ימין, שמאל, סמול ומה שבניהם.... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ימין, שמאל, סמול ומה שבניהם....

DXM

Recommended Posts

אני חושב שרוב האוכלוסייה הערבית סובלת, אני חושב שאלה שאנחנו רואים בטלוויזיה עם רובים הם בסך הכל צעירים ללא השכלה בסיסית שעברו שטיפת מוח, אני חושב שהצעירים האלה הם מיעוט ורוב הערבים רוצים לחיות בשלום את חייהם בדיוק כמונו ושהם לא מתכוונים לצאת נגד אותן כנופיות שנמצאות בשלטון כי הם דואגים לחייהם ולחיי קרוביהם, אני חושב שגורם חיצוני צריך לעזור להם לעשות סדר במדינות האלה שלהם, ואני חושב שכולנו בני אדם וכל החלוקה הזאת לגזעים ולעמים מטופשת.

אבל אם יבקשו ממני לפעול?

אני לא אכניס חיילים למדינות ערב אלה אם מדובר במהלך אסטרטגי ומלחמה בלתי נמנעת, אני לא אמסור שטחים לערבים, אני אתנגד להקמת מדינה ערבית, ואני אעשה הכל כדי להפנות את מדינות העולם נגד הערבים כדי שיהיו לי בעלי ברית וכדי שביום יפה אחד נוכל לתקוף אותם בלי לחשוש מהתערבות של מדינות צד שלישי.

ואני אעשה את כל זה כי כדי שכל הפילוסופיה הזאת של הערבים שרוצים שלום והשוויון בין כל בני האדם תבוא לידי ביטוי נצטרך לחכות הרבה מאוד זמן, אולי מאות ואולי אלפי שנים ואולי זה בכלל לא יגיע, ולי אישית אכפת קודם כל מהחיים שלי, של הקרובים שלי ושל הצאצאים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שמאלני הוא מישהו שלגבי הערבים והפלסטינאים והמוסלמים הוא 1) נאיבי ועיוור צבעים 2) מוכן ומורגל לעשות ולתמוך בטעויות קריטיות למען חלום קולקטיבי רחוק 3) לחיץ ונתון להשפעה חזקה מגורמי חוץ.

את זה אפשר להגיד גם על הימין ועל ראש הממשלה הנוכחי. המציאות הרבה יותר גמישה מרק ימין ורק שמאל. שלא לדבר על זה, שאם יש משהו שהמחאה הנוכחית הראתה, זה שימין ושמאל זה לא רק ביטחון, אלא גם כלכלה ואידאולוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלוהים, כמה בולשיט.....

אז נכון, יוצר הפוסט צדק במשהו אחד, השמאל של היום זה לא השמאל של פעם (או יותר נכון האנשים של השמאל של היום זה לא אותם אנשים מפעם, אני אתן לך רמז, האנשים עדיין קיימים, זה רק השמאל שינה קצת מיקום והכניס לתוכו זרמים שלא אמורים להיות קיימים בכלל בשיח הפוליטי).

אבל הוא טעה בהרבה דברים אחרים, הוא אמר הרבה פעמים שהוא "לא אוהב ערבים אבל גם לא רוצה מלחמה ולא רוצה להרוג סתם", ואללה יפה, נתתה תאור יפה לבערך חצי מהאוכלוסיה, כולל ימין מרכז ושמאל.

עכשיו בקשר למדינה "פלסטינית" (סליחה, ערבית), כבר הוכחנו שהתאוריה של "תן להם קצת, ואם הם ינסו לקחת עוד נפרק להם את הצורה" לא עובדת.

מה גם, שברגע שאתה נותן להם מדינה, זה לא אמר שאתה מוריד את השלטר, אותו עולם שלחץ עלייך לתת להם מדינה ילחץ עליך גם לספק להם את הצרכים בטענה שזה "לא הומני להשאיר מדינה שכזו בלי תמיכה"

דעתי האישית, בוא נפסיק לספק להם את כל מה שהם מקבלים מאיתנו עכשיו, נראה אם הם יסתדרו, אם כן, אפשר לשקול אפשרות של מדינה...

ואתה יודע מה, גם אם ניתן להם מדינה עם תמיכה שלנו, זה עדיין לא מספיק טוב לעולם, משום שהם יתלננו שאנחנו פוגעים להם בחופש התנוע וכו... כי אנחנו חוסמים להם את הגבולות גם מהצד השני של הגדה, ואז ילחצו עלינו לפתוח את הגבולות ולפנות את הכוחות שלנו משם (קצת ציר פלדלפי הא...).

