חצי שנה גג, היום. אפשר לדעת מה פה מכשיר בן שנה וחצי?

עיצוב חדש? לא קיבלת, וואלה, חבל. גם האייפון הראשון, השני, והשלישי נראו בול אותו דבר. קל יותר ודק יותר? זו לא בעיה, אם אפל לא יתעקשו להשתמש בכ"כ הרבה זכוכית, אבל אם הם לא ישתמשו בזכוכית אתה תתלונן שלמכשיר אין הרגשת "פרימיום" שכ"כ התרגלת אליה. קח לדוגמה את הגלאקסי S, הוא גדול יותר מהאייפון ובמשקל נוצה, אבל כל העולם ואחותו התלוננו על זה שהוא פלסטיקי. אם הוא היה מכוסה זכוכית ופיצ'יפקעסים, הוא היה שוקל לפחות עוד 30 גרם, ואז היו מתלוננים שהוא כבד. ככה העולם זז.

מסך גדול יותר- לא תקבל. 3.5" זו מידת הקסם של אפל, ואישית, אני מתערב שגם האייפון הבא הולך להיות עם אותו גודל מסך (שים את הציטוט הזה בצד, אם בסוף אני טועה ובמכשיר הבא המסך יגדל- יש לך גלידה, עליי.)

"מי ישמע עד כמה משופר"? ההבדל בין האייפון 4 ל 4S גדול בהרבה מההבדל בין ה 3GS ל 4. שם סה"כ התקדמו ממעבד A8 600MHZ ל 1GHZ, פה הכפילו לך את מספר הליבות.

ובנוגע לגרפיקה, דחפו לך SGX543MP2, מאיץ גרפי גם כן כפול ליבה, שהוא לא פחות ממפלצת.

את המצלמה שיפרו לסטנדרט מכשירי ה high end של היום ודחפו את המצלמה הכי טובה שמצאו (חפש ביקורות ברשת. אתה תראה על מה אני מדבר), ודאגו לדחוף כמה פיצ'יפקעסים חדשים כמו הסיירי הזה שלא ישעמם.

אני שוב שואל- אם אתם מאוכזבים, למה כן ציפיתם? בוא תגיד לי מה ציפית לראות באייפון הבא. ותישאר בגבולות המציאות- מעבדים מרובעי ליבה לדוגמה עוד לא מוכנים להטמעה במכשירים סלולריים, ואפל לא יתקעו לך מסך 4.3" על גם במילניום הבא.

נורא פשוט. מכשיר דק יותר, קל יותר. מסך גדול יותר. זה לא דרישה ורצון "לפיצפקעס", זה דרישה הכרחית ליישור קו חומרתי עם התעשייה. המסך של האייפון כבר מרגיש קטן בהשוואה לאחרים, ומסך 4 אינצ' משפר את החוויה, לא גורע ממנה. ואתה טועה גם טועה, תגדיל את המסך.

המכשיר לא תומך ב4G ולא כולל שום דבר "פורץ דרך".

הסירי הזה הוא לא יותר מאשר גאדג'ט ואני בספק אם הוא גם יהיה כזה מרשים.

אז מה יש לנו פה בעצם? מכשיר שנראה בדיוק אותו הדבר כמו מכשיר שהושק לפני שנה וחצי, רק במחיר של מכשיר חדש. המכשיר מציע שיפורים חומרתיים בלבד, שאת רובם המשתמש הממוצע בכלל לא ירגיש [כי גם ככה המע' הפעלה עובדת מהיר וחלק על ה4, אז מן הסתם שלא יהיה הבדל בינו לבין ה4S], והבולטים ביניהם, כדוגמאת מצלמת 8 מגה פיקסל, עם חיישן משופר ומייצב תמונה זה פיצ'ר שראיתי בפלאפונים אי שם מלפני 3 שנים. זה נורא נחמד שהפלאפון התקדם מבחינת המצלמה, אבל להציג את זה כפיצ'ר מרכזי? מה קרה? חזרנו לשנת 2005?

מה אני מצפה?

לא יודע, אבל בהתייחס לעובדה שסמסונג משיקים את הSGS2 עם שיפורים יותר משמעותיים מהשיפורים שהIPHONE4S הציג לעומת ה-4, תחת אותו שם, מבלי לעשות על זה הכרזה רשמית תוך חצי שנה מהשקת הSGS2 המקורי, ובהתייחס לעובדה שבחודשים הקרובים הולכים לצאת מכשירים שייגרמו לאייפון 4 אס להחוויר, אתה מתחיל לתהות מה עשתה במשך שנה וחצי חוץ מלשבת ולספור מזומנים?

