איטיות בגלישה לאתרים מחו"ל - איך אפשר לבדוק האם הבעיה היא בספק האינטרנט? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איטיות בגלישה לאתרים מחו"ל - איך אפשר לבדוק האם הבעיה היא בספק האינטרנט?

smalul

Recommended Posts

עדכונים: חזרה אליי בצהריים מי שהבטיחה לברר את הנושא, ואכן הובטח לי חבילת "גיימר" ב1.90 ש"ח לחודש.

לגבי הניתוקים - היא העבירה בקשה שנציג טכני ייחזור אליי.

חזר אליי נציג טכני בשעה 18:20 (כבר למעלה משעה איתו על הקו, כרגע בהמתנה).

הוא עשה קצת שיעורי בית לפני ומצא את 2 הדברים הבאים:

1. HOT שינו לפני כמה ימים את החיבור שלי לחיבור ללא חייגן, בזמן שאני מתחבר עם חיבור שכולל חייגן (L2TP) דרך הראוטר, מה שייצר חיבור על חיבור וכנראה תקלות וניתוקים (אם כי הייתה אתמול תקלה בבזק בינלאומי שלא קשורה אליי אישית).

לדבריו כנראה המערכות של בינלאומי שלחו בטעות בקשה לHOT. העלנו תומכת של HOT ועידכנו שם את זה לחיבור שכולל חייגן L2TP

2. חבילת הגיימר לא הוגדרה כראוי על מנת לספק ביצועים כמו שצריך. תוקן.

3. בדקנו למה TRACERT לא עובד לי. הבעייה: הראוטר של SWEEX.

הוא בדק את היוזר שלי בבדיקת עמדות + בדקתי עם יוזר זמני. חיברתי ישירות את המודם למחשב + חייגן 014 = עובד נפלא.

4. עד לפני כמה ימים הIP בהגדרות חיבור הL2TP היה שייך לgch.bezeqint.net. משהו ישן שלא משתמשים בו ולא תומך בL2TP ומכן נבעה האיטיות המטורפת חודשיים (!!!)

ברגע שהחלפנו לפני כמה ימים ל212.25.127.15 הכל טס. בימים האחרונים הכל טס. טורנטים, הורדות ישירות. כמו שצריך.

עדיף להגדיר hostname כי יש כמה שרתים - hot.bezeqint.net אך הראוטר שלי כרגע לא תומך בhostname.

5. עדיף להחליף ראוטר לדוגמא למה שרציתי 1043ND של TP-LINK

smiley.gif

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב, עכשו סיימתי שעה ו-10 דקות של שיחה עם התמיכה של בזק בינלאומי.

קודם כל הם העלו את HOT והעבירו אותי לחיבור עם חייגן. החייגן הוגדר להתקשר ל-212.25.127.10.

התומך אמר לי להיכנס לאתר של ולהוריד משם קובץ כדי לבדוק את המהירות. עשיתי את זה, וקיבלתי מהירות מקסימלית. אמרתי לו שהם כנראה מזהים את המיקום של המוריד, ומעבירים אותו ל Mirror המתאים. הוא טען שזה לא כך, אז נכנסתי ישירות לרשימת הקבצים, וניסיתי להוריד ישירות מאתרים בחו"ל. כמובן שהמהירות חזרה להיות איטית להחריד.

לאורך כל הדרך התומך שינה כל מיני הגדרות אצלו, אך ללא הועיל.

לאחר מכן התומך אמר לי לנסות להגדיר את הראוטר שיחייג ל hot.bezeqint.net. הבעיה היא שהראוטר בכלל לא מזהה את הכתובת הזו - הוא מקבל IP של הרשת הפנימית של HOT, אבל לא מצליח לעשות אפילו לעשות ping לכתובת הזו (השתמשתי כמובן בממשק השליטה של הראוטר לצורך ביצוע ה-ping). לאחר מספר נסיונות, התומך אמר לי להגדיר את החייגן שיתחבר ל 212.25.127.18. הראוטר חייג, אך בעיית קצב ההורדה האיטי נשארה.

באופן כללי, שמתי לב שיש בעיית חיוג עם הראוטר, גם אם זה ל-IP קבוע - בהתחלה הראוטר קיבל IP של הרשת הפנימית של HOT, אבל לא הצליח לחייג אפילו ל-IP ישיר (212.25.127.10). הפתרון שלי היה לנתק את המודם והראוטר מהחשמל ולחבר אותם שוב, ואז הראוטר הצליח לחייג.