טוב וזה עוד בלי להיכנס לעניין הבטחוני שבדבר.

אה וכמובן זה בלי להזכיר את כל העניין ה"שולי" הזה שנקרא איסלם ! (ואת כל מה שזה מביא לשולחן הדיונים....)

בקיצור, כמו שנאמר בחוכמה "הפשרה של היום היא הנורמה של מחר"

ולכל הפוציפסטים, עוד ציטוט יפה ונכון "אין מונעים מלחמה, רק דוחים אותה ליתרונם של אחרים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה יודע מה, גם אם ניתן להם מדינה עם תמיכה שלנו, זה עדיין לא מספיק טוב לעולם, משום שהם יתלננו שאנחנו פוגעים להם בחופש התנוע וכו... כי אנחנו חוסמים להם את הגבולות גם מהצד השני של הגדה, ואז ילחצו עלינו לפתוח את הגבולות ולפנות את הכוחות שלנו משם (קצת ציר פלדלפי הא...).

טיעון טיפשי, הרי גם אנחנו היינו חסומים מכל הצדדים.

לגבי הטיעון שלך של מבני בטון - אתה אולי לא מכיר את ההתנחלויות אבל רוב מוחלט של ההתיישבות היא די קבועה וכמובן בנוייה עם בטון ואבן ירושלמית

באישור מהנדסים ותוכניות בנייה מסודרות (להבדיל מהכפרים שלהם). רק חלק קטן גרים באוהלים וקרוונים מאולתרים. גושי ההתיישבות הגדולים

הם מסודרים, בנויים ובעלי תשתית מסודרת (גוש בנימין, גוש עציון, אריאל, גוש אדומים, יישובי השומרון גוש חברון וכולי). אז מה נשאר להם, כתמים

קטנים על המפה של כפרים? תסתכל למשל על היישובים בית-אל, עפרה, פסגות, כוכב יעקב, עלי, שילה, טלמונים וכו ותראה את הכפרים שלהם

מפוזרים סביב. ישנה בעייה גיאוגרפית רצינית. לגבולות 67 לא ניתן לשוב.

DXM, אתה לא נגד זכות השיבה ובעד מדינה פלסטינית? תגיד שלום לסניף של אירן שיבוא להחנות כאן. מדינה פלסטינית = אוטונומיה אווירית. החמאס

יוכל להתחמש בקלות רבה, להתאמן, לגייס כסף ועוד והכל למען מטרת העל של המוסלמים ושל הפלסטינים, לשלוט באזור וכמובן למחוק את .

למען השם, הם אפילו לא מוכנים להכיר במדינת והם מצהירים על כך בפומבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, הוכחת את דבריי, עוד ימני שהשכל שלו והוא זה כמו שני קווים מקבילים (מקווה שאת כיתה ז' במת' עברת כי אני לא בטוח).

אוי, יש לי כל הרבה להגיד לך, אבל אני ממש ממש לא במצב לענות לך כרגע...

לילה\בוקר טוב, לך, ולכל נסיכי דובאי שמתגוררים בארצנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה לעשות שימוש בגישה היהודית המסורתית לגבי עמלק כי זה מבוסס על משהו עתיק שהקשר שלו עם מה שקיים היום הוא מקרי לחלוטין ומסקנותיו חריפות קשות לעיקול ומהולות בתרכיז שפג תוקפו.

ובכל זאת, אפשר לראות שלגבי הפלסטינאים במציאות הקיימת, בשבילינו הם במידה רבה כמו עמלק.

אני לא דן את כולם לשלילה כבני אדם שאין להם נשמה מצפון וחיוביות.

אני יוצא מנקודת הנחה שבאופן סטטיסטי וכחברה תמיד יש יוצאים מן הכלל, ועל פניו גם רוצח מועד יכול לאמץ סגנון חיים חיובי לגבי עצמו ולבלבל את הצופים לגבי מהותו.

ובכל זאת, כרגע הפלסטינאים הם באופן גורף עם שלילי מלא שנאה, שמחנך מגיל 0 לגזענות ורצח מגני הילדים ומערכת החינוך ועד הממשלה האומנות והתקשורת.

ואין מצב לא מחר ולא מחרתיים שזה ישתנה.