אם אתה מצדיק את הביזיון הזה, אז סלח לי, אבל אתה הפכת להיות חלק מהעדר שאפל כ"כ נהנית לחלוב.

הם מצביעים על כל קהל הלקוחות וצוחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפל לא הגיע לגדולתה ככה, היא תמיד הציגה משהו אחר, צורת חשיבה אחרת וכדומה. כאן חוץ מאולי הענן החדש שנכנס לפעילות מבצעית אין שום דבר חדשני.

קשה לי לראות מישהו שמעדיף אייפון 4S על 4, ואני גם מדבר על אייפוניסטים הארדקור ובמיוחד בשוק הגדול של US, המחיר של ה-4 8GB הוא פשוט מציאה בשיתוף חוזה.

מה זה רלוונטי איך אפל הגיעה לגדולה?

Apple כבר בגדולה ורוצה לא ליפול והצעד שהם עשו הוא בהחלט הצעד ההגיוני והבטוח.

אלה שציפו פה לחדשנות יתר כנראה לא יכולים לזהות דפוס פשוט בפעילות העסקית של החברה

(עיין ערך ב 3g ו 3gs).

לעומת זאת, הפעילות העסקית של היא לירות לכל הכיוונים, להוציא 10 מכשירים

לכל שכבת מחיר ובאופן הזה לכבוש את השוק.

כי המטרה שלהם זה לנגוס בנתח השוק של ולהביא להתחרות בה.

אם אתה מצדיק את הביזיון הזה, אז סלח לי, אבל אתה הפכת להיות חלק מהעדר שאפל כ"כ נהנית לחלוב.

הוא למעשה בעל מכשיר SGS בדיוק כמוני ולא "עדר".

הוא פשוט אדם אינטלגנטי שמבין מה זה אומר להתנהל נכון עסקית מעבר לרצונות והפאנטזיות

של הגאדג'ט פריק הממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שלקחת לעצמך מונופול על הידע בעסקים :-\

אני נוטה להסכים שחברה שרוצה לגדול וחברה שרוצה להשאר גדולה לא בהכרח ישתמשו באותו אסטרטגיה עסקית. אני לא כ"כ מסכים עם הקביעה שאפל מרוצה מהגודל הנוכחי. בעולם של היום להשאר עם נתח שוק קבוע זה לדרוך במקום.

מצד שני אולי שאפל מסכימים איתך - במשך שנה וחצי (בפועל זה יהיה הרבה יותר - עד החידוש המשמעותי הבא למעשה, מתי שהוא לא יגיע) הם לא חידשו הרבה, לא הביאן איזה בשורה ובסה"כ רק עדכנו את מכשירי הדגל.

אבל התוצאות לא בדיוק בשמים - נכון לשלשום (כלומר לפני ההשקה המדוברת) נמכרים בעולם שני אנדרויד על כל . נתח השוק של אפל הולך וקטן, ולמעשה בארה"ב כבר מזה מספר חודשים יש פחות אייפונים מאנדרויד בפועל (כן, יש יותר חברות שעושות אנדרויד וכו' וכו'. ועדיין לפני שנה אפל עקפה את כולן והיום כבר לא).

אל תבין אותי לא נכון - ה-4S לדעתי הוא מכשיר מעולה. וכן, האיכויות של חומרה+תוכנה שאתה מקבל שם יותר טובות מכל אנדרויד (לא יעזור כלום, גם 3GS מרגיש יותר זורם וחלק מ-SGS). אני חושב שהחידושים שהכניסו הם רלוונטים, אני גם חושב שהוא כנראה המכשיר הכי איכותי בשוק. אין ספק שהם עשו הכל נכון מבחינה טכנולוגית.

אבל לדעתי זה פשוט לא מה שהשוק רוצה - ובוודאי לא מה שהקהל של אפל רוצה. כמו שנאמר פה כבר - הם לא מוכרים כמויות בגלל טכנולוגיה עדכנית או העדשה הכי טובה - הם מוכרים כמויות כי הם עושים עיצובים יפים, מע' הפעלה חלקות וממשקים מרשימים מאד (והם גם טובים בשיווק, כמובן). ברגע שאפל מוציאים מכשיר חדש שלמעשה לא מחדש כלום בנקודות החזקות שלהם אני חושב שעלולה להיות להם בעיה. הם מפסידים את הקהל שקונה 'כי זה מגניב' - כי הדבר הזה נראה ומתנהג כמו 4 רגיל לגמרי (בוודאי לאחר שכל העדכוני תוכנה יגיעו גם אליו). הם מפסידים את האנשים שרוצים את 'הכי טוב' - כי עוד שבוע כבר יהיה יותר טוב, בין אם זה נקסוס או אחד מהמליון מכשירים שייצאו הרבה לפני שאפל יוציאו חדש.