בסופו של דבר התומך אמר שזו בעיה ידועה של חלק מהראוטרים, והפתרון הוא להחליף ראוטר. מה שצריך לקרות הוא שהראוטר אמור לחייג ל-hot.bezeqint.net, ואז הוא ינותב לשרת החיוג הכי פחות עמוס שלהם. פתרון אחר הוא לחזור לחיבור ללא חייגן (הוא קרא לזה MLRS או משהו כזה), אך הוא אמר ששם הוא לא יכול לשלוט על המהירות, ולמעשה מי שמחובר כך מקבל את העדיפות הכי נמוכה.

נשמע לי מוזר שהבעיה נובעת מהראוטר ולא משום דבר אחר. נראה לי שמחר אני אנסה להעביר את המודם למחשב שלי ולחבר אותו ישירות (בלי הראוטר), ואז אני אראה אם הבעיה חוזרת. אם כן - הבעיה היא לא בראוטר, ואז כמובן אני אתקשר אליהם שוב.

כמו כן אני אנסה לכתוב לתמיכה של TP-LINK ולראות האם יש להם פיתרון לבעיה. אני דיי בטוח שהקושחה של הראוטר מעודכנת לגירסה האחרונה, אבל אני אבדוק שוב.

אם יש להם הצעות או משהו להוסיף בקשר לבעיה הזו של הראוטר, אשמח לשמוע.

אגב VegansXe, הגדרת האבטחה בראוטר מוגדרת גם ככה ל WPA-PSK/WPA2-PSK, ושיניתי את ההצפנה ל-AES (במקום אוטומטי), וזה לא עזר כלל.

תאיים להתנתק בסוף תקבל ב1.90 ש"ח שיכול להיות שיעזור לך.

לגבי הבעייה שהראוטר לא זיהה את הhostname - איזה ראוטר יש לך? אם זה ראוטר של TP-LINK שהוא יחסית חדש זה מוזר. תתקשר לתמיכה הטכנית שלהם.

חבל שלא חיברת את המודם ישירות למחשב ובדקת בזמן שהנציג היה עמך על הקו.

לגבי הגדרות ההבטחה: תחת WPA-PSK/WPA2-PSK צריך להיות לך WPA2-PSK ואז לשנות לAES.

עריכה: פשפשתי קצת ומצאתי שמומלץ יותר להתחבר ללא חייגן כי זה יותר מהיר ובזק לא יכולים לעקוב אחרי הגלישה שלך. אמת?

הנציג טען שבחיבור ישיר ללא חייגן לא יהיה לי את החבילת גיימר

תעדכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. HOT שינו לפני כמה ימים את החיבור שלי לחיבור ללא חייגן, בזמן שאני מתחבר עם חיבור שכולל חייגן (L2TP) דרך הראוטר, מה שייצר חיבור על חיבור וכנראה תקלות וניתוקים (אם כי הייתה אתמול תקלה בבזק בינלאומי שלא קשורה אליי אישית).

לדבריו כנראה המערכות של בזק בינלאומי שלחו בטעות בקשה לHOT. העלנו תומכת של HOT ועידכנו שם את זה לחיבור שכולל חייגן L2TP

3. בדקנו למה TRACERT לא עובד לי. הבעייה: הראוטר של SWEEX.

הוא בדק את היוזר שלי בבדיקת עמדות + בדקתי עם יוזר זמני. חיברתי ישירות את המודם למחשב + חייגן 014 = עובד נפלא.

4. עד לפני כמה ימים הIP בהגדרות חיבור הL2TP היה שייך לgch.bezeqint.net. משהו ישן שלא משתמשים בו ולא תומך בL2TP ומכן נבעה האיטיות המטורפת חודשיים (!!!)

ברגע שהחלפנו לפני כמה ימים ל212.25.127.15 הכל טס. בימים האחרונים הכל טס. טורנטים, הורדות ישירות. כמו שצריך.

עדיף להגדיר hostname כי יש כמה שרתים - hot.bezeqint.net אך הראוטר שלי כרגע לא תומך בhostname.

1. ברור שאם אתה מפעיל חייגן על גבי חיבור פעיל אתה למעשה מוסיף עוד "עטיפה" על כל חבילת מידע שאתה שולח, דבר שלא עוזר לך בכלל, ולמעשה רק מקטין לך את ה MTU ומוסיף עוד פעולות חישוב בדרך.

3. נראה לי מוזר שהראוטר שלך חוסם tracert. צריך לבדוק את ההגדרות שלו.

4. gch.bezeqint.net הוא כנראה שרת חיוג שקיים עוד מהתקופה שחברת הכבלים נקראה ערוצי זהב - Gold Channels (היו 3 חברות כבלים, לפי האיזורים בארץ, האחרות היו תבל ומתב אם אני זוכר נכון). נראה לי מוזר שהוא עוד קיים.