כל עוד הפלסטינאים לא יתחילו במהלך ציבורי רחב היקף וארוך טווח לשנות את הגישה הלאומית השלילית באופן מזעזע, הכוללת בתוכה אלמנטים רצחניים מלאי שינאה ושטיפת מוח קיצונית, אין שום אפשרות לא בדור הזה ולא בדור הבא שנגיע איתם לשלום ודו קיום, גם לא זה לצד זה.

ולכן, אסור לטעות במהלכים מולם ולהקריב אף לא דבר שיגרע מעט מהיכולת שלנו להתמודד ביעילות עם התפרצות השינאה והרצח.

זה מה שימין מבין, ושמאל גם אם מבין לא מצליח לגשר מול הלך מחשבה פנימי ששואף לקיום עצמי על בסיס ערכים חיוביים.

אם נבדוק את המציאות של כל מה שהיה וכל מה שקיים לגבי הפלסטינאים והמזרח התיכון, קשה להיות שמאלני (מבחינה בטחונית מדינית) מבלי להיות מנותק מהמציאות.

http://www.palwatch.org.il/Home.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין שלאורך כל הפוסט הזה, המון אנשים טוענים לדעת מה זה שמאל.

מצד אחד שמאל זה לתת שטחים וליברליות ומצד שני זה גם מילת גנאי שאליה אפשר לדחוף האשמות למען קידום קריירה פוליטית של נציגים בימין (עוד על זה אחר כך), אף אחד לא יכול ליחס לעצמו את הידיעה מה זה השמאל ולהתחיל לגדף כמו שעשו כל כך הרבה בפוסט הזה.

מתחילת הפוסט הגיבו פה מספר מועט של שמאלנים ואף אחד מהם לא דגל בדעות שיחסתם להם אבל אתם לא נתתם לעובדות לבלבל אותכם.

נתחיל מלדבר קצת על קיצוניים. כמו בכל דבר גם במפה הפוליטית יש לנו קיצוניים בכל צד, היום הלך הרוח המיינסטרימי הוא שבעוד יש הסכמה גורפת כי נשות מחסום ווטש הן קיצוניות שעקב פעילותן פוגעות בפעילות צהל ומכאן בביטחונה של המדינה, על פעולות תג מחיר אין קונצנזוס כזה, למרות שלכל הפחות הם מהווים את אותה הפגיעה בפעילות צהל ומכאן בביטחונה של המדינה.

לכן, ההתיחסות צריכה לכאורה להיות שווה, גם הימין הקיצוני וגם השמאל הקיצוני פוגעים במדינה, אך רק לאחד מהצדדים יוצמד התואר בוגד או עוכר למרות שמודבר באותו המצב. כמו שמישהו שמסכים עם פעולות האיבה של "תג מחיר" יגיד שהם מגנים על זכויותיה של באיו"ש, יגידו תומכים של מחסום ווטש שהם מגינות על מוסריותה של המדינה. כלומר כל צד חושב שהוא פועל למען המדינה, אף אחד לא חשוב שהוא באמת בוגד בה.

בוא נדבר קצת על "הבוגדים מבית",

בפוליטיקה לשנאה ולפחד יש כח רב, והטריק של הבוגדים מבית הוא עתיק ביותר. כדי להשיג תמיכה של כח גדול בציבור אתה רק צריך להפחיד אותם, זה לא משנה אם אתה מציע פתרון כלשהו לבעיה, או בכלל יכול לפתור אותה, כדי להשיג את הקולות מספיק לך להפחיד אותם שמסתובבים סביבם בוגדים. במהלך ההיסטוריה היו המון שימושים בשיטה הזאת ואני לא רוצה לציין כדי שלא יגידו שאני משווה, אבל אצלנו למשל ליברמן משתמש בשיטה בצורה יפה כדי לקדם את עצמו ומפלגתו (אני לא מאשים אותו או משהו, זאת הפוליטיקה שלנו), הנזק ההיקפי הוא הפגיעה בשמאלנים.

היום כבר יש קונצנזוס שאם אתה שמאלן משמע אתה בוגד, כאילו מהותה של מדינת היא הימין וכל סטייה מדרך זו היא בגידה. בעוד שכמו שציינתי למעלה, התעמתות עם חיילי צה"ל עם פעילי "תג מחיר" לא יתפס כבגידה, אפילו שפעילות שלהם יכולה להוות יותר נזק מאישה מעצבנת במחסום.

