מה הסיפור של מרכזי הערכה? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הסיפור של מרכזי הערכה?

Googleness

Recommended Posts

סוף סוף משהו לקרוא! :xyxthumbs:

מזכיר לי שפעם אחת ביקרתי במכון של אדם מילוא ("אדם מילוא - עולם ומלואו"... עלק), היה קצת יותר נחמד מהחוויה שלך בסלקום אבל השיא ללא ספק היה במבחן הכי מטורף - להקליק עם העכבר על העיגולים על המסך.. ואני עם חזה מנופח מאגו כי אני כזה מטורף ומה זה קטן עלי, מנסה ולא מצליח כי זה עכבר גלגלת שנתקע כל חצי שניה!!!

ולקינוח סיפור אחר שהיה לי עם SAP:

אחרי שקיבלו את הקו"ח שלי ותיאמו איתי ראיון (ולא סתם תיאמו, מתקשרים מפאקינג פראג בשביל לתאם ראיון ברעננה) הגעתי כולי שמח ותום לב כדי לחכות חצי שעה לבחור שהציץ בקו"ח שלי 5 שניות, תיאר את המשרה ב2 דק' וקבע שאני over qualified.

זה לא שאני כזה תותח, פשוט המשרה היתה באמת בסיסית ביותר והתיאור באתר שלהם היה די מעורפל. אבל לא יכולנו לעשות את כל תהליך הסינון הזה בטלפון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

lol

הגעתי לחנות מחשבים ומסתבר שזאת משרה של.... תמיכה טכנית. בטלפון.

מבדר אבל אני חייב עבודה אז בכיף ולמה לא... הקיצר מסיבה כלשהי כתבתי בין היתר שהקמתי מספר אתרי בעבר וכו' אז במקום לשאול אותי בראיון על ענייני מערכות הפעלה וחומרה קיבלתי סט שאלות בנוגע לבניית אתרים. היה חביב ועכשיו מחכים לתשובה (היו במסדרון עוד 4-5 חבר'ה שחיכו להיכנס לריאיון אחריי).

עריכה: ושמתי לב שהמונה הודעות שלי תקוע על 399... מוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני עברתי כמה פעמים דברים דומים. על בערך אותו תפקיד כמו שהתמודדת, פעם התקבלתי ופעם לא. (בפעם השנייה לא הייתי לחוץ, ולא שיחקתי את המשחק) המרכזי וימי הערכה מיועדים לסנן ולמצוא מה שהם מחפשים. עבור כל תפקיד זה משהו אחר.

בסה"כ, זה דיי הצליח להם במקרה שלך. אתה נשמע אדם פיקח ועצמאי, שישאר בתפקיד זמן מינימלי. וזה לא מה שהם מחפשים לתפקידים שלהם התמודדת. הם מחפשים עבדים לקקנים שיעשו מה שאומרים להם בלי לשאול שאלות, לתפקידים אלו.

אם היית מתמודד לג'וב אחר, יכול להיות שעם אותם תוצאות היית מתקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להבין את המרמור, ואת כל שיטת העבדות במרכזים האלו, זה מאוד מעצבן.

מצד שני בצורה כזו המעסיק בוחר את המתמודדים בצורה טובה יותר במקום ראיון עם אחד אחד (או לפחות בשלב הראשוני), זה שזה רקוב בהמון מקומות בגלל מראיינים לא מתאימים זה משהו אחר.

וההתנשאות שלך על אנשים אחרים לא גורמת לך להיות טוב יותר, אולי בגלל זה נפסלת...אחרי הכל - אתה מציג רק את הצד שלך + ''אני הכי טוב וכל השאר \ רוב המתומדדים זבל''.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וההתנשאות שלך על אנשים אחרים לא גורמת לך להיות טוב יותר, אולי בגלל זה נפסלת...אחרי הכל - אתה מציג רק את הצד שלך + ''אני הכי טוב וכל השאר \ רוב המתומדדים זבל''.