ממה שהבנתי מנציג התמיכה הטכנית, כאשר מתחברים ל hot.bezeqint.net שרת ה DNS שמתרגם את ה hostname לכתובת IP אמור לבחור את השרת הכי פנוי, כך שאתה תקבל תמיד את השרת הכי פחות עמוס. ידוע לי שחברות רבות שיש להן הרבה שרתים לאותו אתר משתמשות בטכניקה כזו כדי ליצור פיזור אחיד של העומס על השרתים שלהם - בכל פנייה לשרת ה DNS לצורך תרגום לכתובת IP, חוזרת כתובת IP מתוך מאגר השמות, באופן אקראי או באופן מעגלי.

למיטב הבנתי, בחיבור ללא חייגן, הראוטר מושך IP מ-HOT, כאשר ל-HOT יש מאגר כתובות IP לכל ספק . על כתובות IP אלו לספקי האינטרנט אין בכלל שליטה, ואין להם מושג מי משתמש בהם או לאן גולשים בעזרתם. זאת כנראה גם הסיבה שכתובות אלו מקבלות את התיעדוף הנמוך ביותר בגישה לחו"ל.

סתם לידיעתכם - לפני שהיינו מחוברים לבזק בינלאומי, ספק האינטרנט היה נטויז'ן, בחיבור ללא חייגן. לאחר שהודענו להם שאנחנו מתנתקים מהם (כנראה שזו הייתה טעות, כי באמת לא היו איתם בעיות בתקופה שהיינו איתם), והכל נסגר עם בינלאומי, ב-HOT לא מחקו את המודם שלנו מרשימת המחשבים שמקבלים IP ממאגר ה-IP-ים של נטויז'ן, וכך יצא שבמשך מספר ימים המשכנו לגלוש בנטויז'ן, למרות שהם לא היו מודעים לזה כלל.

הראוטר שלי הוא TL-WR841N של TP-LINK, שהוא ראוטר יחסית חדש. כאשר החיבור מוגדר לחיבור עם חייגן, הראוטר מצליח בקלות למשוך IP מהרשת הפנימית של HOT (כתובת שמתחילה ב 172), ואז הוא אמור להתחבר לשרת החיוג ומשם לקבל את כתובת ה IP האמיתית. אם אני מגדיר לראוטר לחייג לכתובת IP ספציפית (212.25.127.18 וכד'), זה בד"כ עובד, למרות שבזמן הניסוי היום זה דיי נתקע והייתי צריך לנתק מהחשמל ולחבר שוב את הראוטר והמודם. ping לכתובת IP ספציפית כזו עובד בצורה טובה דרך ממשק הבקרה של הראוטר.

אם אני מגדיר לראוטר לחייג ל hot.bezeqint.net, הראוטר מושך כתובת IP של הרשת הפנימית של HOT, אך לא מצליח ליצור קשר עם שרת החיוג. למעשה, גם הניסיון לעשות ping ל hot.bezeqint.net דרך ממשק הבקרה של הראוטר לא מצליח.

אם אני כבר מחובר לאינטרנט, אז לראוטר אין בעיה לעשות ping ל hot.bezeqint.net. כלומר הוא כן מצליח להפוך hostnames לכתובות IP. לדעתי הבעיה היא בשרת ה-DNS של HOT ולא בראוטר.

בכל מקרה, כתבתי לתמיכה הטכנית של TP-LINK, ונראה איך (אם בכלל) הם יגיבו.

אגב, האתר שלהם הוא דיי גרוע בקטע הזה - נלחמתי הרבה מאד זמן לנסות לשלוח להם את השאלות שלי דרך האתר, וכל פעם הניסיון נפל על הכנסת ערך לא חוקי כלשהו, אך כמובן שלא מצויין מהו הערך הלא חוקי... בסופו של דבר מצאתי את המייל הישיר של התמיכה הטכנית שלהם ופשוט שלחתי להם מייל.

לגבי הגדרות האבטחה - אני גם ככה עובד ב-WPA2-PSK, והבחירה הייתה אוטומטית בין AES ל-TKIP, שאותו אני לא מכיר בכלל. שוב - המעבר להצפנת החיבור באלגוריתם AES לא ממש שינה לי משהו מבחינת המהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה לי להתחבר דרך L2TP בכלל ? למה לא דרך Dynamic IP וזהו? סיבך את כל הענין הזה.

בדקתי את ההגדרות והכל נראה תקין. וזה רק הראוטר כי בדקנו בחיבור ישיר עם חייגן. בכל מקרה אני אחליף אותו ל941/1043

gch אכן קיים לצערי. בגללו (ובגלל המדריך הישן של הראוטר) גלשנו במהירות איטית למדיי והיו לנו הרבה בעיות במשך חודשיים.