יש כל מיני מיתוסים שחזרנו עליהם כל כך הרבה פעמים כך שקשה להלחם בהם, כמו שציין ויק בעבר, לגבי מיתוס העם הפלשתינאי, הם חזרו עליו מספיק פעמים ככה שהיום כבר מקובל בעולם לקבל אותם כעם ולרצות לתת להם מדינה. כמו שאמרתי אז לויק, אין מה לעשות זה כבר תפס ועם זה צריך לעבוד. יש עוד כמה מיתוסים שתפסו:

התקשורת שמאלנית- בעוד שאני מוכן לקבל את הטענה שיש יותר אנשים תקשורת בעלי דעות שמאלניות אני לא מבין איך אנשים מוכנים לקבל את הטיעון המגוחך שכמה חברות פרטיות שונות שתלויות בצרכנים שלהם מתאגדות יחד בשביל להציג אג'נדה מסוימת שלכאורה מנוגדות לזו של הצרכנים שלהן בהן הן תלויות. שלא לדבר על בעלי ההון שמחזיקים בחברות הללו ובהרבה מקרים הם בעלי קשרים חזקים לימין, כלומר העובדות בשטח מראות על כך שאם כבר, יש אינטרס להטיה לכיוון הימיני.

לגבי זה שהתקשורת ליברלית וליברליות מזוהה עם השמאל- על זה אי אפשר להתוכח, זהו הקמצוץ אמת שממנו מתחילה כל עלילת דם.

לגבי זה שהתקשורת מבקרת את הממשלה- זה סוג של תפקידה והיא עושה את זה בלי שום קשר למי בשלטון.

שמאלנים משתמטים- יש המון משתמטים גם מהימין וגם מהשמאל, מכיוון שיש הרבה יותר ימיניים משמאלנים אז גם אם האחוזים קרובים כמות המשתמטים הימיניים בסופו של דבר גדולה יותר, אבל זה לא באמת משנה. האם יש משהו באג'נדה ימינית או שמאלנית שמקדם השתמטות? פאציפיזם זה לא ערך שמאלני, אחרי הכל כל מלחמות היו תחת שלטון השמאל. סירוב לפינוי מתנחלים הוא כמו סירוב לבדיקת ערבים במחסום- מדובר בסירוב פקודה- אנשים מכל הקשת הפוליטית חוטאים בזה.

ביבי נכנע ללחצים של השמאל- איזה שמאל? יש 11 חברי כנסת מהשמאל מתוך 120 על מה לעזאזל אנשים מדברים? למה למשל לא לטעון שביבי נכנע ללחצים של השטח? אחרי הכל הימין של היום טוען את מה שמרץ טענו לפני 30 שנה. פשוט לוקח לו זמן להבין את המצב ולשכנע את העם שאין ברירה- זה למה אני מאמין שרק הימין יכול להביא שלום- כי תחת שלטון שמאל תקום אופוזיציה לכל נסיון להסכם בעוד שתחת שלטון ימין, השמאל (אני מקווה) ידע להשפיל את ראשו הפוליטי ולקדם יוזמות שלום גם בלי הקרדיט הנלווה.

זהו, עכשיו אתם יכולים לענות לי בשנאה ובעצבים או שאתם יכולים לשנות את הגישה האבסולוטית הפונדמנטליסטית ששמאל=רע לא משנה מה יש לו להגיד, זה כבר נהיה כמו דיבוק דתי. עכשיו כמובן שלא כולם ככה, אבל הרוב בהחלט כן. זה באמת מעניין איך למשל אתאיסטים שצוחקים על דתיים על האמונה העיוורת שלהם ויכולים לחשוף את הכשלים הלוגיים שבחשיבה שלהם יכולים להתנהג כל כך כמוהם כשמדובר בשנאה לשמאל.

"השמאל הוא רע לא משנה איזה עובדות אחרות יציגו בפני, מדובר באמת אבסולוטית שאי אפשר לערער עליה", ככה שגם אם מישהו נכנס לפורום וכותב לכם שהוא שמאלן אתם תצאו עליו כמו כל פונדומנטליסט טוב -בלי להתייחס למה שהוא אומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען יובהר:

"אני לא נגד זכות השיבה. אפילו פלסטיני אחד לא צריך לעבור"-אני מתנגד לה באופן נחרץ, התכוונתי לכתוב אני לא בעד ובטעות כתבתי אני לא נגד

אגב לבחור מעליי, מה שכתבת על כך שרק ימין יכול להביא שלום, חשבו עליו לפניך וזה נקרא עקרון דה גול שקובע שבדמוקרטיה על מנת לבצע משהו הצד השולט צריך לאמץ את דעות האופזציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עיקרון זה יפה, אבל "קובע" זה קצת יומרני.