חלילה, לא אמרתי שאני יותר טוב.. למעשה ממש להפך היו איתי בשני המרכזים אנשים משכילים משכמם ומעלה. למשל בנטוויז'ן אחד החבר'ה היה בוגר הנדסת תוכנה בטכניון והיה עוד בחור עם תואר שני בהנדסת חשמל, אולי לא הכי רלוונטי לתמיכה טכנית אבל אנשים עם יכולת למידה ותקשורת יוצאת מגדר הרגיל שלא התקבלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באינטל למשל אין "מרכזי הערכה",

יש שני ראיונות של 1-3 שעות ע"י שני מהנדסים שונים כל פעם שחלקם מהצוות המיועד בשבילך.

מצד שני 4-12 שעות מהנדס זה הרבה יותר מהסכום שהם צריכים לשלם עבור "מרכז הערכה".

חשבון פשוט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשואל - מכיוון שאתה בתחילת הדרך אני אגלה לך את הסוד: אין כאן שום מטרה של סינון או מיון. המטרה שכל מי שעבר את השלב יחשוב שהוא אדם מוצלח או שמעריכים אותו וכך יהיה לויאלי בעבודה. בקיצור זה מעין זריקת עידוד לאגו. בנוסף, כשהעובדים יודעים שכל המעסיקים האחרים נוהגים באותה צורה זה מפחית את כל עניין "הרמת הראש" (שכר, תנאים, ועד). לא צריך לקחת ברצינות דחיה ממכון מיון או יום מיון.

ובכלל אין צורך להגיע דווקא לעבודות האלו. תחפש עבודה אחרת, אפילו משהו לא שגרתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי את התיעוב הרב שנדף מהכתיבה שלך גם לי אין סבלנות לדברים כאלה.

ואל תקראו לו מתנשא זאת כתיבה הומריסטית מוקצנת והוא עשה בה עבודה טובה למדיי. רק תעשה את זה מעט קצר יותר פעם הבאה :) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באינטל למשל אין "מרכזי הערכה",

יש שני ראיונות של 1-3 שעות ע"י שני מהנדסים שונים כל פעם שחלקם מהצוות המיועד בשבילך.

מצד שני 4-12 שעות מהנדס זה הרבה יותר מהסכום שהם צריכים לשלם עבור "מרכז הערכה".

חשבון פשוט?

באינטל דווקא יש מרכז הערכה לתפקידים מסוימים לדוגמא תפעול מערך ה ROC

בהרבה חברות אחרות לדוגמא : ,אמדוקס,טלדור,חברות הסלולר וכו.. יש מרכזי הערכה

בדרך כלל הם עושים את זה במצב שהתפקיד שהם מציעים הוא לא הכי טוב שיש והמשכורת לא משהו

אבל יש המון מועמדים

לפי דעתי מרכזי הערכה הם דבר בזוי ועלוב שצריך להיפסק מכמה סיבות שהם :

1)מרכז הערכה לא מהווה מדד להתאמה לתפקיד שכן בהרבה מקרים לתפקידים שאליהם יש מרכז הערכה (לדוגמא תמיכה טכנית דרך הטלפון)

כמעט כל אחד יכול למלא,במרכזי הערכה שאני הייתי היו אנשים מכל הסוגים ולפי דעתי 90 אחוז ממי שבא למרכז היה מתאים

2)לא כל אחד מסוגל להתמודד עם ההשפלה הזאת שהוא צריך לספק על החיים שלו מול עוד 20 מועמדים

3)החברה רק מפסידה,שכן הם משלמים לכל מיני ארגונים שמארגנים את המרכזים המטופשים האלו

ובסוף מפסידים הרבה מועמדים איכותיים רק בגלל שהיו יותר מידי שקטים או שהעזו לומר דעה ששונה משאר הקבוצה

המלצה שלי למי שהולך למרכז הערכה,תהיה ממוצע,אל תהיה יותר מידי שקט ואל תהיה יותר מידי נלהב או קיצוני

לפחות כדאי לא ליפול בשלבים הראשוניים של המיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...