אכן גם אני הבנתי כך מהתמיכה הטכנית, ובדיוק כמו אצלך הוא מושך כתובת IP מHOT ואז מתנתק ישר, ולא מצליח להקצות כתובת לשרת של בינלאומי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מודעים לכך שבנטוויז'ן אין את הבעיות כאלה?

אני כרגע בדיוק בהליכים לעבור מבזק בינלאומי, כרגע אני ב12Mbps תשתית HOT אצלהם, בדירה הקודמת שגרתי הייתי גם בתשתית HOT עם נטוויז'ן 5Mbps וגלשתי פי 10 יותר מהר מעכשיו - בלי להגזים.

זה לא נתפס שאני משלם על 12Mbps ומקבל מהירות של 50K בהורדות.. גם הYouTube נטען יותר לאט, בינלאומי לדעתי מגבילים מהירויות הורדה מאתרים פופולארים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים בקשר למהירות בחו"ל, אבל צריך להבין פה כמה דברים שאין מה לעשות איתם וחבל על כל הדיונים

והשיחות לספקיות.

1 אין ספקית שנותנת את מלוא רוחב הפס לחו"ל אצל כל ספקית תמצאו מינוסים ופלוסים בנושא הזה

2 אין ספקית שמתחייבת למהירות לחו"ל, לכן הבדיקות מהירות נעשות בארץ

3 גם אם הנציג יהפוך את העולם הוא לא יצליח לשנות את הניתוב או לתת לך יותר רוחב פס לחו"ל כי זה לא ברמה שלו

5 בתשתית הוט יש את האופציה להתחבר עם חייגן בפרוטוקול L2TP אבל בשרתי L2TP של בב"ל משחקים יותר

מידי בהגדרות הבטחה ויוצא מזה שלא כל הראוטרים יכולים להתחבר לשרתי L2TP וגם אם מתחברים זה גורם לניתוקים (אין לי מושג מה קורה בשרתי L2TP ) של ספקיות אחרות אבל אני משער שאותו סיפור למרות שגם בחיבור הזה אין ממש שיפור לשרתים בחו"ל

6 בחיבור MPLS אין אפשרות לקבל וזה יוצר בעיה

בשורה התחתונה הפיתרון הוא אין אופציה אחרת מצער אבל זזה ככה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל ספקית מתעדפת את המהירות שלה לחול באופן שונה, אני שמח שקיבלתם מענה ואני אגב מחובר לשרת 15 בחיבור l2tp.

מהבדיקות שעשיתי הוא מחזיר את הפינגים הכי נמוכים מכל השרתים של בב"ל לכן אני מחובר דרכו, והחיבור גם יציב אני כבר 16 ימים מחובר קבוע ללא ניתוק בודד.

ולגבי הניתוקים של tplink כתבתי להם על התקלה והם ענו לי תשובה לא קשורה בכלל כששאלתי למה הראוטר לא מצליח לתרגם את hot.bezeqint.net לכתובת איפי, הם אמרו לי שאני צריך להגדיר שרת dns במחשב, wtf מקשור?? אחרי האימל הזה שלהם החלטתי שהתמיכה שלהם היא לא כזו אפקטיבית הם מחזירים תשובות בטיוטות מוכנות מראש ולא ממש קוראים את השאלה שאתה שואל מהם באימל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, היום היה את הניתוק הראשון של הראוטר משרת החיוג. הראוטר היה מחובר לכתובת IP ולא ל hostname.

שיחקתי קצת עם הראוטר (הגדרתי שהוא ינתב את הכתובת הפנימית של הרשת של HOT לרשת שלי, כלומר יתייחס לכתובת זו כ-IP דינאמי), והצלחתי לעשות ping ל hot.bezeqint.net. שיניתי את הגדרות הראוטר כך ששוב הוא ישתמש בחיוג בפרוטוקול L2TP, והפעם קבעתי את הכתובת ל hot.bezeqint.net. באופן מוזר זה עבד והראוטר התחבר.

מסקנה: הבעיה של פיענוח ה hostname לכתובת IP היא כנראה לא של הראוטר. אני אישית חושב שהבעיה היא בשרתי ה-DNS של HOT, אבל לך תוכיח את זה...