איך אתה משווה בכלל את נשות watch וחבריהם לפעולות תג מחיר? בעוד תג מחיר מתבצע בסתר ובמחתרתיות, ארגוני שלום עכשיו ו-watch

ממוסדים, רשמיים ומקבלים תרומות כחוק. איפה הדהלגיטימיזציה של הארגונים הללו? למה אין מי שילחם בתופעות האלה?

התקשורת שמאלנית - ודאי. גם אם הבעלים של העיתון ימני, הוא מחזיק בעסק גדול, ההשפעה שלו נמוכה מאוד. הכתבים והעורכים בסופו של דבר, הם

המוציאים אל הפועל והם אלה שקובעים את רוח הדברים. בעוד פעולות "תג מחיר" מוזכרות כידיעות מרכזיות, הפרות סדר של נשות watch לעולם לא

מוזכרות אפילו.

אני מוכן להתערב שרוב המשתמטים הם שמאלנים. אם נשים בצד את החרדים, נגלה כי מרבית המשתמטים הם סוציומטים, פציפיסטים, אנרכיסטים ושמאלנים.

דרך אגב, אני צופה מגמה של התחזקות הימין בעתיד. יש רוב גדול בקרב הנוער של ימניים ומיעוט שמאלני (בעיקר מהבית).

אף אחד לא אומר ששמאל = רע. פשוט הם חיים בסרט שאפשר להגיע להסדר מבלי לסכן את המדינה הקטנה שלנו ולחיות בשלום עם האיסלאם.

11 מתוך 120 הם שמאלנים? על מה אתה מדבר... העבודה - 13, מרצ - 3, רע"ם תע"ל - 4, חדש - 4, בל"ד - 3. קיבלת 27 + חלק נכבד מקדימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגישה השמאלנית היא עדיפה ברמה החברתית אנושית.

אך אין בה מספיק כדי לשבור את חומת הבלתי אפשרי מול אויב שלא ניתן לשנותו.

אם היה בא אליכם הביתה רוצח עם סכין והייתם עומדים מולו עם אקדח, הייתם מוכנים לפשרה בה כולם יזרקו את הנשק הצידה ואז תלחצו יד?

האיש רוצה לרצוח אותכם, לא יעזור לכם כלום עד שהוא יפסיק לרצות לרצוח אותכם.

לא רק שהוא לא מכיר בזכותכם לחיות, הוא גם לא מתבייש לומר זאת אחרי שהוא מציע את ההסכם.

אם כל הכבוד לגישה החיובית האנושית, להיכנס עם הראש בקיר איתה שוב ושוב עד שהראש יפתח זה לא רעיון טוב.

תפנימו! העם הפלסטינאי וכל היושבים סביבינו רוצים להשמיד אותנו, ומהנדסים חברתית דורות של מרצחים גזעניים ושטופי דת אכזרית.

ואם יש כאן שמאלנים שקוראים את זה וחושבים שכן אפשר לשנות את המצב ולחיות בשלום עם הפלסטינאים, נסו לחשוב את אותו הדבר לגבי שינוי האיסלם.

אם תצליחו להמיר את הערבים לנצרות אולי תצליחו להמיר את החברה הפלסטינית לחברה שוחרת שלום.

ואם הרעיון נראה לכם טיפשי ובלתי אפשרי, אז אולי תבינו למה הימנים פסימים לגמרי לגבי תהליכי שלום ולא מוכנים לזוז מילימטר במרוץ על השליטה בשטח וביטחון המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עיקרון זה יפה, אבל "קובע" זה קצת יומרני.

איך אתה משווה בכלל את נשות watch וחבריהם לפעולות תג מחיר? בעוד תג מחיר מתבצע בסתר ובמחתרתיות, ארגוני שלום עכשיו ו-watch

ממוסדים, רשמיים ומקבלים תרומות כחוק. איפה הדהלגיטימיזציה של הארגונים הללו? למה אין מי שילחם בתופעות האלה?