ה-4S, טוב ככל שיהיה, פשוט לא מרגיש כמו סמרטפון שאנשים יחליפו את הישן שלהם בשבילו. אין לי ספק שהוא עדיין ימכור בכמויות, בכל זאת, . אבל התחושה שלי היא שאם הם ימשיכו ככה הנתח שוק שלהם רק ייתכווץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה יהיה עם מכירות, אבל בינתיים התגובה של השוק היא ירידות חדות במניות של אפל (מה זה היה? 5% בשעה הראשונה אחרי ההשקה...?).

הם סיימו את המסחר אתמול עם ירידה מאוד צנועה של פחות מחצי אחוז

והיום כבר בעליות

http://www.google.com/finance?cid=22144

לא ממש משבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזיון ? אף אחד לא מכריח אותך לקנות אותו ,לשמוע עליו ואפילו לא להסתכל עליו .

נורא פשוט. מכשיר דק יותר, קל יותר. מסך גדול יותר. זה לא דרישה ורצון "לפיצפקעס", זה דרישה הכרחית ליישור קו חומרתי עם התעשייה. המסך של האייפון כבר מרגיש קטן בהשוואה לאחרים, ומסך 4 אינצ' משפר את החוויה, לא גורע ממנה. ואתה טועה גם טועה, תגדיל את המסך.

קראת את זה ?

http://blog.gsmarena.com/the-apple-iphone-4-declared-slimmer-than-the-samsung-galaxy-s-ii/

לא מבין את הקטע שהם מודדם את המכשיר בנקודה הדקה ביותר ואז צועקים "שלנו דק יותר" ...

בנוגע לעיצוב, לא מחליפה עיצובים כל שנה וזה נכון להרבה מוצרים שלה וכמו שאתה רואה עכשיו גם האייפון ,בין המוצרים יש את הMacBookPro שלא השתנה כבר בערך שלוש שנים , הMacBookAir שנראה אותו הדבר כבר שנתיים,הMac Mini החדש גם דומה ליישן רק מינוס הכונן האופטי ,וגם הiMac החדש נראה דומה לדגם הקודם .

אין לאפל סיבה אמיתית לשנות את העיצוב,החברה השקיע מליונים בפיתוח מכשיר שנראה כמו מליון דולר וכמובן גם איכותי ,והעיצוב הנוכחי הוכיח את עצמו במשך שנה וחצי,בכל רבעון מאז שהושק הדגם החדש רק נמכרו יותר מכשירים ,בדוח הפיננסי האחרון שהתקיים לפני כמה חודשים דווח על 20.34 מליון אייפונים שנמכרו ,כמה מכשירים בודדים הגיעו למספר כזה ברבעון אחד כשהם כבר בני יותר משנה ,ועוד עם אותו המחיר מהיום הראשון בשוק ?

בקשר לגודל המסך , עד כמה שמסך גדול יותר זה נחמד ,זה יכול ליצור גם פרגמנטציה ,משהו שאני בתור בעלים של 4 ממש לא רוצה שיקרה .

המכשיר לא תומך ב4G ולא כולל שום דבר "פורץ דרך".

האייפון 4S הוא מכשיר עולמי ,זאת אומרת הוא תומך בCDMA וGSM , הוא מגיע עם מודם של ,כנראה הMDM6600 .

זהו מודם שתומך בHSPA+ במהירות של 14.4Mbps ,לפחות בארצות הברית בAT&T אם תרשה יוכלו להגיד שהוא מכשיר דור רביעי .

חוץ מזה אפל שמרו על הרבעת תדרי הHSPA תוך כדי הוספה של שני תדרי CDMA ,ככה שלעומת רוב מכשירי האנדרואיד ,עם האייפון אתה לא צריך לשחק במשחק הגרסאות כמו עם שאר המכשירים כמו עם הדגמים הישנים של הSGS (הדגם השני דווקא כן Quadband ) ועם הדגמים של .