בכל מקרה, התחלתי לבדוק שוב את המהירויות. בבדיקה עם Speedtest לאתרים שונים ברחבי העולם (עשיתי 12 בדיקות) קיבלתי ברוב המקרים את המהירות המקסימלית בהורדה. ב-4 אתרים שמתי לב שההורדה עובדת ב"קפיצות" (אני משתמש ב Bandwidth Monitor לצורך ניתור תעבורת המידע המתקבלת והנשלחת מהמחשב שלי) - יש פרץ של שליחת נתונים בקצב המקסימלי, אח"כ אין שליחת נתונים ושוב שליחת נתונים בקצב המקסימלי. באתרי בדיקה אלו קצב ההורדה הסופי עמד על כשליש או רבע מהקצב המקסימלי של 12Mbps. ב2-3 אתרים קצב ההעלאה היה פחות ממקסימלי והוא הגיע עד למינימום של כ 0.4Mbps (מול האתר של טוקיו).

חזרתי לבדוק את האתרים המופיעים בעמוד הראשון - בחלקם שמתי לב לשיפור בקצב ההורדה, אך הוא לא התקרב אפילו לקצב המקסימלי של 12Mbps (שהוא בערך 1.3-1.5MB/s). עדיין היו אתרים שנתנו קצב הורדה של כ-30KB/s, אבל היה אתר אחד שהגיע לקצב "המדהים" של 200KB/s. באופן מעניין שמתי לב שגם כאן, בדומה לבדיקות של Speedtest, יש אתרים מהם ההורדה נעשית בפולסים/קפיצות/פרצי מידע, אך בד"כ קצב שליחת המידע לא ירד ל-0, אלא למהירות "רגילה" של כ 50KB/s ואפילו פחות, והקצב המקסימלי ב"קפיצות" האלו לא התקרב אפילו למהירות המקסימלית של 12Mbps.

:הנה מה שקיבלתי כתגובה למייל ששלחתי

Dear Sir/Madam,

Thank you very much for your email requesting information about our product.

I think you had better double check the server name from the ISP.

Because as usual ,you can ping the domain name as well.

If you need any further help, please feel free to let me know.

To get technical support more quickly, please go to

http://www.tp-link.com/en/support/faq

Best Regards

תשובה דיי בסיסית של TP-LINK, שלא ענתה על השאלות ששלחתי. לא נראה שמפה תבוא הישועה.

בקשר למעבר לספק אחר - התשובה הקצרה - יש התחייבות לעוד 9 חודשים.

הסבר ארוך למקרה שמישהו מעוניין: בבית עשו חבילת טריפל של HOT, שכוללת מודם בחיבור 12Mbps. המודם הזה היה מחובר לנטויז'ן כספק. לי היה מודם נפרד של HOT, בחיבור של 2.5Mbps עם בזק בינלאומי כספק. זה נראה מטומטם להחזיק 2 קווי נפרדים בבית, אז קניתי ראוטר (ה TP-LINK TL-WR841N שהזכרתי קודם) והזמנתי ניתוק של קו האינטרנט שלי. במקביל הודעתי לבזק בינלאומי על סיום ההתקשרות. בערך באותו הזמן נגמרה גם ההתקשרות עם נטויז'ן. נקצר את הסיפור ונגיד שבסופו של דבר נטויז'ן הציעה חבילה של 12Mbps במחיר של 69 ש"ח לחודש, בעוד שבזק בינלאומי הציעה חבילה של 12Mbps במחיר של 39 ש"ח לחודש עם התחייבות לשנה, עם חודש ראשון חינם (יוצא בערך 36 ש"ח לחודש), אז כמובן שהלכתי עם החבילה הזולה יותר. בנוסף למחיר לנטויז'ן הייתה תדמית "בעייתית" - בעיות בגלישה, חסימת פורטים וכד', ובניגוד לכך לבזק בינלאומי יצא שם של ספקית טובה. גם בשימור הלקוחות של בינלאומי דיי ליכלכו על נטויז'ן וסיפרו לי על בעיות שונות עם איתם, כולל בעיה להתנתק מהם. האמת היא שבתקופה של כ-2-3 שבועות הראוטר ניתב את החיבור של נטויז'ן ולא היו שום בעיות. האמת היא שגם עם בילאומי בהתחלה לא היו בעיות בכלל, עד שהתחילה הבעיה של הניתוקים של הראוטר משרת החיוג, ואז הגיעה הבעיה של מהירות הגלישה לחו"ל.

זה כל מה שיש לי לספר בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק רציתי לפתוח דיון בנושא.

לא מזמן עברתי דירה, בדירה הקודמת הספק שלי היה Orange (עם תשתית בזק) והייתי מרוצה מאוד.

עכשיו כשעברתי דירה, לא יכולתי להצטרף לאורנג' כי הם מפסיקים עם שירותי הטלפוניה והאינטרנט הביתיים שלהם, אז עברתי לבזק בינלאומי שיש לי איתם עסקה בחינם מהעבודה על 10Mb.