קודם כל, למה אתה חושב שלא עושים לארגונים האלה דה-לגיטימציה? עצם העובדה שרוב האנשים במדינה הזאת חושבים שאלו ארגונים מיותרים שרק מסכנים את בטחון המדינה רק מוכיחה שעושים להם דה-לגיטימציה ושזה עובד.

דבר שני - אם נניח שאתה צודק, למה לעשות להם דה לגיטימציה בכלל? במידה והם לא פועלים כחוק, יש משטרה ובתי משפט שיטפלו בהם. במידה והם פועלים כחוק - צר לי אדוני, זכותם המלאה להביע את דעתם בדיוק כמו שזכותך המלאה להביע את דעתך כל עוד זה במסגרת החוק. אני רק רוצה להזכיר לך שבניגוד למה שאתה חושב, אותם חברי ארגוני השמאל הקיצוני מאמינים שהם עושים טוב למדינת , בדומה לפעילי הימין הקיצוני. שניהם בסוף עושים נזק אך זה לא מה שהם חושבים.

התקשורת שמאלנית - ודאי. גם אם הבעלים של העיתון ימני, הוא מחזיק בעסק גדול, ההשפעה שלו נמוכה מאוד. הכתבים והעורכים בסופו של דבר, הם

המוציאים אל הפועל והם אלה שקובעים את רוח הדברים. בעוד פעולות "תג מחיר" מוזכרות כידיעות מרכזיות, הפרות סדר של נשות watch לעולם לא

מוזכרות אפילו.

כי נשות מחסום ווטצ' לא אלימות (וכשיש אלימות זה מגיע לכותרות). התקשורת נוטה שמאלה אך היא לא שמאלנית כמו שאתה מנסה לתאר זאת. אם זה היה נכון, למה אתה חושב שממשלות ימין היו נבחרות ושורדות?

אני רק רוצה להזכיר לך שהעם הוא עדר בסופו של דבר. רוב האנשים מצביעים למפלגה מסוימת בגלל שהם רגילים לכך או בגלל שם אחד. כמה אנשים אתה חושב שיודעים מיהם חברי הכנסת של ביתינו פרט לליברמן? כמה אנשים לדעתך באמת קראו את המצע של המפלגה שהם בחרו בה לפני הבחירות?

אם מה שאתה אומר היה נכון, התקשורת פשוט הייתה מפילה אותם.

אני מוכן להתערב שרוב המשתמטים הם שמאלנים. אם נשים בצד את החרדים, נגלה כי מרבית המשתמטים הם סוציומטים, פציפיסטים, אנרכיסטים ושמאלנים.

וימניים, ועצלנים ועוד מיליון ואחת סיבות. אנשים משתמשטים ממיליון סיבות, פציפיזם ואנרכיזם הן רק 2 מהסיבות ואני מוכן להבטיח לך שמספר האנשים שמשתמטים מסיבה זו היא אפסית. אגב, רק שתדע לך, הצבא משחרר על דעת עצמו אנשים שמכריזים שהם פציפיסטים (יש ועדה מיוחדת לצורך העניין, ואם אתה מוכיח שאתה באמת פציפיטס משחררים אותך. יש איזה 2-3 כאלה בשנה, למקרה שחשבת שמדובר במספרים עצומים).

היום כמה עשרות אחוזים ממי שצריך להתגייס משתמט, וגם אם נוריד את אלו שמשוחררים מסיבה רפואית, עדיין נקבל מספרים די גבוהים של משתמטים - אני מבטיח לך שהשמאלנים לא מהווים את הרוב. רק קח את מספר הבנות שמשתחררות מטעמי "דת", אין פה שום קשר לשמאלניות...

דרך אגב, אני צופה מגמה של התחזקות הימין בעתיד. יש רוב גדול בקרב הנוער של ימניים ומיעוט שמאלני (בעיקר מהבית).

אתה ממש חוזה עתידות... ברוך הבא לישראל מודל 2008.

אף אחד לא אומר ששמאל = רע. פשוט הם חיים בסרט שאפשר להגיע להסדר מבלי לסכן את המדינה הקטנה שלנו ולחיות בשלום עם האיסלאם.

11 מתוך 120 הם שמאלנים? על מה אתה מדבר... העבודה - 13, מרצ - 3, רע"ם תע"ל - 4, חדש - 4, בל"ד - 3. קיבלת 27 + חלק נכבד מקדימה.

1. אתה אומר ששמאל זה לא רע ובאותה נשימה מזכיר את הדה לגיטימציה שחייבים לעשות לשלום עכשיו ונשות מחסום WATCH וכו'. אתה סותר את עצמך... לפחות אל תהיה צבוע.