יש לך תמיכה בGPS מובנת במודם ,ככה שאם זה באמת הMDM6600 יש פה שיפור בGPS ,שכן הGPS בשבב הMDM טוב יותר מהשבב הנפרד של בדגמי הGSM הקודמים .

http://www.anandtech.com/show/4922/apple-iphone-4s-includes-hspa-144-gsmcdma-dual-mode-diversity

חוץ מזה שכרגע לפחות בארץ אין צורך אמיתי במכשיר ,שכן אין תמיכה לרשת הזאת ,וגם אם תיהיה בעתיד לא בטוח שהתדרים של המכשירים הקיימים שנמכרים בAT&T לדוג' יתאימו לשימוש עם חברות הסלולר , וגם אם תאורתית היתה תמיכה כזאת בצד המפעיל ,האייפון לא יקבל לפחות לא עד שיצאו שבבים חדשים ב28NM ,השבבים הקיימים גדולים ,בעייה גדולה לאפל שגם ככה היתה צריכה לדחוף את הA5 לתוך PCB קטן מאוד ,והבעיה השנייה היא העובדה שהשבבים הקיימים הם זוללי סוללה שדיי נוגד את הרצון של ורוב חובבי הטכנולוגיה לזמן גדול יותר .

http://www.anandtech.com/show/4925/why-no-lte-iphone-5-blame-28nm-maturity

כדוגמאת מצלמת 8 מגה פיקסל, עם חיישן משופר ומייצב תמונה זה פיצ'ר שראיתי בפלאפונים אי שם מלפני 3 שנים. זה נורא נחמד שהפלאפון התקדם מבחינת המצלמה, אבל להציג את זה כפיצ'ר מרכזי? מה קרה? חזרנו לשנת 2005?

אל תשווה של Dumbphone מלפני שבע שנים לחיישנים העדכניים ,אפילו לא בתור בדיחה,חוץ מזה שמכשיר דק ומצלמה טובה זה לא משהו פשוט ,האייפון 4 גם ככה דיי דק ,ולעומת רוב המכשירים אין לו שום בליטה במיקום המצלמה ,חוץ מזה שבקשר למייצב התמונה ,בעידן שבו מצלמות בפלאפון מצלמות 1080P ב30FPS ועושות את זה בצורה מעולה ,יצוב תמונה הוא לא פיצ'ר שולי ,אלה חובה שחלק מהחברות לא ממשות וחבל .

התלונה היחידה שלי היא שאין כפתור דו שלבי כמו שרצוי ממכשיר עם יכולות צילום כאלו ,מצד שני שימוש בכפתור הווליום עדיף מאשר נסיון ללחוץ על התמונה .. ולצערי נראה שלא מעט חברות מחליטות לעזוב את כפתורי החומרה למצלמה למרות שיכולות הצילום של המכשירים רק משתפרות (מה שקרה עם הdroid X ,בדגם המקורי היה את כפתור הצילום ובדגם החדש הX2 הוא נעלם .. )

ובקשר למה ש*Scorn* כבר אמר בקשר למעבד הגראפי ,אז אם באמת הביצועים של השבב באייפון יהיו דומים לזה שבאייפד 2 , אז הביצועים אמורים להיות בערך כאלו :

41042.png

יש גם דברים חדשים כמו BT 4.0 שעוד לא ממש נפוץ ,ובסך הכול זה מכשיר חדש לגמרי מבחינה חומרתית עם עיצוב של המכשיר הקודם ,לטוב ולרע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^^

ידה, ידה, ידה !

המלך ( ) הוא ערום ! :facepalm:

ושום דבר לא ישנה את זה.

מקווה רק שאפל לא יגיעו שוב לפשיטת רגל

כמו אי אז בשנות התשעים, כי ביל גייטס כבר בפנסיה

אז מי יציל אותם הפעם ?

:jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אני מצפה?

לא יודע,

לקחתי את הדברים שעוד לא ענו לך עליהם, על השאר משתמשים אחרים ענו.

רוצה מכשיר דק יותר וקל יותר? זה לא הולך לקרות עם מסך גדול יותר. כבר כתבתי על זה קודם, בחירת חומרים והרגשת הפרימיום.

ישור קו חומרתי עם התעשיה כבר עשו, והמכשיר הזה כרגע עומד בין החזקים יותר בשוק, בעיקר בגרפיקה. מבחינת מסך- הוא עדיין המוביל בשור מבחינת רזולוציה, ואחד האיכותיים ביותר שניתן למצוא.

לגבי אם תגדיל את המסך או לא- אנחנו נראה. אם זה יקרה, זה יהיה ל 3.7" ולא יותר, שום דבר משמעותי.

בנוגע לקטע המודגש-

לא יודע? אז אל תתלונן. פשוט ככה. להגיד "זה לא טוב" בלי הסבר זה פשוט חסר טעם לחלוטין.

ובנוגע לקטע האחרון-

אני בעלים מאושר של גלאקסי S (הראשון) וכרגע בכלל לוטש עיניים בנקסוס פריים המתקרב. לא היה לי מכשיר של וכנראה שגם לא יהיה, פחות מתאים לי, אבל אני עדיין טורח לנסות להיות אובייקטיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...