גם בדירה החדשה אני מחובר על תשתית של , ובכל מקרה ביום יומיים ראשונים הכל עבד מהר וחלק, ואחרי זה האינטרנט התחיל קצת לקרטע.

בינתיים אני מרגיש את זה בעיקר בטורנטים מאתרים פרטיים (שאני יודע שצריכים לעבוד הרבה יותר מהיר), אני מצליח להוריד על מהירות של איזה 100-300 KBps אבל לא יותר מזה וגם ההעלאה ממש ממש איטית אם קיימת בכלל.

אני די חושד שיש פה Traffic Shaping עצבני בעניין של הטורנטים, ויש לי אופציה לעבור לגיימר במחיר מוזל - השאלה אם זה יפתור את הבעיה.

יש לציין שאין לי שום התחייבות אז אם אני רוצה אני יכול לעבור לאיזו חברה שאני רוצה, רק שבניגוד לעכשיו זה יעלה לי כסף.

השאלה אם יש חברה שבבירור ידוע שהיא לא עושה Traffic Shaping ברמה כזו (כמו שהייתי מרוצה מ- Orange.)

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי ההורדות ממגה ומרפיד כמו אצל כולם כאן כבר הרבה זמן לא עובר את ה-30 kbs,

אבל מצאתי פתרון פשוט וזול: שרת פרוקסי מהיר במיוחד שעושה עבודה גדולה, בסביבות ה-300 kbs.

כדי לא לחנוק את השרת הספציפי שאני משתמש בו אני לא אסגיר פה את שמו אבל אני יכול רק להמליץ

לכם לפנות איזה שעה לצורך חיפוש פרוקסי איכותי אפילו דרך אפשר למצוא בלי בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים בקשר למהירות בחו"ל, אבל צריך להבין פה כמה דברים שאין מה לעשות איתם וחבל על כל הדיונים

והשיחות לספקיות.

1 אין ספקית שנותנת את מלוא רוחב הפס לחו"ל אצל כל ספקית תמצאו מינוסים ופלוסים בנושא הזה

2 אין ספקית שמתחייבת למהירות לחו"ל, לכן הבדיקות מהירות נעשות בארץ

3 גם אם הנציג יהפוך את העולם הוא לא יצליח לשנות את הניתוב או לתת לך יותר רוחב פס לחו"ל כי זה לא ברמה שלו

5 בתשתית הוט יש את האופציה להתחבר עם חייגן בפרוטוקול L2TP אבל בשרתי L2TP של בב"ל משחקים יותר

מידי בהגדרות הבטחה ויוצא מזה שלא כל הראוטרים יכולים להתחבר לשרתי L2TP וגם אם מתחברים זה גורם לניתוקים (אין לי מושג מה קורה בשרתי L2TP ) של ספקיות אחרות אבל אני משער שאותו סיפור למרות שגם בחיבור הזה אין ממש שיפור לשרתים בחו"ל

6 בחיבור MPLS אין אפשרות לקבל גיימר וזה יוצר בעיה

בשורה התחתונה הפיתרון הוא גיימר אין אופציה אחרת מצער אבל זזה ככה

קצת קראתי....

וחשבתי לשתף

לפני כשבועיים ניתקו אותי לחלוטין, בטעות.

בבוקר כשהתקשרתי טענו שזה קרה בטעות וישר החזירו הכל.

אני מחובר על 30 מגה, לרוב האינטרנט עבד סביר...

אבל, לדוגמא, יוטיוב לא זז מעולם. פשוט לא זז.

מאז המקרה הזה האינטרנט עובד 99% מהזמן על 99% מהמהירות.

מפתיע? כנראה שלא.

ואם אפשר לשאול שאלונת על הדרך:

עקב הניתוק הציעו לי חבילת שידרוג ל-100 מגה.

היום אני משלם לבזק על 30 120 ש"ח (תקופת ההתחייבות הסתיימה, זה המחיר הקבוע שאני איתו כבר זמן מה).

לנטויז'ן על 30 אני משלם 95 ש"ח לחודש.

בזק הציעו לי לעבור לחבילת 100 מגה ללא שום התחייבות, שום מחיר שקופץ בעתיד - ובאותו מחיר שאני משלם היום - 120 ש"ח.

לנטויז'ן אני צריך להוסיף 15 ש"ח בלבד כדי לעבור ל-100 מגה (110 ש"ח סה"כ).

ראיתי בפירסומות של שהם רושמים מהירות מינימאלית 60 מגה.

האם זה תופס לשרתים בחו"ל גם?

תאכלס, גם עם 5 מגה אפשר להסתדר בכיף, הבעיה שהם לא נותנים את רוחב הפס המלא לשרתים בחו"ל....