2. הגיע הזמן לעשות סוף לההכללה של השמאל. כן, אני שמאלני, מצביע עבודה, בעד שלום ומדיניות רווחה, חושב שצריך לזרוק לכלא אנשים שפוגעים בחיילי צהל (משמאל ומימין), גאה לשרת בצה"ל ואני יכול להמשיך. אני אקצר לך - אני דומה למרבית השמאל. אנשים ציוניים שמאמינים במדינה יהודית לא פחות ממך. השמאל הקיצוני (והימין הקיצוני) הוא נזק למדינה, רוב אנשי השמאל חושבים ככה. ההבדל הוא שאני, בניגוד אליך, חושב שכל עוד הם פועלים בהתאם לחוק הדמוקרטי (שהרבה פעמים דווקא אנשי הימין מנסים לשנות לקצת פחות דמוקרטני) בארצנו אין שום בעיה עם זה.

3. מפלגת העבודה מונה 8 מנדטים (5 פרשו להפכו לסיעת ומפלגת "עצמאות" והיא כבר לא שמאל). מעבר לכך, העבודה - לפחות בגרסתה הנוכחית היא לא ממש מפלגת שמאל קלאסית. יותר דומה למפלגת מרכז עם נטייה קלה שמאלה. משהו כמו קדימה, רק שקדימה נוטה ימינה (כן, בניגוד למה שמקובל לחשוב, קדימה היא מפלגת מרכז עם נטייה ימינה וממש לא שמאל). לפי החשבון שלי, נשארו 14 מנדטים (ואם אתה ממש ממש רוצה להחשיב את העבודה, אז 22). מדובר בפחות מ-20% מהכנסת, כוח זניח לחלוטין, בהתחשב בזה שבעבר השמאל החזיק יותר לכיוון ה-80% מהכנסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, למה אתה חושב שלא עושים לארגונים האלה דה-לגיטימציה? עצם העובדה שרוב האנשים במדינה הזאת חושבים שאלו ארגונים מיותרים שרק מסכנים את בטחון המדינה רק מוכיחה שעושים להם דה-לגיטימציה ושזה עובד.

דבר שני - אם נניח שאתה צודק, למה לעשות להם דה לגיטימציה בכלל? במידה והם לא פועלים כחוק, יש משטרה ובתי משפט שיטפלו בהם. במידה והם פועלים כחוק - צר לי אדוני, זכותם המלאה להביע את דעתם בדיוק כמו שזכותך המלאה להביע את דעתך כל עוד זה במסגרת החוק. אני רק רוצה להזכיר לך שבניגוד למה שאתה חושב, אותם חברי ארגוני השמאל הקיצוני מאמינים שהם עושים טוב למדינת , בדומה לפעילי הימין הקיצוני. שניהם בסוף עושים נזק אך זה לא מה שהם חושבים.

כשאמרתי דה-לגיטמיזציה, התכוונתי הוצאתם אל מחוץ לחוק. הצבעתי על הבעייה שהם כביכול פועלים כחוק.

כי נשות מחסום ווטצ' לא אלימות (וכשיש אלימות זה מגיע לכותרות). התקשורת נוטה שמאלה אך היא לא שמאלנית כמו שאתה מנסה לתאר זאת. אם זה היה נכון, למה אתה חושב שממשלות ימין היו נבחרות ושורדות?

אני רק רוצה להזכיר לך שהעם הוא עדר בסופו של דבר. רוב האנשים מצביעים למפלגה מסוימת בגלל שהם רגילים לכך או בגלל שם אחד. כמה אנשים אתה חושב שיודעים מיהם חברי הכנסת של ביתינו פרט לליברמן? כמה אנשים לדעתך באמת קראו את המצע של המפלגה שהם בחרו בה לפני הבחירות?

אם מה שאתה אומר היה נכון, התקשורת פשוט הייתה מפילה אותם.

ממשלות ימין נבחרות ושורדות למרות התקשורת. למה? כי יש להם רוב בציבור הבוחרים.

נתת דוגמא למפלגה של ליברמן - אני מסכים כי ישנם אנשים שבחרו בהם ולא מכירים יותר משניים-שלושה חברי מפלגה. אבל, באותה מידה יכולת

לבחור כל מפלגה ולקבל את אותה בורות. כדוגמא אני יכול לתת את צומ"ת בראשות רפול - קיבלו 8 מנדטים בבחירות ומרוב אנונימיות הייתה בדיחה

שרפול מחפש חברי כנסת ברחוב.