האם העניין הזה בחבילת ה-100 מגה בבזק עם ההבטחה למינימום 60 מגה תופס גם לשרתים בחו"ל?

האם שווה לעשות את זה?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מרגיש באיטיות גדולה מהרגיל בעיקר בyoutube. יש סיכוי שהם חתכו ברוחב פס לקראת השקת הכבל שלהם. יש ל014 מערכת לחסכון ברוחב פס אבל מסיבה מוזרה הם מתעדפים p2p .אולי זה מה שהלקוחות ביקשו אבל זה גורם לגלישה להיות בלתי נסבלת בגלל המחסור ברוחב פס. הגיימר לא ממש נועד לקבלת 80%+ רוחב פס אלא לקבלת חיבור שאפשר להשתמש בו למשחקי מחשב. עדיין זה נודע להרבה מורידים כבדים שההורדה יותר גבוהה בגיימר ובקרוב חיבור גיימר יהיה מלא באנשים ויהפוך לחיבור הרגיל של פעם. אני רק מקווה שהם יוציאו שירות gamer לגיימרים אמיתיים :lol: .

בגלל שהtraffic shaping ,היחס בין משתמשים לרוחב פס לחו"ל ועוד פרמטרים הם סוד מסחרי אז אני לא ממהר להחליף ספק בגלל שקשה לי להחליט. אני בנתיים חושב אם להעביר את אבא של אשתי לספק אחר או לעשות לו גיימר. אולי ננסה את CCC . עם נטוויזיון לא היה לי ניסיון טוב וגם 012 לא היו משהו . הבעיה היא שהמידע שלי קצת ישן. כש012 אמרו שהם יתנו חשבון גיימר התקשרתי אליהם כל שבועיים ולא היה אז על 014 מבחינת פינגים. ואז בינלאומי התחילו עם חשבון אז לא הייתי צריך יותר טובות של 014 ומאז אני בחשבון והכל עובד די טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מרגיש באיטיות גדולה מהרגיל בעיקר בyoutube. יש סיכוי שהם חתכו ברוחב פס לקראת השקת הכבל שלהם. יש ל014 מערכת לחסכון ברוחב פס אבל מסיבה מוזרה הם מתעדפים p2p .אולי זה מה שהלקוחות ביקשו אבל זה גורם לגלישה להיות בלתי נסבלת בגלל המחסור ברוחב פס. הגיימר לא ממש נועד לקבלת 80%+ רוחב פס אלא לקבלת חיבור שאפשר להשתמש בו למשחקי מחשב. עדיין זה נודע להרבה מורידים כבדים שההורדה יותר גבוהה בגיימר ובקרוב חיבור גיימר יהיה מלא באנשים ויהפוך לחיבור הרגיל של פעם. אני רק מקווה שהם יוציאו שירות gamer לגיימרים אמיתיים :lol: .

בגלל שהtraffic shaping ,היחס בין משתמשים לרוחב פס לחו"ל ועוד פרמטרים הם סוד מסחרי אז אני לא ממהר להחליף ספק בגלל שקשה לי להחליט. אני בנתיים חושב אם להעביר את אבא של אשתי לספק אחר או לעשות לו גיימר. אולי ננסה את CCC . עם נטוויזיון לא היה לי ניסיון טוב וגם 012 לא היו משהו . הבעיה היא שהמידע שלי קצת ישן. כש012 אמרו שהם יתנו חשבון גיימר התקשרתי אליהם כל שבועיים ולא היה אז על 014 מבחינת פינגים. ואז בינלאומי התחילו עם חשבון אז לא הייתי צריך יותר טובות של 014 ומאז אני בחשבון והכל עובד די טוב.

כמו שאמרתי, גם אצלי היוטיוב לא זז.

אחרי התקלה מול פתאום כל האינטרנט שלי טס - גם .

נטויז'ן לא היו מעורבים בעניין הזה.

מכאן אני מניח שהבעיה ביוטיוב נובעת מהחיבור של ולאו דווקא מהספק (אצל , למירב ידיעתי, הבעיה ביוטיוב זהה לבזק, ככה שהבעיה בתשתית לא אצל הספק, כנראה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, כמו שכבר כתבתי, עכשו משום מה הראוטר כן מצליח לפענח את הכתובת hot.bezeqint.net לכתובת IP ולחייג אליה. לא ברור לי מה השתנה.

בכל מקרה, חזרתי על הניסוי שעשיתי בעמוד הראשון, כשבדקתי שוב את כל הלינקים ב-3 מקרים:

א. שימוש בחיבור הרגיל שלי - הראוטר מחייג לבזק בינלאומי ל hot.bezeqint.net והמחשב שלי מחובר אליו בחיבור אלחוטי.