1. אתה אומר ששמאל זה לא רע ובאותה נשימה מזכיר את הדה לגיטימציה שחייבים לעשות לשלום עכשיו ונשות מחסום WATCH וכו'. אתה סותר את עצמך... לפחות אל תהיה צבוע.

2. הגיע הזמן לעשות סוף לההכללה של השמאל. כן, אני שמאלני, מצביע עבודה, בעד שלום ומדיניות רווחה, חושב שצריך לזרוק לכלא אנשים שפוגעים בחיילי צהל (משמאל ומימין), גאה לשרת בצה"ל ואני יכול להמשיך. אני אקצר לך - אני דומה למרבית השמאל. אנשים ציוניים שמאמינים במדינה יהודית לא פחות ממך. השמאל הקיצוני (והימין הקיצוני) הוא נזק למדינה, רוב אנשי השמאל חושבים ככה. ההבדל הוא שאני, בניגוד אליך, חושב שכל עוד הם פועלים בהתאם לחוק הדמוקרטי (שהרבה פעמים דווקא אנשי הימין מנסים לשנות לקצת פחות דמוקרטני) בארצנו אין שום בעיה עם זה.

3. מפלגת העבודה מונה 8 מנדטים (5 פרשו להפכו לסיעת ומפלגת "עצמאות" והיא כבר לא שמאל). מעבר לכך, העבודה - לפחות בגרסתה הנוכחית היא לא ממש מפלגת שמאל קלאסית. יותר דומה למפלגת מרכז עם נטייה קלה שמאלה. משהו כמו קדימה, רק שקדימה נוטה ימינה (כן, בניגוד למה שמקובל לחשוב, הליכוד היא מפלגת מרכז עם נטייה ימינה וממש לא שמאל). לפי החשבון שלי, נשארו 14 מנדטים (ואם אתה ממש ממש רוצה להחשיב את העבודה, אז 22). מדובר בפחות מ-20% מהכנסת, כוח זניח לחלוטין, בהתחשב בזה שבעבר השמאל החזיק יותר לכיוון ה-80% מהכנסת.

1. כשאמרתי ששמאל זה לא רע, התכוונתי לשמאל במובן הקלאסי - מצע חברתי סוציאליסטי, חילוניות והעדפת משא ומתן. הגם שאני לא מסכים

עם הגישה הזאת, הרי שהיא לגיטימית ומובנת.

2. מסכים איתך לגבי ההכללות. כל בן אדם \ גוף \ מפלגה שונה וצריך להתייחס אליהם באופן פרטי.

3. "פחות מ-20%", "כוח זניח לחלוטין", "בעבר השמאל החזיק יותר לכיוון ה-80%" - מגמת ההתחזקות הימנית נמשכת.

ובנימת סיום - מתי יהפכו הצבעות בכנסת ובממשלה לחשאיות, לצמצם למינימום את השיקולים הפוליטיים. שכל אחד יצביע מה שהוא באמת חושב

ובעבור המנדט שהוא קיבל מהעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי נו בחייאת, אין פעולות דה לגיטמציה לארגוני שמאל קיצוני? כל מיני הצעות לוועדות חקירה למימון ארגוני שמאל לא קיימות? וואלה יש ארגונים שצריך לבעוט בהם, שלוםעכשיו הוא לא ארגון שמאל קיצוני יחסית. אם הייתה צריך למקם אותה על סקאלה הייתי שם אותו בקצה השמאלי של השמאל, רגע לפני שמאל קיצוני. נשות מחסום WATCH זה כבר קיצוני.

לתג מחיר הייתה קיימת לגיטמציה הרבה יותר גבוהה בישראל מאשר שלשמאל הקיצוני, עד שהוא עשה טעות ואיים לפגוע בצה"ל.

העבודה היא לא מרכז עם נטיות שמאלה, היא שמאל ותישאר שמאל, היא הייתה שמאל גם בתקופה שנקראה מפא"י. ויותר מכך היא מגדירה עצמה מפלגת שמאל.

קדימה היא מפלגת ימין, כרגע אין מפלגת מרכז מדינת , היחידה שהיתה מרכז היא שינוי וכל הוארציות השונות שהיו למפלגה הזו, שנכחדה מזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...