ב. שימוש בחיבור אלחוטי של רשת אחרת מהאיזור (למזלי יש פה רשת בלתי מוצפנת, כנראה עם חיבור של 5Mbps).

ג. חיבור המודם ישירות למחשב בעזרת כבל רשת, כאשר במחשב מוגדר חייגן.

הערה: שמתי לב שכשאשר חיברתי את המודם ישירות למחשב ועשיתי ping ל hot.bezeqint.net, הכתובת התפענחה ל-IP הרגיל (212.25.127.10 או 15 בסוף וכד'), אבל השם האמיתי הוא בכלל l2tp.i014.net.

להלן התוצאות (אני אכתוב באנגלית כדי שהמעבר בין הכיוונים לא ישגע אותי):

ftp://ftp.de.debian.org/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

A (normal connection): starts at 200KB/s and goes down to 40-60KB/s, sometimes reach around 200KB/s

B (another network): around 300-350KB/s

C (the computer is directly connected to the modem): around 80KB/s

ftp://debian.uni-duisburg-essen.de/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

A: around 30-40KB/s

B: around 400KB/s

C: around 70-100KB/s

ftp://ftp.uni-kl.de/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

A: starts at 200KB/s and goes down to 100-120KB/s

B: around 450KB/s

C: 70-110KB/s

ftp://ftp.nl.debian.org/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

A: around 100-120KB/s

B: around 400KB/s

C: 60KB/s

ftp://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

around 30KB/s

Other network: around 600KB/s

Directlly connected to the modem: 60-80KB/s

ftp://ftp.fr.debian.org/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

A: around 120K/s

B: around 550KB/s

C: 80-90KB/s

ftp://ftp.iut-bm.univ-fcomte.fr/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

A: around 60-70KB/s

B: around 100KB/s

C: 30KB/s

ftp://debian.med.univ-tours.fr/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

A: around 100KB/s

B: around 330KB/s

C: 15-20KB/s

ftp://ftp.us.debian.org/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

A: around 70-100KB/s

B: 30-40KB/s

C: 40-50KB/s

ftp://debian.uchicago.edu/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

A: around 30kb/S

B: around 330KB/s

C: 50-70KB

ftp://debian.cs.binghamton.edu/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

A: around 70KB/s

B: around 300KB/s

C: 600-700KB/s

http://debian.co.il/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

A: 1.4MB/s

B: around 600KB/s

C: 900KB/s-1.1MB/s

אבחנות:

1. ברוב המקרים ברשת האלחוטית האחרת קצב ההורדה היה פי 3-4 יותר טוב.

2. גם ברשת האלחוטית השנייה לא מגיעים לקצב הורדה מקסימלי עבור חיבור של 5Mbps (ראו הערה 2).

הערות:

1. יש לציין שיש מקרה אחד בו גם ברשת זו החיבור היה איטי, ולמעשה בחיבור הרגיל שלי (מקרה א) קצב ההורדה שלי היה טוב יותר, אך עדיין לא התקרב לקצב של 12Mbps. בנוסף היו מקרים שבהם החיבור דרך הראוטר שלי היה יותר מהיר מהחיבור הישיר של המודם למחשב. אני יכול להסיק שהדבר נובע מכך שהעומס על אותם שרתים השתנה בזמן שהחלפתי בין החיבורים או שבמקרים א' וג' קיבלתי גישה לשרתי חיוג שונים, כך שלאחד היה חיבור מהיר יותר לאתרים מסויימים ולשני היה חיבור מהיר יותר לאתרים אחרים.

2. בחיבור של הרשת האלחוטית השנייה קצב ההורדה מהשרת הישראלי עמד על כל 600KB/s, מה שמוביל אותי למסקנה שחיבור האינטרנט של רשת זו הוא ככל הנראה 5Mbps.

3. מכיוון שהרשת האלחוטית השנייה לא בשליטתי, יתכן שהיו עוד משתמשים שביצעו הורדות בזמן הבדיקה, ובכך הביאו למהירות הורדה נמוכה יותר.

נראה לי שצריך שוב להתקשר לבזק בינלאומי ולדבר איתם. השיחה האחרונה (אתמול או שלשום) הסתיימה במסקנה שהבעיה נובעת מיכולת פיענוח hostname בראוטר, אך לפני הניסוי הנ"ל זו אינה הבעיה.

בלי קשר לכל הנ"ל, מצאתי את האתר הזה:

http://www.measurementlab.net/measurement-lab-tools

אני לא יודע עד כמה הוא אמין או מדוייק, אך הוא מציע כלים לאבחון בעיות בחיבור, כמו, Glasnost test שאמור לאבחן חסימות במהירות שמבצע ספק האינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...